Machinery - sk, s.r.o.
Divina · Nešpecializovaný veľkoobchod
7 123 €tržby 2022 ▲ 6 %+1 454 €zisk 2022aktívna 18 rokov
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 16. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 13 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -14 €
- 14 : tržby 5 418 €, výsledok hospodárenia 4 193 €
- 15 : tržby 14 960 €, výsledok hospodárenia 3 318 €
- 16 : tržby 14 697 €, výsledok hospodárenia 4 405 €
- 17 : tržby 2 410 €, výsledok hospodárenia 2 019 €
- 18 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -110 €
- 19 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -100 €
- 20 : tržby 9 500 €, výsledok hospodárenia 2 407 €
- 21 : tržby 6 742 €, výsledok hospodárenia -181 €
- 22 : tržby 7 123 €, výsledok hospodárenia 1 454 €
- 23 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -170 €
- 24 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia 622 €
- 25 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -825 €
Machinery - sk, s.r.o. (IČO 43874045), sídlo Divina, je v registri zapísaná od 14. 12. 2007 (Register právnických osôb ŠÚ SR, zber 16. 10. 2026). Posledná závierka v Registri účtovných závierok je za rok 2022.
Prejsť na časť profilu 11
Konateľ Machinery - sk
Podľa Registra právnických osôb koná za Machinery - sk 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 16. 10. 2026.
Spoločník Machinery - sk
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Vladimír Jaroš100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Vladimír Jarošod 18. 2. 2010 | 6 639 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok Machinery - sk
Za rok 2022 má Machinery - sk v závierke tržby 7 123 €, o 5,7 % viac než v roku 2021, a výsledok hospodárenia +1 454 €. Závierky máme za 13 rokov (2013 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2015: 14 960 €.
Výkaz ziskov a strát Machinery - sk
Najvyššie tržby: rok 2015, 14 960 €. Najnižšie: rok 2017, 2 410 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | — |
| 2024 | — |
| 2023 | — |
| 2022 | 7 123 € |
| 2021 | 6 742 € |
| 2020 | 9 500 € |
| 2019 | — |
| 2018 | — |
| 2017 | 2 410 € |
| 2016 | 14 697 € |
| 2015 | 14 960 € |
| 2014 | 5 418 € |
| 2013 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 7 rokoch, strata v 6 rokoch z 13 rokov. Súčet za celé obdobie: 17 018 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | −825 € |
| 2024 | 622 € |
| 2023 | −170 € |
| 2022 | 1 454 € |
| 2021 | −181 € |
| 2020 | 2 407 € |
| 2019 | −100 € |
| 2018 | −110 € |
| 2017 | 2 019 € |
| 2016 | 4 405 € |
| 2015 | 3 318 € |
| 2014 | 4 193 € |
| 2013 | −14 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- Machinery - sk
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +20,4 %, medián odvetvia +2,1 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | Machinery - sk | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | — | +2,4 % |
| 2024 | — | +2,3 % |
| 2023 | — | +1,9 % |
| 2022 | +20,4 % | +2,1 % |
| 2021 | −2,7 % | +2,0 % |
| 2020 | +25,3 % | +1,6 % |
| 2019 | — | +1,5 % |
| 2018 | — | +1,6 % |
| 2017 | +83,8 % | +2,2 % |
| 2016 | +30,0 % | +2,0 % |
| 2015 | +22,2 % | +1,7 % |
| 2014 | +77,4 % | — |
| 2013 | — | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 2 z 5 rokov, najviac v roku 2015 (+176,1 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | — |
| 2024 | — |
| 2023 | — |
| 2022 | +5,7 % |
| 2021 | −29,0 % |
| 2020 | — |
| 2019 | — |
| 2018 | — |
| 2017 | −83,6 % |
| 2016 | −1,8 % |
| 2015 | +176,1 % |
| 2014 | — |
| 2013 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha Machinery - sk
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 27 414 €, vlastné imanie 17 086 € a záväzky 10 328 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 27 414 € | 17 086 € | 10 328 € |
| 2024 | 28 270 € | 17 911 € | 10 359 € |
| 2023 | 18 010 € | 17 289 € | 721 € |
| 2022 | 19 053 € | 17 459 € | 1 594 € |
| 2021 | 19 165 € | 16 005 € | 3 160 € |
| 2020 | 26 179 € | 16 186 € | 9 993 € |
| 2019 | 22 299 € | 13 779 € | 8 520 € |
