Lu-Vas stavebno-obchodná spoločnosť, s.r.o.
Lietavská Svinná - Babkov · Inštalácia kanalizačných, výhrevných a klimatizačných zariadení
42 620 €tržby 2025 ▼ 79 %−12 374 €strata 2025aktívna 14 rokov
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 14. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 13 : tržby 5 965 €, výsledok hospodárenia -11 €
- 14 : tržby 419 793 €, výsledok hospodárenia 4 015 €
- 15 : tržby 508 438 €, výsledok hospodárenia 4 149 €
- 16 : tržby 366 157 €, výsledok hospodárenia -13 327 €
- 17 : tržby 65 690 €, výsledok hospodárenia 2 078 €
- 18 : tržby 163 097 €, výsledok hospodárenia 2 774 €
- 19 : tržby 174 390 €, výsledok hospodárenia -3 486 €
- 20 : tržby 116 952 €, výsledok hospodárenia 9 811 €
- 21 : tržby 146 714 €, výsledok hospodárenia 12 055 €
- 22 : tržby 215 756 €, výsledok hospodárenia 5 341 €
- 23 : tržby 272 320 €, výsledok hospodárenia 12 024 €
- 24 : tržby 205 627 €, výsledok hospodárenia -2 805 €
- 25 : tržby 42 620 €, výsledok hospodárenia -12 374 €
Lu-Vas stavebno-obchodná spoločnosť, s.r.o. (IČO 46431357) mala v roku 2025 tržby 42 620 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 11
Konatelia Lu-Vas stavebno-obchodná spoločnosť
Podľa Registra právnických osôb konajú za Lu-Vas stavebno-obchodná spoločnosť 2 konatelia. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.
Spoločníci Lu-Vas stavebno-obchodná spoločnosť
V registri sú zapísaní 2 spoločníci.
- Ing. Jozef Mikolka50,0 %
- Ľubomír Vavro50,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Ing. Jozef Mikolkaod 8. 8. 2013 | 2 500 € | 50,0 % |
| Ľubomír Vavrood 8. 8. 2013 | 2 500 € | 50,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok Lu-Vas stavebno-obchodná spoločnosť
Za rok 2025 má Lu-Vas stavebno-obchodná spoločnosť v závierke tržby 42 620 €, o 79,3 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia −12 374 €. Závierky máme za 13 rokov (2013 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2015: 508 438 €.
Výkaz ziskov a strát Lu-Vas stavebno-obchodná spoločnosť
Najvyššie tržby: rok 2015, 508 438 €. Najnižšie: rok 2013, 5 965 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 42 620 € |
| 2024 | 205 627 € |
| 2023 | 272 320 € |
| 2022 | 215 756 € |
| 2021 | 146 714 € |
| 2020 | 116 952 € |
| 2019 | 174 390 € |
| 2018 | 163 097 € |
| 2017 | 65 690 € |
| 2016 | 366 157 € |
| 2015 | 508 438 € |
| 2014 | 419 793 € |
| 2013 | 5 965 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 8 rokoch, strata v 5 rokoch z 13 rokov. Súčet za celé obdobie: 20 244 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | −12 374 € |
| 2024 | −2 805 € |
| 2023 | 12 024 € |
| 2022 | 5 341 € |
| 2021 | 12 055 € |
| 2020 | 9 811 € |
| 2019 | −3 486 € |
| 2018 | 2 774 € |
| 2017 | 2 078 € |
| 2016 | −13 327 € |
| 2015 | 4 149 € |
| 2014 | 4 015 € |
| 2013 | −11 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- Lu-Vas stavebno-obchodná spoločnosť
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je −29,0 %, medián odvetvia +4,2 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | Lu-Vas stavebno-obchodná spoločnosť | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | −29,0 % | +4,2 % |
| 2024 | −1,4 % | +3,0 % |
| 2023 | +4,4 % | +2,0 % |
| 2022 | +2,5 % | +1,7 % |
| 2021 | +8,2 % | +1,6 % |
| 2020 | +8,4 % | +1,6 % |
| 2019 | −2,0 % | +1,9 % |
| 2018 | +1,7 % | +2,3 % |
| 2017 | +3,2 % | +3,3 % |
| 2016 | −3,6 % | +3,3 % |
| 2015 | +0,8 % | +2,7 % |
| 2014 | +1,0 % | — |
| 2013 | −0,2 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 6 z 11 rokov, najviac v roku 2018 (+148,3 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | −79,3 % |
