JSL KOVO, s. r. o.
Horný Lieskov · Obrábanie kovov
1 022 321 €tržby 2025 ▲ 11 %+81 655 €zisk 2025aktívna 17 rokov16 zamestnancov (2025)
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 8. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 13 : tržby 221 568 €, výsledok hospodárenia 40 764 €
- 14 : tržby 314 721 €, výsledok hospodárenia 44 522 €
- 15 : tržby 396 745 €, výsledok hospodárenia 60 041 €
- 16 : tržby 543 669 €, výsledok hospodárenia 75 269 €
- 17 : tržby 760 524 €, výsledok hospodárenia 203 558 €
- 18 : tržby 600 251 €, výsledok hospodárenia 110 027 €
- 19 : tržby 838 387 €, výsledok hospodárenia 136 144 €
- 20 : tržby 673 082 €, výsledok hospodárenia 26 850 €
- 21 : tržby 657 934 €, výsledok hospodárenia 50 639 €
- 22 : tržby 766 652 €, výsledok hospodárenia 126 035 €
- 23 : tržby 806 077 €, výsledok hospodárenia 109 807 €
- 24 : tržby 917 613 €, výsledok hospodárenia 40 282 €
- 25 : tržby 1 022 321 €, výsledok hospodárenia 81 655 €
JSL KOVO, s. r. o. (IČO 44919352) mala v roku 2025 tržby 1 022 321 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci JSL KOVO
V roku 2025 mala JSL KOVO priemerne 16 zamestnancov, osobné náklady v tom roku boli 153 882 €. Mzdové náklady na zamestnanca vychádzajú 572 € mesačne, priemerná hrubá mzda v odvetví Priemyselná výroba v okrese Považská Bystrica bola v roku 2025 1 866 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | 16 | 153 882 € | 109 900 € |
| 2024 | 14 | 101 031 € | 71 833 € |
| 2023 | 5 | 62 721 € | 45 816 € |
| 2022 | — | 50 338 € | 35 245 € |
| 2021 | 4 | 30 564 € | 22 006 € |
| 2020 | 4 | 32 144 € | 22 844 € |
| 2019 | — | 49 918 € | 35 557 € |
| 2018 | — | 60 057 € | 43 230 € |
| 2017 | — | 67 521 € | — |
| 2016 | — | 39 419 € | — |
| 2015 | — | 30 152 € | — |
| 2014 | — | 30 705 € | — |
| 2013 | — | 29 803 € | 21 620 € |
Mesačne na zamestnanca v roku 2025 a priemerná hrubá mzda
- JSL KOVO, mzdové náklady na zamestnanca572 €
- Priemyselná výroba v okrese Považská Bystrica1 866 €
- Všetky odvetvia v okrese Považská Bystrica1 667 €
- Priemyselná výroba na Slovensku1 904 €
Firma: mzdové náklady zo závierky (účty 521 a 522) delené priemerným počtom a 12 mesiacmi. Mzdy: ŠÚ SR, DATAcube np3110rr, rok 2025, zber 11. 9. 2026. Odbor podľa registra je Priemyselná výroba, porovnanie je preto orientačné.
Na čo išli osobné náklady v roku 2025
- Mzdy 71 % 109 900 €
- Odvody zamestnávateľa 22 % 34 495 €
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF), výkaz 2025 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 28. 9. 2026.
Konatelia JSL KOVO
Podľa Registra právnických osôb konajú za JSL KOVO 2 konatelia. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 8. 10. 2026.
Spoločníci JSL KOVO
V registri sú zapísaní 2 spoločníci.
