MELIOR ZH s.r.o.
Žiar nad Hronom · Čistenie a odvod odpadových vôd
59 687 €tržby 2025 ▲ 63 %+29 932 €zisk 2025aktívna 14 rokov
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 15. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby 17 389 €, výsledok hospodárenia 8 744 €
- 13 : tržby 17 304 €, výsledok hospodárenia 4 635 €
- 14 : tržby 20 218 €, výsledok hospodárenia 1 729 €
- 15 : tržby 35 545 €, výsledok hospodárenia 5 671 €
- 16 : tržby 31 569 €, výsledok hospodárenia 72 €
- 17 : tržby 49 102 €, výsledok hospodárenia 4 848 €
- 18 : tržby 54 058 €, výsledok hospodárenia 1 460 €
- 19 : tržby 55 547 €, výsledok hospodárenia 5 002 €
- 20 : tržby 42 442 €, výsledok hospodárenia 7 971 €
- 21 : tržby 37 245 €, výsledok hospodárenia -12 271 €
- 22 : tržby 37 432 €, výsledok hospodárenia -2 919 €
- 23 : tržby 55 228 €, výsledok hospodárenia -1 207 €
- 24 : tržby 36 600 €, výsledok hospodárenia -5 140 €
- 25 : tržby 59 687 €, výsledok hospodárenia 29 932 €
MELIOR ZH s.r.o. (IČO 46634100) mala v roku 2025 tržby 59 687 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci MELIOR ZH
V roku 2025 mala MELIOR ZH priemerne 0 zamestnancov, osobné náklady v roku 2024 boli 3 032 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | 0 | — | — |
| 2024 | — | 3 032 € | — |
| 2023 | — | 3 234 € | — |
| 2022 | — | 5 416 € | — |
| 2021 | — | 10 729 € | — |
| 2020 | — | 8 179 € | — |
| 2019 | — | 14 988 € | — |
| 2018 | — | 17 947 € | — |
| 2017 | — | 6 616 € | — |
| 2016 | — | 4 813 € | — |
| 2015 | — | 2 846 € | — |
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF), výkaz 2024 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2024 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 5. 10. 2026.
Konatelia MELIOR ZH
Podľa Registra právnických osôb konajú za MELIOR ZH 2 konatelia. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 15. 10. 2026.
Spoločníci MELIOR ZH
V registri sú zapísaní 2 spoločníci.
- Ing. Eva Šályová50,0 %
- Ing. Július Šály50,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Ing. Eva Šályováod 17. 5. 2022 | 10 000 € | 50,0 % |
| Ing. Július Šályod 17. 5. 2022 | 10 000 € | 50,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok MELIOR ZH
Za rok 2025 má MELIOR ZH v závierke tržby 59 687 €, o 63,1 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +29 932 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2025: 59 687 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 2 271 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát MELIOR ZH
Najvyššie tržby: rok 2025, 59 687 €. Najnižšie: rok 2013, 17 304 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 59 687 € |
| 2024 | 36 600 € |
| 2023 | 55 228 € |
| 2022 | 37 432 € |
| 2021 | 37 245 € |
| 2020 | 42 442 € |
| 2019 | 55 547 € |
| 2018 | 54 058 € |
| 2017 | 49 102 € |
| 2016 | 31 569 € |
| 2015 | 35 545 € |
| 2014 | 20 218 € |
| 2013 | 17 304 € |
| 2012 | 17 389 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 10 rokoch, strata v 4 rokoch z 14 rokov. Súčet za celé obdobie: 48 527 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 29 932 € |
| 2024 | −5 140 € |
| 2023 | −1 207 € |
| 2022 | −2 919 € |
| 2021 | −12 271 € |
| 2020 | 7 971 € |
| 2019 | 5 002 € |
