ELIPRO, s.r.o.
Prešov · Elektrická inštalácia
851 060 €tržby 2025 ▼ 38 %−15 451 €strata 2025aktívna 15 rokov1 zamestnanec (2025)
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 13. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby 238 396 €, výsledok hospodárenia -13 424 €
- 13 : tržby 222 838 €, výsledok hospodárenia -19 229 €
- 14 : tržby 441 891 €, výsledok hospodárenia 10 713 €
- 15 : tržby 437 264 €, výsledok hospodárenia 6 281 €
- 16 : tržby 665 792 €, výsledok hospodárenia -32 049 €
- 17 : tržby 848 286 €, výsledok hospodárenia 51 738 €
- 18 : tržby 287 451 €, výsledok hospodárenia -704 €
- 19 : tržby 1 091 133 €, výsledok hospodárenia 42 034 €
- 20 : tržby 882 050 €, výsledok hospodárenia 4 484 €
- 21 : tržby 514 866 €, výsledok hospodárenia 13 375 €
- 22 : tržby 477 332 €, výsledok hospodárenia 63 €
- 23 : tržby 1 653 653 €, výsledok hospodárenia 1 150 €
- 24 : tržby 1 367 865 €, výsledok hospodárenia 12 399 €
- 25 : tržby 851 060 €, výsledok hospodárenia -15 451 €
ELIPRO, s.r.o. (IČO 46214674) mala v roku 2025 tržby 851 060 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci ELIPRO
V roku 2025 mala ELIPRO priemerne 1 zamestnanca, osobné náklady v tom roku boli 21 355 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | 1 | 21 355 € | 14 305 € |
| 2024 | 1 | 14 955 € | 9 918 € |
| 2023 | 1 | 20 334 € | 13 800 € |
| 2022 | 1 | 20 247 € | 13 982 € |
| 2021 | 1 | 14 049 € | 9 394 € |
| 2020 | 1 | 13 176 € | 9 734 € |
| 2019 | — | 26 155 € | 18 464 € |
| 2018 | — | 26 715 € | 18 737 € |
| 2017 | — | 28 621 € | 20 631 € |
| 2016 | — | 19 752 € | 14 023 € |
| 2015 | — | 12 766 € | 9 283 € |
Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer na zamestnanca neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
Na čo išli osobné náklady v roku 2025
- Mzdy 67 % 14 305 €
- Odvody zamestnávateľa 28 % 5 954 €
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF), výkaz 2025 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 28. 9. 2026.
Konateľ ELIPRO
Podľa Registra právnických osôb koná za ELIPRO 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 13. 10. 2026.
Spoločník ELIPRO
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Ing. Rastislav Žigraj100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Ing. Rastislav Žigrajod 16. 7. 2011 | 5 000 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok ELIPRO
Za rok 2025 má ELIPRO v závierke tržby 851 060 €, o 37,8 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia −15 451 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2023: 1 653 653 €.
