ROAX s.r.o.
Andovce · Veľkoobchod s ostatnými strojmi a zariadeniami
413 832 €tržby 2025 ▼ 24 %−31 065 €strata 2025aktívna 17 rokov5 zamestnancov (2025)
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 14. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 13 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -174 €
- 14 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -634 €
- 15 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -561 €
- 16 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -612 €
- 17 : tržby 12 505 €, výsledok hospodárenia -5 196 €
- 18 : tržby 135 572 €, výsledok hospodárenia -2 803 €
- 19 : tržby 542 276 €, výsledok hospodárenia 51 651 €
- 20 : tržby 314 294 €, výsledok hospodárenia 6 356 €
- 21 : tržby 547 562 €, výsledok hospodárenia 1 281 €
- 22 : tržby 271 179 €, výsledok hospodárenia -46 153 €
- 23 : tržby 656 264 €, výsledok hospodárenia 31 442 €
- 24 : tržby 542 967 €, výsledok hospodárenia 29 608 €
- 25 : tržby 413 832 €, výsledok hospodárenia -31 065 €
ROAX s.r.o. (IČO 44526075) mala v roku 2025 tržby 413 832 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci ROAX
V roku 2025 mala ROAX priemerne 5 zamestnancov, osobné náklady v tom roku boli 136 190 €. Mzdové náklady na zamestnanca vychádzajú 1 621 € mesačne, priemerná hrubá mzda v odvetví Veľkoobchod a maloobchod v okrese Nové Zámky bola v roku 2025 1 475 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | 5 | 136 190 € | 97 234 € |
| 2024 | — | 114 315 € | 81 410 € |
| 2023 | — | 132 518 € | 95 787 € |
| 2022 | — | 113 908 € | 82 539 € |
| 2021 | — | 134 986 € | 98 442 € |
| 2020 | — | 72 685 € | 52 811 € |
| 2019 | — | 70 798 € | 51 668 € |
| 2018 | — | 24 678 € | 18 648 € |
| 2017 | — | 13 198 € | 9 971 € |
Mesačne na zamestnanca v roku 2025 a priemerná hrubá mzda
- ROAX, mzdové náklady na zamestnanca1 621 €
- Veľkoobchod a maloobchod v okrese Nové Zámky1 475 €
- Všetky odvetvia v okrese Nové Zámky1 534 €
- Veľkoobchod a maloobchod na Slovensku1 669 €
Firma: mzdové náklady zo závierky (účty 521 a 522) delené priemerným počtom a 12 mesiacmi. Mzdy: ŠÚ SR, DATAcube np3110rr, rok 2025, zber 11. 9. 2026. Odbor podľa registra je Veľkoobchod a maloobchod, porovnanie je preto orientačné.
Na čo išli osobné náklady v roku 2025
- Mzdy 71 % 97 234 €
- Odvody zamestnávateľa 25 % 33 615 €
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF), výkaz 2025 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 28. 9. 2026.
Konateľ ROAX
Podľa Registra právnických osôb koná za ROAX 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.
Spoločníci ROAX
V registri sú zapísaní 2 spoločníci.
