ABC Systém s.r.o.
Žilina · Ostatné stavebné kompletizačné a dokončovacie práce
4 145 892 €tržby 2025 ▲ 179 %+2 721 865 €zisk 2025aktívna 14 rokov38 zamestnancov (2024)
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 16. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 13 : tržby 44 724 €, výsledok hospodárenia -1 280 €
- 14 : tržby 142 937 €, výsledok hospodárenia 4 607 €
- 15 : tržby 96 309 €, výsledok hospodárenia 2 173 €
- 16 : tržby 338 655 €, výsledok hospodárenia 1 030 €
- 17 : tržby 220 960 €, výsledok hospodárenia -68 €
- 18 : tržby 719 444 €, výsledok hospodárenia 4 508 €
- 19 : tržby 1 102 349 €, výsledok hospodárenia 7 648 €
- 20 : tržby 1 161 777 €, výsledok hospodárenia -103 459 €
- 21 : tržby 1 172 041 €, výsledok hospodárenia 49 328 €
- 22 : tržby 1 730 108 €, výsledok hospodárenia 109 902 €
- 23 : tržby 2 121 112 €, výsledok hospodárenia 9 066 €
- 24 : tržby 1 485 343 €, výsledok hospodárenia 20 156 €
- 25 : tržby 4 145 892 €, výsledok hospodárenia 2 721 865 €
ABC Systém s.r.o. (IČO 46616837) mala v roku 2025 tržby 4 145 892 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci ABC Systém
V roku 2024 mala ABC Systém priemerne 38 zamestnancov, osobné náklady v roku 2025 boli 42 319 €. Mzdové náklady na zamestnanca vychádzajú 996 € mesačne, priemerná hrubá mzda v odvetví Stavebníctvo v okrese Žilina bola v roku 2024 1 641 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | — | 42 319 € | — |
| 2024 | 38 | 659 903 € | 454 388 € |
| 2023 | — | 846 117 € | — |
| 2022 | — | 984 985 € | — |
| 2021 | — | 249 479 € | — |
| 2020 | 20 | 511 018 € | — |
| 2019 | — | 267 € | — |
| 2018 | — | 317 € | — |
| 2017 | — | 170 € | — |
Mesačne na zamestnanca v roku 2024 a priemerná hrubá mzda
- ABC Systém, mzdové náklady na zamestnanca996 €
- Stavebníctvo v okrese Žilina1 641 €
- Všetky odvetvia v okrese Žilina1 786 €
- Stavebníctvo na Slovensku1 549 €
Firma: mzdové náklady zo závierky (účty 521 a 522) delené priemerným počtom a 12 mesiacmi. Mzdy: ŠÚ SR, DATAcube np3110rr, rok 2024, zber 11. 9. 2026. Odbor podľa registra je Stavebníctvo, porovnanie je preto orientačné.
Na čo išli osobné náklady v roku 2025
- Odvody zamestnávateľa 76 % 32 187 €
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2024 (PDF), výkaz 2025 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2024 v RÚZ, zber 4. 10. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 28. 9. 2026.
Konateľ ABC Systém
Podľa Registra právnických osôb koná za ABC Systém 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 16. 10. 2026.
Spoločník ABC Systém
V registri je zapísaný 1 spoločník.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 16. 10. 2026.
Tržby, zisk a majetok ABC Systém
Za rok 2025 má ABC Systém v závierke tržby 4 145 892 €, o 179,1 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +2 721 865 €. Závierky máme za 13 rokov (2013 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2025: 4 145 892 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 33 408 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát ABC Systém
Najvyššie tržby: rok 2025, 4 145 892 €. Najnižšie: rok 2013, 44 724 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 4 145 892 € |
| 2024 | 1 485 343 € |
| 2023 | 2 121 112 € |
| 2022 | 1 730 108 € |
| 2021 | 1 172 041 € |
| 2020 | 1 161 777 € |
| 2019 | 1 102 349 € |
| 2018 | 719 444 € |
| 2017 | 220 960 € |
| 2016 | 338 655 € |
| 2015 | 96 309 € |
| 2014 | 142 937 € |
| 2013 | 44 724 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 10 rokoch, strata v 3 rokoch z 13 rokov. Súčet za celé obdobie: 2 825 476 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 2 721 865 € |
| 2024 | 20 156 € |
| 2023 | 9 066 € |
| 2022 | 109 902 € |
| 2021 | 49 328 € |
| 2020 | −103 459 € |
| 2019 | 7 648 € |
| 2018 | 4 508 € |
| 2017 | −68 € |
| 2016 | 1 030 € |
| 2015 | 2 173 € |
| 2014 | 4 607 € |
| 2013 | −1 280 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- ABC Systém