Výkaz ziskov a strát ELIPRO
Najvyššie tržby: rok 2023, 1 653 653 €. Najnižšie: rok 2013, 222 838 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 851 060 € |
| 2024 | 1 367 865 € |
| 2023 | 1 653 653 € |
| 2022 | 477 332 € |
| 2021 | 514 866 € |
| 2020 | 882 050 € |
| 2019 | 1 091 133 € |
| 2018 | 287 451 € |
| 2017 | 848 286 € |
| 2016 | 665 792 € |
| 2015 | 437 264 € |
| 2014 | 441 891 € |
| 2013 | 222 838 € |
| 2012 | 238 396 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 9 rokoch, strata v 5 rokoch z 14 rokov. Súčet za celé obdobie: 61 380 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | −15 451 € |
| 2024 | 12 399 € |
| 2023 | 1 150 € |
| 2022 | 63 € |
| 2021 | 13 375 € |
| 2020 | 4 484 € |
| 2019 | 42 034 € |
| 2018 | −704 € |
| 2017 | 51 738 € |
| 2016 | −32 049 € |
| 2015 | 6 281 € |
| 2014 | 10 713 € |
| 2013 | −19 229 € |
| 2012 | −13 424 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- ELIPRO
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je −1,8 %, medián odvetvia +4,2 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | ELIPRO | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | −1,8 % | +4,2 % |
| 2024 | +0,9 % | +3,0 % |
| 2023 | +0,1 % | +2,0 % |
| 2022 | 0,0 % | +1,7 % |
| 2021 | +2,6 % | +1,6 % |
| 2020 | +0,5 % | +1,6 % |
| 2019 | +3,9 % | +1,9 % |
| 2018 | −0,2 % | +2,3 % |
| 2017 | +6,1 % | +3,3 % |
| 2016 | −4,8 % | +3,3 % |
| 2015 | +1,4 % | +2,7 % |
| 2014 | +2,4 % | — |
| 2013 | −8,6 % | — |
| 2012 | −5,6 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 5 z 13 rokov, najviac v roku 2019 (+279,6 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | −37,8 % |
| 2024 | −17,3 % |
| 2023 | +246,4 % |
| 2022 | −7,3 % |
| 2021 | −41,6 % |
| 2020 | −19,2 % |
| 2019 | +279,6 % |
| 2018 | −66,1 % |
| 2017 | +27,4 % |
| 2016 | +52,3 % |
| 2015 | −1,0 % |
| 2014 | +98,3 % |
| 2013 | −6,5 % |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha ELIPRO
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 614 086 €, vlastné imanie 112 506 € a záväzky 501 580 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 614 086 € | 112 506 € | 501 580 € |
| 2024 | 915 247 € | 127 957 € | 787 290 € |
| 2023 | 983 032 € | 115 558 € | 867 474 € |
| 2022 | 942 727 € | 114 406 € | 828 321 € |
| 2021 | 452 495 € | 114 343 € | 338 152 € |
| 2020 | 465 303 € | 101 076 € | 364 227 € |
| 2019 | 575 040 € | 96 482 € | 478 558 € |
| 2018 | 436 390 € | 54 447 € | 381 943 € |
| 2017 | 468 845 € | 55 152 € | 413 693 € |
| 2016 | 514 156 € | 3 414 € | 410 742 € |
| 2015 | 316 436 € | 4 625 € | 311 811 € |
| 2014 | 293 118 € | −1 656 € | 294 774 € |
| 2013 | 177 309 € | −14 184 € | 191 493 € |
| 2012 | 138 779 € | 5 044 € | 133 735 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok ELIPRO (14 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 851 060 € | −15 451 € | 614 086 € | 112 506 € | 501 580 € | 35 617 € | −1,8 % |
| 2024 | 1 367 865 € | 12 399 € | 915 247 € | 127 957 € | 787 290 € | 62 175 € | +0,9 % |
| 2023 | 1 653 653 € | 1 150 € | 983 032 € | 115 558 € | 867 474 € | 34 344 € | +0,1 % |
| 2022 | 477 332 € | 63 € | 942 727 € | 114 406 € | 828 321 € | 36 721 € | 0,0 % |
| 2021 | 514 866 € | 13 375 € | 452 495 € | 114 343 € | 338 152 € | 45 691 € | +2,6 % |
| 2020 | 882 050 € | 4 484 € | 465 303 € | 101 076 € | 364 227 € | 31 583 € | +0,5 % |
| 2019 | 1 091 133 € | 42 034 € | 575 040 € | 96 482 € | 478 558 € | 89 017 € | +3,9 % |
| 2018 | 287 451 € | −704 € | 436 390 € | 54 447 € | 381 943 € | −97 348 € | −0,2 % |
| 2017 | 848 286 € | 51 738 € | 468 845 € | 55 152 € | 413 693 € | 31 524 € | +6,1 % |
| 2016 | 665 792 € | −32 049 € | 514 156 € | 3 414 € | 410 742 € | −4 691 € | −4,8 % |
| 2015 | 437 264 € | 6 281 € | 316 436 € | 4 625 € | 311 811 € | 38 359 € | +1,4 % |
| 2014 | 441 891 € | 10 713 € | 293 118 € | −1 656 € | 294 774 € | 8 173 € | +2,4 % |
| 2013 | 222 838 € | −19 229 € | 177 309 € | −14 184 € | 191 493 € | −8 825 € | −8,6 % |
| 2012 | 238 396 € | −13 424 € | 138 779 € | 5 044 € | 133 735 € | −12 060 € | −5,6 % |
Riziko: zaplatí ELIPRO?