- Jana Lieskovská50,0 %
- Štefan Lieskovský50,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Jana Lieskovskáod 12. 9. 2009 | 2 500 € | 50,0 % |
| Štefan Lieskovskýod 12. 9. 2009 | 2 500 € | 50,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok JSL KOVO
Za rok 2025 má JSL KOVO v závierke tržby 1 022 321 €, o 11,4 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +81 655 €. Závierky máme za 13 rokov (2013 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2025: 1 022 321 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 22 010 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát JSL KOVO
Najvyššie tržby: rok 2025, 1 022 321 €. Najnižšie: rok 2013, 221 568 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 1 022 321 € |
| 2024 | 917 613 € |
| 2023 | 806 077 € |
| 2022 | 766 652 € |
| 2021 | 657 934 € |
| 2020 | 673 082 € |
| 2019 | 838 387 € |
| 2018 | 600 251 € |
| 2017 | 760 524 € |
| 2016 | 543 669 € |
| 2015 | 396 745 € |
| 2014 | 314 721 € |
| 2013 | 221 568 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 13 rokoch, strata v 0 rokoch z 13 rokov. Súčet za celé obdobie: 1 105 593 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 81 655 € |
| 2024 | 40 282 € |
| 2023 | 109 807 € |
| 2022 | 126 035 € |
| 2021 | 50 639 € |
| 2020 | 26 850 € |
| 2019 | 136 144 € |
| 2018 | 110 027 € |
| 2017 | 203 558 € |
| 2016 | 75 269 € |
| 2015 | 60 041 € |
| 2014 | 44 522 € |
| 2013 | 40 764 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- JSL KOVO
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +8,0 %, medián odvetvia +4,0 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | JSL KOVO | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +8,0 % | +4,0 % |
| 2024 | +4,4 % | +3,1 % |
| 2023 | +13,6 % | +2,4 % |
| 2022 | +16,4 % | +2,4 % |
| 2021 | +7,7 % | +2,3 % |
| 2020 | +4,0 % | +1,9 % |
| 2019 | +16,2 % | +2,1 % |
| 2018 | +18,3 % | +2,7 % |
| 2017 | +26,8 % | +3,4 % |
| 2016 | +13,8 % | +3,4 % |
| 2015 | +15,1 % | +3,1 % |
| 2014 | +14,1 % | — |
| 2013 | +18,4 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 9 z 12 rokov, najviac v roku 2014 (+42,0 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | +11,4 % |
| 2024 | +13,8 % |
| 2023 | +5,1 % |
| 2022 | +16,5 % |
| 2021 | −2,3 % |
| 2020 | −19,7 % |
| 2019 | +39,7 % |
| 2018 | −21,1 % |
| 2017 | +39,9 % |
| 2016 | +37,0 % |
| 2015 | +26,1 % |
| 2014 | +42,0 % |
| 2013 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha JSL KOVO
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 1 609 282 €, vlastné imanie 881 445 € a záväzky 727 837 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 1 609 282 € | 881 445 € | 727 837 € |
| 2024 | 1 554 095 € | 799 790 € | 754 305 € |
| 2023 | 1 486 022 € | 759 508 € | 726 514 € |
| 2022 | 718 720 € | 648 430 € | 70 290 € |
| 2021 | 744 869 € | 692 421 € | 52 448 € |
| 2020 | 730 235 € | 668 632 € | 61 603 € |
| 2019 | 778 085 € | 749 783 € | 27 824 € |
| 2018 | 664 386 € | 613 639 € | 47 396 € |
| 2017 | 628 357 € | 503 612 € | 124 745 € |
| 2016 | 450 686 € | 300 054 € | 150 632 € |
| 2015 | 307 761 € | 224 852 € | 82 909 € |
| 2014 | 226 950 € | 164 811 € | 62 139 € |
| 2013 | 140 197 € | 120 290 € | 19 907 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok JSL KOVO (13 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 022 321 € | 81 655 € | 1 609 282 € | 881 445 € | 727 837 € | 387 149 € | +8,0 % |
| 2024 | 917 613 € | 40 282 € | 1 554 095 € | 799 790 € | 754 305 € | 213 878 € | +4,4 % |
| 2023 | 806 077 € | 109 807 € | 1 486 022 € | 759 508 € | 726 514 € | 240 873 € | +13,6 % |
| 2022 | 766 652 € | 126 035 € | 718 720 € | 648 430 € | 70 290 € | 242 712 € | +16,4 % |
| 2021 | 657 934 € | 50 639 € | 744 869 € | 692 421 € | 52 448 € | 143 341 € | +7,7 % |
| 2020 | 673 082 € | 26 850 € | 730 235 € | 668 632 € | 61 603 € | 114 958 € | +4,0 % |
| 2019 | 838 387 € | 136 144 € | 778 085 € | 749 783 € | 27 824 € | 263 178 € | +16,2 % |
| 2018 | 600 251 € | 110 027 € | 664 386 € | 613 639 € | 47 396 € | 249 617 € | +18,3 % |
| 2017 | 760 524 € | 203 558 € | 628 357 € | 503 612 € | 124 745 € | 376 504 € | +26,8 % |
| 2016 | 543 669 € | 75 269 € | 450 686 € | 300 054 € | 150 632 € | 193 834 € | +13,8 % |
| 2015 | 396 745 € | 60 041 € | 307 761 € | 224 852 € | 82 909 € | 144 840 € | +15,1 % |
| 2014 | 314 721 € | 44 522 € | 226 950 € | 164 811 € | 62 139 € | 109 482 € | +14,1 % |
| 2013 | 221 568 € | 40 764 € | 140 197 € | 120 290 € | 19 907 € | 106 014 € | +18,4 % |
Riziko: zaplatí JSL KOVO?
