STAPO Košice s.r.o.
Košice - Myslava · Veľkoobchod s kovmi a kovovými rudami
79 624 €tržby 2025 ▼ 25 %−22 280 €strata 2025aktívna 17 rokov1 zamestnanec
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 9. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby 204 538 €, výsledok hospodárenia -11 631 €
- 13 : tržby 147 445 €, výsledok hospodárenia -5 050 €
- 14 : tržby 163 312 €, výsledok hospodárenia 11 372 €
- 15 : tržby 191 907 €, výsledok hospodárenia 11 517 €
- 16 : tržby 162 188 €, výsledok hospodárenia 386 €
- 17 : tržby 220 207 €, výsledok hospodárenia 10 338 €
- 18 : tržby 219 609 €, výsledok hospodárenia -542 €
- 19 : tržby 223 360 €, výsledok hospodárenia -802 €
- 20 : tržby 178 077 €, výsledok hospodárenia 164 €
- 21 : tržby 57 385 €, výsledok hospodárenia -1 136 €
- 22 : tržby 286 551 €, výsledok hospodárenia 33 956 €
- 23 : tržby 134 470 €, výsledok hospodárenia 3 726 €
- 24 : tržby 105 851 €, výsledok hospodárenia -8 269 €
- 25 : tržby 79 624 €, výsledok hospodárenia -22 280 €
STAPO Košice s.r.o. (IČO 44661819) mala v roku 2025 tržby 79 624 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci STAPO Košice
STAPO Košice má podľa Registra organizácií ŠÚ SR 1 zamestnancov, osobné náklady v roku 2025 boli 1 487 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | — | 1 487 € | 1 100 € |
| 2024 | — | 1 622 € | 1 200 € |
| 2023 | — | 1 610 € | 1 200 € |
| 2022 | — | 1 610 € | 1 200 € |
| 2021 | — | 1 610 € | 1 200 € |
| 2020 | — | 10 567 € | 6 441 € |
| 2019 | — | 3 207 € | 2 382 € |
| 2018 | — | 1 476 € | 1 100 € |
| 2013 | — | 2 735 € | 2 023 € |
| 2012 | — | 5 335 € | 3 931 € |
Na čo išli osobné náklady v roku 2025
- Mzdy 74 % 1 100 €
- Odvody zamestnávateľa 26 % 387 €
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2025 v RÚZ.
Pásmo: Register organizácií ŠÚ SR. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 3. 10. 2026.
Konatelia STAPO Košice
Podľa Registra právnických osôb konajú za STAPO Košice 2 konatelia. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 9. 10. 2026.
Spoločníci STAPO Košice
V registri sú zapísaní 2 spoločníci.
- Eva Meňhartová50,0 %
- Ing. Ivan Meňhart50,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Eva Meňhartováod 14. 9. 2022 | 2 500 € | 50,0 % |
| Ing. Ivan Meňhartod 14. 9. 2022 | 2 500 € | 50,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok STAPO Košice
Za rok 2025 má STAPO Košice v závierke tržby 79 624 €, o 24,8 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia −22 280 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2022: 286 551 €.
Výkaz ziskov a strát STAPO Košice
Najvyššie tržby: rok 2022, 286 551 €. Najnižšie: rok 2021, 57 385 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 79 624 € |
| 2024 | 105 851 € |
| 2023 | 134 470 € |
| 2022 | 286 551 € |
| 2021 | 57 385 € |
| 2020 | 178 077 € |
| 2019 | 223 360 € |
| 2018 | 219 609 € |
| 2017 | 220 207 € |
| 2016 | 162 188 € |
| 2015 | 191 907 € |
| 2014 | 163 312 € |
| 2013 | 147 445 € |
| 2012 | 204 538 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 7 rokoch, strata v 7 rokoch z 14 rokov. Súčet za celé obdobie: 21 749 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | −22 280 € |
| 2024 | −8 269 € |
| 2023 | 3 726 € |
| 2022 | 33 956 € |
| 2021 | −1 136 € |
| 2020 | 164 € |
| 2019 | −802 € |
| 2018 | −542 € |
| 2017 | 10 338 € |
| 2016 | 386 € |
| 2015 | 11 517 € |
| 2014 | 11 372 € |
| 2013 | −5 050 € |
| 2012 | −11 631 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- STAPO Košice
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je −28,0 %, medián odvetvia +2,4 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | STAPO Košice | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | −28,0 % | +2,4 % |
| 2024 | −7,8 % | +2,3 % |
| 2023 | +2,8 % | +1,9 % |
| 2022 | +11,8 % | +2,1 % |
| 2021 | −2,0 % | +2,0 % |
| 2020 | +0,1 % | +1,6 % |
| 2019 | −0,4 % | +1,5 % |
| 2018 | −0,2 % | +1,6 % |
| 2017 | +4,7 % | +2,2 % |
| 2016 | +0,2 % | +2,0 % |