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +65,7 %, medián odvetvia +4,2 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | ABC Systém | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +65,7 % | +4,2 % |
| 2024 | +1,4 % | +3,0 % |
| 2023 | +0,4 % | +2,0 % |
| 2022 | +6,4 % | +1,7 % |
| 2021 | +4,2 % | +1,6 % |
| 2020 | −8,9 % | +1,6 % |
| 2019 | +0,7 % | +1,9 % |
| 2018 | +0,6 % | +2,3 % |
| 2017 | 0,0 % | +3,3 % |
| 2016 | +0,3 % | +3,3 % |
| 2015 | +2,3 % | +2,7 % |
| 2014 | +3,2 % | — |
| 2013 | −2,9 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 9 z 12 rokov, najviac v roku 2016 (+251,6 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | +179,1 % |
| 2024 | −30,0 % |
| 2023 | +22,6 % |
| 2022 | +47,6 % |
| 2021 | +0,9 % |
| 2020 | +5,4 % |
| 2019 | +53,2 % |
| 2018 | +225,6 % |
| 2017 | −34,8 % |
| 2016 | +251,6 % |
| 2015 | −32,6 % |
| 2014 | +219,6 % |
| 2013 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha ABC Systém
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 9 917 414 €, vlastné imanie 2 594 662 € a záväzky 7 322 752 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 9 917 414 € | 2 594 662 € | 7 322 752 € |
| 2024 | 4 088 745 € | −20 741 € | 4 109 486 € |
| 2023 | 2 825 049 € | −40 659 € | 2 865 708 € |
| 2022 | 2 289 207 € | −17 301 € | 2 306 508 € |
| 2021 | 33 051 € | 49 328 € | −16 277 € |
| 2020 | 534 902 € | −75 908 € | 610 810 € |
| 2019 | 512 312 € | 25 520 € | 486 792 € |
| 2018 | 441 440 € | 15 968 € | 425 472 € |
| 2017 | 295 300 € | 11 461 € | 283 839 € |
| 2016 | 395 215 € | 11 529 € | 383 686 € |
| 2015 | 147 522 € | 10 499 € | 137 023 € |
| 2014 | 88 974 € | 8 327 € | 80 647 € |
| 2013 | 44 994 € | 3 720 € | 41 274 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok ABC Systém (13 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4 145 892 € | 2 721 865 € | 9 917 414 € | 2 594 662 € | 7 322 752 € | 140 041 € | +65,7 % |
| 2024 | 1 485 343 € | 20 156 € | 4 088 745 € | −20 741 € | 4 109 486 € | 715 465 € | +1,4 % |
| 2023 | 2 121 112 € | 9 066 € | 2 825 049 € | −40 659 € | 2 865 708 € | 881 746 € | +0,4 % |
| 2022 | 1 730 108 € | 109 902 € | 2 289 207 € | −17 301 € | 2 306 508 € | 1 012 592 € | +6,4 % |
| 2021 | 1 172 041 € | 49 328 € | 33 051 € | 49 328 € | −16 277 € | 1 172 012 € | +4,2 % |
| 2020 | 1 161 777 € | −103 459 € | 534 902 € | −75 908 € | 610 810 € | 434 231 € | −8,9 % |
| 2019 | 1 102 349 € | 7 648 € | 512 312 € | 25 520 € | 486 792 € | 37 512 € | +0,7 % |
| 2018 | 719 444 € | 4 508 € | 441 440 € | 15 968 € | 425 472 € | 30 154 € | +0,6 % |
| 2017 | 220 960 € | −68 € | 295 300 € | 11 461 € | 283 839 € | 10 877 € | 0,0 % |
| 2016 | 338 655 € | 1 030 € | 395 215 € | 11 529 € | 383 686 € | 7 706 € | +0,3 % |
| 2015 | 96 309 € | 2 173 € | 147 522 € | 10 499 € | 137 023 € | 4 977 € | +2,3 % |
| 2014 | 142 937 € | 4 607 € | 88 974 € | 8 327 € | 80 647 € | 5 965 € | +3,2 % |
| 2013 | 44 724 € | −1 280 € | 44 994 € | 3 720 € | 41 274 € | −1 280 € | −2,9 % |
Riziko: zaplatí ABC Systém?
Peniaze od štátu: ABC Systém
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy ABC Systém
Dátum vzniku ABC Systém je 29. 3. 2012, teda pred 14 rokmi. Skoršie obchodné meno: SOSKA SK, s.r.o.. Závierky v registri máme od roku 2013. Na časovej osi je spolu 11 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/56437/L
- Nový štatutár: Ing. Milan ŠoškaKonateľ
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2023532038
- Zmena obchodného menaPredtým SOSKA SK, s.r.o., odvtedy ABC Systém s.r.o.
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2013tržby 44 724 € · majetok 44 994 €
- Nový spoločník: Milan ŠoškaSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 13, posledné tržby 4 145 892 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti ABC Systém
- prípravné práce k realizácii stavby
- uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
- prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 16. 10. 2026.
