MAHUSTAV s.r.o.
Pravenec · Výstavba elektrických a telekomunikačných sietí
186 718 €tržby 2025 ▲ 28 %+22 547 €zisk 2025aktívna 15 rokov3 až 4 zamestnanci
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 14. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby 53 678 €, výsledok hospodárenia 1 311 €
- 13 : tržby 49 374 €, výsledok hospodárenia -639 €
- 14 : tržby 49 163 €, výsledok hospodárenia 3 367 €
- 15 : tržby 34 788 €, výsledok hospodárenia -1 325 €
- 16 : tržby 66 131 €, výsledok hospodárenia 2 690 €
- 17 : tržby 84 092 €, výsledok hospodárenia 5 064 €
- 18 : tržby 93 706 €, výsledok hospodárenia 7 858 €
- 19 : tržby 154 623 €, výsledok hospodárenia 9 150 €
- 20 : tržby 137 700 €, výsledok hospodárenia -9 519 €
- 21 : tržby 147 584 €, výsledok hospodárenia -17 620 €
- 22 : tržby 158 433 €, výsledok hospodárenia -7 371 €
- 23 : tržby 142 592 €, výsledok hospodárenia 4 342 €
- 24 : tržby 145 895 €, výsledok hospodárenia 9 204 €
- 25 : tržby 186 718 €, výsledok hospodárenia 22 547 €
MAHUSTAV s.r.o. (IČO 45936307) mala v roku 2025 tržby 186 718 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci MAHUSTAV
MAHUSTAV má podľa Registra organizácií ŠÚ SR 3 až 4 zamestnancov, osobné náklady v roku 2025 boli 5 981 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | — | 5 981 € | — |
| 2024 | — | 6 913 € | — |
| 2023 | — | 17 641 € | — |
| 2022 | — | 33 242 € | — |
| 2021 | — | 10 567 € | — |
| 2020 | — | 7 954 € | — |
| 2019 | — | 9 193 € | — |
| 2018 | — | 7 657 € | — |
| 2017 | — | 6 677 € | — |
| 2016 | — | 14 771 € | — |
| 2015 | — | 10 201 € | — |
| 2013 | — | 10 656 € | 7 900 € |
| 2012 | — | 13 201 € | 10 791 € |
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2025 v RÚZ.
Pásmo: Register organizácií ŠÚ SR. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 30. 9. 2026.
Konateľ MAHUSTAV
Podľa Registra právnických osôb koná za MAHUSTAV 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.
Spoločník MAHUSTAV
V registri je zapísaný 1 spoločník.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.
Tržby, zisk a majetok MAHUSTAV
Za rok 2025 má MAHUSTAV v závierke tržby 186 718 €, o 28,0 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +22 547 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2025: 186 718 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 2 551 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát MAHUSTAV
Najvyššie tržby: rok 2025, 186 718 €. Najnižšie: rok 2015, 34 788 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 186 718 € |
| 2024 | 145 895 € |
| 2023 | 142 592 € |
| 2022 | 158 433 € |
| 2021 | 147 584 € |
| 2020 | 137 700 € |
| 2019 | 154 623 € |
| 2018 | 93 706 € |
| 2017 | 84 092 € |
| 2016 | 66 131 € |
| 2015 | 34 788 € |
| 2014 | 49 163 € |
| 2013 | 49 374 € |
| 2012 | 53 678 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 9 rokoch, strata v 5 rokoch z 14 rokov. Súčet za celé obdobie: 29 059 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 22 547 € |
| 2024 | 9 204 € |
| 2023 | 4 342 € |
| 2022 | −7 371 € |
| 2021 | −17 620 € |
| 2020 | −9 519 € |
| 2019 | 9 150 € |
| 2018 | 7 858 € |
| 2017 | 5 064 € |
| 2016 | 2 690 € |
| 2015 | −1 325 € |
| 2014 | 3 367 € |
| 2013 | −639 € |
| 2012 | 1 311 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- MAHUSTAV
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +12,1 %, medián odvetvia +2,2 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | MAHUSTAV | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +12,1 % | +2,2 % |
| 2024 | +6,3 % | +2,4 % |
| 2023 | +3,0 % | +1,9 % |
| 2022 | −4,7 % | +1,6 % |
| 2021 | −11,9 % | +1,5 % |
| 2020 | −6,9 % | +1,7 % |
| 2019 | +5,9 % | +1,8 % |
| 2018 | +8,4 % | +2,4 % |
| 2017 | +6,0 % | +2,4 % |
| 2016 | +4,1 % | +3,0 % |
| 2015 | −3,8 % | +2,2 % |
| 2014 | +6,8 % | — |
| 2013 | −1,3 % | — |
| 2012 | +2,4 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 8 z 13 rokov, najviac v roku 2016 (+90,1 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | +28,0 % |
| 2024 | +2,3 % |
