BENESAN s.r.o.
Košice - Pereš · Balíčky procedúr, sauna a parný kúpeľ
244 094 €tržby 2025 ▲ 3 %+54 021 €zisk 2025aktívna 16 rokov2 zamestnanci
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 8. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia neuvedený
- 13 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia neuvedený
- 14 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -480 €
- 15 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -480 €
- 16 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -480 €
- 17 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -480 €
- 18 : tržby 36 353 €, výsledok hospodárenia 8 676 €
- 19 : tržby 125 303 €, výsledok hospodárenia 25 272 €
- 20 : tržby 145 004 €, výsledok hospodárenia 23 601 €
- 21 : tržby 176 539 €, výsledok hospodárenia 42 283 €
- 22 : tržby 201 772 €, výsledok hospodárenia 45 736 €
- 23 : tržby 222 485 €, výsledok hospodárenia 52 423 €
- 24 : tržby 236 442 €, výsledok hospodárenia 54 969 €
- 25 : tržby 244 094 €, výsledok hospodárenia 54 021 €
BENESAN s.r.o. (IČO 45314667) mala v roku 2025 tržby 244 094 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci BENESAN
BENESAN má podľa Registra organizácií ŠÚ SR 2 zamestnancov, osobné náklady v roku 2025 boli 112 552 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | — | 112 552 € | — |
| 2024 | — | 102 363 € | — |
| 2023 | — | 98 835 € | — |
| 2022 | — | 87 903 € | — |
| 2021 | — | 73 879 € | — |
| 2020 | — | 66 321 € | — |
| 2019 | — | 58 091 € | — |
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2025 v RÚZ.
Pásmo: Register organizácií ŠÚ SR. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 29. 9. 2026.
Konatelia BENESAN
Podľa Registra právnických osôb konajú za BENESAN 2 konatelia. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 8. 10. 2026.
Spoločník BENESAN
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- MUDr. Júlia Horňáková100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| MUDr. Júlia Horňákováod 9. 12. 2009 | 5 000 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok BENESAN
Za rok 2025 má BENESAN v závierke tržby 244 094 €, o 3,2 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +54 021 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2025: 244 094 €.
Výkaz ziskov a strát BENESAN
Najvyššie tržby: rok 2025, 244 094 €. Najnižšie: rok 2018, 36 353 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 244 094 € |
| 2024 | 236 442 € |
| 2023 | 222 485 € |
| 2022 | 201 772 € |
| 2021 | 176 539 € |
| 2020 | 145 004 € |
| 2019 | 125 303 € |
| 2018 | 36 353 € |
| 2017 | — |
| 2016 | — |
| 2015 | — |
| 2014 | — |
| 2013 | — |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 8 rokoch, strata v 4 rokoch z 12 rokov. Súčet za celé obdobie: 305 061 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 54 021 € |
| 2024 | 54 969 € |
| 2023 | 52 423 € |
| 2022 | 45 736 € |
| 2021 | 42 283 € |
| 2020 | 23 601 € |
| 2019 | 25 272 € |
| 2018 | 8 676 € |
| 2017 | −480 € |
| 2016 | −480 € |
| 2015 | −480 € |
| 2014 | −480 € |
| 2013 | — |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- BENESAN
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +22,1 %, medián odvetvia +4,5 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | BENESAN | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +22,1 % | +4,5 % |
| 2024 | +23,2 % | +3,1 % |
| 2023 | +23,6 % | +1,2 % |
| 2022 | +22,7 % | +0,7 % |
| 2021 | +24,0 % | −0,3 % |
| 2020 | +16,3 % | −0,4 % |
| 2019 | +20,2 % | +0,2 % |
| 2018 | +23,9 % | +0,4 % |
| 2017 | — | +1,2 % |
| 2016 | — | +1,7 % |
| 2015 | — | +1,4 % |
| 2014 | — | — |
| 2013 | — | — |
| 2012 | — | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 7 z 7 rokov, najviac v roku 2019 (+244,7 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | +3,2 % |
| 2024 | +6,3 % |
| 2023 | +10,3 % |
| 2022 | +14,3 % |
| 2021 | +21,7 % |
| 2020 | +15,7 % |
| 2019 | +244,7 % |
| 2018 | — |
| 2017 | — |
| 2016 | — |
| 2015 | — |
| 2014 | — |
| 2013 | — |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha BENESAN