ABC Systém v odvetví špecializované stavebné práce
ABC Systém je v registri v odvetví Špecializované stavebné práce (SK NACE 43), činnosť ostatné stavebné kompletizačné a dokončovacie práce. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 71 954 € (14 571 závierok), ABC Systém má 4 145 892 €, čo je 58-násobok mediánu. V okrese Žilina je v tomto odvetví 6 513 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je ABC Systém 25. z 842.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 25 754 €, polovica do 71 954 €, tri štvrtiny do 269 061 €; 10 % firiem má viac než 853 120 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 766 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 25 754 € |
| medián | 71 954 € |
| horný kvartil | 269 061 € |
| 10 % firiem má viac než | 853 120 € |
| ABC Systém | 4 145 892 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 16. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- ABC Systém
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby ABC Systém s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | ABC Systém | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 4 145 892 € | 71 954 € |
| 2024 | 1 485 343 € | 79 046 € |
| 2023 | 2 121 112 € | 84 804 € |
| 2022 | 1 730 108 € | 86 381 € |
| 2021 | 1 172 041 € | 76 841 € |
| 2020 | 1 161 777 € | 75 514 € |
| 2019 | 1 102 349 € | 86 111 € |
| 2018 | 719 444 € | 83 125 € |
| 2017 | 220 960 € | 79 649 € |
| 2016 | 338 655 € | 74 208 € |
| 2015 | 96 309 € | 71 979 € |
| 2014 | 142 937 € | — |
| 2013 | 44 724 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| ABC Systém | 4 145 892 € |
|---|---|
| medián okresu Žilina | 99 357 € |
| medián kraja | 90 609 € |
| medián Slovenska | 71 954 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- TOPCONTROL s.r.o.Prešov · tržby 10 217 366 € (2025)
- ARBET - WORKS, s. r. o.Veličná · tržby 10 165 045 € (2025)
- PROFE, s.r.o.Žiar nad Hronom · tržby 10 145 746 € (2025)
- OXA production, s. r. o.Považská Bystrica · tržby 10 095 777 € (2025)
- SEDUR, s.r.o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 10 016 883 € (2019)
- JASES s.r.o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 9 907 477 € (2025)
- ELCOMP, spoločnosť s ručením obmedzenýmNitra · tržby 9 904 076 € (2025)
- Bartfeld Elektrotechnik s.r.o.Bardejov · tržby 9 779 000 € (2025)
- STABIL spol. s r.o.Trnava · tržby 9 756 326 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb ABC Systém, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo ABC Systém: Žilina
ABC Systém sídli na adrese Daniela Dlabača 769/21, 010 01 Žilina, okres Žilina. V obci Žilina je 21 468 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 34 947. Na tej istej adrese je zapísaných 19 aktívnych subjektov.
Žilina: obyvatelia a dáta ›Okres Žilina ›Adresár firiem v okrese Žilina ›
ABC Systém: IČO, sídlo a základné údaje
ABC Systém s.r.o. (IČO 46616837) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Žilina, okres Žilina. Dátum vzniku je 29. 3. 2012, na trhu je 14 rokov a štatutárom je Ing. Milan Šoška. Za rok 2025 sú v závierke tržby 4 145 892 € a výsledok hospodárenia +2 721 865 €, počet zamestnancov podľa registra je 50 až 99.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 16. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Ostatné stavebné kompletizačné a dokončovacie práce (SK NACE 4335) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 29. 3. 2012 |
| Skoršie názvy | SOSKA SK, s.r.o. |
| Obec | Žilina |
| Okres | Okres Žilina |
| Vyrubená daň z príjmov | 33 408 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 13 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví špecializované stavebné práce (SK NACE 43) ABC Systém s.r.o. patrí tržbami medzi 10 % najväčších firiem: za rok 2025 mala 4 145 892 €, typická firma odvetvia 71 954 €, čo je 58-násobok mediánu (medián z 14 571 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 16. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Žilina ›Špecializované stavebné práce: tržby a mzdy ›Špecializované stavebné práce v Žilinskom kraji ›Mzdy v okrese Žilina ›
Sieť prepojení firmy ABC Systém
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu ABC Systém
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu ABC Systém
- Tendre90súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 1,5 mil. €
- Granty a dotácie71výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 184 tis. €
- Končiace zmluvy74zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 59 tis. €
- Výhry konkurentov400firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 605 tis. €
- Diery na trhu3odvetvia chýbajú v meste Žilinatypický nepokrytý dopyt 1,2 mil. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.802 zmlúv za 3 roky · 1 006 287 € · naposledy 30. 9. 2026Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava717 zmlúv za 3 roky · 11 141 322 € · naposledy 9. 10. 2026Západoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s.135 zmlúv za 3 roky · 1 734 972 € · naposledy 10. 9. 2026 Všetkých 3 227 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
ARCH, s.r.o.AYRIN s.r.o.ISTOS spol. s r.o.
Najväčšie firmy v obci Žilina
Stredoslovenská energetika, a. s.SUNGWOO HITECH Slovakia s.r.o.Stredoslovenská distribučná, a.s.TIPSPORT SK, a.s.Hyundai Transys Slovakia s. r. o.Všetky firmy v obci Žilina ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 43.39) v okrese Žilina
P.S. in, a.s.XENEX design, s.r.o.SVL company, s.r.o.MS-MONT s.r.o.BELSTAV SK, s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.