| 2018 | 1 460 € |
| 2017 | 4 848 € |
| 2016 | 72 € |
| 2015 | 5 671 € |
| 2014 | 1 729 € |
| 2013 | 4 635 € |
| 2012 | 8 744 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- MELIOR ZH
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +50,1 %, medián odvetvia +6,6 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | MELIOR ZH | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +50,1 % | +6,6 % |
| 2024 | −14,0 % | +3,6 % |
| 2023 | −2,2 % | +2,2 % |
| 2022 | −7,8 % | +2,9 % |
| 2021 | −32,9 % | +2,5 % |
| 2020 | +18,8 % | +2,6 % |
| 2019 | +9,0 % | +2,3 % |
| 2018 | +2,7 % | +2,2 % |
| 2017 | +9,9 % | +2,5 % |
| 2016 | +0,2 % | +3,8 % |
| 2015 | +16,0 % | +3,3 % |
| 2014 | +8,6 % | — |
| 2013 | +26,8 % | — |
| 2012 | +50,3 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 8 z 13 rokov, najviac v roku 2015 (+75,8 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | +63,1 % |
| 2024 | −33,7 % |
| 2023 | +47,5 % |
| 2022 | +0,5 % |
| 2021 | −12,2 % |
| 2020 | −23,6 % |
| 2019 | +2,8 % |
| 2018 | +10,1 % |
| 2017 | +55,5 % |
| 2016 | −11,2 % |
| 2015 | +75,8 % |
| 2014 | +16,8 % |
| 2013 | −0,5 % |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha MELIOR ZH
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 57 410 €, vlastné imanie 53 527 € a záväzky 3 883 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 57 410 € | 53 527 € | 3 883 € |
| 2024 | 24 167 € | 23 595 € | 572 € |
| 2023 | 31 165 € | 28 735 € | 2 430 € |
| 2022 | 30 830 € | 29 942 € | 888 € |
| 2021 | 34 970 € | 32 861 € | 2 109 € |
| 2020 | 49 185 € | 45 133 € | 4 052 € |
| 2019 | 48 295 € | 37 162 € | 11 133 € |
| 2018 | 43 439 € | 32 160 € | 11 279 € |
| 2017 | 32 397 € | 30 699 € | 1 698 € |
| 2016 | 33 697 € | 25 851 € | 7 846 € |
| 2015 | 40 164 € | 25 779 € | 14 385 € |
| 2014 | 20 678 € | 20 108 € | 570 € |
| 2013 | 19 189 € | 18 379 € | 810 € |
| 2012 | 23 241 € | 13 744 € | 9 497 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok MELIOR ZH (14 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 59 687 € | 29 932 € | 57 410 € | 53 527 € | 3 883 € | 33 247 € | +50,1 % |
| 2024 | 36 600 € | −5 140 € | 24 167 € | 23 595 € | 572 € | −1 594 € | −14,0 % |
| 2023 | 55 228 € | −1 207 € | 31 165 € | 28 735 € | 2 430 € | 2 222 € | −2,2 % |
| 2022 | 37 432 € | −2 919 € | 30 830 € | 29 942 € | 888 € | 2 631 € | −7,8 % |
| 2021 | 37 245 € | −12 271 € | 34 970 € | 32 861 € | 2 109 € | −2 712 € | −32,9 % |
| 2020 | 42 442 € | 7 971 € | 49 185 € | 45 133 € | 4 052 € | 19 405 € | +18,8 % |
| 2019 | 55 547 € | 5 002 € | 48 295 € | 37 162 € | 11 133 € | 23 887 € | +9,0 % |
| 2018 | 54 058 € | 1 460 € | 43 439 € | 32 160 € | 11 279 € | 22 491 € | +2,7 % |
| 2017 | 49 102 € | 4 848 € | 32 397 € | 30 699 € | 1 698 € | 15 225 € | +9,9 % |
| 2016 | 31 569 € | 72 € | 33 697 € | 25 851 € | 7 846 € | 7 324 € | +0,2 % |
| 2015 | 35 545 € | 5 671 € | 40 164 € | 25 779 € | 14 385 € | 9 829 € | +16,0 % |
| 2014 | 20 218 € | 1 729 € | 20 678 € | 20 108 € | 570 € | 2 837 € | +8,6 % |
| 2013 | 17 304 € | 4 635 € | 19 189 € | 18 379 € | 810 € | 6 165 € | +26,8 % |
| 2012 | 17 389 € | 8 744 € | 23 241 € | 13 744 € | 9 497 € | 10 802 € | +50,3 % |
Riziko: zaplatí MELIOR ZH?