JSL KOVO a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 10 zmlúv s dodávateľom JSL KOVO v objeme 100 € z rokov 2019 až 2026. Najväčší objem je s odberateľom Stredná odborná škola strojnícka, Športovcov 341/2, Považská Bystrica: 100 € v 7 zmluvách.
Rok s najväčším objemom: 2024, 100 € v 2 zmluvách.
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmlúv | Objem |
|---|---|---|
| 2026 | 2 | 0 € |
| 2025 | 2 | 0 € |
| 2024 | 2 | 100 € |
| 2022 | 2 | 0 € |
| 2019 | 1 | 0 € |
Zdroj: Centrálny register zmlúv (crz.gov.sk); nezmyselné sumy vynechané, výpočet Štatistiky.sk.
História firmy JSL KOVO
Dátum vzniku JSL KOVO je 12. 9. 2009, teda pred 17 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2013. Na časovej osi je spolu 8 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/22052/R
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2022882543
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2013tržby 221 568 € · majetok 140 197 €
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Slovak Business Agency, Ministerstvo hospodárstva SR. Firma vznikla 12. 9. 2009.
- Nový spoločník: Štefan LieskovskýSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 13, posledné tržby 1 022 321 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti JSL KOVO
- kovoobrábanie
- zámočníctvo
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti výroby
- vedenie účtovníctva
- administratívne služby
- nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 8. 10. 2026.
JSL KOVO v odvetví výroba kovových konštrukcií a výrobkov
JSL KOVO je v registri v odvetví Výroba kovových konštrukcií a výrobkov (SK NACE 25), činnosť obrábanie kovov. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 101 405 € (5 799 závierok), JSL KOVO má 1 022 321 €, čo je 10-násobok mediánu. V okrese Považská Bystrica je v tomto odvetví 770 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je JSL KOVO 32. z 174.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 31 001 €, polovica do 101 405 €, tri štvrtiny do 465 315 €; 10 % firiem má viac než 1 758 948 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 10 071 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 31 001 € |
| medián | 101 405 € |
| horný kvartil | 465 315 € |
| 10 % firiem má viac než | 1 758 948 € |
| JSL KOVO | 1 022 321 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 16. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- JSL KOVO
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby JSL KOVO s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | JSL KOVO | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 1 022 321 € | 101 405 € |
| 2024 | 917 613 € | 107 696 € |
| 2023 | 806 077 € | 108 953 € |
| 2022 | 766 652 € | 110 929 € |
| 2021 | 657 934 € | 107 911 € |
| 2020 | 673 082 € | 98 550 € |
| 2019 | 838 387 € | 117 881 € |
| 2018 | 600 251 € | 121 114 € |
| 2017 | 760 524 € | 122 184 € |
| 2016 | 543 669 € | 131 383 € |
| 2015 | 396 745 € | 141 683 € |
| 2014 | 314 721 € | — |
| 2013 | 221 568 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| JSL KOVO | 1 022 321 € |
|---|---|
| medián okresu Považská Bystrica | 161 836 € |
| medián kraja | 114 179 € |
| medián Slovenska | 101 405 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- CNC Profihala, s. r. o.Nové Mesto nad Váhom · tržby 2 582 780 € (2025)
- VKBS, s.r.o.Dolný Lieskov · tržby 2 571 072 € (2025)
- KONŠTRUKTA-GALVANIZOVŇA, s.r.o.Trenčín · tržby 2 566 800 € (2025)
