SACCO, s.r.o.
Zákamenné · Výroba ostatná stavebnostolárska a tesárska
144 699 €tržby 2025 ▼ 74 %+389 110 €zisk 2025aktívna 16 rokov5 až 9 zamestnancov
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 13. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby 117 763 €, výsledok hospodárenia -1 262 €
- 13 : tržby 102 666 €, výsledok hospodárenia 270 €
- 14 : tržby 180 033 €, výsledok hospodárenia 1 462 €
- 15 : tržby 307 951 €, výsledok hospodárenia 4 094 €
- 16 : tržby 527 794 €, výsledok hospodárenia 10 219 €
- 17 : tržby 657 248 €, výsledok hospodárenia -81 137 €
- 18 : tržby 637 272 €, výsledok hospodárenia 24 €
- 19 : tržby 469 074 €, výsledok hospodárenia 798 €
- 20 : tržby 490 192 €, výsledok hospodárenia -2 982 €
- 21 : tržby 554 712 €, výsledok hospodárenia 2 893 €
- 22 : tržby 825 149 €, výsledok hospodárenia 7 271 €
- 23 : tržby 460 730 €, výsledok hospodárenia -56 626 €
- 24 : tržby 549 572 €, výsledok hospodárenia 28 801 €
- 25 : tržby 144 699 €, výsledok hospodárenia 389 110 €
SACCO, s.r.o. (IČO 45606391) mala v roku 2025 tržby 144 699 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 13. 10. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci SACCO
SACCO má podľa Registra organizácií ŠÚ SR 5 až 9 zamestnancov, osobné náklady v roku 2024 boli 39 290 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | 39 290 € | — |
| 2023 | — | 33 491 € | — |
| 2022 | — | 34 648 € | — |
| 2021 | — | 20 604 € | — |
| 2020 | — | 14 822 € | — |
| 2019 | — | 11 893 € | — |
| 2018 | — | 5 098 € | — |
| 2017 | — | 4 948 € | — |
| 2016 | — | 6 150 € | — |
| 2015 | — | 7 609 € | — |
| 2014 | — | 12 738 € | — |
| 2013 | — | 7 721 € | — |
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2024 v RÚZ.
Pásmo: Register organizácií ŠÚ SR. Náklady: výkaz ziskov a strát 2024 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 28. 9. 2026.
Konateľ SACCO
Podľa Registra právnických osôb koná za SACCO 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 13. 10. 2026.
Spoločník SACCO
V registri je zapísaný 1 spoločník.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 13. 10. 2026.
Tržby, zisk a majetok SACCO
Za rok 2025 má SACCO v závierke tržby 144 699 €, o 73,7 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +389 110 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2022: 825 149 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 960 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát SACCO
Najvyššie tržby: rok 2022, 825 149 €. Najnižšie: rok 2013, 102 666 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 144 699 € |
| 2024 | 549 572 € |
| 2023 | 460 730 € |
| 2022 | 825 149 € |
| 2021 | 554 712 € |
| 2020 | 490 192 € |
| 2019 | 469 074 € |
| 2018 | 637 272 € |
| 2017 | 657 248 € |
| 2016 | 527 794 € |
| 2015 | 307 951 € |
| 2014 | 180 033 € |
| 2013 | 102 666 € |
| 2012 | 117 763 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 10 rokoch, strata v 4 rokoch z 14 rokov. Súčet za celé obdobie: 302 935 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 389 110 € |
| 2024 | 28 801 € |
| 2023 | −56 626 € |
| 2022 | 7 271 € |
| 2021 | 2 893 € |
| 2020 | −2 982 € |
| 2019 | 798 € |
| 2018 | 24 € |
| 2017 | −81 137 € |
| 2016 | 10 219 € |
| 2015 | 4 094 € |
| 2014 | 1 462 € |
| 2013 | 270 € |
| 2012 | −1 262 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- SACCO
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +5,2 %, medián odvetvia +3,0 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | SACCO | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | — | +3,0 % |
| 2024 | +5,2 % | +2,2 % |
| 2023 | −12,3 % | +1,3 % |
| 2022 | +0,9 % | +1,5 % |
| 2021 | +0,5 % | +1,3 % |
| 2020 | −0,6 % | +1,1 % |
| 2019 | +0,2 % | +1,1 % |
| 2018 | 0,0 % | +1,3 % |
| 2017 | −12,3 % | +1,9 % |
| 2016 | +1,9 % | +1,8 % |
| 2015 | +1,3 % | +1,4 % |
| 2014 | +0,8 % | — |
| 2013 | +0,3 % | — |
| 2012 | −1,1 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 8 z 13 rokov, najviac v roku 2014 (+75,4 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | −73,7 % |