| 2015 | +6,0 % | +1,7 % |
| 2014 | +7,0 % | — |
| 2013 | −3,4 % | — |
| 2012 | −5,7 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 5 z 13 rokov, najviac v roku 2022 (+399,3 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | −24,8 % |
| 2024 | −21,3 % |
| 2023 | −53,1 % |
| 2022 | +399,3 % |
| 2021 | −67,8 % |
| 2020 | −20,3 % |
| 2019 | +1,7 % |
| 2018 | −0,3 % |
| 2017 | +35,8 % |
| 2016 | −15,5 % |
| 2015 | +17,5 % |
| 2014 | +10,8 % |
| 2013 | −27,9 % |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha STAPO Košice
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 362 492 €, vlastné imanie 4 727 € a záväzky 357 765 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 362 492 € | 4 727 € | 357 765 € |
| 2024 | 105 547 € | 27 007 € | 78 540 € |
| 2023 | 100 714 € | 69 576 € | 31 138 € |
| 2022 | 176 720 € | 65 850 € | 110 870 € |
| 2021 | 32 467 € | 31 894 € | 573 € |
| 2020 | 126 450 € | 33 031 € | 93 419 € |
| 2019 | 107 690 € | 32 867 € | 74 823 € |
| 2018 | 117 658 € | 33 668 € | 83 990 € |
| 2017 | 114 945 € | 34 210 € | 80 735 € |
| 2016 | 81 441 € | 23 872 € | 57 569 € |
| 2015 | 86 061 € | 23 486 € | 62 560 € |
| 2014 | 85 440 € | 11 969 € | 73 471 € |
| 2013 | 81 562 € | 597 € | 80 965 € |
| 2012 | 95 748 € | 649 € | 95 099 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok STAPO Košice (14 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 79 624 € | −22 280 € | 362 492 € | 4 727 € | 357 765 € | −5 100 € | −28,0 % |
| 2024 | 105 851 € | −8 269 € | 105 547 € | 27 007 € | 78 540 € | −386 € | −7,8 % |
| 2023 | 134 470 € | 3 726 € | 100 714 € | 69 576 € | 31 138 € | 13 213 € | +2,8 % |
| 2022 | 286 551 € | 33 956 € | 176 720 € | 65 850 € | 110 870 € | 51 178 € | +11,8 % |
| 2021 | 57 385 € | −1 136 € | 32 467 € | 31 894 € | 573 € | 10 694 € | −2,0 % |
| 2020 | 178 077 € | 164 € | 126 450 € | 33 031 € | 93 419 € | 14 147 € | +0,1 % |
| 2019 | 223 360 € | −802 € | 107 690 € | 32 867 € | 74 823 € | 9 812 € | −0,4 % |
| 2018 | 219 609 € | −542 € | 117 658 € | 33 668 € | 83 990 € | 5 956 € | −0,2 % |
| 2017 | 220 207 € | 10 338 € | 114 945 € | 34 210 € | 80 735 € | 12 287 € | +4,7 % |
| 2016 | 162 188 € | 386 € | 81 441 € | 23 872 € | 57 569 € | 1 804 € | +0,2 % |
| 2015 | 191 907 € | 11 517 € | 86 061 € | 23 486 € | 62 560 € | 12 857 € | +6,0 % |
| 2014 | 163 312 € | 11 372 € | 85 440 € | 11 969 € | 73 471 € | 17 557 € | +7,0 % |
| 2013 | 147 445 € | −5 050 € | 81 562 € | 597 € | 80 965 € | −871 € | −3,4 % |
| 2012 | 204 538 € | −11 631 € | 95 748 € | 649 € | 95 099 € | −5 617 € | −5,7 % |
Riziko: zaplatí STAPO Košice?
STAPO Košice a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv sú 2 zmluvy s dodávateľom STAPO Košice z roku 2019.
História firmy STAPO Košice
Dátum vzniku STAPO Košice je 10. 3. 2009, teda pred 17 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2012.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/23346/V
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2022777823
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 204 538 € · majetok 95 748 €
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Košice. Firma vznikla 10. 3. 2009.
- Nový spoločník: Eva MeňhartováSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Nový spoločník: Ing. Ivan MeňhartSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 79 624 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti STAPO Košice
- kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
- prenájom hnuteľných vecí
- administratívne služby
- vedenie účtovníctva
- reklamné a marketingové služby
- činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
- Investičné činnosti - obchodovanie na vlastný účet v zmysle § 6 ods. 1 písm.c) zák.č. 566/2001 Z.z. o cenných papieroch v znení neskorších predpisov, na vykonávanie ktorých sa nevyžaduje povolenie NBS, podľa § 54 ods. 3 písm.d) zák.č. 566/2001 o cenných papieroch v znení neskorších predpisov
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 9. 10. 2026.
