Enerpo s.r.o.
Prešov · Nešpecializovaný veľkoobchod
1 101 411 €tržby 2025 ▼ 11 %+60 385 €zisk 2025aktívna 15 rokov1 zamestnanec (2025)
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 12. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby 51 069 €, výsledok hospodárenia -2 317 €
- 13 : tržby 135 847 €, výsledok hospodárenia 820 €
- 14 : tržby 337 546 €, výsledok hospodárenia 1 413 €
- 15 : tržby 375 485 €, výsledok hospodárenia 2 928 €
- 16 : tržby 363 962 €, výsledok hospodárenia 3 778 €
- 17 : tržby 448 655 €, výsledok hospodárenia 7 716 €
- 18 : tržby 575 106 €, výsledok hospodárenia 7 622 €
- 19 : tržby 658 509 €, výsledok hospodárenia 7 338 €
- 20 : tržby 502 722 €, výsledok hospodárenia 6 506 €
- 21 : tržby 1 020 756 €, výsledok hospodárenia 42 271 €
- 22 : tržby 1 851 190 €, výsledok hospodárenia 11 782 €
- 23 : tržby 1 256 201 €, výsledok hospodárenia 55 492 €
- 24 : tržby 1 243 148 €, výsledok hospodárenia 45 376 €
- 25 : tržby 1 101 411 €, výsledok hospodárenia 60 385 €
Enerpo s.r.o. (IČO 46296662) mala v roku 2025 tržby 1 101 411 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci Enerpo
V roku 2025 mala Enerpo priemerne 1 zamestnanca, osobné náklady v tom roku boli 9 447 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | 1 | 9 447 € | 6 133 € |
| 2024 | 1 | 9 649 € | 6 472 € |
| 2023 | — | 6 783 € | — |
| 2022 | — | 1 307 € | — |
| 2021 | — | 2 895 € | — |
| 2020 | — | 11 547 € | — |
| 2019 | — | 1 103 € | — |
| 2018 | — | 1 319 € | — |
| 2017 | — | 431 € | — |
| 2016 | — | 229 € | — |
Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer na zamestnanca neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
Na čo išli osobné náklady v roku 2025
- Mzdy 65 % 6 133 €
- Odvody zamestnávateľa 23 % 2 205 €
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF), výkaz 2025 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 28. 9. 2026.
Konateľ Enerpo
Podľa Registra právnických osôb koná za Enerpo 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 10. 2026.
Spoločník Enerpo
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Mgr. Igor Potočňak100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Mgr. Igor Potočňakod 11. 8. 2018 | 5 000 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok Enerpo
Za rok 2025 má Enerpo v závierke tržby 1 101 411 €, o 11,4 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +60 385 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2022: 1 851 190 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 16 112 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát Enerpo
Najvyššie tržby: rok 2022, 1 851 190 €. Najnižšie: rok 2012, 51 069 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 1 101 411 € |
| 2024 | 1 243 148 € |
| 2023 | 1 256 201 € |
| 2022 | 1 851 190 € |
| 2021 | 1 020 756 € |
| 2020 | 502 722 € |
| 2019 | 658 509 € |
| 2018 | 575 106 € |
| 2017 | 448 655 € |
| 2016 | 363 962 € |
| 2015 | 375 485 € |
| 2014 | 337 546 € |
| 2013 | 135 847 € |
| 2012 | 51 069 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 13 rokoch, strata v 1 roku z 14 rokov. Súčet za celé obdobie: 251 110 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 60 385 € |
| 2024 | 45 376 € |
| 2023 | 55 492 € |
| 2022 | 11 782 € |
| 2021 | 42 271 € |
| 2020 | 6 506 € |
| 2019 | 7 338 € |
| 2018 | 7 622 € |
| 2017 | 7 716 € |
| 2016 | 3 778 € |
| 2015 | 2 928 € |
| 2014 | 1 413 € |
| 2013 | 820 € |
| 2012 | −2 317 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- Enerpo
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +5,5 %, medián odvetvia +2,4 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | Enerpo | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +5,5 % | +2,4 % |
| 2024 | +3,7 % | +2,3 % |
| 2023 | +4,4 % | +1,9 % |
| 2022 | +0,6 % | +2,1 % |
| 2021 | +4,1 % | +2,0 % |
| 2020 | +1,3 % | +1,6 % |
| 2019 | +1,1 % | +1,5 % |
| 2018 | +1,3 % | +1,6 % |
| 2017 | +1,7 % | +2,2 % |
| 2016 | +1,0 % | +2,0 % |
| 2015 | +0,8 % | +1,7 % |
