VyskúšaťNÁSKOK
Štatistiky Kompletné dáta o firme

EUROPA BC, s. r. o.

Banská Bystrica · Poradenské služby v oblasti podnikania a riadenia

1 794 633 €tržby 2025 ▼ 10 %+198 545 €zisk 2025

Fakturačné údaje

Sídlo
Zapísaná

RPO ŠÚ SR a FS, 10. 10. 2026

Tržby a zisk rok po roku

1 794 633 €tržby 2025 ▼ 10 %
+198 545 €zisk 2025
  1. 12 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -230 €
  2. 13 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia neuvedený
  3. 14 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -485 €
  4. 15 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -482 €
  5. 16 : tržby 876 769 €, výsledok hospodárenia 9 352 €
  6. 17 : tržby 1 669 422 €, výsledok hospodárenia 81 403 €
  7. 18 : tržby 1 753 254 €, výsledok hospodárenia 73 730 €
  8. 19 : tržby 1 838 142 €, výsledok hospodárenia 152 045 €
  9. 20 : tržby 1 676 963 €, výsledok hospodárenia 103 727 €
  10. 21 : tržby 1 714 595 €, výsledok hospodárenia 96 057 €
  11. 22 : tržby 1 861 417 €, výsledok hospodárenia 159 854 €
  12. 23 : tržby 1 889 340 €, výsledok hospodárenia 201 537 €
  13. 24 : tržby 2 001 031 €, výsledok hospodárenia 312 362 €
  14. 25 : tržby 1 794 633 €, výsledok hospodárenia 198 545 €
Súvaha a výkaz ziskov vo Financiách ›

EUROPA BC, s. r. o. (IČO 46817948) mala v roku 2025 tržby 1 794 633 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).

Prejsť na časť profilu 11

Konatelia EUROPA BC

Podľa Registra právnických osôb konajú za EUROPA BC 2 konatelia. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 10. 10. 2026.

Spoločník EUROPA BC

V registri je zapísaný 1 spoločník.

Podiely spoločníkov na vkladoch EUROPA BC
Podiely spoločníkov na vkladoch EUROPA BC COOPEX HOLD, a. s. 100,0 %. Spolu 5 000 €. COOPEX HOLD, a. s.: 5 000 €, 100,0 %100,0 % jediný spoločník
  • COOPEX HOLD, a. s.100,0 %

Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.

Spoločníci: vklad, podiel a od kedy

Vklady spoločníkov a podiel na vkladoch
SpoločníkVkladPodiel
COOPEX HOLD, a. s.od 10. 8. 2021 5 000 €100,0 %

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.

Tržby, zisk a majetok EUROPA BC

Za rok 2025 má EUROPA BC v závierke tržby 1 794 633 €, o 10,3 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +198 545 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2024: 2 001 031 €.

Tržby 20251,79 mil. €▼ −10,3 % medziročne
Výsledok hospodárenia 2025199 tis. €zisk
Majetok (aktíva) 202514,1 mil. €
Vlastné imanie 20251,39 mil. €
Záväzky 202512,4 mil. €88,4 % majetku
Pridaná hodnota 20251,03 mil. €
Zisková marža 2025+11,1 %medián odvetvia +10,2 %
Súčet výsledkov za 14 rokov1,39 mil. €2012 až 2025

