SPDENT s.r.o.
Košice - Juh · Činnosti zubnej lekárskej praxe
137 132 €tržby 2025 ▲ 12 %+6 435 €zisk 2025aktívna 18 rokov3 až 4 zamestnanci
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 6. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby 34 206 €, výsledok hospodárenia 185 €
- 13 : tržby 37 153 €, výsledok hospodárenia 2 399 €
- 14 : tržby 40 365 €, výsledok hospodárenia 783 €
- 15 : tržby 47 570 €, výsledok hospodárenia 1 968 €
- 16 : tržby 46 382 €, výsledok hospodárenia 826 €
- 17 : tržby 44 412 €, výsledok hospodárenia 2 512 €
- 18 : tržby 53 048 €, výsledok hospodárenia 986 €
- 19 : tržby 56 412 €, výsledok hospodárenia -13 €
- 20 : tržby 55 484 €, výsledok hospodárenia 4 805 €
- 21 : tržby 68 523 €, výsledok hospodárenia 7 200 €
- 22 : tržby 86 847 €, výsledok hospodárenia 4 222 €
- 23 : tržby 106 853 €, výsledok hospodárenia 5 605 €
- 24 : tržby 122 723 €, výsledok hospodárenia 3 555 €
- 25 : tržby 137 132 €, výsledok hospodárenia 6 435 €
SPDENT s.r.o. (IČO 43857540) mala v roku 2025 tržby 137 132 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci SPDENT
SPDENT má podľa Registra organizácií ŠÚ SR 3 až 4 zamestnancov, osobné náklady v roku 2025 boli 44 597 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | — | 44 597 € | — |
| 2024 | — | 30 581 € | — |
| 2023 | — | 28 861 € | — |
| 2022 | — | 25 679 € | — |
| 2021 | — | 25 105 € | — |
| 2020 | — | 18 166 € | — |
| 2019 | — | 22 305 € | — |
| 2018 | — | 22 135 € | — |
| 2017 | — | 16 385 € | — |
| 2016 | — | 14 828 € | — |
| 2015 | — | 16 114 € | — |
| 2014 | — | 16 113 € | — |
| 2013 | — | 16 043 € | 11 273 € |
| 2012 | — | 15 302 € | 10 729 € |
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2025 v RÚZ.
Pásmo: Register organizácií ŠÚ SR. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 2. 10. 2026.
Konateľ SPDENT
Podľa Registra právnických osôb koná za SPDENT 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 6. 10. 2026.
Spoločníci SPDENT
V registri sú zapísaní 2 spoločníci.
- MUDr. Silvia Perešová70,0 %
- Ing. Viliam Pereš30,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| MUDr. Silvia Perešováod 22. 9. 2009 | 4 648 € | 70,0 % |
| Ing. Viliam Perešod 22. 9. 2009 | 1 992 € | 30,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok SPDENT
Za rok 2025 má SPDENT v závierke tržby 137 132 €, o 11,7 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +6 435 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2025: 137 132 €.
Výkaz ziskov a strát SPDENT
Najvyššie tržby: rok 2025, 137 132 €. Najnižšie: rok 2012, 34 206 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 137 132 € |
| 2024 | 122 723 € |
| 2023 | 106 853 € |
| 2022 | 86 847 € |
| 2021 | 68 523 € |
| 2020 | 55 484 € |
| 2019 | 56 412 € |
| 2018 | 53 048 € |
| 2017 | 44 412 € |
| 2016 | 46 382 € |
| 2015 | 47 570 € |
| 2014 | 40 365 € |
| 2013 | 37 153 € |
| 2012 | 34 206 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 13 rokoch, strata v 1 roku z 14 rokov. Súčet za celé obdobie: 41 468 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 6 435 € |
| 2024 | 3 555 € |
| 2023 | 5 605 € |
| 2022 | 4 222 € |
| 2021 | 7 200 € |
| 2020 | 4 805 € |
| 2019 | −13 € |
| 2018 | 986 € |
| 2017 | 2 512 € |
| 2016 | 826 € |
| 2015 | 1 968 € |
| 2014 | 783 € |
| 2013 | 2 399 € |
| 2012 | 185 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- SPDENT
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +4,7 %, medián odvetvia +15,7 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | SPDENT | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +4,7 % | +15,7 % |
| 2024 | +2,9 % | +16,0 % |
| 2023 | +5,2 % | +17,2 % |
| 2022 | +4,9 % | +16,1 % |
| 2021 | +10,5 % | +15,7 % |
| 2020 | +8,7 % | +14,2 % |
| 2019 | 0,0 % | +13,5 % |
| 2018 | +1,9 % | +11,4 % |
| 2017 | +5,7 % | +10,2 % |
| 2016 | +1,8 % | +10,9 % |