| 2014 | +0,4 % | — |
| 2013 | +0,6 % | — |
| 2012 | −4,5 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 8 z 13 rokov, najviac v roku 2013 (+166,0 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | −11,4 % |
| 2024 | −1,0 % |
| 2023 | −32,1 % |
| 2022 | +81,4 % |
| 2021 | +103,0 % |
| 2020 | −23,7 % |
| 2019 | +14,5 % |
| 2018 | +28,2 % |
| 2017 | +23,3 % |
| 2016 | −3,1 % |
| 2015 | +11,2 % |
| 2014 | +148,5 % |
| 2013 | +166,0 % |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha Enerpo
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 849 499 €, vlastné imanie 536 818 € a záväzky 312 681 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 849 499 € | 536 818 € | 312 681 € |
| 2024 | 1 033 610 € | 476 434 € | 557 176 € |
| 2023 | 965 065 € | 431 058 € | 534 007 € |
| 2022 | 1 069 384 € | 375 568 € | 693 816 € |
| 2021 | 749 076 € | 363 788 € | 385 288 € |
| 2020 | 532 056 € | 321 518 € | 210 538 € |
| 2019 | 518 592 € | 115 014 € | 403 578 € |
| 2018 | 358 397 € | 107 677 € | 250 720 € |
| 2017 | 297 554 € | 100 057 € | 197 497 € |
| 2016 | 220 520 € | 92 342 € | 128 178 € |
| 2015 | 221 674 € | 88 565 € | 133 109 € |
| 2014 | 107 304 € | 85 639 € | 21 665 € |
| 2013 | 103 051 € | 6 908 € | 96 143 € |
| 2012 | 46 004 € | 3 771 € | 42 233 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok Enerpo (14 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 101 411 € | 60 385 € | 849 499 € | 536 818 € | 312 681 € | 79 836 € | +5,5 % |
| 2024 | 1 243 148 € | 45 376 € | 1 033 610 € | 476 434 € | 557 176 € | 102 072 € | +3,7 % |
| 2023 | 1 256 201 € | 55 492 € | 965 065 € | 431 058 € | 534 007 € | 90 736 € | +4,4 % |
| 2022 | 1 851 190 € | 11 782 € | 1 069 384 € | 375 568 € | 693 816 € | 99 856 € | +0,6 % |
| 2021 | 1 020 756 € | 42 271 € | 749 076 € | 363 788 € | 385 288 € | 65 943 € | +4,1 % |
| 2020 | 502 722 € | 6 506 € | 532 056 € | 321 518 € | 210 538 € | 36 169 € | +1,3 % |
| 2019 | 658 509 € | 7 338 € | 518 592 € | 115 014 € | 403 578 € | 33 346 € | +1,1 % |
| 2018 | 575 106 € | 7 622 € | 358 397 € | 107 677 € | 250 720 € | 31 929 € | +1,3 % |
| 2017 | 448 655 € | 7 716 € | 297 554 € | 100 057 € | 197 497 € | 25 741 € | +1,7 % |
| 2016 | 363 962 € | 3 778 € | 220 520 € | 92 342 € | 128 178 € | 12 214 € | +1,0 % |
| 2015 | 375 485 € | 2 928 € | 221 674 € | 88 565 € | 133 109 € | 8 182 € | +0,8 % |
| 2014 | 337 546 € | 1 413 € | 107 304 € | 85 639 € | 21 665 € | 3 554 € | +0,4 % |
| 2013 | 135 847 € | 820 € | 103 051 € | 6 908 € | 96 143 € | 1 445 € | +0,6 % |
| 2012 | 51 069 € | −2 317 € | 46 004 € | 3 771 € | 42 233 € | −2 054 € | −4,5 % |
Riziko: zaplatí Enerpo?
Enerpo a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 1 zmluva s dodávateľom Enerpo v objeme 9 734 € z roku 2018. Najväčší objem je s odberateľom Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Rožňava: 9 734 € v 1 zmluve.
História firmy Enerpo
Dátum vzniku Enerpo je 11. 8. 2011, teda pred 15 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 10 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/24797/P
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2023320695
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 51 069 € · majetok 46 004 €
- Nový štatutár: Mgr. Igor PotočňakKonateľ
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Rožňava, hodnota zmluvy 9 734 €. Firma vznikla 11. 8. 2011.
- Nový spoločník: Mgr. Igor PotočňakSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 1 101 411 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti Enerpo
- poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctve
- poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctve
- opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z dreva
- výroba výrobkov zo slamy, šúpolia, prútia, korku
- kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
- prenájom hnuteľných vecí
- činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
- vedenie účtovníctva
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 10. 2026.
