VyskúšaťNÁSKOK
Štatistiky Kompletné dáta o firme

Bratislavaensis optik, s. r. o.

Bratislava - Staré Mesto · Maloobchod s farmaceutickými výrobkami

167 242 €tržby 2025 ▲ 4 %+95 686 €zisk 2025

aktívna 18 rokov2 zamestnanci (2025)

Fakturačné údaje

Sídlo
Zapísaná

RPO ŠÚ SR a FS, 14. 10. 2026

Tržby a zisk rok po roku

167 242 €tržby 2025 ▲ 4 %
+95 686 €zisk 2025
  1. 12 : tržby 613 471 €, výsledok hospodárenia -464 €
  2. 13 : tržby 695 100 €, výsledok hospodárenia -1 270 €
  3. 14 : tržby 666 745 €, výsledok hospodárenia 4 280 €
  4. 15 : tržby 802 963 €, výsledok hospodárenia 7 536 €
  5. 16 : tržby 1 117 410 €, výsledok hospodárenia 6 320 €
  6. 17 : tržby 868 721 €, výsledok hospodárenia 40 322 €
  7. 18 : tržby 880 458 €, výsledok hospodárenia 15 639 €
  8. 19 : tržby 860 735 €, výsledok hospodárenia 5 426 €
  9. 20 : tržby 3 933 €, výsledok hospodárenia 8 431 €
  10. 21 : tržby 1 429 €, výsledok hospodárenia 98 896 €
  11. 22 : tržby 79 183 €, výsledok hospodárenia 876 915 €
  12. 23 : tržby 106 522 €, výsledok hospodárenia 980 403 €
  13. 24 : tržby 160 800 €, výsledok hospodárenia 6 568 €
  14. 25 : tržby 167 242 €, výsledok hospodárenia 95 686 €
Súvaha a výkaz ziskov vo Financiách ›

Bratislavaensis optik, s. r. o. (IČO 44362196) mala v roku 2025 tržby 167 242 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).

Prejsť na časť profilu 12

Zamestnanci Bratislavaensis optik

V roku 2025 mala Bratislavaensis optik priemerne 2 zamestnancov, osobné náklady v tom roku boli 19 567 €.

Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 1. 10. 2026.

Konateľ Bratislavaensis optik

Podľa Registra právnických osôb koná za Bratislavaensis optik 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.

Spoločník Bratislavaensis optik

V registri je zapísaný 1 spoločník.

Podiely spoločníkov na vkladoch Bratislavaensis optik
Podiely spoločníkov na vkladoch Bratislavaensis optik Mgr. PhDr. Tomáš Kostelničák 100,0 %. Spolu 7 000 €. Mgr. PhDr. Tomáš Kostelničák: 7 000 €, 100,0 %100,0 % jediný spoločník
  • Mgr. PhDr. Tomáš Kostelničák100,0 %

Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.

Spoločníci: vklad, podiel a od kedy

Vklady spoločníkov a podiel na vkladoch
SpoločníkVkladPodiel
Mgr. PhDr. Tomáš Kostelničákod 15. 6. 2024 7 000 €100,0 %

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.

Tržby, zisk a majetok Bratislavaensis optik

Za rok 2025 má Bratislavaensis optik v závierke tržby 167 242 €, o 4,0 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +95 686 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2016: 1 117 410 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 2 855 € podľa Finančnej správy SR.