MELIOR ZH a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 12 zmlúv s dodávateľom MELIOR ZH v objeme 26 934 € z rokov 2016 až 2026. Najväčší objem je s odberateľom Centrum pre deti a rodiny Tŕnie: 11 634 € v 5 zmluvách.
Rok s najväčším objemom: 2025, 11 220 € v 2 zmluvách.
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmlúv | Objem |
|---|---|---|
| 2026 | 1 | 3 840 € |
| 2025 | 2 | 11 220 € |
| 2024 | 2 | 3 456 € |
| 2022 | 3 | 8 208 € |
| 2020 | 1 | 210 € |
| 2017 | 1 | 0 € |
| 2016 | 1 | 0 € |
Zdroj: Centrálny register zmlúv (crz.gov.sk); nezmyselné sumy vynechané, výpočet Štatistiky.sk.
História firmy MELIOR ZH
Dátum vzniku MELIOR ZH je 26. 4. 2012, teda pred 14 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 9 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/22086/S
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2023502932
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 17 389 € · majetok 23 241 €
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Detský domov Ratolesť. Firma vznikla 26. 4. 2012.
- Nový spoločník: Ing. Július ŠálySpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 59 687 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti MELIOR ZH
- poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctve
- vŕtanie studní s dĺžkou do 30 m
- kopanie studní
- čistenie kanalizačných systémov
- diagnostika kanalizačných potrubí
- podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadom
- prípravné práce k realizácii stavby
- uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
- kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti výroby
- informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontroly
- administratívne služby
- činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
- vedenie účtovníctva
- čistiace a upratovacie služby
- oprava a kontrola požiarnych vodovodov
- oprava a kontrola požiarnych hydrantov
- výkon činnosti stavbyvedúceho
- výkon činnosti stavebného dozoru
- prevádzkovanie verejných kanalizácií II. kategórie
- činnosť vodohospodára
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 15. 10. 2026.
MELIOR ZH v odvetví čistenie a odvod odpadových vôd
MELIOR ZH je v registri v odvetví Čistenie a odvod odpadových vôd (SK NACE 37), činnosť čistenie a odvod odpadových vôd. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 49 901 € (335 závierok), MELIOR ZH má 59 687 €, čo je 1,2-násobok mediánu. V okrese Žiar nad Hronom je v tomto odvetví 4 aktívnych subjekty, podľa tržieb z poslednej závierky je MELIOR ZH 3. z 4.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 22 916 €, polovica do 49 901 €, tri štvrtiny do 215 520 €; 10 % firiem má viac než 665 849 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 085 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 22 916 € |
| medián | 49 901 € |
| horný kvartil | 215 520 € |
| 10 % firiem má viac než | 665 849 € |
| MELIOR ZH | 59 687 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 17. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- MELIOR ZH
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby MELIOR ZH s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | MELIOR ZH | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 59 687 € | 49 901 € |
| 2024 | 36 600 € | 55 618 € |
| 2023 | 55 228 € | 56 566 € |
| 2022 | 37 432 € | 75 782 € |
| 2021 | 37 245 € | 56 874 € |
| 2020 | 42 442 € | 67 975 € |
| 2019 | 55 547 € | 72 278 € |
| 2018 | 54 058 € | 69 132 € |
| 2017 | 49 102 € | 83 080 € |
| 2016 | 31 569 € | 95 736 € |
| 2015 | 35 545 € | 103 506 € |
| 2014 | 20 218 € | — |
| 2013 | 17 304 € | — |