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 95 585 €, vlastné imanie 59 521 € a záväzky 36 064 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 95 585 € | 59 521 € | 36 064 € |
| 2024 | 101 481 € | 60 469 € | 41 012 € |
| 2023 | 94 186 € | 57 923 € | 36 263 € |
| 2022 | 66 379 € | 51 236 € | 15 143 € |
| 2021 | 69 959 € | 47 783 € | 22 176 € |
| 2020 | 64 339 € | 29 101 € | 35 238 € |
| 2019 | 66 338 € | 30 706 € | 35 632 € |
| 2018 | 35 750 € | 11 347 € | 24 403 € |
| 2017 | 3 151 € | 2 671 € | 480 € |
| 2016 | 3 631 € | 3 151 € | 480 € |
| 2015 | 4 111 € | 3 631 € | 480 € |
| 2014 | 4 591 € | 4 111 € | 480 € |
| 2013 | 4 591 € | 4 591 € | — |
| 2012 | 4 591 € | 4 591 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok BENESAN (14 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 244 094 € | 54 021 € | 95 585 € | 59 521 € | 36 064 € | 188 022 € | +22,1 % |
| 2024 | 236 442 € | 54 969 € | 101 481 € | 60 469 € | 41 012 € | 186 261 € | +23,2 % |
| 2023 | 222 485 € | 52 423 € | 94 186 € | 57 923 € | 36 263 € | 170 352 € | +23,6 % |
| 2022 | 201 772 € | 45 736 € | 66 379 € | 51 236 € | 15 143 € | 154 492 € | +22,7 % |
| 2021 | 176 539 € | 42 283 € | 69 959 € | 47 783 € | 22 176 € | 135 956 € | +24,0 % |
| 2020 | 145 004 € | 23 601 € | 64 339 € | 29 101 € | 35 238 € | 106 225 € | +16,3 % |
| 2019 | 125 303 € | 25 272 € | 66 338 € | 30 706 € | 35 632 € | 91 353 € | +20,2 % |
| 2018 | 36 353 € | 8 676 € | 35 750 € | 11 347 € | 24 403 € | 21 787 € | +23,9 % |
| 2017 | — | −480 € | 3 151 € | 2 671 € | 480 € | — | — |
| 2016 | — | −480 € | 3 631 € | 3 151 € | 480 € | — | — |
| 2015 | — | −480 € | 4 111 € | 3 631 € | 480 € | — | — |
| 2014 | — | −480 € | 4 591 € | 4 111 € | 480 € | — | — |
| 2013 | — | — | 4 591 € | 4 591 € | — | — | — |
| 2012 | — | — | 4 591 € | 4 591 € | — | — | — |
Riziko: zaplatí BENESAN?
BENESAN a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 30 zmlúv s dodávateľom BENESAN z rokov 2018 až 2026.
Rok s najväčším objemom: 2018, 0 € v 2 zmluvách.
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmlúv | Objem |
|---|---|---|
| 2026 | 2 | 0 € |
| 2025 | 4 | 0 € |
| 2024 | 4 | 0 € |
| 2023 | 3 | 0 € |
| 2022 | 4 | 0 € |
| 2021 | 2 | 0 € |
| 2020 | 4 | 0 € |
| 2019 | 5 | 0 € |
| 2018 | 2 | 0 € |
Zdroj: Centrálny register zmlúv (crz.gov.sk); nezmyselné sumy vynechané, výpočet Štatistiky.sk.
História firmy BENESAN
Dátum vzniku BENESAN je 9. 12. 2009, teda pred 16 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 9 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/24712/V
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012majetok 4 591 €
- Nový štatutár: MUDr. Marek HorňákKonateľ
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Všeobecná zdravotná poisťovňa, a. s.. Firma vznikla 9. 12. 2009.
- Nový spoločník: MUDr. Júlia HorňákováSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 244 094 €.
- Registrácia pre DPH podľa § 7aIČ DPH SK2022928886 · daň z pridanej hodnoty nefakturuje
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti BENESAN
- dopravná zdravotná služba, prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciu
- služby súvisiace so skrášľovaním tela, poskytovanie služieb pre rodinu a domácnosť
- vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnosti, organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatí
- poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiach
- kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živností (veľkoobchod)
- čistiace a upratovacie služby, prenájom hnuteľných vecí
- činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov, administratívne služby
- reklamné a marketingové služby, vydavateľská činnosť
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb
- poskytovanie zdravotnej starostlivosti v zdravotníckom zariadení – všeobecná ambulancia pre dospelých - všeobecná ambulantná zdravotná starostlivosť v špecializačnom odbore všeobecné lekárstvo
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 8. 10. 2026.