ELIPRO a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv sú 3 zmluvy s dodávateľom ELIPRO v objeme 122 180 € z rokov 2016 až 2020. Najväčší objem je s odberateľom Ministerstvo obrany: 93 201 € v 1 zmluve.
Rok s najväčším objemom: 2019, 93 201 € v 1 zmluve.
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmlúv | Objem |
|---|---|---|
| 2020 | 1 | 13 284 € |
| 2019 | 1 | 93 201 € |
| 2016 | 1 | 15 695 € |
Zdroj: Centrálny register zmlúv (crz.gov.sk); nezmyselné sumy vynechané, výpočet Štatistiky.sk.
História firmy ELIPRO
Dátum vzniku ELIPRO je 16. 7. 2011, teda pred 15 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 11 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/24701/P
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2023314700
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 238 396 € · majetok 138 779 €
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Úrad pre investície a akvizície MO SR, hodnota zmluvy 15 695 €. Firma vznikla 16. 7. 2011.
- Najväčšia verejná zmluva: 93 201 €Objednávateľ Ministerstvo obrany. Zmluva o dielo
- Nový spoločník: Ing. Rastislav ŽigrajSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 851 060 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti ELIPRO
- montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených elektrických zariadení
- projektovanie a konštruovanie elektrických zariadení
- výroba elektromotorov, rozvádzačov, káblov a batérií
- projektovanie, inštalovanie, oprava a revízie elektrickej požiarnej signalizácie
- kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti výroby
- uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- prenájom hnuteľných vecí
- nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla
- administratívne služby
- počítačové služby
- služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov
- činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
- opravy, odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených technických zariadení elektrických
- prevádzkovanie technickej služby podľa § 7 ods. 1 (projektovanie, montáž, údržba, revízia, oprava) zákona č. 473/2005 Z.z. o poskytovaní služieb v oblasti súkromnej bezpečnosti
- Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 13. 10. 2026.
ELIPRO v odvetví špecializované stavebné práce
ELIPRO je v registri v odvetví Špecializované stavebné práce (SK NACE 43), činnosť elektrická inštalácia. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 71 954 € (14 571 závierok), ELIPRO má 851 060 €, čo je 12-násobok mediánu. V okrese Prešov je v tomto odvetví 5 501 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je ELIPRO 53. z 516.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 25 754 €, polovica do 71 954 €, tri štvrtiny do 269 061 €; 10 % firiem má viac než 853 120 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 766 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 25 754 € |
| medián | 71 954 € |
| horný kvartil | 269 061 € |
| 10 % firiem má viac než | 853 120 € |
| ELIPRO | 851 060 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 16. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- ELIPRO
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby ELIPRO s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | ELIPRO | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 851 060 € | 71 954 € |
| 2024 | 1 367 865 € | 79 046 € |
| 2023 | 1 653 653 € | 84 804 € |
| 2022 | 477 332 € | 86 381 € |
| 2021 | 514 866 € | 76 841 € |
| 2020 | 882 050 € | 75 514 € |
| 2019 | 1 091 133 € | 86 111 € |
| 2018 | 287 451 € | 83 125 € |
| 2017 | 848 286 € | 79 649 € |
| 2016 | 665 792 € | 74 208 € |
| 2015 | 437 264 € | 71 979 € |
| 2014 | 441 891 € | — |
| 2013 | 222 838 € | — |