| 2023 | −10,0 % |
| 2022 | +7,4 % |
| 2021 | +7,2 % |
| 2020 | −10,9 % |
| 2019 | +65,0 % |
| 2018 | +11,4 % |
| 2017 | +27,2 % |
| 2016 | +90,1 % |
| 2015 | −29,2 % |
| 2014 | −0,4 % |
| 2013 | −8,0 % |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha MAHUSTAV
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 108 368 €, vlastné imanie 36 245 € a záväzky 72 123 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 108 368 € | 36 245 € | 72 123 € |
| 2024 | 100 718 € | 13 697 € | 87 021 € |
| 2023 | 91 582 € | 4 493 € | 87 089 € |
| 2022 | 67 027 € | 151 € | 66 876 € |
| 2021 | 84 684 € | 7 523 € | 77 161 € |
| 2020 | 108 945 € | 25 142 € | 83 803 € |
| 2019 | 98 519 € | 34 661 € | 63 858 € |
| 2018 | 97 619 € | 25 511 € | 72 108 € |
| 2017 | 60 394 € | 17 653 € | 42 741 € |
| 2016 | 55 166 € | 12 590 € | 42 576 € |
| 2015 | 72 544 € | 9 899 € | 62 645 € |
| 2014 | 48 154 € | 11 224 € | 36 930 € |
| 2013 | 39 024 € | 7 856 € | 31 168 € |
| 2012 | 54 588 € | 8 496 € | 46 092 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok MAHUSTAV (14 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 186 718 € | 22 547 € | 108 368 € | 36 245 € | 72 123 € | 39 922 € | +12,1 % |
| 2024 | 145 895 € | 9 204 € | 100 718 € | 13 697 € | 87 021 € | 23 608 € | +6,3 % |
| 2023 | 142 592 € | 4 342 € | 91 582 € | 4 493 € | 87 089 € | 33 697 € | +3,0 % |
| 2022 | 158 433 € | −7 371 € | 67 027 € | 151 € | 66 876 € | 23 620 € | −4,7 % |
| 2021 | 147 584 € | −17 620 € | 84 684 € | 7 523 € | 77 161 € | 3 187 € | −11,9 % |
| 2020 | 137 700 € | −9 519 € | 108 945 € | 25 142 € | 83 803 € | 3 901 € | −6,9 % |
| 2019 | 154 623 € | 9 150 € | 98 519 € | 34 661 € | 63 858 € | 28 692 € | +5,9 % |
| 2018 | 93 706 € | 7 858 € | 97 619 € | 25 511 € | 72 108 € | 25 144 € | +8,4 % |
| 2017 | 84 092 € | 5 064 € | 60 394 € | 17 653 € | 42 741 € | 22 451 € | +6,0 % |
| 2016 | 66 131 € | 2 690 € | 55 166 € | 12 590 € | 42 576 € | 9 868 € | +4,1 % |
| 2015 | 34 788 € | −1 325 € | 72 544 € | 9 899 € | 62 645 € | 7 213 € | −3,8 % |
| 2014 | 49 163 € | 3 367 € | 48 154 € | 11 224 € | 36 930 € | 18 795 € | +6,8 % |
| 2013 | 49 374 € | −639 € | 39 024 € | 7 856 € | 31 168 € | 13 836 € | −1,3 % |
| 2012 | 53 678 € | 1 311 € | 54 588 € | 8 496 € | 46 092 € | 9 838 € | +2,4 % |
Riziko: zaplatí MAHUSTAV?
MAHUSTAV a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv sú 2 zmluvy s dodávateľom MAHUSTAV v objeme 6 812 € z roku 2022. Najväčší objem je s odberateľom Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Prievidza: 6 812 € v 2 zmluvách.
História firmy MAHUSTAV
Dátum vzniku MAHUSTAV je 9. 12. 2010, teda pred 15 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 7 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/23805/R
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2023154474
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 53 678 € · majetok 54 588 €
- Nový spoločník: Marián HudečekSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Prievidza, hodnota zmluvy 3 406 €. Firma vznikla 9. 12. 2010.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 186 718 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti MAHUSTAV
- sprostredkovanie obchodu
- sprostredkovanie služieb
- kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- prípravné práce k realizácii stavby
- uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
- prenájom strojov, zariadení a motorových vozidiel
- montáž, rekonštrukcia, údržba nevyhradených technických zariadení
- inštalácia elektrických rozvodov a zariadení na bezpečné napätie
- projektovanie, montáž, opravy, revízie a údržba telekomunikačných zariadení
- Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrických
- Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctve
- Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovu
- Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienky
- Skladovanie a pomocné činnosti v doprave
- Poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratá
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.
