POES s.r.o.
Hrnčiarovce nad Parnou · Sprostredkovanie nešpecializovaného veľkoobchodu
25 417 €tržby 2025 ▲ 17 %−1 189 €strata 2025aktívna 18 rokov1 zamestnanec
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 2. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby 17 074 €, výsledok hospodárenia 225 €
- 13 : tržby 18 094 €, výsledok hospodárenia 4 839 €
- 14 : tržby 16 356 €, výsledok hospodárenia 1 841 €
- 15 : tržby 19 804 €, výsledok hospodárenia 7 938 €
- 16 : tržby 21 229 €, výsledok hospodárenia 3 447 €
- 17 : tržby 16 580 €, výsledok hospodárenia 55 €
- 18 : tržby 17 031 €, výsledok hospodárenia -252 €
- 19 : tržby 21 507 €, výsledok hospodárenia 5 262 €
- 20 : tržby 12 900 €, výsledok hospodárenia -2 626 €
- 21 : tržby 12 101 €, výsledok hospodárenia -3 336 €
- 22 : tržby 16 838 €, výsledok hospodárenia -4 866 €
- 23 : tržby 19 941 €, výsledok hospodárenia -3 922 €
- 24 : tržby 21 715 €, výsledok hospodárenia 509 €
- 25 : tržby 25 417 €, výsledok hospodárenia -1 189 €
POES s.r.o. (IČO 43858279) mala v roku 2025 tržby 25 417 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci POES
POES má podľa Registra organizácií ŠÚ SR 1 zamestnancov, osobné náklady v roku 2025 boli 11 573 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | — | 11 573 € | — |
| 2024 | — | 10 271 € | — |
| 2023 | — | 9 338 € | — |
| 2022 | — | 11 958 € | — |
| 2021 | — | 15 012 € | — |
| 2020 | — | 12 115 € | — |
| 2019 | — | 5 910 € | — |
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2025 v RÚZ.
Pásmo: Register organizácií ŠÚ SR. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 6. 10. 2026.
Konateľ POES
Podľa Registra právnických osôb koná za POES 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 2. 10. 2026.
Spoločník POES
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Henrich Prígl100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Henrich Príglod 26. 3. 2010 | 6 639 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok POES
Za rok 2025 má POES v závierke tržby 25 417 €, o 17,0 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia −1 189 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2025: 25 417 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 340 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát POES
Najvyššie tržby: rok 2025, 25 417 €. Najnižšie: rok 2021, 12 101 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 25 417 € |
| 2024 | 21 715 € |
| 2023 | 19 941 € |
| 2022 | 16 838 € |
| 2021 | 12 101 € |
| 2020 | 12 900 € |
| 2019 | 21 507 € |
| 2018 | 17 031 € |
| 2017 | 16 580 € |
| 2016 | 21 229 € |
| 2015 | 19 804 € |
| 2014 | 16 356 € |
| 2013 | 18 094 € |
| 2012 | 17 074 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 8 rokoch, strata v 6 rokoch z 14 rokov. Súčet za celé obdobie: 7 925 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | −1 189 € |
| 2024 | 509 € |
| 2023 | −3 922 € |
| 2022 | −4 866 € |
| 2021 | −3 336 € |
| 2020 | −2 626 € |
| 2019 | 5 262 € |
| 2018 | −252 € |
| 2017 | 55 € |
| 2016 | 3 447 € |
| 2015 | 7 938 € |
| 2014 | 1 841 € |
| 2013 | 4 839 € |
| 2012 | 225 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- POES
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je −4,7 %, medián odvetvia +2,4 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | POES | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | −4,7 % | +2,4 % |
| 2024 | +2,3 % | +2,3 % |
| 2023 | −19,7 % | +1,9 % |
| 2022 | −28,9 % | +2,1 % |
| 2021 | −27,6 % | +2,0 % |
| 2020 | −20,4 % | +1,6 % |
| 2019 | +24,5 % | +1,5 % |
| 2018 | −1,5 % | +1,6 % |