- SEDASPORT, s.r.o.Myjava · tržby 2 553 969 € (2025)
- AM montage s. r. o.Žilina · tržby 2 553 383 € (2023)
- TEPROFA Slovakia s.r.o.Považská Bystrica · tržby 2 551 377 € (2025)
- Techmold Slovakia s. r. o.Považská Bystrica · tržby 2 551 199 € (2025)
- RTmont s.r.o.Michalovce · tržby 2 540 706 € (2025)
- Steel SK-CH s.r.o.Nitra · tržby 2 539 450 € (2022)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb JSL KOVO, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo JSL KOVO: Horný Lieskov
JSL KOVO sídli na adrese Horný Lieskov 64, 018 21 Horný Lieskov, okres Považská Bystrica. V obci Horný Lieskov je 70 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 9 848.
Horný Lieskov: obyvatelia a dáta ›Okres Považská Bystrica ›Adresár firiem v okrese Považská Bystrica ›
JSL KOVO: IČO, sídlo a základné údaje
JSL KOVO, s. r. o. (IČO 44919352) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Horný Lieskov, okres Považská Bystrica. Dátum vzniku je 12. 9. 2009, na trhu je 17 rokov a štatutármi sú Jana Lieskovská a Štefan Lieskovský. Za rok 2025 sú v závierke tržby 1 022 321 € a výsledok hospodárenia +81 655 €, počet zamestnancov podľa registra je 5 až 9.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 8. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Obrábanie kovov (SK NACE 2553) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 12. 9. 2009 |
| Obec | Horný Lieskov |
| Okres | Okres Považská Bystrica |
| Vyrubená daň z príjmov | 22 010 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 13 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví výroba kovových konštrukcií a výrobkov (SK NACE 25) JSL KOVO, s. r. o. patrí tržbami do štvrtiny najväčších firiem: za rok 2025 mala 1 022 321 €, typická firma odvetvia 101 405 €, čo je 10-násobok mediánu (medián z 5 799 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 16. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Považská Bystrica ›Výroba kovových konštrukcií a výrobkov: tržby a mzdy ›Výroba kovových konštrukcií a výrobkov v Trenčianskom kraji ›Mzdy v okrese Považská Bystrica ›
Sieť prepojení firmy JSL KOVO
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu JSL KOVO
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu JSL KOVO
- Tendre12súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 13 tis. €
- Granty a dotácie72výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 358 tis. €
- Končiace zmluvy23zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 3 000 €
- Výhry konkurentov63firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 3 900 €
- Diery na trhu1odvetvie chýba v obci Horný Lieskovtypický nepokrytý dopyt 2,1 mil. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.193 zmlúv za 3 roky · 372 294 € · naposledy 29. 9. 2026Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Žilina178 zmlúv za 3 roky · 2 452 995 € · naposledy 30. 9. 2026Stredná odborná škola strojnícka, Športovcov 341/2, Považská Bystrica60 zmlúv za 3 roky · 4 342 € · naposledy 10. 9. 2026 Všetkých 634 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Horný Lieskov
MDK Slovakia s.r.o..IBL village s.r.o.Lieskovanka, s.r.o.BIMAT s.r.o.KLBS s. r. o.Všetky firmy v obci Horný Lieskov ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 25.62) v okrese Považská Bystrica
R & D MOLD MACHINING s. r. o.TEPROFA Slovakia s.r.o.Techmold Slovakia s. r. o.AU - TRADE, s.r.o.K.M.O. Slovakia s. r. o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.