ENELSTAV s.r.o.
Žirany · Elektrická inštalácia
2 990 €tržby 2022 ▼ 87 %+1 290 €zisk 2022aktívna 13 rokov
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 4. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia 497 €
- 13 : tržby 20 850 €, výsledok hospodárenia 653 €
- 14 : tržby 25 337 €, výsledok hospodárenia 2 344 €
- 15 : tržby 45 786 €, výsledok hospodárenia 4 334 €
- 16 : tržby 43 708 €, výsledok hospodárenia 1 995 €
- 17 : tržby 41 085 €, výsledok hospodárenia 2 664 €
- 18 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia 0 €
- 19 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia 0 €
- 20 : tržby 16 106 €, výsledok hospodárenia 1 503 €
- 21 : tržby 23 354 €, výsledok hospodárenia 2 271 €
- 22 : tržby 2 990 €, výsledok hospodárenia 1 290 €
ENELSTAV s.r.o. (IČO 46871861), sídlo Žirany, je v registri zapísaná od 27. 10. 2012 (Register právnických osôb ŠÚ SR, zber 4. 10. 2026). Posledná závierka v Registri účtovných závierok je za rok 2022.
Prejsť na časť profilu 11
Konateľ ENELSTAV
Podľa Registra právnických osôb koná za ENELSTAV 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 4. 10. 2026.
Spoločník ENELSTAV
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Jozef Búš100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Jozef Búšod 13. 1. 2015 | 30 000 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok ENELSTAV
Za rok 2022 má ENELSTAV v závierke tržby 2 990 €, o 87,2 % menej než v roku 2021, a výsledok hospodárenia +1 290 €. Závierky máme za 11 rokov (2012 až 2022), najvyššie tržby sú z roku 2015: 45 786 €.
Výkaz ziskov a strát ENELSTAV
Najvyššie tržby: rok 2015, 45 786 €. Najnižšie: rok 2022, 2 990 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2022 | 2 990 € |
| 2021 | 23 354 € |
| 2020 | 16 106 € |
| 2019 | — |
| 2018 | — |
| 2017 | 41 085 € |
| 2016 | 43 708 € |
| 2015 | 45 786 € |
| 2014 | 25 337 € |
| 2013 | 20 850 € |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 9 rokoch, strata v 0 rokoch z 11 rokov. Súčet za celé obdobie: 17 551 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2022 | 1 290 € |
| 2021 | 2 271 € |
| 2020 | 1 503 € |
| 2019 | 0 € |
| 2018 | 0 € |
| 2017 | 2 664 € |
| 2016 | 1 995 € |
| 2015 | 4 334 € |
| 2014 | 2 344 € |
| 2013 | 653 € |
| 2012 | 497 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- ENELSTAV
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +43,1 %, medián odvetvia +1,7 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | ENELSTAV | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2022 | +43,1 % | +1,7 % |
| 2021 | +9,7 % | +1,6 % |
| 2020 | +9,3 % | +1,6 % |
| 2019 | — | +1,9 % |
| 2018 | — | +2,3 % |
| 2017 | +6,5 % | +3,3 % |
| 2016 | +4,6 % | +3,3 % |
| 2015 | +9,5 % | +2,7 % |
| 2014 | +9,3 % | — |
| 2013 | +3,1 % | — |
| 2012 | — | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 3 z 6 rokov, najviac v roku 2015 (+80,7 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2022 | −87,2 % |
| 2021 | +45,0 % |
| 2020 | — |
| 2019 | — |
| 2018 | — |
| 2017 | −6,0 % |
| 2016 | −4,5 % |
| 2015 | +80,7 % |
| 2014 | +21,5 % |
| 2013 | — |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha ENELSTAV
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2022 mala súvaha majetok 35 292 €, vlastné imanie 35 064 € a záväzky 228 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2022 | 35 292 € | 35 064 € | 228 € |
| 2021 | 34 175 € | 33 774 € | 401 € |
| 2020 | 31 768 € | 31 503 € | 265 € |
| 2019 | 30 000 € | 30 000 € | 0 € |
| 2018 | 30 000 € | 30 000 € | 0 € |
| 2017 | 33 372 € | 32 664 € | 708 € |
| 2016 | 35 611 € | 31 995 € | 3 616 € |
