SHAM s.r.o.
Košice - Sever · Nešpecializovaný veľkoobchod
4 500 €tržby 2025+4 076 €zisk 2025aktívna 13 rokov
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 3. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby 8 200 €, výsledok hospodárenia 6 043 €
- 13 : tržby 1 680 €, výsledok hospodárenia 983 €
- 14 : tržby 15 600 €, výsledok hospodárenia 11 977 €
- 15 : tržby 2 502 €, výsledok hospodárenia 938 €
- 16 : tržby 16 650 €, výsledok hospodárenia 12 478 €
- 17 : tržby 3 000 €, výsledok hospodárenia 1 953 €
- 18 : tržby 480 €, výsledok hospodárenia 188 €
- 19 : tržby 600 €, výsledok hospodárenia 71 €
- 20 : tržby 500 €, výsledok hospodárenia 127 €
- 21 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -302 €
- 22 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -385 €
- 23 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -366 €
- 24 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -439 €
- 25 : tržby 4 500 €, výsledok hospodárenia 4 076 €
SHAM s.r.o. (IČO 46883266) mala v roku 2025 tržby 4 500 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci SHAM
osobné náklady v roku 2023 boli 141 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2023 | — | 141 € | — |
| 2022 | — | 161 € | — |
| 2021 | — | 161 € | — |
| 2020 | — | 161 € | — |
| 2019 | — | 161 € | — |
| 2016 | — | 161 € | — |
| 2015 | — | 161 € | — |
| 2014 | — | 161 € | — |
| 2013 | — | 161 € | — |
| 2012 | — | 40 € | — |
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2023 v RÚZ.
Náklady: výkaz ziskov a strát 2023 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 9. 10. 2026.
Konatelia SHAM
Podľa Registra právnických osôb konajú za SHAM 2 konatelia. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 3. 10. 2026.
Spoločníci SHAM
V registri sú zapísaní 2 spoločníci.
- Youssef Khanachat80,0 %
- Abdo Khanachat20,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Youssef Khanachatod 19. 12. 2017 | 4 000 € | 80,0 % |
| Abdo Khanachatod 19. 12. 2017 | 1 000 € | 20,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok SHAM
Za rok 2025 má SHAM v závierke tržby 4 500 €, a výsledok hospodárenia +4 076 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2016: 16 650 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 340 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát SHAM
Najvyššie tržby: rok 2016, 16 650 €. Najnižšie: rok 2018, 480 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 4 500 € |
| 2024 | — |
| 2023 | — |
| 2022 | — |
| 2021 | — |
| 2020 | 500 € |
| 2019 | 600 € |
| 2018 | 480 € |
| 2017 | 3 000 € |
| 2016 | 16 650 € |
| 2015 | 2 502 € |
| 2014 | 15 600 € |
| 2013 | 1 680 € |
| 2012 | 8 200 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 10 rokoch, strata v 4 rokoch z 14 rokov. Súčet za celé obdobie: 37 342 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 4 076 € |
| 2024 | −439 € |
| 2023 | −366 € |
| 2022 | −385 € |
| 2021 | −302 € |
| 2020 | 127 € |
| 2019 | 71 € |
| 2018 | 188 € |
| 2017 | 1 953 € |
| 2016 | 12 478 € |
| 2015 | 938 € |
| 2014 | 11 977 € |
| 2013 | 983 € |
| 2012 | 6 043 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- SHAM
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +90,6 %, medián odvetvia +2,4 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | SHAM | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +90,6 % | +2,4 % |