Výkaz ziskov a strát EUROPA BC

Súvaha EUROPA BC

Všetky čísla zo závierok EUROPA BC (14 rokov)
Čísla zo závierok EUROPA BC po rokoch
RokTržbyVýsledok hosp.AktívaVlastné imanieZáväzkyPridaná hodnotaMarža
20251 794 633 €198 545 €14 073 762 €1 392 416 €12 438 467 €1 033 768 €+11,1 %
20242 001 031 €312 362 €14 432 937 €1 193 870 €12 908 810 €1 167 254 €+15,6 %
20231 889 340 €201 537 €14 861 424 €881 508 €13 707 686 €1 042 804 €+10,7 %
20221 861 417 €159 854 €15 118 058 €679 971 €14 184 549 €1 013 145 €+8,6 %
20211 714 595 €96 057 €15 279 568 €520 117 €14 501 861 €993 976 €+5,6 %
20201 676 963 €103 727 €15 551 197 €424 060 €14 876 996 €1 045 488 €+6,2 %
20191 838 142 €152 045 €15 912 847 €320 333 €15 335 952 €1 116 927 €+8,3 %
20181 753 254 €73 730 €16 209 612 €168 288 €15 771 814 €1 023 295 €+4,2 %
20171 669 422 €81 403 €16 814 785 €94 558 €16 720 227 €1 039 539 €+4,9 %
2016876 769 €9 352 €17 405 274 €13 155 €17 392 119 €532 472 €+1,1 %
2015—−482 €4 448 €3 802 €646 €−2 €—
2014—−485 €4 930 €4 284 €646 €−5 €—
2013——4 935 €4 769 €166 €——
2012—−230 €4 935 €4 770 €165 €−230 €—

Riziko: zaplatí EUROPA BC?

EUROPA BC a verejné zmluvy

V Centrálnom registri zmlúv sú 4 zmluvy s dodávateľom EUROPA BC v objeme 91 002 € z rokov 2022 až 2026. Najväčší objem je s odberateľom Európsky olympijský festival mládeže Banská Bystrica 2022, n.o. v anglickom jazyku: European Youth Olympic Festival Banská Bystrica 2022, n.o.: 75 002 € v 2 zmluvách.

Zmluvy so štátom4Centrálny register zmlúv
Objem zmlúv91 tis. €spolu za všetky roky
Prvá zmluva202213. 5. 2022

História firmy EUROPA BC

Dátum vzniku EUROPA BC je 27. 9. 2012, teda pred 14 rokmi. Skoršie obchodné meno: SPVD128, s. r. o.. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 14 udalostí, tu sú hlavné míľniky.

  1. Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/30239/S
  2. Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012majetok 4 935 €
  3. Zmena obchodného menaPredtým SPVD128, s. r. o., odvtedy EUROPA BC, s. r. o.
  4. Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2023621699
  5. Nový štatutár: Ing. Zdenka PetrýdesováKonateľ
  6. Prvé tržby po 4 rokoch bez tržiebZa rok 2016 firma vykázala 876 769 €.
  7. Nový spoločník: COOPEX HOLD, a. s.Spoločník v.o.s. / s.r.o.
  8. Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Európsky olympijský festival mládeže Banská Bystrica 2022, n.o. v anglickom jazyku: European Youth Olympic Festival Banská Bystrica 2022, n.o., hodnota zmluvy 33 601 €. Firma vznikla 27. 9. 2012.
  9. Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 1 794 633 €.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.

Činnosti EUROPA BC

  • kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod),
  • sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu,
  • činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov,
  • administratívne služby,
  • služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov,
  • reklamné a marketingové služby,
  • prenájom nehnuteľnosti spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom,
  • prenájom hnuteľných vecí,
  • sprostredkovateľská činnosť v oblasti výroby,

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 10. 10. 2026.

EUROPA BC v odvetví vedenie firiem a poradenstvo v riadení

EUROPA BC je v registri v odvetví Vedenie firiem a poradenstvo v riadení (SK NACE 70), činnosť poradenské služby v oblasti podnikania a riadenia. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 46 711 € (13 596 závierok), EUROPA BC má 1 794 633 €, čo je 38-násobok mediánu. V okrese Banská Bystrica je v tomto odvetví 864 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je EUROPA BC 9. z 429.

V odvetví v okrese Banská Bystrica864aktívnych subjektov
Firiem odvetvia so závierkou13 596Slovensko, rok 2025
Medián tržieb odvetvia47 tis. €rok 2025
Medián ziskovej marže+10,2 %odvetvie

Podobne veľké firmy v odvetví

Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb EUROPA BC, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.

