Tiché PC s.r.o.
Košice - Sever · Počítačové poradenstvo a činnosti súvisiace s riadením počítačového príslušenstva
494 853 €tržby 2025 ▼ 6 %−11 248 €strata 2025aktívna 16 rokov2 zamestnanci (2025)
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 14. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby 219 182 €, výsledok hospodárenia -1 449 €
- 13 : tržby 249 193 €, výsledok hospodárenia -494 €
- 14 : tržby 281 647 €, výsledok hospodárenia 5 576 €
- 15 : tržby 269 093 €, výsledok hospodárenia 2 604 €
- 16 : tržby 291 980 €, výsledok hospodárenia 1 290 €
- 17 : tržby 328 366 €, výsledok hospodárenia 5 282 €
- 18 : tržby 468 454 €, výsledok hospodárenia 2 108 €
- 19 : tržby 346 878 €, výsledok hospodárenia -137 €
- 20 : tržby 366 255 €, výsledok hospodárenia -510 €
- 21 : tržby 467 471 €, výsledok hospodárenia 13 683 €
- 22 : tržby 383 770 €, výsledok hospodárenia -604 €
- 23 : tržby 484 937 €, výsledok hospodárenia 935 €
- 24 : tržby 524 835 €, výsledok hospodárenia 10 392 €
- 25 : tržby 494 853 €, výsledok hospodárenia -11 248 €
Tiché PC s.r.o. (IČO 45464022) mala v roku 2025 tržby 494 853 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci Tiché PC
V roku 2025 mala Tiché PC priemerne 2 zamestnancov, osobné náklady v tom roku boli 44 186 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | 2 | 44 186 € | 31 041 € |
| 2024 | — | 39 560 € | 27 801 € |
| 2023 | — | 35 593 € | 25 173 € |
| 2022 | — | 31 612 € | 23 066 € |
| 2021 | — | 29 222 € | 21 580 € |
| 2020 | — | 27 559 € | 20 323 € |
| 2019 | — | 32 953 € | 23 385 € |
| 2018 | — | 28 231 € | 19 944 € |
| 2017 | — | 19 526 € | 14 150 € |
| 2016 | — | 22 209 € | 15 972 € |
| 2015 | — | 19 903 € | 14 609 € |
| 2014 | — | 15 409 € | 11 310 € |
| 2013 | — | 14 345 € | 10 416 € |
| 2012 | — | 11 230 € | 8 268 € |
Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer na zamestnanca neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
Na čo išli osobné náklady v roku 2025
- Mzdy 70 % 31 041 €
- Odvody zamestnávateľa 24 % 10 760 €
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF), výkaz 2025 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 28. 9. 2026.
Konatelia Tiché PC
Podľa Registra právnických osôb konajú za Tiché PC 2 konatelia. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.
Spoločníci Tiché PC
V registri sú zapísaní 2 spoločníci.