Enerpo v odvetví veľkoobchod
Enerpo je v registri v odvetví Veľkoobchod (SK NACE 46), činnosť nešpecializovaný veľkoobchod. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 138 877 € (14 214 závierok), Enerpo má 1 101 411 €, čo je 7,9-násobok mediánu. V okrese Prešov je v tomto odvetví 1 310 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je Enerpo 76. z 425.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 34 000 €, polovica do 138 877 €, tri štvrtiny do 775 627 €; 10 % firiem má viac než 3 999 811 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 681 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 34 000 € |
| medián | 138 877 € |
| horný kvartil | 775 627 € |
| 10 % firiem má viac než | 3 999 811 € |
| Enerpo | 1 101 411 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 12. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- Enerpo
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby Enerpo s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | Enerpo | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 1 101 411 € | 138 877 € |
| 2024 | 1 243 148 € | 139 348 € |
| 2023 | 1 256 201 € | 134 590 € |
| 2022 | 1 851 190 € | 133 142 € |
| 2021 | 1 020 756 € | 117 726 € |
| 2020 | 502 722 € | 111 877 € |
| 2019 | 658 509 € | 120 229 € |
| 2018 | 575 106 € | 118 244 € |
| 2017 | 448 655 € | 106 142 € |
| 2016 | 363 962 € | 97 867 € |
| 2015 | 375 485 € | 98 124 € |
| 2014 | 337 546 € | — |
| 2013 | 135 847 € | — |
| 2012 | 51 069 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| Enerpo | 1 101 411 € |
|---|---|
| medián okresu Prešov | 109 570 € |
| medián kraja | 135 401 € |
| medián Slovenska | 138 877 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- GAJAR, s.r.o.Čadca · tržby 2 582 532 € (2025)
- ALSO Slovakia s.r.o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 2 577 803 € (2025)
- JRK Waste Management s. r. o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 2 577 477 € (2025)
- Enterra s.r.o.Michalovce · tržby 2 576 180 € (2025)
- Outletic s.r.o.Veľké Dvorníky · tržby 2 576 128 € (2025)
- Dörken SK, s.r.o.Ivanka pri Dunaji · tržby 2 575 405 € (2025)
- PERPETUAL FOOD, s. r. o.Žilina · tržby 2 571 379 € (2025)
- Beauté & Spa s.r.o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 2 570 172 € (2025)
- CEOD, s. r. o.Bratislava - mestská časť Záhorská Bystrica · tržby 2 569 780 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb Enerpo, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo Enerpo: Prešov
Enerpo sídli na adrese Višňová 6516/8, 080 01 Prešov, okres Prešov. V obci Prešov je 17 795 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 29 001. Na tej istej adrese je zapísaných 3 aktívnych subjektov.
Prešov: obyvatelia a dáta ›Okres Prešov ›Adresár firiem v okrese Prešov ›
Enerpo: IČO, sídlo a základné údaje
Enerpo s.r.o. (IČO 46296662) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Prešov, okres Prešov. Dátum vzniku je 11. 8. 2011, na trhu je 15 rokov a štatutárom je Mgr. Igor Potočňak. Za rok 2025 sú v závierke tržby 1 101 411 € a výsledok hospodárenia +60 385 €, počet zamestnancov podľa registra je 1.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Nešpecializovaný veľkoobchod (SK NACE 4690) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 11. 8. 2011 |
| Obec | Prešov |
| Okres | Okres Prešov |
| Vyrubená daň z príjmov | 16 112 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 13 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví veľkoobchod (SK NACE 46) Enerpo s.r.o. patrí tržbami do štvrtiny najväčších firiem: za rok 2025 mala 1 101 411 €, typická firma odvetvia 138 877 €, čo je 7,9-násobok mediánu (medián z 14 214 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 12. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Prešov ›Veľkoobchod: tržby a mzdy ›Veľkoobchod v Prešovskom kraji ›Mzdy v okrese Prešov ›
Sieť prepojení firmy Enerpo
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu Enerpo
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu Enerpo
- Tendre13súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 86 tis. €
- Granty a dotácie81výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 201 tis. €
- Končiace zmluvy603zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 15 tis. €
- Výhry konkurentov83firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 11 tis. €
- Diery na trhu4odvetvia chýbajú v meste Prešovtypický nepokrytý dopyt 7,1 mil. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Sekcia verejného obstarávanie MO SR695 zmlúv za 3 roky · 9 403 608 € · naposledy 6. 10. 2026Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava507 zmlúv za 3 roky · 9 572 737 € · naposledy 28. 9. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.397 zmlúv za 3 roky · 2 214 775 € · naposledy 8. 9. 2026 Všetkých 2 526 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
Najväčšie firmy v obci Prešov
Lear Corporation Seating Slovakia s.r.o.MERKURY SHOP s.r.o.MERKURY MARKET SLOVAKIA, s.r.o.KE Prešov Elektrik, s.r.o.MILK-AGRO, spol. s r.o.Všetky firmy v obci Prešov ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 46.90) v okrese Prešov
Solivary Trade, s. r. o.ZVL-TSB, s. r. o.EKOfence, s. r. o.LAMINA PREŠOV, s. r. o.PESMENPOL, spol. s r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.