| 2018 | 15 579 € | 13 879 € | 1 700 € |
| 2017 | 16 399 € | 13 989 € | 2 410 € |
| 2016 | 15 038 € | 11 970 € | 3 068 € |
| 2015 | 16 027 € | 10 883 € | 5 144 € |
| 2014 | 17 582 € | 11 758 € | 5 824 € |
| 2013 | 11 140 € | 7 565 € | 3 575 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok Machinery - sk (13 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | −825 € | 27 414 € | 17 086 € | 10 328 € | −180 € | — |
| 2024 | — | 622 € | 28 270 € | 17 911 € | 10 359 € | −258 € | — |
| 2023 | — | −170 € | 18 010 € | 17 289 € | 721 € | −170 € | — |
| 2022 | 7 123 € | 1 454 € | 19 053 € | 17 459 € | 1 594 € | 1 703 € | +20,4 % |
| 2021 | 6 742 € | −181 € | 19 165 € | 16 005 € | 3 160 € | −181 € | −2,7 % |
| 2020 | 9 500 € | 2 407 € | 26 179 € | 16 186 € | 9 993 € | 2 830 € | +25,3 % |
| 2019 | — | −100 € | 22 299 € | 13 779 € | 8 520 € | −100 € | — |
| 2018 | — | −110 € | 15 579 € | 13 879 € | 1 700 € | −110 € | — |
| 2017 | 2 410 € | 2 019 € | 16 399 € | 13 989 € | 2 410 € | 1 980 € | +83,8 % |
| 2016 | 14 697 € | 4 405 € | 15 038 € | 11 970 € | 3 068 € | 5 673 € | +30,0 % |
| 2015 | 14 960 € | 3 318 € | 16 027 € | 10 883 € | 5 144 € | 4 280 € | +22,2 % |
| 2014 | 5 418 € | 4 193 € | 17 582 € | 11 758 € | 5 824 € | 5 375 € | +77,4 % |
| 2013 | — | −14 € | 11 140 € | 7 565 € | 3 575 € | — | — |
Riziko: zaplatí Machinery - sk?
Peniaze od štátu: Machinery - sk
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy Machinery - sk
Dátum vzniku Machinery - sk je 14. 12. 2007, teda pred 18 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2013. Na časovej osi je spolu 6 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/19896/L
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2022499303
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2013majetok 11 140 €
- Nový spoločník: Vladimír JarošSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 13.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti Machinery - sk
- veľkoobchod v rozsahu voľných živností
- maloobchod v rozsahu voľných živností
- sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľnej živnosti
- stolárstvo
- zhotovovanie jednoduchých kovových konštrukcií a výrobkov z kovu (rebríky, mreže)
- vykonávanie zváracích prác (elektrickým oblúkom, plameňom, bodovým a švovým zváraním), paličské práce
- výmena jednoduchých mechanických častí strojov podľa odporúčania výrobcu
- demolácie, zemné práce, príprava staveniska, terénne úpravy
- prenájom hnuteľných vecí
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 16. 10. 2026.
Machinery - sk v odvetví veľkoobchod
Machinery - sk je v registri v odvetví Veľkoobchod (SK NACE 46), činnosť nešpecializovaný veľkoobchod. Medián tržieb odvetvia za rok 2022 je 133 421 € (15 605 závierok), Machinery - sk má 7 123 €, čo je 5 % mediánu. V okrese Žilina je v tomto odvetví 1 709 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je Machinery - sk 629. z 676.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 27 512 €, polovica do 133 421 €, tri štvrtiny do 762 316 €; 10 % firiem má viac než 3 801 365 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 5 329 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 27 512 € |
| medián | 133 421 € |
| horný kvartil | 762 316 € |
| 10 % firiem má viac než | 3 801 365 € |
| Machinery - sk | 7 123 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 17. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- Machinery - sk
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby Machinery - sk s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | Machinery - sk | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | — | 139 031 € |
| 2024 | — | 139 389 € |
| 2023 | — | 134 750 € |
| 2022 | 7 123 € | 133 421 € |
| 2021 | 6 742 € | 117 743 € |
| 2020 | 9 500 € | 112 008 € |
| 2019 | — | 120 401 € |
| 2018 | — | 118 273 € |
| 2017 | 2 410 € | 106 235 € |
| 2016 | 14 697 € | 97 886 € |
| 2015 | 14 960 € | 98 091 € |
| 2014 | 5 418 € | — |
| 2013 | — | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2022.