- Viera Očenášová51,0 %
- Gabriel Očenáš49,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Viera Očenášováod 1. 4. 2010 | 2 550 € | 51,0 % |
| Gabriel Očenášod 1. 4. 2010 | 2 450 € | 49,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok Tiché PC
Za rok 2025 má Tiché PC v závierke tržby 494 853 €, o 5,7 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia −11 248 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2024: 524 835 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 1 920 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát Tiché PC
Najvyššie tržby: rok 2024, 524 835 €. Najnižšie: rok 2012, 219 182 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 494 853 € |
| 2024 | 524 835 € |
| 2023 | 484 937 € |
| 2022 | 383 770 € |
| 2021 | 467 471 € |
| 2020 | 366 255 € |
| 2019 | 346 878 € |
| 2018 | 468 454 € |
| 2017 | 328 366 € |
| 2016 | 291 980 € |
| 2015 | 269 093 € |
| 2014 | 281 647 € |
| 2013 | 249 193 € |
| 2012 | 219 182 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 8 rokoch, strata v 6 rokoch z 14 rokov. Súčet za celé obdobie: 27 428 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | −11 248 € |
| 2024 | 10 392 € |
| 2023 | 935 € |
| 2022 | −604 € |
| 2021 | 13 683 € |
| 2020 | −510 € |
| 2019 | −137 € |
| 2018 | 2 108 € |
| 2017 | 5 282 € |
| 2016 | 1 290 € |
| 2015 | 2 604 € |
| 2014 | 5 576 € |
| 2013 | −494 € |
| 2012 | −1 449 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- Tiché PC
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je −2,3 %, medián odvetvia +19,3 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tiché PC | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | −2,3 % | +19,3 % |
| 2024 | +2,0 % | +12,5 % |
| 2023 | +0,2 % | +10,7 % |
| 2022 | −0,2 % | +9,6 % |
| 2021 | +2,9 % | +9,4 % |
| 2020 | −0,1 % | +9,2 % |
| 2019 | 0,0 % | +6,5 % |
| 2018 | +0,4 % | +6,6 % |
| 2017 | +1,6 % | +7,7 % |
| 2016 | +0,4 % | +7,9 % |
| 2015 | +1,0 % | +7,4 % |
| 2014 | +2,0 % | — |
| 2013 | −0,2 % | — |
| 2012 | −0,7 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 9 z 13 rokov, najviac v roku 2018 (+42,7 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | −5,7 % |
| 2024 | +8,2 % |
| 2023 | +26,4 % |
| 2022 | −17,9 % |
| 2021 | +27,6 % |
| 2020 | +5,6 % |
| 2019 | −26,0 % |
| 2018 | +42,7 % |
| 2017 | +12,5 % |
| 2016 | +8,5 % |
| 2015 | −4,5 % |
| 2014 | +13,0 % |
| 2013 | +13,7 % |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha Tiché PC
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 74 142 €, vlastné imanie 31 227 € a záväzky 42 915 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 74 142 € | 31 227 € | 42 915 € |
| 2024 | 110 457 € | 42 475 € | 67 982 € |
| 2023 | 69 870 € | 32 083 € | 37 787 € |
| 2022 | 81 913 € | 31 148 € | 50 765 € |
| 2021 | 62 700 € | 31 752 € | 30 948 € |
| 2020 | 78 739 € | 18 069 € | 60 670 € |
| 2019 | 50 471 € | 18 579 € | 31 892 € |
| 2018 | 45 241 € | 18 716 € | 26 525 € |
| 2017 | 47 422 € | 16 609 € | 30 813 € |
| 2016 | 43 824 € | 11 327 € | 32 497 € |
| 2015 | 39 857 € | 10 037 € | 29 820 € |
| 2014 | 28 227 € | 7 433 € | 20 794 € |
| 2013 | 25 294 € | 1 857 € | 23 437 € |
| 2012 | 32 682 € | 2 069 € | 30 613 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok Tiché PC (14 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 494 853 € | −11 248 € | 74 142 € | 31 227 € | 42 915 € | 35 024 € | −2,3 % |
| 2024 | 524 835 € | 10 392 € | 110 457 € | 42 475 € | 67 982 € | 54 746 € | +2,0 % |
| 2023 | 484 937 € | 935 € | 69 870 € | 32 083 € | 37 787 € | 37 339 € | +0,2 % |
| 2022 | 383 770 € | −604 € | 81 913 € | 31 148 € | 50 765 € | 32 244 € | −0,2 % |
| 2021 | 467 471 € | 13 683 € | 62 700 € | 31 752 € | 30 948 € | 45 095 € | +2,9 % |
| 2020 | 366 255 € | −510 € | 78 739 € | 18 069 € | 60 670 € | 27 291 € | −0,1 % |
| 2019 | 346 878 € | −137 € | 50 471 € | 18 579 € | 31 892 € | 32 159 € | 0,0 % |
| 2018 | 468 454 € | 2 108 € | 45 241 € | 18 716 € | 26 525 € | 30 934 € | +0,4 % |
| 2017 | 328 366 € | 5 282 € | 47 422 € | 16 609 € | 30 813 € | 25 590 € | +1,6 % |
| 2016 | 291 980 € | 1 290 € | 43 824 € | 11 327 € | 32 497 € | 24 073 € | +0,4 % |
| 2015 | 269 093 € | 2 604 € | 39 857 € | 10 037 € | 29 820 € | 23 145 € | +1,0 % |
| 2014 | 281 647 € | 5 576 € | 28 227 € | 7 433 € | 20 794 € | 22 160 € | +2,0 % |
| 2013 | 249 193 € | −494 € | 25 294 € | 1 857 € | 23 437 € | 16 326 € | −0,2 % |
| 2012 | 219 182 € | −1 449 € | 32 682 € | 2 069 € | 30 613 € | 14 289 € | −0,7 % |
Riziko: zaplatí Tiché PC?