BENESAN v odvetví ostatné osobné služby
BENESAN je v registri v odvetví Ostatné osobné služby (SK NACE 96), činnosť balíčky procedúr, sauna a parný kúpeľ. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 29 714 € (4 116 závierok), BENESAN má 244 094 €, čo je 8,2-násobok mediánu. V okrese Košice II je v tomto odvetví 477 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je BENESAN 8. z 113.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 10 574 €, polovica do 29 714 €, tri štvrtiny do 60 742 €; 10 % firiem má viac než 193 781 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 3 213 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 10 574 € |
| medián | 29 714 € |
| horný kvartil | 60 742 € |
| 10 % firiem má viac než | 193 781 € |
| BENESAN | 244 094 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 13. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- BENESAN
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby BENESAN s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | BENESAN | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 244 094 € | 29 714 € |
| 2024 | 236 442 € | 28 339 € |
| 2023 | 222 485 € | 26 356 € |
| 2022 | 201 772 € | 24 061 € |
| 2021 | 176 539 € | 19 909 € |
| 2020 | 145 004 € | 20 799 € |
| 2019 | 125 303 € | 24 412 € |
| 2018 | 36 353 € | 25 427 € |
| 2017 | — | 25 128 € |
| 2016 | — | 26 619 € |
| 2015 | — | 25 902 € |
| 2014 | — | — |
| 2013 | — | — |
| 2012 | — | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| BENESAN | 244 094 € |
|---|---|
| medián okresu Košice II | 34 216 € |
| medián kraja | 28 319 € |
| medián Slovenska | 29 714 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- HardWood VetCare j. s. a.Bratislava - mestská časť Nové Mesto · tržby 553 063 € (2025)
- Spoločnosť HILARION, s.r.o.Liptovská Kokava · tržby 552 457 € (2025)
- renova Spišská Belá, s.r.o.Spišská Belá · tržby 551 150 € (2025)
- Dream Smile s.r.o.Trenčín · tržby 548 437 € (2025)
- KOLDO s. r. o.Trnava · tržby 545 472 € (2025)
- Privilio s. r. o.Košice - mestská časť Sever · tržby 541 291 € (2025)
- SPORTESA s. r. o.Soblahov · tržby 539 817 € (2025)
- PAMIDA International, s.r.o. v likvidáciiBratislava - mestská časť Petržalka · tržby 536 457 € (2016)
- Carestar s.r.o.Michalovce · tržby 536 052 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb BENESAN, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo BENESAN: Košice - Pereš
BENESAN sídli na adrese Gelnická 895/38, 040 11 Košice - mestská časť Pereš, okres Košice II. V obci Košice - Pereš je 456 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 13 083.
Košice - Pereš: obyvatelia a dáta ›Okres Košice II ›Adresár firiem v okrese Košice II ›
BENESAN: IČO, sídlo a základné údaje
BENESAN s.r.o. (IČO 45314667) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Košice - Pereš, okres Košice II. Dátum vzniku je 9. 12. 2009, na trhu je 16 rokov a štatutármi sú MUDr. Júlia Horňáková a MUDr. Marek Horňák. Za rok 2025 sú v závierke tržby 244 094 € a výsledok hospodárenia +54 021 €, počet zamestnancov podľa registra je 2.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 8. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Balíčky procedúr, sauna a parný kúpeľ (SK NACE 9623) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 9. 12. 2009 |
| Obec | Košice - Pereš |
| Okres | Okres Košice II |
| Účtovných závierok v registri | 13 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví ostatné osobné služby (SK NACE 96) BENESAN s.r.o. patrí tržbami medzi 10 % najväčších firiem: za rok 2025 mala 244 094 €, typická firma odvetvia 29 714 €, čo je 8,2-násobok mediánu (medián z 4 116 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 13. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Košice II ›Ostatné osobné služby: tržby a mzdy ›Ostatné osobné služby v Košickom kraji ›Mzdy v okrese Košice II ›
Sieť prepojení firmy BENESAN
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu BENESAN
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu BENESAN
- Tendre0súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiaca
- Granty a dotácie86výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 118 tis. €
- Končiace zmluvy17zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 600 €
- Výhry konkurentov13firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 101 tis. €
- Diery na trhu6odvetví chýba v obci Košice - Pereštypický nepokrytý dopyt 116 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Zvolen1 040 zmlúv za 3 roky · 6 922 163 € · naposledy 9. 10. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.404 zmlúv za 3 roky · 33 001 € · naposledy 7. 8. 2026Centrum voľného času Dubnica nad Váhom32 zmlúv za 3 roky · 3 990 € · naposledy 31. 7. 2026 Všetkých 233 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v mestskej časti Košice - Pereš
AMMO LAND s. r. o.GLOBCAR, s.r.o.AMETYS s.r.o. KošiceOutdoorline s.r.o.KBZ Technology, s.r.o.Všetky firmy v mestskej časti Košice - Pereš ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 96.04) v okrese Košice II
SLOT AND MORE s.r.o.All Dente s.r.o.ionantia s. r. o.IDEA BUSINESS s.r.o.VIA RHEUMATICA s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.