| 2012 | 238 396 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| ELIPRO | 851 060 € |
|---|---|
| medián okresu Prešov | 68 936 € |
| medián kraja | 78 344 € |
| medián Slovenska | 71 954 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- San-Injekt s. r. o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 1 944 321 € (2025)
- DAJKY s. r. o.Šaľa · tržby 1 944 141 € (2025)
- Allevat, s. r. o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 1 941 482 € (2025)
- COMPRO Trade Consulting, s.r.o.Košice - Západ · tržby 1 938 670 € (2024)
- Earthworks s.r.o.Bratislava - mestská časť Karlova Ves · tržby 1 935 524 € (2017)
- Ceramstone, s.r.o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 1 934 505 € (2025)
- Unibuild s. r. o.Bratislava - mestská časť Rača · tržby 1 931 913 € (2025)
- ELTECH NENINCE s.r.o.Nenince · tržby 1 930 812 € (2025)
- KOVOMALNAT s.r.o.Belá · tržby 1 927 392 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb ELIPRO, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo ELIPRO: Prešov
ELIPRO sídli na adrese Budovateľská 34/7287, 080 01 Prešov, okres Prešov. V obci Prešov je 17 920 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 29 243.
Prešov: obyvatelia a dáta ›Okres Prešov ›Adresár firiem v okrese Prešov ›
ELIPRO: IČO, sídlo a základné údaje
ELIPRO, s.r.o. (IČO 46214674) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Prešov, okres Prešov. Dátum vzniku je 16. 7. 2011, na trhu je 15 rokov a štatutárom je Ing. Rastislav Žigraj. Za rok 2025 sú v závierke tržby 851 060 € a výsledok hospodárenia −15 451 €, počet zamestnancov podľa registra je 1.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 13. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Elektrická inštalácia (SK NACE 4321) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 16. 7. 2011 |
| Obec | Prešov |
| Okres | Okres Prešov |
| Účtovných závierok v registri | 16 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví špecializované stavebné práce (SK NACE 43) ELIPRO, s.r.o. patrí tržbami do štvrtiny najväčších firiem: za rok 2025 mala 851 060 €, typická firma odvetvia 71 954 €, čo je 12-násobok mediánu (medián z 14 571 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 16. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Prešov ›Špecializované stavebné práce: tržby a mzdy ›Špecializované stavebné práce v Prešovskom kraji ›Mzdy v okrese Prešov ›
Sieť prepojení firmy ELIPRO
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu ELIPRO
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu ELIPRO
- Tendre14súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 489 tis. €
- Granty a dotácie71výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 184 tis. €
- Končiace zmluvy85zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 21 tis. €
- Výhry konkurentov65firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 14 tis. €
- Diery na trhu4odvetvia chýbajú v meste Prešovtypický nepokrytý dopyt 7,1 mil. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava215 zmlúv za 3 roky · 2 077 406 € · naposledy 21. 9. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.196 zmlúv za 3 roky · 212 307 € · naposledy 29. 9. 2026Sekcia verejného obstarávanie MO SR72 zmlúv za 3 roky · 5 956 357 € · naposledy 29. 9. 2026 Všetkých 1 268 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
Najväčšie firmy v obci Prešov
Lear Corporation Seating Slovakia s.r.o.MERKURY SHOP s.r.o.MERKURY MARKET SLOVAKIA, s.r.o.KE Prešov Elektrik, s.r.o.MILK-AGRO, spol. s r.o.Všetky firmy v obci Prešov ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 43.21) v okrese Prešov
TOPCONTROL s.r.o.O.S.V.O. comp, a.s.DuVa-Tech, s.r.o.B.A.S. AGENCY, s.r.o.JM-ProElectric s. r. o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.