Tiché PC a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv sú 2 zmluvy s dodávateľom Tiché PC v objeme 221 421 € z rokov 2024 až 2026. Najväčší objem je s odberateľom Slovenská technická univerzita v Bratislave: 221 421 € v 2 zmluvách. Vo verejnom obstarávaní má 1 vyhratú súťaž za 81 290 €.
Rok s najväčším objemom: 2024, 121 434 € v 1 zmluve.
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmlúv | Objem |
|---|---|---|
| 2026 | 1 | 99 987 € |
| 2024 | 1 | 121 434 € |
Zdroj: Centrálny register zmlúv (crz.gov.sk); nezmyselné sumy vynechané, výpočet Štatistiky.sk.
História firmy Tiché PC
Dátum vzniku Tiché PC je 1. 4. 2010, teda pred 16 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 11 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/25425/V
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2023010385
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 219 182 € · majetok 32 682 €
- Nový spoločník: Gabriel OčenášSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Najväčšia verejná zmluva: 121 434 €Objednávateľ Slovenská technická univerzita v Bratislave. Kúpna zmluva č. 0701/0044/24
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Slovenská technická univerzita v Bratislave, hodnota zmluvy 121 434 €. Firma vznikla 1. 4. 2010.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 494 853 €.
- Výhra vo verejnej súťažiObstarávateľ Slovenská technická univerzita v Bratislave, cena 81 290 €. Pracovné stanice pre FIIT STU
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti Tiché PC
- počítačové služby
- služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov
- kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti reklamy
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti výroby
- prenájom hnuteľných vecí
- reklamné a marketingové služby
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.
Tiché PC v odvetví počítačové programovanie a poradenstvo
Tiché PC je v registri v odvetví Počítačové programovanie a poradenstvo (SK NACE 62), činnosť počítačové poradenstvo a činnosti súvisiace s riadením počítačového príslušenstva. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 53 914 € (12 889 závierok), Tiché PC má 494 853 €, čo je 9,2-násobok mediánu. V okrese Košice I je v tomto odvetví 697 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je Tiché PC 42. z 376.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 22 869 €, polovica do 53 914 €, tri štvrtiny do 98 225 €; 10 % firiem má viac než 313 728 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 6 508 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 22 869 € |
| medián | 53 914 € |
| horný kvartil | 98 225 € |
| 10 % firiem má viac než | 313 728 € |
| Tiché PC | 494 853 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 15. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- Tiché PC
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby Tiché PC s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tiché PC | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 494 853 € | 53 914 € |
| 2024 | 524 835 € | 50 067 € |
| 2023 | 484 937 € | 49 305 € |
| 2022 | 383 770 € | 48 720 € |
| 2021 | 467 471 € | 46 823 € |
| 2020 | 366 255 € | 45 727 € |
| 2019 | 346 878 € | 45 067 € |
| 2018 | 468 454 € | 43 684 € |
| 2017 | 328 366 € | 42 310 € |
| 2016 | 291 980 € | 41 376 € |
| 2015 | 269 093 € | 41 270 € |
| 2014 | 281 647 € | — |
| 2013 | 249 193 € | — |
| 2012 | 219 182 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| Tiché PC | 494 853 € |
|---|---|
| medián okresu Košice I | 54 041 € |
| medián kraja | 52 120 € |
| medián Slovenska | 53 914 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- TCX s.r.o.Košice - mestská časť Sever · tržby 1 114 766 € (2025)