| 2015 | 36 665 € | 34 334 € | 2 331 € |
| 2014 | 9 003 € | 8 494 € | 509 € |
| 2013 | 8 627 € | 6 150 € | 2 477 € |
| 2012 | 6 467 € | 5 497 € | 970 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok ENELSTAV (11 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 2 990 € | 1 290 € | 35 292 € | 35 064 € | 228 € | 2 183 € | +43,1 % |
| 2021 | 23 354 € | 2 271 € | 34 175 € | 33 774 € | 401 € | 3 539 € | +9,7 % |
| 2020 | 16 106 € | 1 503 € | 31 768 € | 31 503 € | 265 € | 1 852 € | +9,3 % |
| 2019 | — | 0 € | 30 000 € | 30 000 € | 0 € | — | — |
| 2018 | — | 0 € | 30 000 € | 30 000 € | 0 € | — | — |
| 2017 | 41 085 € | 2 664 € | 33 372 € | 32 664 € | 708 € | 6 773 € | +6,5 % |
| 2016 | 43 708 € | 1 995 € | 35 611 € | 31 995 € | 3 616 € | 2 558 € | +4,6 % |
| 2015 | 45 786 € | 4 334 € | 36 665 € | 34 334 € | 2 331 € | 5 681 € | +9,5 % |
| 2014 | 25 337 € | 2 344 € | 9 003 € | 8 494 € | 509 € | 2 405 € | +9,3 % |
| 2013 | 20 850 € | 653 € | 8 627 € | 6 150 € | 2 477 € | 705 € | +3,1 % |
| 2012 | — | 497 € | 6 467 € | 5 497 € | 970 € | — | — |
Riziko: zaplatí ENELSTAV?
Peniaze od štátu: ENELSTAV
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy ENELSTAV
Dátum vzniku ENELSTAV je 27. 10. 2012, teda pred 13 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 6 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/32939/N
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012majetok 6 467 €
- Nový spoločník: Jozef BúšSpoločník v.o.s. / s.r.o.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti ENELSTAV
- montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrických
- výroba elektromotorov, rozvádzačov, káblov a batérií
- prípravné práce k realizácii stavby
- uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
- kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi ( maloobchod ) alebo iným prevádzkovateľom živnosti ( veľkoobchod )
- projektovanie a konštruovanie elektrických zariadení
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb
- administratívne služby
- počítačové služby
- činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
- informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontroly
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 4. 10. 2026.
ENELSTAV v odvetví špecializované stavebné práce
ENELSTAV je v registri v odvetví Špecializované stavebné práce (SK NACE 43), činnosť elektrická inštalácia. Medián tržieb odvetvia za rok 2022 je 86 381 € (11 986 závierok), ENELSTAV má 2 990 €, čo je 3 % mediánu. V okrese Nitra je v tomto odvetví 3 622 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je ENELSTAV 598. z 630.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 25 641 €, polovica do 86 381 €, tri štvrtiny do 311 046 €; 10 % firiem má viac než 917 394 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 495 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 25 641 € |
| medián | 86 381 € |
| horný kvartil | 311 046 € |
| 10 % firiem má viac než | 917 394 € |
| ENELSTAV | 2 990 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 15. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- ENELSTAV
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby ENELSTAV s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | ENELSTAV | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2022 | 2 990 € | 86 381 € |
| 2021 | 23 354 € | 76 841 € |
| 2020 | 16 106 € | 75 514 € |
| 2019 | — | 86 111 € |
| 2018 | — | 83 125 € |
| 2017 | 41 085 € | 79 649 € |
| 2016 | 43 708 € | 74 208 € |
| 2015 | 45 786 € | 71 979 € |
| 2014 | 25 337 € | — |
| 2013 | 20 850 € | — |
| 2012 | — | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2022.