| 2024 | — | +2,3 % |
| 2023 | — | +1,9 % |
| 2022 | — | +2,1 % |
| 2021 | — | +2,0 % |
| 2020 | +25,4 % | +1,6 % |
| 2019 | +11,8 % | +1,5 % |
| 2018 | +39,2 % | +1,6 % |
| 2017 | +65,1 % | +2,2 % |
| 2016 | +74,9 % | +2,0 % |
| 2015 | +37,5 % | +1,7 % |
| 2014 | +76,8 % | — |
| 2013 | +58,5 % | — |
| 2012 | +73,7 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 1 z 6 rokov, najviac v roku 2019 (+25,0 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | — |
| 2024 | — |
| 2023 | — |
| 2022 | — |
| 2021 | — |
| 2020 | −16,7 % |
| 2019 | +25,0 % |
| 2018 | −84,0 % |
| 2017 | −82,0 % |
| 2016 | +565,5 % |
| 2015 | −84,0 % |
| 2014 | +828,6 % |
| 2013 | −79,5 % |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha SHAM
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 42 683 €, vlastné imanie 42 342 € a záväzky 341 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 42 683 € | 42 342 € | 341 € |
| 2024 | 38 609 € | 38 266 € | 343 € |
| 2023 | 38 708 € | 38 705 € | 3 € |
| 2022 | 39 087 € | 39 070 € | 17 € |
| 2021 | 39 471 € | 39 456 € | 15 € |
| 2020 | 39 803 € | 39 758 € | 45 € |
| 2019 | 39 666 € | 39 631 € | 35 € |
| 2018 | 39 621 € | 39 560 € | 61 € |
| 2017 | 39 410 € | 39 372 € | 38 € |
| 2016 | 40 745 € | 37 419 € | 3 326 € |
| 2015 | 24 954 € | 24 941 € | 13 € |
| 2014 | 27 395 € | 24 003 € | 3 392 € |
| 2013 | 12 514 € | 12 026 € | 488 € |
| 2012 | 12 474 € | 11 043 € | 1 431 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok SHAM (14 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4 500 € | 4 076 € | 42 683 € | 42 342 € | 341 € | 4 500 € | +90,6 % |
| 2024 | — | −439 € | 38 609 € | 38 266 € | 343 € | — | — |
| 2023 | — | −366 € | 38 708 € | 38 705 € | 3 € | −6 € | — |
| 2022 | — | −385 € | 39 087 € | 39 070 € | 17 € | −43 € | — |
| 2021 | — | −302 € | 39 471 € | 39 456 € | 15 € | −20 € | — |
| 2020 | 500 € | 127 € | 39 803 € | 39 758 € | 45 € | 427 € | +25,4 % |
| 2019 | 600 € | 71 € | 39 666 € | 39 631 € | 35 € | 359 € | +11,8 % |
| 2018 | 480 € | 188 € | 39 621 € | 39 560 € | 61 € | 455 € | +39,2 % |
| 2017 | 3 000 € | 1 953 € | 39 410 € | 39 372 € | 38 € | 2 748 € | +65,1 % |
| 2016 | 16 650 € | 12 478 € | 40 745 € | 37 419 € | 3 326 € | 16 044 € | +74,9 % |
| 2015 | 2 502 € | 938 € | 24 954 € | 24 941 € | 13 € | 2 312 € | +37,5 % |
| 2014 | 15 600 € | 11 977 € | 27 395 € | 24 003 € | 3 392 € | 15 600 € | +76,8 % |
| 2013 | 1 680 € | 983 € | 12 514 € | 12 026 € | 488 € | 1 500 € | +58,5 % |
| 2012 | 8 200 € | 6 043 € | 12 474 € | 11 043 € | 1 431 € | 7 500 € | +73,7 % |
Riziko: zaplatí SHAM?
Peniaze od štátu: SHAM
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy SHAM
Dátum vzniku SHAM je 30. 10. 2012, teda pred 13 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 9 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/30878/V
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 8 200 € · majetok 12 474 €
- Nový štatutár: Abdo KhanachatKonateľ
- Nový spoločník: Abdo KhanachatSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 4 500 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti SHAM
- kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti výroby
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb
- činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 3. 10. 2026.