| 2024 | +19,3 % |
| 2023 | −44,2 % |
| 2022 | +48,8 % |
| 2021 | +13,2 % |
| 2020 | +4,5 % |
| 2019 | −26,4 % |
| 2018 | −3,0 % |
| 2017 | +24,5 % |
| 2016 | +71,4 % |
| 2015 | +71,1 % |
| 2014 | +75,4 % |
| 2013 | −12,8 % |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha SACCO
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 492 325 €, vlastné imanie 579 557 € a záväzky 8 226 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 492 325 € | 579 557 € | 8 226 € |
| 2024 | 1 817 064 € | 150 753 € | 1 666 311 € |
| 2023 | 1 707 330 € | 121 953 € | 1 585 377 € |
| 2022 | 1 367 669 € | 178 579 € | 1 189 090 € |
| 2021 | 838 076 € | 171 309 € | 666 767 € |
| 2020 | 611 572 € | 168 415 € | 443 157 € |
| 2019 | 529 198 € | 171 397 € | 357 801 € |
| 2018 | 444 853 € | −60 539 € | 505 392 € |
| 2017 | 378 675 € | −60 562 € | 439 237 € |
| 2016 | 389 137 € | 20 576 € | 368 561 € |
| 2015 | 399 044 € | 10 358 € | 388 686 € |
| 2014 | 525 015 € | 6 264 € | 518 751 € |
| 2013 | 427 027 € | 4 827 € | 297 446 € |
| 2012 | 435 572 € | 4 557 € | 261 061 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok SACCO (14 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 144 699 € | 389 110 € | 492 325 € | 579 557 € | 8 226 € | 3 384 € | +268,9 % |
| 2024 | 549 572 € | 28 801 € | 1 817 064 € | 150 753 € | 1 666 311 € | 172 648 € | +5,2 % |
| 2023 | 460 730 € | −56 626 € | 1 707 330 € | 121 953 € | 1 585 377 € | 90 121 € | −12,3 % |
| 2022 | 825 149 € | 7 271 € | 1 367 669 € | 178 579 € | 1 189 090 € | 125 512 € | +0,9 % |
| 2021 | 554 712 € | 2 893 € | 838 076 € | 171 309 € | 666 767 € | 114 838 € | +0,5 % |
| 2020 | 490 192 € | −2 982 € | 611 572 € | 168 415 € | 443 157 € | 106 699 € | −0,6 % |
| 2019 | 469 074 € | 798 € | 529 198 € | 171 397 € | 357 801 € | 96 215 € | +0,2 % |
| 2018 | 637 272 € | 24 € | 444 853 € | −60 539 € | 505 392 € | 78 642 € | 0,0 % |
| 2017 | 657 248 € | −81 137 € | 378 675 € | −60 562 € | 439 237 € | −4 219 € | −12,3 % |
| 2016 | 527 794 € | 10 219 € | 389 137 € | 20 576 € | 368 561 € | 58 783 € | +1,9 % |
| 2015 | 307 951 € | 4 094 € | 399 044 € | 10 358 € | 388 686 € | 33 315 € | +1,3 % |
| 2014 | 180 033 € | 1 462 € | 525 015 € | 6 264 € | 518 751 € | 10 627 € | +0,8 % |
| 2013 | 102 666 € | 270 € | 427 027 € | 4 827 € | 297 446 € | 31 254 € | +0,3 % |
| 2012 | 117 763 € | −1 262 € | 435 572 € | 4 557 € | 261 061 € | 34 047 € | −1,1 % |
Riziko: zaplatí SACCO?
SACCO a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 1 zmluva s dodávateľom SACCO z roku 2013.
História firmy SACCO
Dátum vzniku SACCO je 25. 6. 2010, teda pred 16 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 13 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/53153/L
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2023061392
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 117 763 € · majetok 435 572 €
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ LESY SR, š.p. OZ Námestovo. Firma vznikla 25. 6. 2010.
- Nový štatutár: Peter BrachňákKonateľ
- Nový spoločník: Peter BrachňákSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 144 699 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti SACCO
- kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
- prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
- prenájom hnuteľných vecí
- administratívne služby
- prípravné práce k realizácií stavby
- uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- dokončovacie stavebné práce pri realizácií exteriérov a interiérov
- výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov a ich údržba
- ubytovacie služby
- stolárstvo
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb
- poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctve
- opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z dreva
- výroba jednoduchých úžitkových výrobkov z dreva
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 13. 10. 2026.