- Karol Alaksza50,0 %
- Mgr. Balázs Alaksza50,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Karol Alakszaod 13. 7. 2019 | 2 500 € | 50,0 % |
| Mgr. Balázs Alakszaod 12. 1. 2017 | 2 500 € | 50,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok ROAX
Za rok 2025 má ROAX v závierke tržby 413 832 €, o 23,8 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia −31 065 €. Závierky máme za 13 rokov (2013 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2023: 656 264 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 1 920 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát ROAX
Najvyššie tržby: rok 2023, 656 264 €. Najnižšie: rok 2017, 12 505 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 413 832 € |
| 2024 | 542 967 € |
| 2023 | 656 264 € |
| 2022 | 271 179 € |
| 2021 | 547 562 € |
| 2020 | 314 294 € |
| 2019 | 542 276 € |
| 2018 | 135 572 € |
| 2017 | 12 505 € |
| 2016 | — |
| 2015 | — |
| 2014 | — |
| 2013 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 5 rokoch, strata v 8 rokoch z 13 rokov. Súčet za celé obdobie: 33 140 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | −31 065 € |
| 2024 | 29 608 € |
| 2023 | 31 442 € |
| 2022 | −46 153 € |
| 2021 | 1 281 € |
| 2020 | 6 356 € |
| 2019 | 51 651 € |
| 2018 | −2 803 € |
| 2017 | −5 196 € |
| 2016 | −612 € |
| 2015 | −561 € |
| 2014 | −634 € |
| 2013 | −174 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- ROAX
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je −7,5 %, medián odvetvia +2,4 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | ROAX | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | −7,5 % | +2,4 % |
| 2024 | +5,5 % | +2,3 % |
| 2023 | +4,8 % | +1,9 % |
| 2022 | −17,0 % | +2,1 % |
| 2021 | +0,2 % | +2,0 % |
| 2020 | +2,0 % | +1,6 % |
| 2019 | +9,5 % | +1,5 % |
| 2018 | −2,1 % | +1,6 % |
| 2017 | −41,6 % | +2,2 % |
| 2016 | — | +2,0 % |
| 2015 | — | +1,7 % |
| 2014 | — | — |
| 2013 | — | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 3 z 7 rokov, najviac v roku 2019 (+300,0 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | −23,8 % |
| 2024 | −17,3 % |
| 2023 | +142,0 % |
| 2022 | −50,5 % |
| 2021 | +74,2 % |
| 2020 | −42,0 % |
| 2019 | +300,0 % |
| 2018 | +984,1 % |
| 2017 | — |
| 2016 | — |
| 2015 | — |
| 2014 | — |
| 2013 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha ROAX
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 532 221 €, vlastné imanie 140 168 € a záväzky 392 053 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 532 221 € | 140 168 € | 392 053 € |
| 2024 | 552 590 € | 179 358 € | 373 232 € |
| 2023 | 474 437 € | 146 773 € | 327 664 € |
| 2022 | 403 679 € | 15 331 € | 388 348 € |
| 2021 | 472 632 € | 61 484 € | 411 148 € |
| 2020 | 422 204 € | 60 203 € | 362 001 € |
| 2019 | 393 902 € | 53 847 € | 340 055 € |
| 2018 | 235 619 € | 2 197 € | 233 422 € |
| 2017 | 131 055 € | 540 € | 130 515 € |
| 2016 | 1 931 € | 1 444 € | 487 € |
| 2015 | 2 543 € | 2 056 € | 487 € |
| 2014 | 3 103 € | 2 616 € | 487 € |
| 2013 | 3 358 € | 3 251 € | 107 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok ROAX (13 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 413 832 € | −31 065 € | 532 221 € | 140 168 € | 392 053 € | 134 360 € | −7,5 % |
| 2024 | 542 967 € | 29 608 € | 552 590 € | 179 358 € | 373 232 € | 187 127 € | +5,5 % |
| 2023 | 656 264 € | 31 442 € | 474 437 € | 146 773 € | 327 664 € | 197 921 € | +4,8 % |
| 2022 | 271 179 € | −46 153 € | 403 679 € | 15 331 € | 388 348 € | 76 579 € | −17,0 % |
| 2021 | 547 562 € | 1 281 € | 472 632 € | 61 484 € | 411 148 € | 144 330 € | +0,2 % |
| 2020 | 314 294 € | 6 356 € | 422 204 € | 60 203 € | 362 001 € | 75 766 € | +2,0 % |
| 2019 | 542 276 € | 51 651 € | 393 902 € | 53 847 € | 340 055 € | 132 221 € | +9,5 % |
| 2018 | 135 572 € | −2 803 € | 235 619 € | 2 197 € | 233 422 € | 22 010 € | −2,1 % |
| 2017 | 12 505 € | −5 196 € | 131 055 € | 540 € | 130 515 € | −13 512 € | −41,6 % |
| 2016 | — | −612 € | 1 931 € | 1 444 € | 487 € | −100 € | — |
| 2015 | — | −561 € | 2 543 € | 2 056 € | 487 € | — | — |
| 2014 | — | −634 € | 3 103 € | 2 616 € | 487 € | −100 € | — |
| 2013 | — | −174 € | 3 358 € | 3 251 € | 107 € | −100 € | — |
Riziko: zaplatí ROAX?