Čísla v tabuľke
| Machinery - sk | 7 123 € |
|---|---|
| medián okresu Žilina | 138 728 € |
| medián kraja | 138 255 € |
| medián Slovenska | 133 421 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- FEBAS s.r.o.Levoča · tržby 16 850 € (2025)
- PROTOMING, s.r.o.Ružomberok · tržby 16 830 € (2025)
- EjBiTi, s.r.o.Banská Bystrica · tržby 16 830 € (2025)
- IDEA LABORATORY, spol. s r.o.Bratislava - mestská časť Karlova Ves · tržby 16 823 € (2025)
- ELIFT, s. r. o.Pezinok · tržby 16 820 € (2025)
- SIMPET, spol. s r.o.Považská Bystrica · tržby 16 802 € (2025)
- SH ONE s.r.o.Žilina · tržby 16 765 € (2025)
- ECOP CONSULTING, s.r.o.Svätý Peter · tržby 16 760 € (2025)
- STUDIO SK, s.r.o.Prešov · tržby 16 728 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb Machinery - sk, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo Machinery - sk: Divina
Machinery - sk sídli na adrese Divinka Lalinok 122, 013 31 Divina, okres Žilina. V obci Divina je 143 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 34 947.
Divina: obyvatelia a dáta ›Okres Žilina ›Adresár firiem v okrese Žilina ›
Machinery - sk: IČO, sídlo a základné údaje
Machinery - sk, s.r.o. (IČO 43874045) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Divina, okres Žilina. Dátum vzniku je 14. 12. 2007, na trhu je 18 rokov a štatutárom je Vladimír Jaroš. Za rok 2022 sú v závierke tržby 7 123 € a výsledok hospodárenia +1 454 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 16. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Nešpecializovaný veľkoobchod (SK NACE 4690) |
| Základné imanie | 6 639 € |
| Vznik | 14. 12. 2007 |
| Obec | Divina |
| Okres | Okres Žilina |
| Účtovných závierok v registri | 12 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví veľkoobchod (SK NACE 46) Machinery - sk, s.r.o. má nižšie tržby než typická firma: za rok 2022 mala 7 123 €, typická firma odvetvia 133 421 € (medián z 15 605 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 17. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Žilina ›Veľkoobchod: tržby a mzdy ›Veľkoobchod v Žilinskom kraji ›Mzdy v okrese Žilina ›
Sieť prepojení firmy Machinery - sk
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu Machinery - sk
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu Machinery - sk
- Tendre11súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 6 000 €
- Granty a dotácie71výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 201 tis. €
- Končiace zmluvy615zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 15 tis. €
- Výhry konkurentov83firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 11 tis. €
- Diery na trhu1odvetvie chýba v obci Divinkatypický nepokrytý dopyt 7 000 €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Sekcia verejného obstarávanie MO SR700 zmlúv za 3 roky · 10 076 639 € · naposledy 15. 10. 2026Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava508 zmlúv za 3 roky · 9 572 737 € · naposledy 15. 10. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.396 zmlúv za 3 roky · 2 214 418 € · naposledy 8. 9. 2026 Všetkých 2 526 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Divina
Dieseltrans.RP, s. r. o.JPV Trade, s.r.o.ALL TEAM CAR, s.r.o.Trusting s. r. o.ENVIROLAW s.r.o.Všetky firmy v obci Divina ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 46.90) v okrese Žilina
COOP Jednota - Logistické centrum, a. s.ALBI, s.r.o.HYDROIZOL SLOVAKIA s.r.o.ROAD SK, s.r.o.Fehu company s. r. o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.