SACCO v odvetví spracovanie dreva a výrobky z dreva
SACCO je v registri v odvetví Spracovanie dreva a výrobky z dreva (SK NACE 16), činnosť výroba ostatná stavebnostolárska a tesárska. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 55 575 € (4 003 závierok), SACCO má 144 699 €, čo je 2,6-násobok mediánu. V okrese Námestovo je v tomto odvetví 872 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je SACCO 45. z 99.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 20 288 €, polovica do 55 575 €, tri štvrtiny do 216 287 €; 10 % firiem má viac než 682 218 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 5 861 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 20 288 € |
| medián | 55 575 € |
| horný kvartil | 216 287 € |
| 10 % firiem má viac než | 682 218 € |
| SACCO | 144 699 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 13. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- SACCO
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby SACCO s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | SACCO | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 144 699 € | 55 575 € |
| 2024 | 549 572 € | 53 742 € |
| 2023 | 460 730 € | 51 253 € |
| 2022 | 825 149 € | 49 675 € |
| 2021 | 554 712 € | 48 340 € |
| 2020 | 490 192 € | 45 038 € |
| 2019 | 469 074 € | 48 008 € |
| 2018 | 637 272 € | 48 414 € |
| 2017 | 657 248 € | 47 708 € |
| 2016 | 527 794 € | 55 995 € |
| 2015 | 307 951 € | 57 542 € |
| 2014 | 180 033 € | — |
| 2013 | 102 666 € | — |
| 2012 | 117 763 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| SACCO | 144 699 € |
|---|---|
| medián okresu Námestovo | 111 746 € |
| medián kraja | 67 400 € |
| medián Slovenska | 55 575 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- SLOVLIGNA, s.r.o.Vavrečka · tržby 364 858 € (2025)
- LIGNOS, s.r.o.Žilina · tržby 364 307 € (2025)
- VECO-Mont, s.r.o.Blatná na Ostrove · tržby 362 172 € (2025)
- DREVOINT s.r.o.Humenné · tržby 361 647 € (2025)
- CH-LES, s. r. o.Prečín · tržby 360 127 € (2025)
- PRODOOR s. r. o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 359 803 € (2026)
- HETS s.r.o.Cinobaňa · tržby 358 014 € (2025)
- r3nt property s. r. o.Prievidza · tržby 357 902 € (2025)
- A&M WOOD s.r.o.Kolárovo · tržby 357 005 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb SACCO, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo SACCO: Zákamenné
SACCO sídli na adrese Hlavná ulica 289, 029 56 Zákamenné, okres Námestovo. V obci Zákamenné je 1 106 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 14 240.
Zákamenné: obyvatelia a dáta ›Okres Námestovo ›Adresár firiem v okrese Námestovo ›
SACCO: IČO, sídlo a základné údaje
SACCO, s.r.o. (IČO 45606391) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Zákamenné, okres Námestovo. Dátum vzniku je 25. 6. 2010, na trhu je 16 rokov a štatutárom je Peter Brachňák. Za rok 2025 sú v závierke tržby 144 699 € a výsledok hospodárenia +389 110 €, počet zamestnancov podľa registra je 5 až 9.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 13. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Výroba ostatná stavebnostolárska a tesárska (SK NACE 1623) |
| Základné imanie | 6 639 € |
| Vznik | 25. 6. 2010 |
| Obec | Zákamenné |
| Okres | Okres Námestovo |
| Vyrubená daň z príjmov | 960 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 16 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví spracovanie dreva a výrobky z dreva (SK NACE 16) SACCO, s.r.o. má vyššie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 144 699 €, typická firma odvetvia 55 575 €, čo je 2,6-násobok mediánu (medián z 4 003 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 13. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Námestovo ›Spracovanie dreva a výrobky z dreva: tržby a mzdy ›Spracovanie dreva a výrobky z dreva v Žilinskom kraji ›Mzdy v okrese Námestovo ›
Sieť prepojení firmy SACCO
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu SACCO
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu SACCO
- Tendre14súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 81 tis. €
- Granty a dotácie84výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 202 tis. €
- Končiace zmluvy19zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 61 tis. €
- Výhry konkurentov66firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 10 tis. €
- Diery na trhu14odvetví chýba v meste Zákamennétypický nepokrytý dopyt 211 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Zvolen239 zmlúv za 3 roky · 2 434 378 € · naposledy 5. 10. 2026LESY Slovenskej republiky, štátny podnik, organizačná zložka Vihorlat91 zmlúv za 3 roky · 1 874 734 € · naposledy 9. 9. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.71 zmlúv za 3 roky · 145 866 € · naposledy 23. 9. 2026 Všetkých 385 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
Najväčšie firmy v obci Zákamenné
Anton Klimčík, s.r.o.MIPAV s.r.o.GORBAU, s.r.o.Glekalena, s.r.o.CIC SERVICE, s.r.o.Všetky firmy v obci Zákamenné ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 16.23) v okrese Námestovo
Orava Schiff bau s.r.o.suMEGASTAV, s.r.o.MôjDom štúdio, s.r.o.VDD Orava, s.r.o.Stolárstvo Redon s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.