4IT s. r. o.
Žilina · Ostatné služby týkajúce sa informačných technológií a počítačov
73 741 €tržby 2025 ▼ 30 %−11 724 €strata 2025aktívna 15 rokov1 zamestnanec
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 9. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby 58 317 €, výsledok hospodárenia -16 028 €
- 13 : tržby 293 000 €, výsledok hospodárenia -13 026 €
- 14 : tržby 221 790 €, výsledok hospodárenia 4 834 €
- 15 : tržby 250 147 €, výsledok hospodárenia 3 108 €
- 16 : tržby 81 655 €, výsledok hospodárenia -16 468 €
- 17 : tržby 239 572 €, výsledok hospodárenia 15 442 €
- 18 : tržby 93 938 €, výsledok hospodárenia -20 292 €
- 19 : tržby 115 042 €, výsledok hospodárenia -1 097 €
- 20 : tržby 99 221 €, výsledok hospodárenia -7 161 €
- 21 : tržby 135 167 €, výsledok hospodárenia 3 245 €
- 22 : tržby 117 319 €, výsledok hospodárenia 44 093 €
- 23 : tržby 104 802 €, výsledok hospodárenia -9 546 €
- 24 : tržby 105 216 €, výsledok hospodárenia 839 €
- 25 : tržby 73 741 €, výsledok hospodárenia -11 724 €
4IT s. r. o. (IČO 46027017) mala v roku 2025 tržby 73 741 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 13. 10. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci 4IT
V roku 2025 mala 4IT priemerne 0 zamestnancov, osobné náklady v tom roku boli 13 066 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | 0 | 13 066 € | — |
| 2024 | — | 23 203 € | — |
| 2023 | — | 20 923 € | — |
| 2022 | — | 16 987 € | — |
| 2021 | — | 15 112 € | — |
| 2020 | — | 12 744 € | — |
| 2019 | — | 16 303 € | — |
| 2017 | — | 16 774 € | — |
| 2016 | — | 23 429 € | — |
| 2015 | — | 8 512 € | 6 649 € |
| 2014 | — | 28 917 € | 21 148 € |
| 2013 | — | 39 535 € | 28 738 € |
| 2012 | — | 3 440 € | 2 610 € |
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF), výkaz 2025 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 3. 10. 2026.
Konateľ 4IT
Podľa Registra právnických osôb koná za 4IT 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 9. 10. 2026.
Spoločník 4IT
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Ing. Miroslav Korman100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Ing. Miroslav Kormanod 4. 3. 2026 | 5 000 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok 4IT
Za rok 2025 má 4IT v závierke tržby 73 741 €, o 29,9 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia −11 724 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2013: 293 000 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 960 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát 4IT
Najvyššie tržby: rok 2013, 293 000 €. Najnižšie: rok 2012, 58 317 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 73 741 € |
| 2024 | 105 216 € |
| 2023 | 104 802 € |
| 2022 | 117 319 € |
| 2021 | 135 167 € |
| 2020 | 99 221 € |
| 2019 | 115 042 € |
| 2018 | 93 938 € |
| 2017 | 239 572 € |
| 2016 | 81 655 € |
| 2015 | 250 147 € |
| 2014 | 221 790 € |
| 2013 | 293 000 € |
| 2012 | 58 317 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 6 rokoch, strata v 8 rokoch z 14 rokov. Súčet za celé obdobie: −23 781 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | −11 724 € |
| 2024 | 839 € |
| 2023 | −9 546 € |
| 2022 | 44 093 € |
| 2021 | 3 245 € |
| 2020 | −7 161 € |
| 2019 | −1 097 € |
| 2018 | −20 292 € |
| 2017 | 15 442 € |
| 2016 | −16 468 € |
| 2015 | 3 108 € |
| 2014 | 4 834 € |
| 2013 | −13 026 € |
| 2012 | −16 028 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- 4IT
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je −15,9 %, medián odvetvia +19,3 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | 4IT | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | −15,9 % | +19,3 % |
| 2024 | +0,8 % | +12,5 % |
| 2023 | −9,1 % | +10,7 % |
| 2022 | +37,6 % | +9,7 % |
| 2021 | +2,4 % | +9,4 % |
| 2020 | −7,2 % | +9,2 % |
| 2019 | −1,0 % | +6,5 % |
| 2018 | −21,6 % | +6,6 % |
| 2017 | +6,4 % | +7,7 % |
| 2016 | −20,2 % | +7,9 % |
| 2015 | +1,2 % | +7,4 % |