Tržby 2025167 tis. €▲ +4,0 % medziročne
Výsledok hospodárenia 202596 tis. €zisk
Majetok (aktíva) 20252,54 mil. €
Vlastné imanie 20252,21 mil. €
Záväzky 2025324 tis. €12,8 % majetku
Pridaná hodnota 202581 tis. €
Zisková marža 2025+57,2 %medián odvetvia +2,3 %
Súčet výsledkov za 14 rokov2,14 mil. €2012 až 2025
Vyrubená daň z príjmov2 855 €obdobie do 31. 12. 2025

Výkaz ziskov a strát Bratislavaensis optik

Súvaha Bratislavaensis optik

Všetky čísla zo závierok Bratislavaensis optik (14 rokov)
Čísla zo závierok Bratislavaensis optik po rokoch
RokTržbyVýsledok hosp.AktívaVlastné imanieZáväzkyPridaná hodnotaMarža
2025167 242 €95 686 €2 536 346 €2 212 800 €323 546 €81 108 €+57,2 %
2024160 800 €6 568 €2 578 734 €2 117 114 €461 620 €93 266 €+4,1 %
2023106 522 €980 403 €2 620 877 €2 110 546 €510 331 €−6 849 €+920,4 %
202279 183 €876 915 €1 801 997 €1 130 145 €671 852 €20 324 €+1 107,5 %
20211 429 €98 896 €910 055 €253 230 €656 825 €−59 746 €+6 920,6 %
20203 933 €8 431 €919 918 €154 334 €765 584 €−365 288 €+214,4 %
2019860 735 €5 426 €663 834 €145 903 €517 816 €−91 828 €+0,6 %
2018880 458 €15 639 €580 319 €140 477 €439 842 €134 361 €+1,8 %
2017868 721 €40 322 €422 115 €124 838 €297 277 €153 535 €+4,6 %
20161 117 410 €6 320 €397 357 €84 516 €312 841 €97 048 €+0,6 %
2015802 963 €7 536 €336 780 €78 193 €258 834 €83 057 €+0,9 %
2014666 745 €4 280 €366 122 €70 656 €295 466 €78 601 €+0,6 %
2013695 100 €−1 270 €381 510 €66 375 €314 848 €86 917 €−0,2 %
2012613 471 €−464 €423 470 €67 644 €355 826 €100 599 €−0,1 %

Riziko: zaplatí Bratislavaensis optik?

Bratislavaensis optik a verejné zmluvy

V Centrálnom registri zmlúv je 5 zmlúv s dodávateľom Bratislavaensis optik z rokov 2012 až 2019.

Zmluvy so štátom5Centrálny register zmlúv
Prvá zmluva201217. 1. 2012

História firmy Bratislavaensis optik

Dátum vzniku Bratislavaensis optik je 6. 9. 2008, teda pred 18 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 12 udalostí, tu sú hlavné míľniky.

  1. Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/54306/B
  2. Nový štatutár: Mgr. PhDr. Tomáš KostelničákKonateľ
  3. Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2022684015
  4. Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Všeobecná zdravotná poisťovňa, a. s.. Firma vznikla 6. 9. 2008.
  5. Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 613 471 € · majetok 423 470 €
  6. Nový spoločník: Mgr. PhDr. Tomáš KostelničákSpoločník v.o.s. / s.r.o.
  7. Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 167 242 €.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.

Činnosti Bratislavaensis optik

  • kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod),
  • sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu,
  • reklamná a propagačná činnosť,
  • prenájom nehnuteľností spojený s inými než základnými službami,
  • služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov,
  • administratívne služby,
  • činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov,
  • organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatí,
  • obstarávanie služieb spojených so správou a údržbou nehnuteľností,
  • poskytovanie lekárenskej starostlivosti vo verejnej lekárni,

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.

Bratislavaensis optik v odvetví maloobchod

Bratislavaensis optik je v registri v odvetví Maloobchod (SK NACE 47), činnosť maloobchod s farmaceutickými výrobkami. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 97 643 € (17 953 závierok), Bratislavaensis optik má 167 242 €, čo je 1,7-násobok mediánu. V okrese Bratislava I je v tomto odvetví 2 711 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je Bratislavaensis optik 433. z 1 065.

V odvetví v okrese Bratislava I2 711aktívnych subjektov
Firiem odvetvia so závierkou17 953Slovensko, rok 2025
Medián tržieb odvetvia98 tis. €rok 2025
Medián ziskovej marže+2,3 %odvetvie

Podobne veľké firmy v odvetví

Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb Bratislavaensis optik, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.