| 2024 | −24,5 % |
| 2023 | +26,2 % |
| 2022 | +47,1 % |
| 2021 | +25,4 % |
| 2020 | −32,9 % |
| 2019 | +6,9 % |
| 2018 | +148,3 % |
| 2017 | −82,1 % |
| 2016 | −28,0 % |
| 2015 | +21,1 % |
| 2014 | +6 937,6 % |
| 2013 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha Lu-Vas stavebno-obchodná spoločnosť
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 214 445 €, vlastné imanie 23 945 € a záväzky 190 500 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 214 445 € | 23 945 € | 190 500 € |
| 2024 | 357 644 € | 36 319 € | 321 325 € |
| 2023 | 323 801 € | 39 124 € | 284 677 € |
| 2022 | 370 412 € | 27 101 € | 343 311 € |
| 2021 | 270 165 € | 21 760 € | 248 405 € |
| 2020 | 219 337 € | 9 705 € | 209 632 € |
| 2019 | 247 488 € | 374 € | 247 114 € |
| 2018 | 181 590 € | 4 393 € | 177 197 € |
| 2017 | 143 042 € | 1 619 € | 141 423 € |
| 2016 | 212 935 € | −459 € | 213 394 € |
| 2015 | 98 139 € | 12 868 € | 85 271 € |
| 2014 | 263 926 € | 8 719 € | 255 207 € |
| 2013 | 29 704 € | 4 704 € | 25 000 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok Lu-Vas stavebno-obchodná spoločnosť (13 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 42 620 € | −12 374 € | 214 445 € | 23 945 € | 190 500 € | −3 173 € | −29,0 % |
| 2024 | 205 627 € | −2 805 € | 357 644 € | 36 319 € | 321 325 € | 10 583 € | −1,4 % |
| 2023 | 272 320 € | 12 024 € | 323 801 € | 39 124 € | 284 677 € | 36 615 € | +4,4 % |
| 2022 | 215 756 € | 5 341 € | 370 412 € | 27 101 € | 343 311 € | 33 237 € | +2,5 % |
| 2021 | 146 714 € | 12 055 € | 270 165 € | 21 760 € | 248 405 € | 24 601 € | +8,2 % |
| 2020 | 116 952 € | 9 811 € | 219 337 € | 9 705 € | 209 632 € | 30 674 € | +8,4 % |
| 2019 | 174 390 € | −3 486 € | 247 488 € | 374 € | 247 114 € | 12 369 € | −2,0 % |
| 2018 | 163 097 € | 2 774 € | 181 590 € | 4 393 € | 177 197 € | 19 130 € | +1,7 % |
| 2017 | 65 690 € | 2 078 € | 143 042 € | 1 619 € | 141 423 € | 33 091 € | +3,2 % |
| 2016 | 366 157 € | −13 327 € | 212 935 € | −459 € | 213 394 € | −3 877 € | −3,6 % |
| 2015 | 508 438 € | 4 149 € | 98 139 € | 12 868 € | 85 271 € | 7 217 € | +0,8 % |
| 2014 | 419 793 € | 4 015 € | 263 926 € | 8 719 € | 255 207 € | 5 277 € | +1,0 % |
| 2013 | 5 965 € | −11 € | 29 704 € | 4 704 € | 25 000 € | 47 € | −0,2 % |
Riziko: zaplatí Lu-Vas stavebno-obchodná spoločnosť?
Peniaze od štátu: Lu-Vas stavebno-obchodná spoločnosť
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy Lu-Vas stavebno-obchodná spoločnosť
Dátum vzniku Lu-Vas stavebno-obchodná spoločnosť je 17. 11. 2011, teda pred 14 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2013. Na časovej osi je spolu 11 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/55635/L
- Nový štatutár: Ing. Jozef MikolkaKonateľ
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2023376267
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2013tržby 5 965 € · majetok 29 704 €
- Nový spoločník: Ľubomír VavroSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 13, posledné tržby 42 620 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti Lu-Vas stavebno-obchodná spoločnosť
- kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- prípravné práce k realizácii stavby
- uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
- výroba jednoduchých výrobkov z kovu
- nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla
- prenájom hnuteľných vecí
- prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
- počítačové služby
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb
- výroba elektromotorov, rozvádzačov, káblov a batérií
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.