| 2014 | +2,2 % | — |
| 2013 | −4,4 % | — |
| 2012 | −27,5 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 6 z 13 rokov, najviac v roku 2013 (+402,4 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | −29,9 % |
| 2024 | +0,4 % |
| 2023 | −10,7 % |
| 2022 | −13,2 % |
| 2021 | +36,2 % |
| 2020 | −13,8 % |
| 2019 | +22,5 % |
| 2018 | −60,8 % |
| 2017 | +193,4 % |
| 2016 | −67,4 % |
| 2015 | +12,8 % |
| 2014 | −24,3 % |
| 2013 | +402,4 % |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha 4IT
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 249 323 €, vlastné imanie 43 323 € a záväzky 206 000 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 249 323 € | 43 323 € | 206 000 € |
| 2024 | 256 806 € | 55 047 € | 201 759 € |
| 2023 | 274 185 € | 54 208 € | 219 977 € |
| 2022 | 172 591 € | 63 754 € | 108 837 € |
| 2021 | 70 274 € | 19 661 € | 50 613 € |
| 2020 | 80 035 € | 16 416 € | 63 619 € |
| 2019 | 65 836 € | 23 577 € | 42 259 € |
| 2018 | 72 399 € | 24 674 € | 47 725 € |
| 2017 | 260 847 € | 44 966 € | 215 881 € |
| 2016 | 103 812 € | 29 524 € | 74 288 € |
| 2015 | 245 780 € | 45 992 € | 199 788 € |
| 2014 | 52 322 € | 42 884 € | 9 438 € |
| 2013 | 86 900 € | 38 050 € | 48 850 € |
| 2012 | 71 240 € | 51 076 € | 20 164 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok 4IT (14 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 73 741 € | −11 724 € | 249 323 € | 43 323 € | 206 000 € | 24 915 € | −15,9 % |
| 2024 | 105 216 € | 839 € | 256 806 € | 55 047 € | 201 759 € | 49 994 € | +0,8 % |
| 2023 | 104 802 € | −9 546 € | 274 185 € | 54 208 € | 219 977 € | 35 298 € | −9,1 % |
| 2022 | 117 319 € | 44 093 € | 172 591 € | 63 754 € | 108 837 € | 5 468 € | +37,6 % |
| 2021 | 135 167 € | 3 245 € | 70 274 € | 19 661 € | 50 613 € | 32 253 € | +2,4 % |
| 2020 | 99 221 € | −7 161 € | 80 035 € | 16 416 € | 63 619 € | 18 575 € | −7,2 % |
| 2019 | 115 042 € | −1 097 € | 65 836 € | 23 577 € | 42 259 € | 22 629 € | −1,0 % |
| 2018 | 93 938 € | −20 292 € | 72 399 € | 24 674 € | 47 725 € | 12 213 € | −21,6 % |
| 2017 | 239 572 € | 15 442 € | 260 847 € | 44 966 € | 215 881 € | 50 759 € | +6,4 % |
| 2016 | 81 655 € | −16 468 € | 103 812 € | 29 524 € | 74 288 € | 22 709 € | −20,2 % |
| 2015 | 250 147 € | 3 108 € | 245 780 € | 45 992 € | 199 788 € | 30 484 € | +1,2 % |
| 2014 | 221 790 € | 4 834 € | 52 322 € | 42 884 € | 9 438 € | 49 231 € | +2,2 % |
| 2013 | 293 000 € | −13 026 € | 86 900 € | 38 050 € | 48 850 € | 40 905 € | −4,4 % |
| 2012 | 58 317 € | −16 028 € | 71 240 € | 51 076 € | 20 164 € | 2 272 € | −27,5 % |
Riziko: zaplatí 4IT?
4IT a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 1 zmluva s dodávateľom 4IT v objeme 9 000 € z roku 2019. Najväčší objem je s odberateľom Štátny pedagogický ústav: 9 000 € v 1 zmluve.
História firmy 4IT
Dátum vzniku 4IT je 17. 3. 2011, teda pred 15 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 10 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/54214/L
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2023221442
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 58 317 € · majetok 71 240 €
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Štátny pedagogický ústav, hodnota zmluvy 9 000 €. Firma vznikla 17. 3. 2011.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 73 741 €.
- Nový štatutár: Ing. Miroslav KormanKonateľ
- Nový spoločník: Ing. Miroslav KormanSpoločník v.o.s. / s.r.o.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti 4IT
- kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb
- počítačové služby
- služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov
- Prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciu
- Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu
- Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činností
- Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžok
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 9. 10. 2026.