| 2015 | +4,1 % | +9,9 % |
| 2014 | +1,9 % | — |
| 2013 | +6,5 % | — |
| 2012 | +0,5 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 10 z 13 rokov, najviac v roku 2022 (+26,7 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | +11,7 % |
| 2024 | +14,9 % |
| 2023 | +23,0 % |
| 2022 | +26,7 % |
| 2021 | +23,5 % |
| 2020 | −1,6 % |
| 2019 | +6,3 % |
| 2018 | +19,4 % |
| 2017 | −4,2 % |
| 2016 | −2,5 % |
| 2015 | +17,8 % |
| 2014 | +8,6 % |
| 2013 | +8,6 % |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha SPDENT
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 242 903 €, vlastné imanie 66 816 € a záväzky 176 087 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 242 903 € | 66 816 € | 176 087 € |
| 2024 | 244 823 € | 60 380 € | 184 443 € |
| 2023 | 72 772 € | 44 131 € | 28 641 € |
| 2022 | 47 026 € | 25 526 € | 21 500 € |
| 2021 | 27 189 € | 22 409 € | 4 780 € |
| 2020 | 17 950 € | 15 209 € | 2 741 € |
| 2019 | 15 350 € | 10 405 € | 4 945 € |
| 2018 | 28 339 € | 10 774 € | 17 565 € |
| 2017 | 10 285 € | 8 785 € | 1 500 € |
| 2016 | 9 034 € | 6 273 € | 2 761 € |
| 2015 | 11 012 € | 5 447 € | 5 565 € |
| 2014 | 22 666 € | 13 479 € | 9 187 € |
| 2013 | 23 540 € | 12 696 € | 10 844 € |
| 2012 | 12 049 € | 10 297 € | 1 752 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok SPDENT (14 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 137 132 € | 6 435 € | 242 903 € | 66 816 € | 176 087 € | 82 723 € | +4,7 % |
| 2024 | 122 723 € | 3 555 € | 244 823 € | 60 380 € | 184 443 € | 55 091 € | +2,9 % |
| 2023 | 106 853 € | 5 605 € | 72 772 € | 44 131 € | 28 641 € | 46 706 € | +5,2 % |
| 2022 | 86 847 € | 4 222 € | 47 026 € | 25 526 € | 21 500 € | 35 246 € | +4,9 % |
| 2021 | 68 523 € | 7 200 € | 27 189 € | 22 409 € | 4 780 € | 33 516 € | +10,5 % |
| 2020 | 55 484 € | 4 805 € | 17 950 € | 15 209 € | 2 741 € | 22 481 € | +8,7 % |
| 2019 | 56 412 € | −13 € | 15 350 € | 10 405 € | 4 945 € | 23 698 € | 0,0 % |
| 2018 | 53 048 € | 986 € | 28 339 € | 10 774 € | 17 565 € | 24 726 € | +1,9 % |
| 2017 | 44 412 € | 2 512 € | 10 285 € | 8 785 € | 1 500 € | 22 036 € | +5,7 % |
| 2016 | 46 382 € | 826 € | 9 034 € | 6 273 € | 2 761 € | 21 260 € | +1,8 % |
| 2015 | 47 570 € | 1 968 € | 11 012 € | 5 447 € | 5 565 € | 23 996 € | +4,1 % |
| 2014 | 40 365 € | 783 € | 22 666 € | 13 479 € | 9 187 € | 23 199 € | +1,9 % |
| 2013 | 37 153 € | 2 399 € | 23 540 € | 12 696 € | 10 844 € | 22 569 € | +6,5 % |
| 2012 | 34 206 € | 185 € | 12 049 € | 10 297 € | 1 752 € | 20 772 € | +0,5 % |
Riziko: zaplatí SPDENT?
SPDENT a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv sú 2 zmluvy s dodávateľom SPDENT z rokov 2020 až 2026.
Rok s najväčším objemom: 2020, 0 € v 1 zmluve.
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmlúv | Objem |
|---|---|---|
| 2026 | 1 | 0 € |
| 2020 | 1 | 0 € |
Zdroj: Centrálny register zmlúv (crz.gov.sk); nezmyselné sumy vynechané, výpočet Štatistiky.sk.
História firmy SPDENT
Dátum vzniku SPDENT je 1. 12. 2007, teda pred 18 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 7 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/20801/V
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 34 206 € · majetok 12 049 €
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Košice. Firma vznikla 1. 12. 2007.
- Nový spoločník: MUDr. Silvia PerešováSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 137 132 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti SPDENT
- poskytovanie software - predaj hotových programov na základe zmluvy s autorom
- poradenská služba a dodávanie programového vybavenia počítača (software)
- kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) v rozsahu voľných živností
- prevádzkovanie zdravotníckeho zariadenia - ambulancie s odborným zameraním stomatológia
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 6. 10. 2026.