ROAX a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 74 zmlúv s dodávateľom ROAX v objeme 722 084 € z rokov 2018 až 2026. Najväčší objem je s odberateľom Obec Lužianky: 167 539 € v 2 zmluvách.
Rok s najväčším objemom: 2023, 438 158 € v 16 zmluvách.
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmlúv | Objem |
|---|---|---|
| 2026 | 7 | 24 553 € |
| 2025 | 4 | 5 564 € |
| 2024 | 8 | 98 380 € |
| 2023 | 16 | 438 158 € |
| 2022 | 8 | 32 480 € |
| 2021 | 7 | 36 644 € |
| 2020 | 7 | 14 679 € |
| 2019 | 13 | 64 076 € |
| 2018 | 4 | 7 550 € |
Zdroj: Centrálny register zmlúv (crz.gov.sk); nezmyselné sumy vynechané, výpočet Štatistiky.sk.
História firmy ROAX
Dátum vzniku ROAX je 6. 12. 2008, teda pred 17 rokmi. Skoršie obchodné meno: SYS - INFO, s.r.o.. Závierky v registri máme od roku 2013. Na časovej osi je spolu 14 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/42460/N
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2013majetok 3 358 €
- Zmena obchodného menaPredtým SYS - INFO, s.r.o., odvtedy ROAX s.r.o.
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2022738850
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Mesto Lučenec, hodnota zmluvy 2 376 €. Firma vznikla 6. 12. 2008.
- Nový spoločník: Mgr. Balázs AlakszaSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Najväčšia verejná zmluva: 83 852 €Objednávateľ Obec Suchá nad Parnou. Kúpna zmluva
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 13, posledné tržby 413 832 €.
- Nový štatutár: Karol AlakszaKonateľ
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti ROAX
- kúpa tovaru za účelom jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo za účelom jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
- softvérové poradenstvo a dodávka softvéru
- služby pri údržbe systémov (softvéru)
- montáž, oprava a údržba počítačových, dátových a komunikačných sietí
- návrh a optimalizácia informačných technológií
- reklamné a marketingové služby
- organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatí
- organizovanie kurzov, školení a seminárov
- administratívne služby
- prieskum trhu a verejnej mienky
- činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
- montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrických
- montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - plynových
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.
ROAX v odvetví veľkoobchod
ROAX je v registri v odvetví Veľkoobchod (SK NACE 46), činnosť veľkoobchod s ostatnými strojmi a zariadeniami. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 139 070 € (14 223 závierok), ROAX má 413 832 €, čo je 3,0-násobok mediánu. V okrese Nové Zámky je v tomto odvetví 1 257 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je ROAX 101. z 429.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 34 017 €, polovica do 139 070 €, tri štvrtiny do 779 617 €; 10 % firiem má viac než 4 006 097 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 688 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 34 017 € |
| medián | 139 070 € |
| horný kvartil | 779 617 € |
| 10 % firiem má viac než | 4 006 097 € |
| ROAX | 413 832 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 15. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- ROAX
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby ROAX s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | ROAX | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 413 832 € | 139 070 € |
| 2024 | 542 967 € | 139 431 € |
| 2023 | 656 264 € | 134 898 € |
| 2022 | 271 179 € | 133 458 € |
| 2021 | 547 562 € | 117 751 € |
| 2020 | 314 294 € | 112 044 € |
| 2019 | 542 276 € | 120 438 € |
| 2018 | 135 572 € | 118 275 € |
| 2017 | 12 505 € | 106 248 € |
| 2016 | — | 97 883 € |
| 2015 | — | 98 123 € |
| 2014 | — | — |