STAPO Košice v odvetví veľkoobchod
STAPO Košice je v registri v odvetví Veľkoobchod (SK NACE 46), činnosť veľkoobchod s kovmi a kovovými rudami. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 139 070 € (14 223 závierok), STAPO Košice má 79 624 €, čo je 57 % mediánu. V okrese Košice II je v tomto odvetví 683 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je STAPO Košice 99. z 200.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 34 017 €, polovica do 139 070 €, tri štvrtiny do 779 617 €; 10 % firiem má viac než 4 006 097 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 688 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 34 017 € |
| medián | 139 070 € |
| horný kvartil | 779 617 € |
| 10 % firiem má viac než | 4 006 097 € |
| STAPO Košice | 79 624 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 14. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- STAPO Košice
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby STAPO Košice s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | STAPO Košice | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 79 624 € | 139 070 € |
| 2024 | 105 851 € | 139 431 € |
| 2023 | 134 470 € | 134 713 € |
| 2022 | 286 551 € | 133 387 € |
| 2021 | 57 385 € | 117 770 € |
| 2020 | 178 077 € | 112 044 € |
| 2019 | 223 360 € | 120 438 € |
| 2018 | 219 609 € | 118 275 € |
| 2017 | 220 207 € | 106 248 € |
| 2016 | 162 188 € | 97 883 € |
| 2015 | 191 907 € | 98 123 € |
| 2014 | 163 312 € | — |
| 2013 | 147 445 € | — |
| 2012 | 204 538 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| STAPO Košice | 79 624 € |
|---|---|
| medián okresu Košice II | 74 589 € |
| medián kraja | 123 955 € |
| medián Slovenska | 139 070 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- BF Progress, s.r.o.Michalovce · tržby 181 442 € (2025)
- HMB-Slovakia, spol. s r.o.Zvolen · tržby 181 429 € (2025)
- Welkoobchod - Wholesale s.r.o.Kordíky · tržby 181 346 € (2023)
- Papugaj, s.r.o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 181 319 € (2025)
- EXACT - DECO s. r. o.Štúrovo · tržby 181 237 € (2025)
- KOVO-M, spol. s r.o.Predajná · tržby 181 217 € (2025)
- GRAVICOM, s. r. o.Myjava · tržby 181 188 € (2025)
- Stachoň Trade s. r. o.Chmiňany · tržby 181 181 € (2025)
- MAL s. r. o.Partizánske · tržby 181 101 € (2013)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb STAPO Košice, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Veľkoobchod a maloobchod, oprava vozidiel v okrese Košice II ›
Sídlo STAPO Košice: Košice - Myslava
STAPO Košice sídli na adrese Ku Potoku 2/765, 040 16 Košice - Myslava, okres Košice II. V obci Košice - Myslava je 532 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 13 231.
Košice - Myslava: obyvatelia a dáta ›Okres Košice II ›Adresár firiem v okrese Košice II ›
STAPO Košice: IČO, sídlo a základné údaje
STAPO Košice s.r.o. (IČO 44661819) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Košice - Myslava, okres Košice II. Dátum vzniku je 10. 3. 2009, na trhu je 17 rokov a štatutármi sú Eva Meňhartová a Ing. Ivan Meňhart. Za rok 2025 sú v závierke tržby 79 624 € a výsledok hospodárenia −22 280 €, počet zamestnancov podľa registra je 1.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 9. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Veľkoobchod s kovmi a kovovými rudami (SK NACE 4682) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 10. 3. 2009 |
| Obec | Košice - Myslava |
| Okres | Okres Košice II |
| Účtovných závierok v registri | 13 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví veľkoobchod (SK NACE 46) STAPO Košice s.r.o. má nižšie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 79 624 €, typická firma odvetvia 139 070 € (medián z 14 223 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 14. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Košice II ›Veľkoobchod: tržby a mzdy ›Veľkoobchod v Košickom kraji ›Mzdy v okrese Košice II ›
Sieť prepojení firmy STAPO Košice
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu STAPO Košice
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu STAPO Košice
- Tendre14súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 70 tis. €
- Granty a dotácie79výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 201 tis. €
- Končiace zmluvy1 688zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 15 tis. €
- Výhry konkurentov67firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 12 tis. €
- Diery na trhu9odvetví chýba v obci Košice - Myslavatypický nepokrytý dopyt 150 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
LESY Slovenskej republiky, štátny podnik, OZ Sever16 zmlúv za 3 roky · 178 892 € · naposledy 13. 5. 2026Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Spišská Nová Ves11 zmlúv za 3 roky · 98 080 € · naposledy 4. 5. 2026Ústav na výkon väzby a Ústav na výkon trestu odňatia slobody7 zmlúv za 3 roky · 111 108 € · naposledy 15. 9. 2026 Všetkých 39 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v mestskej časti Košice - Myslava
RACES, s.r.o.IT TRADING GROUP, s.r.o.Speed Trade International s.r.o.EURO-VALVE Košice s.r.o.DC MEDICAL s.r.o.Všetky firmy v mestskej časti Košice - Myslava ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 46.72) v okrese Košice II
STEEL BUSINESS EUROPE SESYSTEMTUBE, s.r.o.TINEX, spoločnosť s ručením obmedzenýmMERCOR, s.r.o.WANES s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.