| 2017 | +0,3 % | +2,2 % |
| 2016 | +16,2 % | +2,0 % |
| 2015 | +40,1 % | +1,7 % |
| 2014 | +11,3 % | — |
| 2013 | +26,7 % | — |
| 2012 | +1,3 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 9 z 13 rokov, najviac v roku 2022 (+39,1 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | +17,0 % |
| 2024 | +8,9 % |
| 2023 | +18,4 % |
| 2022 | +39,1 % |
| 2021 | −6,2 % |
| 2020 | −40,0 % |
| 2019 | +26,3 % |
| 2018 | +2,7 % |
| 2017 | −21,9 % |
| 2016 | +7,2 % |
| 2015 | +21,1 % |
| 2014 | −9,6 % |
| 2013 | +6,0 % |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha POES
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 14 097 €, vlastné imanie 11 779 € a záväzky 2 318 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 14 097 € | 11 779 € | 2 318 € |
| 2024 | 13 152 € | 10 840 € | 2 312 € |
| 2023 | 12 454 € | 10 332 € | 2 122 € |
| 2022 | 16 517 € | 14 254 € | 2 263 € |
| 2021 | 20 772 € | 19 119 € | 1 653 € |
| 2020 | 23 825 € | 22 455 € | 1 370 € |
| 2019 | 27 712 € | 25 081 € | 2 631 € |
| 2018 | 24 919 € | 23 468 € | 1 451 € |
| 2017 | 25 968 € | 23 720 € | 2 248 € |
| 2016 | 10 502 € | 23 766 € | −13 264 € |
| 2015 | 15 198 € | 20 318 € | −5 120 € |
| 2014 | 14 174 € | 12 381 € | 1 793 € |
| 2013 | 11 703 € | 10 540 € | 1 160 € |
| 2012 | 16 141 € | 5 701 € | 10 435 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok POES (14 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 25 417 € | −1 189 € | 14 097 € | 11 779 € | 2 318 € | 14 990 € | −4,7 % |
| 2024 | 21 715 € | 509 € | 13 152 € | 10 840 € | 2 312 € | 15 092 € | +2,3 % |
| 2023 | 19 941 € | −3 922 € | 12 454 € | 10 332 € | 2 122 € | 12 138 € | −19,7 % |
| 2022 | 16 838 € | −4 866 € | 16 517 € | 14 254 € | 2 263 € | 8 997 € | −28,9 % |
| 2021 | 12 101 € | −3 336 € | 20 772 € | 19 119 € | 1 653 € | 5 259 € | −27,6 % |
| 2020 | 12 900 € | −2 626 € | 23 825 € | 22 455 € | 1 370 € | 6 370 € | −20,4 % |
| 2019 | 21 507 € | 5 262 € | 27 712 € | 25 081 € | 2 631 € | 12 522 € | +24,5 % |
| 2018 | 17 031 € | −252 € | 24 919 € | 23 468 € | 1 451 € | 5 356 € | −1,5 % |
| 2017 | 16 580 € | 55 € | 25 968 € | 23 720 € | 2 248 € | 5 844 € | +0,3 % |
| 2016 | 21 229 € | 3 447 € | 10 502 € | 23 766 € | −13 264 € | 8 807 € | +16,2 % |
| 2015 | 19 804 € | 7 938 € | 15 198 € | 20 318 € | −5 120 € | 11 217 € | +40,1 % |
| 2014 | 16 356 € | 1 841 € | 14 174 € | 12 381 € | 1 793 € | 7 345 € | +11,3 % |
| 2013 | 18 094 € | 4 839 € | 11 703 € | 10 540 € | 1 160 € | 9 039 € | +26,7 % |
| 2012 | 17 074 € | 225 € | 16 141 € | 5 701 € | 10 435 € | 4 663 € | +1,3 % |
Riziko: zaplatí POES?
POES a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv sú 2 zmluvy s dodávateľom POES z roku 2020.
História firmy POES
Dátum vzniku POES je 12. 1. 2008, teda pred 18 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 7 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/21269/T
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2022521116
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 17 074 € · majetok 16 141 €
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Trnava. Firma vznikla 12. 1. 2008.
- Nový spoločník: Henrich PríglSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 25 417 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti POES
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu a služieb v rozsahu voľnej živnosti
- kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi ( maloobchod ) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- vedenie účtovníctva
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 2. 10. 2026.
