APPU, s.r.o.
Borský Mikuláš · Oprava a údržba motorových vozidiel
5 990 €tržby 2025 ▼ 45 %−797 €strata 2025aktívna 14 rokov2 zamestnanci
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 16. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby 3 472 €, výsledok hospodárenia -9 929 €
- 13 : tržby 2 489 €, výsledok hospodárenia -5 961 €
- 14 : tržby 6 345 €, výsledok hospodárenia -6 049 €
- 15 : tržby 5 819 €, výsledok hospodárenia -8 945 €
- 16 : tržby 7 746 €, výsledok hospodárenia -7 124 €
- 17 : tržby 3 852 €, výsledok hospodárenia -2 568 €
- 18 : tržby 2 423 €, výsledok hospodárenia -2 795 €
- 19 : tržby 4 160 €, výsledok hospodárenia -1 389 €
- 20 : tržby 2 215 €, výsledok hospodárenia -1 256 €
- 21 : tržby 2 766 €, výsledok hospodárenia -762 €
- 22 : tržby 2 849 €, výsledok hospodárenia -1 116 €
- 23 : tržby 28 757 €, výsledok hospodárenia 2 096 €
- 24 : tržby 10 901 €, výsledok hospodárenia 1 723 €
- 25 : tržby 5 990 €, výsledok hospodárenia -797 €
APPU, s.r.o. (IČO 46489185) mala v roku 2025 tržby 5 990 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci APPU
APPU má podľa Registra organizácií ŠÚ SR 2 zamestnancov, osobné náklady v roku 2025 boli 7 191 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | — | 7 191 € | 5 314 € |
| 2024 | — | 10 859 € | 8 057 € |
| 2023 | — | 15 130 € | 11 278 € |
| 2022 | — | 1 610 € | 1 200 € |
| 2021 | — | 1 610 € | 1 200 € |
| 2020 | — | 1 563 € | — |
| 2019 | — | 3 802 € | — |
| 2013 | — | 6 162 € | 4 462 € |
| 2012 | — | 8 626 € | 6 316 € |
Na čo išli osobné náklady v roku 2025
- Mzdy 74 % 5 314 €
- Odvody zamestnávateľa 26 % 1 877 €
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2025 v RÚZ.
Pásmo: Register organizácií ŠÚ SR. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 8. 10. 2026.
Konatelia APPU
Podľa Registra právnických osôb konajú za APPU 2 konatelia. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 16. 10. 2026.
Spoločníci APPU
V registri sú zapísaní 2 spoločníci.
- Ing. Martina Vaňková50,0 %
- Miroslav Vanek50,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Ing. Martina Vaňkováod 10. 1. 2012 | 2 500 € | 50,0 % |
| Miroslav Vanekod 10. 2. 2023 | 2 500 € | 50,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok APPU
Za rok 2025 má APPU v závierke tržby 5 990 €, o 45,1 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia −797 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2023: 28 757 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 340 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát APPU
Najvyššie tržby: rok 2023, 28 757 €. Najnižšie: rok 2020, 2 215 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 5 990 € |
| 2024 | 10 901 € |
| 2023 | 28 757 € |
| 2022 | 2 849 € |
| 2021 | 2 766 € |
| 2020 | 2 215 € |
| 2019 | 4 160 € |
| 2018 | 2 423 € |
| 2017 | 3 852 € |
| 2016 | 7 746 € |
| 2015 | 5 819 € |
| 2014 | 6 345 € |
| 2013 | 2 489 € |
| 2012 | 3 472 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 2 rokoch, strata v 12 rokoch z 14 rokov. Súčet za celé obdobie: −44 872 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | −797 € |
| 2024 | 1 723 € |
| 2023 | 2 096 € |
| 2022 | −1 116 € |
| 2021 | −762 € |
| 2020 | −1 256 € |
| 2019 | −1 389 € |
| 2018 | −2 795 € |
| 2017 | −2 568 € |
| 2016 | −7 124 € |
| 2015 | −8 945 € |
| 2014 | −6 049 € |
| 2013 | −5 961 € |
| 2012 | −9 929 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- APPU
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je −13,3 %, medián odvetvia +2,3 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | APPU | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | −13,3 % | +2,3 % |
| 2024 | +15,8 % | +2,0 % |
| 2023 | +7,3 % | +1,3 % |
| 2022 | −39,2 % | +0,9 % |
| 2021 | −27,5 % | +0,8 % |
| 2020 | −56,7 % | +0,6 % |
| 2019 | −33,4 % | +0,7 % |
| 2018 | — | +0,7 % |
| 2017 | −66,7 % | +1,3 % |
| 2016 | −92,0 % | +1,2 % |
| 2015 | — | +1,4 % |
| 2014 | −95,3 % | — |
| 2013 | — | — |