Čísla v tabuľke
| ENELSTAV | 2 990 € |
|---|---|
| medián okresu Nitra | 73 218 € |
| medián kraja | 76 834 € |
| medián Slovenska | 86 381 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- SpaBox s. r. o.Komárno · tržby 7 290 € (2025)
- LTrade, s. r. o.Konská · tržby 7 272 € (2025)
- DOMSTAVING s. r. o.Košice - mestská časť Sídlisko KVP · tržby 7 264 € (2023)
- Stavby Mravec s. r. o.Teplička nad Váhom · tržby 7 261 € (2025)
- COMPACTA, s. r. o.Košice - mestská časť Juh · tržby 7 250 € (2025)
- VB Mont s. r. o.Skalica · tržby 7 247 € (2025)
- PLD STAV s.r.o.Vrbové · tržby 7 236 € (2025)
- OPTIS, s. r. o.Ružomberok · tržby 7 226 € (2025)
- TGA Bau s. r. o.Stará Ľubovňa · tržby 7 213 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb ENELSTAV, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo ENELSTAV: Žirany
ENELSTAV sídli na adrese 37, 951 74 Žirany, okres Nitra. V obci Žirany je 160 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 31 554. Na tej istej adrese je zapísaných 2 aktívnych subjektov.
Žirany: obyvatelia a dáta ›Okres Nitra ›Adresár firiem v okrese Nitra ›
ENELSTAV: IČO, sídlo a základné údaje
ENELSTAV s.r.o. (IČO 46871861) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Žirany, okres Nitra. Dátum vzniku je 27. 10. 2012, na trhu je 13 rokov a štatutárom je Jozef Búš. Za rok 2022 sú v závierke tržby 2 990 € a výsledok hospodárenia +1 290 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 4. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Elektrická inštalácia (SK NACE 4321) |
| Základné imanie | 30 000 € |
| Vznik | 27. 10. 2012 |
| Obec | Žirany |
| Okres | Okres Nitra |
| Účtovných závierok v registri | 10 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví špecializované stavebné práce (SK NACE 43) ENELSTAV s.r.o. má nižšie tržby než typická firma: za rok 2022 mala 2 990 €, typická firma odvetvia 86 381 € (medián z 11 986 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 15. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Nitra ›Špecializované stavebné práce: tržby a mzdy ›Špecializované stavebné práce v Nitrianskom kraji ›Mzdy v okrese Nitra ›
Sieť prepojení firmy ENELSTAV
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu ENELSTAV
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu ENELSTAV
- Tendre14súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 489 tis. €
- Granty a dotácie81výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 184 tis. €
- Končiace zmluvy86zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 20 tis. €
- Výhry konkurentov65firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 15 tis. €
- Diery na trhu2odvetvia chýbajú v obci Žiranytypický nepokrytý dopyt 56 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava215 zmlúv za 3 roky · 2 077 406 € · naposledy 21. 9. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.196 zmlúv za 3 roky · 212 307 € · naposledy 29. 9. 2026Sekcia verejného obstarávanie MO SR72 zmlúv za 3 roky · 5 956 357 € · naposledy 29. 9. 2026 Všetkých 1 267 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
Najväčšie firmy v obci Žirany
SZONLAJTNER, spol. s r.o.KONTECH GROUP, s.r.o.Jaroslav SZONLAJTNER, spol. s r.o.VOLT, s.r.o.SZONLAJTNER controls, spol. s r.o.Všetky firmy v obci Žirany ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 43.21) v okrese Nitra
ELCOMP, spoločnosť s ručením obmedzenýmLANÍK, s.r.o.EU - POWER s.r.o.CORADO SYSTEMS a.s.ENERGONET NITRA, s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.