| 2012 | 17 389 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| MELIOR ZH | 59 687 € |
|---|---|
| medián kraja | 41 774 € |
| medián Slovenska | 49 901 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- BHS s. r. o.Bratislava - mestská časť Rača · tržby 137 061 € (2024)
- STAV-PEK, s. r. o.Rybany · tržby 135 824 € (2025)
- Meszar-Bau s. r. o.Košice - mestská časť Západ · tržby 133 617 € (2023)
- Stormex, s. r. o.Považská Bystrica · tržby 131 400 € (2025)
- DEJA 1 s.r.o.Senica · tržby 129 435 € (2025)
- AQUAViTA PLUS, spol. s r.o.Žarnovica · tržby 129 374 € (2025)
- MIROKAL s. r. o.Banská Bystrica · tržby 127 745 € (2025)
- Kanalizačný servis s. r. o.Nitra · tržby 127 345 € (2025)
- ChemCleaning s. r. o.Kuchyňa · tržby 122 148 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb MELIOR ZH, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo MELIOR ZH: Žiar nad Hronom
MELIOR ZH sídli na adrese Svätokrížske námestie 37, 965 01 Žiar nad Hronom, okres Žiar nad Hronom. V obci Žiar nad Hronom je 2 826 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 6 750.
Žiar nad Hronom: obyvatelia a dáta ›Okres Žiar nad Hronom ›Adresár firiem v okrese Žiar nad Hronom ›
MELIOR ZH: IČO, sídlo a základné údaje
MELIOR ZH s.r.o. (IČO 46634100) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Žiar nad Hronom, okres Žiar nad Hronom. Dátum vzniku je 26. 4. 2012, na trhu je 14 rokov a štatutármi sú Ing. Eva Šályová a Ing. Július Šály. Za rok 2025 sú v závierke tržby 59 687 € a výsledok hospodárenia +29 932 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 15. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Čistenie a odvod odpadových vôd (SK NACE 3700) |
| Základné imanie | 20 000 € |
| Vznik | 26. 4. 2012 |
| Obec | Žiar nad Hronom |
| Okres | Okres Žiar nad Hronom |
| Vyrubená daň z príjmov | 2 271 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 13 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví čistenie a odvod odpadových vôd (SK NACE 37) MELIOR ZH s.r.o. má vyššie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 59 687 €, typická firma odvetvia 49 901 € (medián z 335 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 17. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Žiar nad Hronom ›Čistenie a odvod odpadových vôd: tržby a mzdy ›Čistenie a odvod odpadových vôd v Banskobystrickom kraji ›Mzdy v okrese Žiar nad Hronom ›
Sieť prepojení firmy MELIOR ZH
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu MELIOR ZH
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu MELIOR ZH
- Tendre12súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 805 tis. €
- Granty a dotácie72výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 618 tis. €
- Končiace zmluvy23zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 14 tis. €
- Výhry konkurentov49firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 147 tis. €
- Diery na trhu10odvetví chýba v meste Žiar nad Hronomtypický nepokrytý dopyt 263 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Odberateľ stočného451 zmlúv za 3 roky · · naposledy 8. 10. 2026Západoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s.72 zmlúv za 3 roky · 1 543 791 € · naposledy 6. 10. 2026Mesto Trenčín45 zmlúv za 3 roky · 367 779 € · naposledy 25. 8. 2026 Všetkých 1 040 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Žiar nad Hronom
Slovalco, a.s.Hydro Extrusion Slovakia a.s.PHARMACOPOLA s.r.o.TUBAPACK, a.s.Fagor Ederlan Slovensko, a.s.Všetky firmy v obci Žiar nad Hronom ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 37.00) v okrese Žiar nad Hronom
Hlinická kanalizačná, s.r.o.MSK group, s.r.o.AMK services s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.