Veľkoobchod a maloobchod, oprava vozidiel v okrese Bratislava I ›

Sídlo Bratislavaensis optik: Bratislava - Staré Mesto

Bratislavaensis optik sídli na adrese Pribinova 14, 811 09 Bratislava - mestská časť Staré Mesto, okres Bratislava I. V obci Bratislava - Staré Mesto je 45 961 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 45 864. Na tej istej adrese je zapísaných 43 aktívnych subjektov.

Subjektov v obci Bratislava - Staré Mesto45 961aktívnych
Subjektov v okrese Bratislava I45 864aktívnych
V tom istom odvetví2 711okres Bratislava I
Na tej istej adrese43aktívnych subjektov

Bratislava - Staré Mesto: obyvatelia a dáta ›Okres Bratislava I ›Adresár firiem v okrese Bratislava I ›

Bratislavaensis optik: IČO, sídlo a základné údaje

Bratislavaensis optik, s. r. o. (IČO 44362196) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Bratislava - Staré Mesto, okres Bratislava I. Dátum vzniku je 6. 9. 2008, na trhu je 18 rokov a štatutárom je Mgr. PhDr. Tomáš Kostelničák. Za rok 2025 sú v závierke tržby 167 242 € a výsledok hospodárenia +95 686 €, počet zamestnancov podľa registra je 1.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).

Údaje z registra
Registrové údaje firmy
Právna formaSpoločnosť s ručením obmedzeným
OdvetvieMaloobchod s farmaceutickými výrobkami (SK NACE 4773)
Základné imanie7 000 €
Vznik6. 9. 2008
ObecBratislava - Staré Mesto
OkresOkres Bratislava I
Vyrubená daň z príjmov2 855 € (za obdobie do 31. 12. 2025)
Účtovných závierok v registri13

Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.

V odvetví maloobchod (SK NACE 47) Bratislavaensis optik, s. r. o. má vyššie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 167 242 €, typická firma odvetvia 97 643 € (medián z 17 953 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 14. 10. 2026).

Najväčšie firmy v okrese Bratislava I ›Maloobchod: tržby a mzdy ›Maloobchod v Bratislavskom kraji ›Mzdy v okrese Bratislava I ›

Sieť prepojení firmy Bratislavaensis optik

Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.

Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.

Nájdi príležitosti pre svoju firmu

Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.

Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu Bratislavaensis optik

Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu

Ukážka pre firmu Bratislavaensis optik

  • Tendre39súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 2 500 €
  • Granty a dotácie77výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 158 tis. €
  • Končiace zmluvy773zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 10 tis. €
  • Výhry konkurentov91firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 1 800 €
  • Diery na trhu1odvetvie chýba v meste Bratislava - Staré Mestotypický nepokrytý dopyt 2 800 €

Súvisiace firmy

Rovnaký konateľ alebo spoločník

MARTINUS Optik, s.r.o.OS Group, a. s.RX shop a.s.CAFÉ LIVE STYLE, s. r. o.K&K Real Estate V. s.r.o..

Najväčšie firmy v mestskej časti Bratislava - Staré Mesto

Energetika Slovensko, a. s.Západoslovenská distribučná, a.s.Rascon Europe central s. r. o.Torreol, s. r. o.O2 Slovakia, s.r.o.Všetky firmy v mestskej časti Bratislava - Staré Mesto ›

Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 47.73) v okrese Bratislava I

Lekáreň sv. Anny s.r.o.Apotheke12 s. r. o.FARMEDIX, s.r.o.LEKÁREŇ AVION s.r.o.PANSSON s.r.o.

Vyskúšať Náskok

Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.

Štatistiky.skFilter firiemAdresár firiemZmeny vo firmáchManuálO násMetodikaKontaktPrevádzkovateľObchodné podmienkyReklamácie a sporyOchrana osobných údajovCookiesOdstúpiť od zmluvyportal@statistiky.sk