- 4 Cubes Services, s.r.o.Michaľany · tržby 1 101 962 € (2025)
- SIGMA INVEST s.r.o.Prešov · tržby 1 098 018 € (2024)
- MV STAVREAL SK, s.r.o.Bratislava - mestská časť Nové Mesto · tržby 1 084 587 € (2025)
- UXtweak j. s. a.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 1 079 718 € (2025)
- Support Staff s.r.o.Trnava · tržby 1 078 592 € (2025)
- NEXNET SK, s. r. o.Teplička nad Váhom · tržby 1 071 474 € (2025)
- ECoding Slovakia s. r. o.Dunajská Streda · tržby 1 070 151 € (2025)
- INPROP, s.r.o.Žilina · tržby 1 067 814 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb Tiché PC, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo Tiché PC: Košice - Sever
Tiché PC sídli na adrese Kavečianska cesta 41, 040 01 Košice, okres Košice I. V obci Košice - Sever je 4 369 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 16 502. Na tej istej adrese je zapísaných 6 aktívnych subjektov.
Košice - Sever: obyvatelia a dáta ›Okres Košice I ›Adresár firiem v okrese Košice I ›
Tiché PC: IČO, sídlo a základné údaje
Tiché PC s.r.o. (IČO 45464022) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Košice - Sever, okres Košice I. Dátum vzniku je 1. 4. 2010, na trhu je 16 rokov a štatutármi sú Gabriel Očenáš a Viera Očenášová. Za rok 2025 sú v závierke tržby 494 853 € a výsledok hospodárenia −11 248 €, počet zamestnancov podľa registra je 2.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Počítačové poradenstvo a činnosti súvisiace s riadením počítačového príslušenstva (SK NACE 6220) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 1. 4. 2010 |
| Obec | Košice - Sever |
| Okres | Okres Košice I |
| Vyrubená daň z príjmov | 1 920 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 13 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví počítačové programovanie a poradenstvo (SK NACE 62) Tiché PC s.r.o. patrí tržbami medzi 10 % najväčších firiem: za rok 2025 mala 494 853 €, typická firma odvetvia 53 914 €, čo je 9,2-násobok mediánu (medián z 12 889 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 15. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Košice I ›Počítačové programovanie a poradenstvo: tržby a mzdy ›Počítačové programovanie a poradenstvo v Košickom kraji ›Mzdy v okrese Košice I ›
Sieť prepojení firmy Tiché PC
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu Tiché PC
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu Tiché PC
- Tendre14súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 509 tis. €
- Granty a dotácie79výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 201 tis. €
- Končiace zmluvy136zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 7 200 €
- Výhry konkurentov67firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 80 tis. €
- Diery na trhu8odvetví chýba v meste Košice - Severtypický nepokrytý dopyt 2,3 mil. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Zvolen146 zmlúv za 3 roky · 1 933 496 € · naposledy 28. 9. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.139 zmlúv za 3 roky · 4 876 371 € · naposledy 21. 9. 2026Žilinská univerzita v Žiline, Univerzitný vedecký park Žilinskej univerzity v Žiline67 zmlúv za 3 roky · 141 189 € · naposledy 25. 7. 2024 Všetkých 2 565 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
Najväčšie firmy v mestskej časti Košice - Sever
Východoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s.ELTRA, s.r.o.STEELINVEST, s.r.o.ANTIK Telecom s.r.o.GreenPharm s. r. o.Všetky firmy v mestskej časti Košice - Sever ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 62.02) v okrese Košice I
CANCOM Slovakia s.r.o.Unique People, s.r.o.Slovensko IT, a. s., v likvidáciiCODE2B, s.r.o.iBross, s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.