MAHUSTAV v odvetví inžinierske stavby
MAHUSTAV je v registri v odvetví Inžinierske stavby (SK NACE 42), činnosť výstavba elektrických a telekomunikačných sietí. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 339 007 € (569 závierok), MAHUSTAV má 186 718 €, čo je 55 % mediánu. V okrese Prievidza je v tomto odvetví 22 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je MAHUSTAV 8. z 14.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 54 342 €, polovica do 339 007 €, tri štvrtiny do 2 104 657 €; 10 % firiem má viac než 7 004 024 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 12 437 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 54 342 € |
| medián | 339 007 € |
| horný kvartil | 2 104 657 € |
| 10 % firiem má viac než | 7 004 024 € |
| MAHUSTAV | 186 718 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 14. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- MAHUSTAV
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby MAHUSTAV s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | MAHUSTAV | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 186 718 € | 339 007 € |
| 2024 | 145 895 € | 313 029 € |
| 2023 | 142 592 € | 332 376 € |
| 2022 | 158 433 € | 343 057 € |
| 2021 | 147 584 € | 292 712 € |
| 2020 | 137 700 € | 292 231 € |
| 2019 | 154 623 € | 326 829 € |
| 2018 | 93 706 € | 373 904 € |
| 2017 | 84 092 € | 337 945 € |
| 2016 | 66 131 € | 297 043 € |
| 2015 | 34 788 € | 276 428 € |
| 2014 | 49 163 € | — |
| 2013 | 49 374 € | — |
| 2012 | 53 678 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| MAHUSTAV | 186 718 € |
|---|---|
| medián okresu Prievidza | 301 648 € |
| medián kraja | 523 829 € |
| medián Slovenska | 339 007 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- MADE in-VEST s. r. o.Prievidza · tržby 416 578 € (2025)
- ARDEON GROUP s.r.o.Sereď · tržby 407 775 € (2025)
- IZAK s.r.oSuchá nad Parnou · tržby 406 862 € (2025)
- REMEKO, s. r. o.Košice - mestská časť Staré Mesto · tržby 403 237 € (2021)
- PMR s.r.o.Bánovce nad Bebravou · tržby 401 643 € (2025)
- VODOMONT-VODOHOSPODÁRSKE STAVBY, a.s. VODOMONT-VS, a.s. (skrátené obchodné meno)Šaľa · tržby 395 644 € (2025)
- PON-STAV s.r.o.Hostie · tržby 387 642 € (2025)
- FIPA, s.r.o.Slovenská Ľupča · tržby 380 988 € (2025)
- JACSTAV, s.r.o.Nová Ľubovňa · tržby 370 377 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb MAHUSTAV, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo MAHUSTAV: Pravenec
MAHUSTAV sídli na adrese 446, 972 16 Pravenec, okres Prievidza. V obci Pravenec je 234 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 17 832.
Pravenec: obyvatelia a dáta ›Okres Prievidza ›Adresár firiem v okrese Prievidza ›
MAHUSTAV: IČO, sídlo a základné údaje
MAHUSTAV s.r.o. (IČO 45936307) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Pravenec, okres Prievidza. Dátum vzniku je 9. 12. 2010, na trhu je 15 rokov a štatutárom je Marián Hudeček. Za rok 2025 sú v závierke tržby 186 718 € a výsledok hospodárenia +22 547 €, počet zamestnancov podľa registra je 3 až 4.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Výstavba elektrických a telekomunikačných sietí (SK NACE 4222) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 9. 12. 2010 |
| Obec | Pravenec |
| Okres | Okres Prievidza |
| Vyrubená daň z príjmov | 2 551 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 14 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví inžinierske stavby (SK NACE 42) MAHUSTAV s.r.o. má nižšie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 186 718 €, typická firma odvetvia 339 007 € (medián z 569 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 14. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Prievidza ›Inžinierske stavby: tržby a mzdy ›Inžinierske stavby v Trenčianskom kraji ›Mzdy v okrese Prievidza ›
Sieť prepojení firmy MAHUSTAV
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu MAHUSTAV
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu MAHUSTAV
- Tendre142súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 1,1 mil. €
- Granty a dotácie81výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 184 tis. €
- Končiace zmluvy117zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 107 tis. €
- Výhry konkurentov503firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 220 tis. €
- Diery na trhu1odvetvie chýba v obci Pravenectypický nepokrytý dopyt 20 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Železnice Slovenskej republiky39 zmlúv za 3 roky · 4 444 474 € · naposledy 1. 9. 2026Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a.s.24 zmlúv za 3 roky · 4 125 554 € · naposledy 7. 10. 2026Západoslovenská distribučná, a.s.10 zmlúv za 3 roky · · naposledy 10. 5. 2026 Všetkých 102 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
Najväčšie firmy v obci Pravenec
ILJIN SLOVAKIA, s.r.o.SLOVAKTUAL s.r.o.Lesagro, s.r.o.MVM SK s. r. o.ApoTK s.r.o.Všetky firmy v obci Pravenec ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 42.22) v okrese Prievidza
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.