POES v odvetví veľkoobchod
POES je v registri v odvetví Veľkoobchod (SK NACE 46), činnosť sprostredkovanie nešpecializovaného veľkoobchodu. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 138 877 € (14 214 závierok), POES má 25 417 €, čo je 18 % mediánu. V okrese Trnava je v tomto odvetví 755 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je POES 257. z 303.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 34 000 €, polovica do 138 877 €, tri štvrtiny do 775 627 €; 10 % firiem má viac než 3 999 811 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 681 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 34 000 € |
| medián | 138 877 € |
| horný kvartil | 775 627 € |
| 10 % firiem má viac než | 3 999 811 € |
| POES | 25 417 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 12. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- POES
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby POES s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | POES | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 25 417 € | 138 877 € |
| 2024 | 21 715 € | 139 348 € |
| 2023 | 19 941 € | 134 590 € |
| 2022 | 16 838 € | 133 142 € |
| 2021 | 12 101 € | 117 726 € |
| 2020 | 12 900 € | 111 877 € |
| 2019 | 21 507 € | 120 229 € |
| 2018 | 17 031 € | 118 244 € |
| 2017 | 16 580 € | 106 142 € |
| 2016 | 21 229 € | 97 867 € |
| 2015 | 19 804 € | 98 124 € |
| 2014 | 16 356 € | — |
| 2013 | 18 094 € | — |
| 2012 | 17 074 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| POES | 25 417 € |
|---|---|
| medián okresu Trnava | 258 653 € |
| medián kraja | 208 316 € |
| medián Slovenska | 138 877 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- gipscentrum, s.r.o.Dunajská Streda · tržby 59 291 € (2025)
- MONOLITH, s.r.o.Veľká Dolina · tržby 59 262 € (2025)
- Čergov, s.r.o.Hervartov · tržby 59 259 € (2025)
- Equisix s.r.o.Prešov · tržby 59 244 € (2025)
- New Millenium Consulting s.r.o.Galanta · tržby 59 229 € (2025)
- WORK RENTAL s. r. o.Košice - mestská časť Krásna · tržby 59 119 € (2024)
- ASGARD SOLUTIONS s. r. o.Trenčín · tržby 59 099 € (2025)
- J&M POINTS s r.o.Kanianka · tržby 59 068 € (2017)
- Everlong s.r.o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 59 059 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb POES, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo POES: Hrnčiarovce nad Parnou
POES sídli na adrese Františka Hečku 7023/25A, 919 35 Hrnčiarovce nad Parnou, okres Trnava. V obci Hrnčiarovce nad Parnou je 548 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 27 418. Na tej istej adrese je zapísaných 2 aktívnych subjektov.
Hrnčiarovce nad Parnou: obyvatelia a dáta ›Okres Trnava ›Adresár firiem v okrese Trnava ›
POES: IČO, sídlo a základné údaje
POES s.r.o. (IČO 43858279) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Hrnčiarovce nad Parnou, okres Trnava. Dátum vzniku je 12. 1. 2008, na trhu je 18 rokov a štatutárom je Henrich Prígl. Za rok 2025 sú v závierke tržby 25 417 € a výsledok hospodárenia −1 189 €, počet zamestnancov podľa registra je 1.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 2. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Sprostredkovanie nešpecializovaného veľkoobchodu (SK NACE 4619) |
| Základné imanie | 6 639 € |
| Vznik | 12. 1. 2008 |
| Obec | Hrnčiarovce nad Parnou |
| Okres | Okres Trnava |
| Vyrubená daň z príjmov | 340 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 13 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví veľkoobchod (SK NACE 46) POES s.r.o. má nižšie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 25 417 €, typická firma odvetvia 138 877 € (medián z 14 214 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 12. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Trnava ›Veľkoobchod: tržby a mzdy ›Veľkoobchod v Trnavskom kraji ›Mzdy v okrese Trnava ›
Sieť prepojení firmy POES
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu POES
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu POES
- Tendre27súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 93 tis. €
- Granty a dotácie81výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 201 tis. €
- Končiace zmluvy89zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 3 200 €
- Výhry konkurentov197firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 3 200 €
- Diery na trhu0odvetví chýba v obci Hrnčiarovce nad Parnou
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.704 zmlúv za 3 roky · 578 079 € · naposledy 25. 9. 2026Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava577 zmlúv za 3 roky · 6 704 980 € · naposledy 30. 9. 2026Ministerstvo obrany SR269 zmlúv za 3 roky · 1 548 763 € · naposledy 9. 10. 2026 Všetkých 1 485 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Hrnčiarovce nad Parnou
AJ Metal Design a.s.Arcus Signum, s.r.o.MediLife s.r.o.Podielnicke družstvo v HrnčiarovciachAUTOTECHMA spol. s r. o.Všetky firmy v obci Hrnčiarovce nad Parnou ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 46.19) v okrese Trnava
KD Europe s. r. o.VEXSI s.r.o.Bakalář Slovensko s.r.o.MEDCORP SLOVAKIA s.r.o.RS - STAMP k. s.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.