Lu-Vas stavebno-obchodná spoločnosť v odvetví špecializované stavebné práce
Lu-Vas stavebno-obchodná spoločnosť je v registri v odvetví Špecializované stavebné práce (SK NACE 43), činnosť inštalácia kanalizačných, výhrevných a klimatizačných zariadení. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 71 977 € (14 568 závierok), Lu-Vas stavebno-obchodná spoločnosť má 42 620 €, čo je 59 % mediánu. V okrese Žilina je v tomto odvetví 6 514 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je Lu-Vas stavebno-obchodná spoločnosť 576. z 842.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 25 777 €, polovica do 71 977 €, tri štvrtiny do 269 120 €; 10 % firiem má viac než 853 144 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 774 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 25 777 € |
| medián | 71 977 € |
| horný kvartil | 269 120 € |
| 10 % firiem má viac než | 853 144 € |
| Lu-Vas stavebno-obchodná spoločnosť | 42 620 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 14. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- Lu-Vas stavebno-obchodná spoločnosť
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby Lu-Vas stavebno-obchodná spoločnosť s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | Lu-Vas stavebno-obchodná spoločnosť | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 42 620 € | 71 977 € |
| 2024 | 205 627 € | 79 046 € |
| 2023 | 272 320 € | 84 747 € |
| 2022 | 215 756 € | 86 381 € |
| 2021 | 146 714 € | 76 841 € |
| 2020 | 116 952 € | 75 514 € |
| 2019 | 174 390 € | 86 111 € |
| 2018 | 163 097 € | 83 125 € |
| 2017 | 65 690 € | 79 649 € |
| 2016 | 366 157 € | 74 208 € |
| 2015 | 508 438 € | 71 979 € |
| 2014 | 419 793 € | — |
| 2013 | 5 965 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| Lu-Vas stavebno-obchodná spoločnosť | 42 620 € |
|---|---|
| medián okresu Žilina | 99 357 € |
| medián kraja | 90 609 € |
| medián Slovenska | 71 977 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- EPOX s. r. o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 103 771 € (2025)
- SABRACO, s.r.o.Žilina · tržby 103 758 € (2024)
- Krikol s. r. o.Šarišské Michaľany · tržby 103 655 € (2025)
- Virasol s. r. o.Bratislava - mestská časť Rača · tržby 103 626 € (2025)
- Hudutech s. r. o.Košice - mestská časť Nad jazerom · tržby 103 571 € (2022)
- MONDEX, s.r.o.Banská Bystrica · tržby 103 432 € (2025)
- BA Pax Slovakia s. r. o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 103 426 € (2014)
- KvalitStav.TG s. r. o.Mníšek nad Popradom · tržby 103 400 € (2025)
- EL-ON s.r.o.Kolárovo · tržby 103 389 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb Lu-Vas stavebno-obchodná spoločnosť, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo Lu-Vas stavebno-obchodná spoločnosť: Lietavská Svinná - Babkov
Lu-Vas stavebno-obchodná spoločnosť sídli na adrese Lietavská Svinná - Babkov 259, 013 11 Lietavská Svinná - Babkov, okres Žilina. V obci Lietavská Svinná - Babkov je 236 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 34 952. Na tej istej adrese je zapísaných 3 aktívnych subjektov.
Lietavská Svinná - Babkov: obyvatelia a dáta ›Okres Žilina ›Adresár firiem v okrese Žilina ›
Lu-Vas stavebno-obchodná spoločnosť: IČO, sídlo a základné údaje
Lu-Vas stavebno-obchodná spoločnosť, s.r.o. (IČO 46431357) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Lietavská Svinná - Babkov, okres Žilina. Dátum vzniku je 17. 11. 2011, na trhu je 14 rokov a štatutármi sú Ing. Jozef Mikolka a Ľubomír Vavro. Za rok 2025 sú v závierke tržby 42 620 € a výsledok hospodárenia −12 374 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Inštalácia kanalizačných, výhrevných a klimatizačných zariadení (SK NACE 4322) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 17. 11. 2011 |
| Obec | Lietavská Svinná - Babkov |
| Okres | Okres Žilina |
| Účtovných závierok v registri | 13 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví špecializované stavebné práce (SK NACE 43) Lu-Vas stavebno-obchodná spoločnosť, s.r.o. má nižšie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 42 620 €, typická firma odvetvia 71 977 € (medián z 14 568 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 14. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Žilina ›Špecializované stavebné práce: tržby a mzdy ›Špecializované stavebné práce v Žilinskom kraji ›Mzdy v okrese Žilina ›
Sieť prepojení firmy Lu-Vas stavebno-obchodná spoločnosť
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu Lu-Vas stavebno-obchodná spoločnosť
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu Lu-Vas stavebno-obchodná spoločnosť
- Tendre102súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 1,5 mil. €
- Granty a dotácie77výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 184 tis. €
- Končiace zmluvy39zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 108 tis. €
- Výhry konkurentov379firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 658 tis. €
- Diery na trhu4odvetvia chýbajú v obci Lietavská Svinná - Babkovtypický nepokrytý dopyt 92 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.196 zmlúv za 3 roky · 261 031 € · naposledy 29. 9. 2026Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny187 zmlúv za 3 roky · 1 697 074 € · naposledy 1. 10. 2026Západoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s.67 zmlúv za 3 roky · 4 694 660 € · naposledy 23. 9. 2026 Všetkých 894 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
Lu - Vas, s.r.o.MS kennel, s.r.o.CARAVANO, s.r.o.Mel-Meg AUT o.z.
Najväčšie firmy v obci Lietavská Svinná - Babkov
Marek Benko s.r.o.Lu-Vas, stavebná a správcovská spol. s r.o.KOVÁČ SK, s. r. o.Drevotes, s.r.o.Kamenárstvo KAPA, s.r.o.Všetky firmy v obci Lietavská Svinná - Babkov ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 43.99) v okrese Žilina
GEOstatik a.s.Niersberger Slovakia, s.r.o.MIPE Invest, s.r.o.Unistav Teplička, s. r. o.HOLUBEK, s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.