SHAM v odvetví veľkoobchod
SHAM je v registri v odvetví Veľkoobchod (SK NACE 46), činnosť nešpecializovaný veľkoobchod. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 139 031 € (14 222 závierok), SHAM má 4 500 €, čo je 3 % mediánu. V okrese Košice I je v tomto odvetví 851 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je SHAM 305. z 332.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 34 014 €, polovica do 139 031 €, tri štvrtiny do 778 941 €; 10 % firiem má viac než 4 006 409 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 686 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 34 014 € |
| medián | 139 031 € |
| horný kvartil | 778 941 € |
| 10 % firiem má viac než | 4 006 409 € |
| SHAM | 4 500 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 18. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- SHAM
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby SHAM s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | SHAM | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 4 500 € | 139 031 € |
| 2024 | — | 139 378 € |
| 2023 | — | 134 713 € |
| 2022 | — | 133 387 € |
| 2021 | — | 117 726 € |
| 2020 | 500 € | 111 972 € |
| 2019 | 600 € | 120 319 € |
| 2018 | 480 € | 118 273 € |
| 2017 | 3 000 € | 106 235 € |
| 2016 | 16 650 € | 97 886 € |
| 2015 | 2 502 € | 98 091 € |
| 2014 | 15 600 € | — |
| 2013 | 1 680 € | — |
| 2012 | 8 200 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| SHAM | 4 500 € |
|---|---|
| medián okresu Košice I | 88 081 € |
| medián kraja | 123 955 € |
| medián Slovenska | 139 031 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- PROFIN SLOVAKIA, s.r.o.Veľké Ripňany · tržby 11 081 € (2025)
- AZ Rental s. r. o.Bánov · tržby 11 043 € (2025)
- AIRIN, s.r.o.Dunajská Streda · tržby 11 020 € (2025)
- TALEKO s. r. o.Chorvátsky Grob · tržby 11 008 € (2025)
- Talburg trader,s.r.o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 11 000 € (2021)
- Agrotis, s.r.o.Sokolovce · tržby 11 000 € (2025)
- MERLIN Setechov s. r. o.Petrovice · tržby 11 000 € (2025)
- HYGIEIA SLOVAKIA, s.r.o.Malinovo · tržby 10 993 € (2025)
- GEOGRAF, s.r.o.Sabinov · tržby 10 990 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb SHAM, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Veľkoobchod a maloobchod, oprava vozidiel v okrese Košice I ›
Sídlo SHAM: Košice - Sever
SHAM sídli na adrese Němcovej 8, 040 01 Košice, okres Košice I. V obci Košice - Sever je 4 366 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 16 500. Na tej istej adrese je zapísaných 3 aktívnych subjektov.
Košice - Sever: obyvatelia a dáta ›Okres Košice I ›Adresár firiem v okrese Košice I ›
SHAM: IČO, sídlo a základné údaje
SHAM s.r.o. (IČO 46883266) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Košice - Sever, okres Košice I. Dátum vzniku je 30. 10. 2012, na trhu je 13 rokov a štatutármi sú Abdo Khanachat a Youssef Khanachat. Za rok 2025 sú v závierke tržby 4 500 € a výsledok hospodárenia +4 076 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 3. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Nešpecializovaný veľkoobchod (SK NACE 4690) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 30. 10. 2012 |
| Obec | Košice - Sever |
| Okres | Okres Košice I |
| Vyrubená daň z príjmov | 340 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 12 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví veľkoobchod (SK NACE 46) SHAM s.r.o. má nižšie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 4 500 €, typická firma odvetvia 139 031 € (medián z 14 222 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 18. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Košice I ›Veľkoobchod: tržby a mzdy ›Veľkoobchod v Košickom kraji ›Mzdy v okrese Košice I ›
Sieť prepojení firmy SHAM
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu SHAM
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu SHAM
- Tendre11súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 6 000 €
- Granty a dotácie85výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 201 tis. €
- Končiace zmluvy615zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 15 tis. €
- Výhry konkurentov83firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 11 tis. €
- Diery na trhu8odvetví chýba v meste Košice - Severtypický nepokrytý dopyt 2,3 mil. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Sekcia verejného obstarávanie MO SR700 zmlúv za 3 roky · 10 076 639 € · naposledy 15. 10. 2026Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava508 zmlúv za 3 roky · 9 572 737 € · naposledy 15. 10. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.396 zmlúv za 3 roky · 2 214 418 € · naposledy 8. 9. 2026 Všetkých 2 523 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v mestskej časti Košice - Sever
Východoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s.ELTRA, s.r.o.STEELINVEST, s.r.o.ANTIK Telecom s.r.o.GreenPharm s. r. o.Všetky firmy v mestskej časti Košice - Sever ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 46.90) v okrese Košice I
MEYER EUROPE s.r.o.INOVA TRADE s.r.o.ATSK s.r.o.GRANTECH, s.r.o.SKYSPEED EUROPE, spol. s r.o. v likvidácii
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.