| 2013 | — | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| ROAX | 413 832 € |
|---|---|
| medián okresu Nové Zámky | 92 778 € |
| medián kraja | 125 565 € |
| medián Slovenska | 139 070 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- POWERBRAND s. r. o.Bratislava - mestská časť Podunajské Biskupice · tržby 970 955 € (2025)
- IKEMA, spol. s r.o.Bernolákovo · tržby 970 691 € (2025)
- Technosam s.r.o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 970 464 € (2025)
- LORA-International, spol. s r.o.Piešťany · tržby 970 291 € (2025)
- Investpharm, a. s.Trstená · tržby 969 638 € (2025)
- SLOV. - INT., Export - Import, spol. s r.o.Trenčín · tržby 969 572 € (2025)
- PULWAMA, s. r. o.Bratislava - mestská časť Nové Mesto · tržby 969 414 € (2025)
- GEMER INVEST, s.r.o.Rimavská Sobota · tržby 969 336 € (2025)
- LIBRA spol. s r.o.Bratislava - mestská časť Podunajské Biskupice · tržby 968 600 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb ROAX, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Veľkoobchod a maloobchod, oprava vozidiel v okrese Nové Zámky ›
Sídlo ROAX: Andovce
ROAX sídli na adrese Roľnícka 501, 941 23 Andovce, okres Nové Zámky. V obci Andovce je 312 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 22 162.
Andovce: obyvatelia a dáta ›Okres Nové Zámky ›Adresár firiem v okrese Nové Zámky ›
ROAX: IČO, sídlo a základné údaje
ROAX s.r.o. (IČO 44526075) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Andovce, okres Nové Zámky. Dátum vzniku je 6. 12. 2008, na trhu je 17 rokov a štatutárom je Karol Alaksza. Za rok 2025 sú v závierke tržby 413 832 € a výsledok hospodárenia −31 065 €, počet zamestnancov podľa registra je 5 až 9.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Veľkoobchod s ostatnými strojmi a zariadeniami (SK NACE 4664) |
| Základné imanie | 5 000 € |
| Vznik | 6. 12. 2008 |
| Skoršie názvy | SYS - INFO, s.r.o. |
| Obec | Andovce |
| Okres | Okres Nové Zámky |
| Vyrubená daň z príjmov | 1 920 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 12 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví veľkoobchod (SK NACE 46) ROAX s.r.o. má vyššie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 413 832 €, typická firma odvetvia 139 070 €, čo je 3,0-násobok mediánu (medián z 14 223 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 15. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Nové Zámky ›Veľkoobchod: tržby a mzdy ›Veľkoobchod v Nitrianskom kraji ›Mzdy v okrese Nové Zámky ›
Sieť prepojení firmy ROAX
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu ROAX
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu ROAX
- Tendre10súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 6 200 €
- Granty a dotácie81výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 201 tis. €
- Končiace zmluvy24zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 32 tis. €
- Výhry konkurentov64firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 4 800 €
- Diery na trhu2odvetvia chýbajú v obci Andovcetypický nepokrytý dopyt 85 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Úrad pre investície a akvizície MO SR89 zmlúv za 3 roky · 9 233 109 € · naposledy 9. 10. 2026Východoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s.63 zmlúv za 3 roky · 101 640 € · naposledy 8. 9. 2026Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach46 zmlúv za 3 roky · 446 584 € · naposledy 11. 9. 2026 Všetkých 527 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Andovce
YFPS s. r. o.BIAFI s.r.o.A.G. Team, s. r. o.Nadya, s. r. o.STRATEGY ENERGY CORPORATION s.r.o.Všetky firmy v obci Andovce ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 46.69) v okrese Nové Zámky
BELUMI PUMPY, s.r.o.B.I.B. eurotechnika, s.r.o.AQUAMONTS, s.r.o.DK Profi s. r. o.CHIORINO Slovakia s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.