4IT v odvetví počítačové programovanie a poradenstvo
4IT je v registri v odvetví Počítačové programovanie a poradenstvo (SK NACE 62), činnosť ostatné služby týkajúce sa informačných technológií a počítačov. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 53 892 € (12 871 závierok), 4IT má 73 741 €, čo je 1,4-násobok mediánu. V okrese Žilina je v tomto odvetví 1 113 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je 4IT 242. z 608.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 22 865 €, polovica do 53 892 €, tri štvrtiny do 98 179 €; 10 % firiem má viac než 313 371 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 6 502 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 22 865 € |
| medián | 53 892 € |
| horný kvartil | 98 179 € |
| 10 % firiem má viac než | 313 371 € |
| 4IT | 73 741 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 13. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- 4IT
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby 4IT s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | 4IT | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 73 741 € | 53 892 € |
| 2024 | 105 216 € | 50 083 € |
| 2023 | 104 802 € | 49 297 € |
| 2022 | 117 319 € | 48 668 € |
| 2021 | 135 167 € | 46 851 € |
| 2020 | 99 221 € | 45 691 € |
| 2019 | 115 042 € | 45 057 € |
| 2018 | 93 938 € | 43 684 € |
| 2017 | 239 572 € | 42 310 € |
| 2016 | 81 655 € | 41 375 € |
| 2015 | 250 147 € | 41 231 € |
| 2014 | 221 790 € | — |
| 2013 | 293 000 € | — |
| 2012 | 58 317 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| 4IT | 73 741 € |
|---|---|
| medián okresu Žilina | 55 789 € |
| medián kraja | 51 378 € |
| medián Slovenska | 53 892 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- MY WAY GmbH s.r.o.Žilina · tržby 181 430 € (2025)
- Lomtec.com a.s.Bratislava - mestská časť Karlova Ves · tržby 181 391 € (2025)
- Precise coding s. r. o.Košice - mestská časť Sídlisko KVP · tržby 181 059 € (2025)
- Wholesale Europe s. r. o.Košice - mestská časť Západ · tržby 181 037 € (2025)
- WebInventia, spol. s r.o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 181 000 € (2025)
- VDI, s. r. o.Stará Turá · tržby 180 684 € (2025)
- Reflection, s.r.o.Báč · tržby 180 656 € (2025)
- Code Boutique s.r.o.Martin · tržby 180 438 € (2025)
- Warlock, s.r.o.Malinovo · tržby 180 334 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb 4IT, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo 4IT: Žilina
4IT sídli na adrese Bytčianska 494/129, 010 03 Žilina, okres Žilina. V obci Žilina je 21 308 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 34 660.
Žilina: obyvatelia a dáta ›Okres Žilina ›Adresár firiem v okrese Žilina ›
4IT: IČO, sídlo a základné údaje
4IT s. r. o. (IČO 46027017) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Žilina, okres Žilina. Dátum vzniku je 17. 3. 2011, na trhu je 15 rokov a štatutárom je Ing. Miroslav Korman. Za rok 2025 sú v závierke tržby 73 741 € a výsledok hospodárenia −11 724 €, počet zamestnancov podľa registra je 1.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 9. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Ostatné služby týkajúce sa informačných technológií a počítačov (SK NACE 6290) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 17. 3. 2011 |
| Obec | Žilina |
| Okres | Okres Žilina |
| Vyrubená daň z príjmov | 960 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 14 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví počítačové programovanie a poradenstvo (SK NACE 62) 4IT s. r. o. má vyššie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 73 741 €, typická firma odvetvia 53 892 € (medián z 12 871 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 13. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Žilina ›Počítačové programovanie a poradenstvo: tržby a mzdy ›Počítačové programovanie a poradenstvo v Žilinskom kraji ›Mzdy v okrese Žilina ›
Sieť prepojení firmy 4IT
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu 4IT
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu 4IT
- Tendre12súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 506 tis. €
- Granty a dotácie84výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 201 tis. €
- Končiace zmluvy189zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 14 tis. €
- Výhry konkurentov73firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 96 tis. €
- Diery na trhu2odvetvia chýbajú v meste Žilinatypický nepokrytý dopyt 1,2 mil. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Úrad pre investície a akvizície MO SR146 zmlúv za 3 roky · 2 224 987 € · naposledy 1. 9. 2026Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava95 zmlúv za 3 roky · 6 234 930 € · naposledy 29. 9. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.72 zmlúv za 3 roky · 5 796 594 € · naposledy 9. 9. 2026 Všetkých 2 774 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Žilina
Stredoslovenská energetika, a. s.SUNGWOO HITECH Slovakia s.r.o.Stredoslovenská distribučná, a.s.TIPSPORT SK, a.s.Hyundai Transys Slovakia s. r. o.Všetky firmy v obci Žilina ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 62.09) v okrese Žilina
KROS a.s.GLOBESY, s.r.o.IPESOFT spol. s r.o.Automatizácia dopravných a telekomunikačných…TransTEQ s. r. o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.