| 2012 | — | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 5 z 12 rokov, najviac v roku 2014 (+154,9 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | −45,1 % |
| 2024 | −62,1 % |
| 2023 | +909,4 % |
| 2022 | +3,0 % |
| 2021 | +24,9 % |
| 2020 | −46,8 % |
| 2019 | +71,7 % |
| 2018 | −37,1 % |
| 2017 | −50,3 % |
| 2016 | +33,1 % |
| 2015 | −8,3 % |
| 2014 | +154,9 % |
| 2013 | −28,3 % |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha APPU
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 10 633 €, vlastné imanie 6 907 € a záväzky 3 726 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 10 633 € | 6 907 € | 3 726 € |
| 2024 | 9 409 € | 7 703 € | 1 706 € |
| 2023 | 12 037 € | 5 980 € | 6 057 € |
| 2022 | 4 614 € | 3 884 € | 730 € |
| 2021 | 4 876 € | 4 238 € | 638 € |
| 2020 | 4 346 € | 3 744 € | 602 € |
| 2019 | 4 333 € | 3 611 € | 722 € |
| 2018 | 3 923 € | 2 205 € | 1 718 € |
| 2017 | 4 813 € | 1 723 € | 3 090 € |
| 2016 | 7 711 € | 4 291 € | 3 420 € |
| 2015 | 2 689 € | 416 € | 2 273 € |
| 2014 | 3 503 € | 1 060 € | 2 443 € |
| 2013 | 265 € | −10 891 € | 11 156 € |
| 2012 | 318 € | −4 929 € | 5 247 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok APPU (14 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5 990 € | −797 € | 10 633 € | 6 907 € | 3 726 € | 2 579 € | −13,3 % |
| 2024 | 10 901 € | 1 723 € | 9 409 € | 7 703 € | 1 706 € | 4 836 € | +15,8 % |
| 2023 | 28 757 € | 2 096 € | 12 037 € | 5 980 € | 6 057 € | 17 954 € | +7,3 % |
| 2022 | 2 849 € | −1 116 € | 4 614 € | 3 884 € | 730 € | −134 € | −39,2 % |
| 2021 | 2 766 € | −762 € | 4 876 € | 4 238 € | 638 € | −490 € | −27,5 % |
| 2020 | 2 215 € | −1 256 € | 4 346 € | 3 744 € | 602 € | −1 555 € | −56,7 % |
| 2019 | 4 160 € | −1 389 € | 4 333 € | 3 611 € | 722 € | 615 € | −33,4 % |
| 2018 | 2 423 € | −2 795 € | 3 923 € | 2 205 € | 1 718 € | −361 € | −115,4 % |
| 2017 | 3 852 € | −2 568 € | 4 813 € | 1 723 € | 3 090 € | −604 € | −66,7 % |
| 2016 | 7 746 € | −7 124 € | 7 711 € | 4 291 € | 3 420 € | 2 689 € | −92,0 % |
| 2015 | 5 819 € | −8 945 € | 2 689 € | 416 € | 2 273 € | 78 € | −153,7 % |
| 2014 | 6 345 € | −6 049 € | 3 503 € | 1 060 € | 2 443 € | 3 042 € | −95,3 % |
| 2013 | 2 489 € | −5 961 € | 265 € | −10 891 € | 11 156 € | 356 € | −239,5 % |
| 2012 | 3 472 € | −9 929 € | 318 € | −4 929 € | 5 247 € | −764 € | −286,0 % |
Riziko: zaplatí APPU?
APPU a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 1 zmluva s dodávateľom APPU v objeme 430 € z roku 2026. Najväčší objem je s odberateľom Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.: 430 € v 1 zmluve.
História firmy APPU
Dátum vzniku APPU je 10. 1. 2012, teda pred 14 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2012.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/28695/T
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2820011062
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 3 472 € · majetok 318 €
- Nový spoločník: Ing. Martina VaňkováSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Nový spoločník: Miroslav VanekSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 5 990 €.
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s., hodnota zmluvy 430 €. Firma vznikla 10. 1. 2012.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti APPU
- diagnostika a opravy cestných motorových vozidiel
- technik požiarnej ochrany
- vedenie účtovníctva
- činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
- cestná motorová doprava vykonávaná osobnými vozidlami do 9 miest na sedenie
- kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi ( maloobchod ) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb
- vykonávanie odťahovej služby
- poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidla
- administratívne služby
- organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatí
- čistiace a upratovacie služby
- prevádzkovanie čistiarne a práčovne
- prenájom hnuteľných vecí
- poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu
- taxislužba
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 16. 10. 2026.