SPDENT v odvetví zdravotníctvo
SPDENT je v registri v odvetví Zdravotníctvo (SK NACE 86), činnosť činnosti zubnej lekárskej praxe. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 182 668 € (6 337 závierok), SPDENT má 137 132 €, čo je 75 % mediánu. V okrese Košice IV je v tomto odvetví 189 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je SPDENT 84. z 133.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 116 283 €, polovica do 182 668 €, tri štvrtiny do 285 444 €; 10 % firiem má viac než 569 937 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 62 316 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 116 283 € |
| medián | 182 668 € |
| horný kvartil | 285 444 € |
| 10 % firiem má viac než | 569 937 € |
| SPDENT | 137 132 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 17. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- SPDENT
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby SPDENT s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | SPDENT | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 137 132 € | 182 668 € |
| 2024 | 122 723 € | 175 576 € |
| 2023 | 106 853 € | 163 167 € |
| 2022 | 86 847 € | 137 698 € |
| 2021 | 68 523 € | 124 862 € |
| 2020 | 55 484 € | 106 843 € |
| 2019 | 56 412 € | 104 573 € |
| 2018 | 53 048 € | 91 372 € |
| 2017 | 44 412 € | 83 292 € |
| 2016 | 46 382 € | 80 644 € |
| 2015 | 47 570 € | 74 470 € |
| 2014 | 40 365 € | — |
| 2013 | 37 153 € | — |
| 2012 | 34 206 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| SPDENT | 137 132 € |
|---|---|
| medián okresu Košice IV | 168 176 € |
| medián kraja | 160 485 € |
| medián Slovenska | 182 668 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- CHIRURGIA, s.r.o.Nové Zámky · tržby 316 869 € (2025)
- ANGYN s.r.o.Lipovník · tržby 316 639 € (2025)
- RS HealthConsulting s.r.o.Nové Zámky · tržby 316 421 € (2025)
- NOVOZDRAV, s.r.o.Zvolenská Slatina · tržby 316 219 € (2025)
- PRIMA MEDIC s.r.o.Spišská Nová Ves · tržby 316 118 € (2025)
- RM - MEDICAL, s. r. o.Kysucké Nové Mesto · tržby 316 116 € (2025)
- IRONMAN, spol. s r.o.Levice · tržby 315 959 € (2025)
- MEA-MED, s.r.o.Banská Bystrica · tržby 315 596 € (2025)
- REUMAMED POPRAD, s.r.o.Poprad · tržby 315 595 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb SPDENT, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo SPDENT: Košice - Juh
SPDENT sídli na adrese Rastislavova 30/763, 040 01 Košice, okres Košice IV. V obci Košice - Juh je 8 700 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 16 426. Na tej istej adrese je zapísaných 2 aktívnych subjektov.
Košice - Juh: obyvatelia a dáta ›Okres Košice IV ›Adresár firiem v okrese Košice IV ›
SPDENT: IČO, sídlo a základné údaje
SPDENT s.r.o. (IČO 43857540) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Košice - Juh, okres Košice IV. Dátum vzniku je 1. 12. 2007, na trhu je 18 rokov a štatutárom je MUDr. Silvia Perešová. Za rok 2025 sú v závierke tržby 137 132 € a výsledok hospodárenia +6 435 €, počet zamestnancov podľa registra je 3 až 4.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 6. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Činnosti zubnej lekárskej praxe (SK NACE 8623) |
| Základné imanie | 6 640 € |
| Vznik | 1. 12. 2007 |
| Obec | Košice - Juh |
| Okres | Okres Košice IV |
| Účtovných závierok v registri | 13 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví zdravotníctvo (SK NACE 86) SPDENT s.r.o. má nižšie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 137 132 €, typická firma odvetvia 182 668 € (medián z 6 337 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 17. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Košice IV ›Zdravotníctvo: tržby a mzdy ›Zdravotníctvo v Košickom kraji ›Mzdy v okrese Košice IV ›
Sieť prepojení firmy SPDENT
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu SPDENT
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu SPDENT
- Tendre39súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 356 tis. €
- Granty a dotácie78výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 385 tis. €
- Končiace zmluvy493zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 200 €
- Výhry konkurentov179firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 15 tis. €
- Diery na trhu0odvetví chýba v meste Košice - Juh
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.7 012 zmlúv za 3 roky · 52 688 € · naposledy 28. 9. 2026Správa majetku Košického samosprávneho kraja145 zmlúv za 3 roky · 113 € · naposledy 6. 10. 2026Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Vranov nad Topľou75 zmlúv za 3 roky · 509 550 € · naposledy 20. 9. 2026 Všetkých 168 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
Najväčšie firmy v mestskej časti Košice - Juh
GymBeam s.r.o.Deutsche Telekom Systems Solutions Slovakia…TRANSSERVIS, a.s. KošiceDeutsche Telekom IT & Telecommunications…Carmeuse Slovakia, s.r.o.Všetky firmy v mestskej časti Košice - Juh ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 86.23) v okrese Košice IV
DENTAL CLINIC GOLD s.r.o.STONEK s.r.o.HOLLYWOOD SMILE s.r.o.OHLASDENT s.r.o.SCHWARTZDENT s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.