Odborné, vedecké a technické činnosti v okrese Banská Bystrica ›

Sídlo EUROPA BC: Banská Bystrica

EUROPA BC sídli na adrese Na Troskách 26, 974 01 Banská Bystrica, okres Banská Bystrica. V obci Banská Bystrica je 19 386 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 24 640. Na tej istej adrese je zapísaných 16 aktívnych subjektov.

Subjektov v obci Banská Bystrica19 386aktívnych
Subjektov v okrese Banská Bystrica24 640aktívnych
V tom istom odvetví864okres Banská Bystrica
Na tej istej adrese16aktívnych subjektov

Banská Bystrica: obyvatelia a dáta ›Okres Banská Bystrica ›Adresár firiem v okrese Banská Bystrica ›

EUROPA BC: IČO, sídlo a základné údaje

EUROPA BC, s. r. o. (IČO 46817948) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Banská Bystrica, okres Banská Bystrica. Dátum vzniku je 27. 9. 2012, na trhu je 14 rokov a štatutármi sú Ing. Peter Ostrica a Ing. Zdenka Petrýdesová. Za rok 2025 sú v závierke tržby 1 794 633 € a výsledok hospodárenia +198 545 €.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 10. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).

Údaje z registra
Registrové údaje firmy
Právna formaSpoločnosť s ručením obmedzeným
OdvetviePoradenské služby v oblasti podnikania a riadenia (SK NACE 7020)
Základné imanie5 000 €
Vznik27. 9. 2012
Skoršie názvySPVD128, s. r. o.
ObecBanská Bystrica
OkresOkres Banská Bystrica
Účtovných závierok v registri14

Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.

V odvetví vedenie firiem a poradenstvo v riadení (SK NACE 70) EUROPA BC, s. r. o. patrí tržbami medzi 10 % najväčších firiem: za rok 2025 mala 1 794 633 €, typická firma odvetvia 46 711 €, čo je 38-násobok mediánu (medián z 13 596 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 13. 10. 2026).

Najväčšie firmy v okrese Banská Bystrica ›Vedenie firiem a poradenstvo v riadení: tržby a mzdy ›Vedenie firiem a poradenstvo v riadení v Banskobystrickom kraji ›Mzdy v okrese Banská Bystrica ›

Sieť prepojení firmy EUROPA BC

Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.

Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.

Nájdi príležitosti pre svoju firmu

Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.

Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu EUROPA BC

Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu

Ukážka pre firmu EUROPA BC

  • Tendre30súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 1 700 €
  • Granty a dotácie85výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 185 tis. €
  • Končiace zmluvy264zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 6 000 €
  • Výhry konkurentov89firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 1 800 €
  • Diery na trhu6odvetví chýba v meste Banská Bystricatypický nepokrytý dopyt 20,0 mil. €

Súvisiace firmy

Rovnaký konateľ alebo spoločník

Shopping Palace, s.r.o.Green Atrium, a.s.COOPEX HOLD, a.s.Urban Residence Retail, s.r.o.Urban Residence Management Company, s.r.o.

Najväčšie firmy v obci Banská Bystrica

Slovenská pošta, a.s.LPP Slovakia, s.r.o.Zeppelin SK s.r.o.TEMPRA, s.r.o.Stredoslovenská vodárenská prevádzková…Všetky firmy v obci Banská Bystrica ›

Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 70.22) v okrese Banská Bystrica

STEFE SK, a. s.Sigmatrans s. r. o. „v konkurze“Copler, s. r. o.2&2 COMPANY s.r.o.SGS Holding a.s.

Vyskúšať Náskok

Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.

Štatistiky.skFilter firiemAdresár firiemZmeny vo firmáchManuálO násMetodikaKontaktPrevádzkovateľObchodné podmienkyReklamácie a sporyOchrana osobných údajovCookiesOdstúpiť od zmluvyportal@statistiky.sk