APPU v odvetví oprava počítačov a potrieb pre domácnosť
APPU je v registri v odvetví Oprava počítačov a potrieb pre domácnosť (SK NACE 95), činnosť oprava a údržba motorových vozidiel. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 61 965 € (4 091 závierok), APPU má 5 990 €, čo je 10 % mediánu. V okrese Senica je v tomto odvetví 163 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je APPU 43. z 48.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 23 649 €, polovica do 61 965 €, tri štvrtiny do 214 895 €; 10 % firiem má viac než 643 085 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 663 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 23 649 € |
| medián | 61 965 € |
| horný kvartil | 214 895 € |
| 10 % firiem má viac než | 643 085 € |
| APPU | 5 990 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 16. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- APPU
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby APPU s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | APPU | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 5 990 € | 61 965 € |
| 2024 | 10 901 € | 59 930 € |
| 2023 | 28 757 € | 55 031 € |
| 2022 | 2 849 € | 53 572 € |
| 2021 | 2 766 € | 49 786 € |
| 2020 | 2 215 € | 47 510 € |
| 2019 | 4 160 € | 49 532 € |
| 2018 | 2 423 € | 49 264 € |
| 2017 | 3 852 € | 48 116 € |
| 2016 | 7 746 € | 50 330 € |
| 2015 | 5 819 € | 47 453 € |
| 2014 | 6 345 € | — |
| 2013 | 2 489 € | — |
| 2012 | 3 472 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| APPU | 5 990 € |
|---|---|
| medián okresu Senica | 75 970 € |
| medián kraja | 62 570 € |
| medián Slovenska | 61 965 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- PELU servis, s. r. o.Štiavnička · tržby 14 522 € (2025)
- Selap servis s. r. o.Bratislava - mestská časť Karlova Ves · tržby 14 508 € (2025)
- Service Point s. r. o.Bratislava - mestská časť Petržalka · tržby 14 400 € (2025)
- MEDICINBAL s.r.o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 14 258 € (2025)
- CORNIX SK s.r.o.Partizánske · tržby 14 231 € (2025)
- MD servis s.r.o.Dolná Trnávka · tržby 14 197 € (2025)
- OptoNet Slovakia, s.r.o.Detvianska Huta · tržby 13 946 € (2025)
- Lezolep Services, s. r. o.Bratislava - mestská časť Záhorská Bystrica · tržby 13 846 € (2025)
- STEZ s.r.o.Detva · tržby 13 486 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb APPU, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo APPU: Borský Mikuláš
APPU sídli na adrese Na výhone 742, 908 77 Borský Mikuláš, okres Senica. V obci Borský Mikuláš je 461 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 7 878.
Borský Mikuláš: obyvatelia a dáta ›Okres Senica ›Adresár firiem v okrese Senica ›
APPU: IČO, sídlo a základné údaje
APPU, s.r.o. (IČO 46489185) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Borský Mikuláš, okres Senica. Dátum vzniku je 10. 1. 2012, na trhu je 14 rokov a štatutármi sú Ing. Martina Vaňková a Miroslav Vanek. Za rok 2025 sú v závierke tržby 5 990 € a výsledok hospodárenia −797 €, počet zamestnancov podľa registra je 2.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 16. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Oprava a údržba motorových vozidiel (SK NACE 9531) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 10. 1. 2012 |
| Obec | Borský Mikuláš |
| Okres | Okres Senica |
| Vyrubená daň z príjmov | 340 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 13 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví oprava počítačov a potrieb pre domácnosť (SK NACE 95) APPU, s.r.o. má nižšie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 5 990 €, typická firma odvetvia 61 965 € (medián z 4 091 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 16. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Senica ›Oprava počítačov a potrieb pre domácnosť: tržby a mzdy ›Oprava počítačov a potrieb pre domácnosť v Trnavskom kraji ›Mzdy v okrese Senica ›
Sieť prepojení firmy APPU
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu APPU
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu APPU
- Tendre4súťaže štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 2,1 mil. €
- Granty a dotácie72výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 140 tis. €
- Končiace zmluvy49zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 24 tis. €
- Výhry konkurentov45firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 5 600 €
- Diery na trhu6odvetví chýba v obci Borský Mikuláštypický nepokrytý dopyt 119 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava618 zmlúv za 3 roky · 3 946 308 € · naposledy 30. 9. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.120 zmlúv za 3 roky · 171 971 € · naposledy 21. 9. 2026Stredná odborná škola automobilová, Coburgova 7859/39, Trnava, Coburgova ulica 7859/39, Trnava118 zmlúv za 3 roky · 153 € · naposledy 24. 9. 2026 Všetkých 624 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Borský Mikuláš
ELEKTRO KOCIAN s.r.o.Štefančík, s.r.o.Milan Hasák ROYAL-TRANS, s.r.o.MŰLLER INŠTAL spol. s r.o.Lansbrough Europe, s.r.o.Všetky firmy v obci Borský Mikuláš ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 45.20) v okrese Senica
MV GROUP SK, s.r.o.TT-CAR Senica, s.r.o.VANBEK, s.r.o.CONTILINE s.r.o.FRENAT, s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.