Pozemkové spoločenstvo Urbariát Drienov pasienok
Drienov · Lesné hospodárstvo a ostatné služby v lesníctve
2 108 €tržby 2024 ▲ 0 %−6 849 €strata 2024aktívna 12 rokov
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 2. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 21 : tržby 2 108 €, výsledok hospodárenia 1 957 €
- 22 : tržby 2 108 €, výsledok hospodárenia 1 569 €
- 23 : tržby 2 108 €, výsledok hospodárenia 1 668 €
- 24 : tržby 2 108 €, výsledok hospodárenia -6 849 €
- 25 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia 1 659 €
Pozemkové spoločenstvo Urbariát Drienov pasienok (IČO 42381525) mala v roku 2024 tržby 2 108 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2024, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 11
Štatutári Pozemkové spoločenstvo Urbariát Drienov pasienok
Podľa Registra právnických osôb konajú za Pozemkové spoločenstvo Urbariát Drienov pasienok 2 štatutári. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 2. 10. 2026.
Tržby, zisk a majetok Pozemkové spoločenstvo Urbariát Drienov pasienok
Za rok 2024 má Pozemkové spoločenstvo Urbariát Drienov pasienok v závierke tržby 2 108 €, o 0,0 % viac než v roku 2023, a výsledok hospodárenia −6 849 €. Závierky máme za 5 rokov (2021 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2021: 2 108 €.
Výkaz ziskov a strát Pozemkové spoločenstvo Urbariát Drienov pasienok
Najvyššie tržby: rok 2021, 2 108 €. Najnižšie: rok 2021, 2 108 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | — |
| 2024 | 2 108 € |
| 2023 | 2 108 € |
| 2022 | 2 108 € |
| 2021 | 2 108 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 4 rokoch, strata v 1 roku z 5 rokov. Súčet za celé obdobie: 4 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 1 659 € |
| 2024 | −6 849 € |
| 2023 | 1 668 € |
| 2022 | 1 569 € |
| 2021 | 1 957 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- Pozemkové spoločenstvo Urbariát Drienov pasienok
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +79,1 %, medián odvetvia +12,9 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | Pozemkové spoločenstvo Urbariát Drienov pasienok | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | — | +15,8 % |
| 2024 | — | +12,9 % |
| 2023 | +79,1 % | +11,8 % |
| 2022 | +74,4 % | +18,1 % |
| 2021 | +92,8 % | +16,4 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 0 z 3 roky, najviac v roku 2022 (0,0 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | — |
| 2024 | 0,0 % |
| 2023 | 0,0 % |
| 2022 | 0,0 % |
| 2021 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha Pozemkové spoločenstvo Urbariát Drienov pasienok
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 3 923 €, vlastné imanie 3 739 € a záväzky 184 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 3 923 € | 3 739 € | 184 € |
| 2024 | 2 080 € | 2 080 € | — |
| 2023 | 9 223 € | 8 929 € | 294 € |
| 2022 | 7 538 € | 7 261 € | 277 € |
| 2021 | 6 089 € | 5 744 € | 345 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok Pozemkové spoločenstvo Urbariát Drienov pasienok (5 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | 1 659 € | 3 923 € | 3 739 € | 184 € | −113 € | — |
| 2024 | 2 108 € | −6 849 € | 2 080 € | 2 080 € | — | −892 € | −324,9 % |
| 2023 | 2 108 € | 1 668 € | 9 223 € | 8 929 € | 294 € | 2 002 € | +79,1 % |
| 2022 | 2 108 € | 1 569 € | 7 538 € | 7 261 € | 277 € | 1 886 € | +74,4 % |
| 2021 | 2 108 € | 1 957 € | 6 089 € | 5 744 € | 345 € | 2 105 € | +92,8 % |
Riziko: zaplatí Pozemkové spoločenstvo Urbariát Drienov pasienok?
Peniaze od štátu: Pozemkové spoločenstvo Urbariát Drienov pasienok
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy Pozemkové spoločenstvo Urbariát Drienov pasienok
Dátum vzniku Pozemkové spoločenstvo Urbariát Drienov pasienok je 14. 4. 2014, teda pred 12 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2021. Na časovej osi je spolu 8 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiPozemkové spoločenstvo · R-0070/PO
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2021tržby 2 108 € · majetok 6 089 €
- Nový štatutár: Jozef PetroPredseda
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 5.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti Pozemkové spoločenstvo Urbariát Drienov pasienok
- Lesné hospodárstvo a ostatné služby v lesníctve
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 2. 10. 2026.
Pozemkové spoločenstvo Urbariát Drienov pasienok v odvetví lesníctvo a ťažba dreva
Pozemkové spoločenstvo Urbariát Drienov pasienok je v registri v odvetví Lesníctvo a ťažba dreva (SK NACE 02), činnosť lesné hospodárstvo a ostatné služby v lesníctve. Medián tržieb odvetvia za rok 2024 je 23 973 € (3 667 závierok), Pozemkové spoločenstvo Urbariát Drienov pasienok má 2 108 €, čo je 9 % mediánu. V okrese Prešov je v tomto odvetví 312 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je Pozemkové spoločenstvo Urbariát Drienov pasienok 108. z 132.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 6 959 €, polovica do 23 973 €, tri štvrtiny do 74 321 €; 10 % firiem má viac než 284 767 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 1 488 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 6 959 € |
| medián | 23 973 € |
| horný kvartil | 74 321 € |
| 10 % firiem má viac než | 284 767 € |
| Pozemkové spoločenstvo Urbariát Drienov pasienok | 2 108 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 14. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- Pozemkové spoločenstvo Urbariát Drienov pasienok
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby Pozemkové spoločenstvo Urbariát Drienov pasienok s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | Pozemkové spoločenstvo Urbariát Drienov pasienok | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | — | 24 499 € |
| 2024 | 2 108 € | 23 973 € |
| 2023 | 2 108 € | 24 589 € |
| 2022 | 2 108 € | 26 919 € |
| 2021 | 2 108 € | 20 660 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2024.
Čísla v tabuľke
| Pozemkové spoločenstvo Urbariát Drienov pasienok | 2 108 € |
|---|---|
| medián okresu Prešov | 13 994 € |
| medián kraja | 20 467 € |
| medián Slovenska | 23 973 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- Urbár pozemkové spoločenstvo Dolná ŽdaňaDolná Ždaňa · tržby 4 779 € (2025)
- Urbárske pozemkové spoločenstvo v ĽuboticiachĽubotice · tržby 4 766 € (2025)
- Komposesorát pozemkové spoločenstvo ŠtítnikŠtítnik · tržby 4 740 € (2025)
- Urbárska spoločnosť Čerenčany, pozem. spol.Veľké Teriakovce · tržby 4 721 € (2025)
- Urbárske pozemkové spoločenstvo obce ChtelnicaChtelnica · tržby 4 701 € (2025)
- Združenie urbaristov a pasienkových pozemkových spoločenstiev obce Drienovec, p.s.Drienovec · tržby 4 696 € (2025)
- Urbár Rudlová, pozemkové spoločenstvoBanská Bystrica · tržby 4 687 € (2025)
- Lana FASHION s. r. o.Zalužice · tržby 4 684 € (2014)
- Urbárne a pasienkové pozemkové spoločenstvo Krásnohorské PodhradieKrásnohorské Podhradie · tržby 4 680 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb Pozemkové spoločenstvo Urbariát Drienov pasienok, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo Pozemkové spoločenstvo Urbariát Drienov pasienok: Drienov
Pozemkové spoločenstvo Urbariát Drienov pasienok sídli na adrese Žižkova 37, 082 04 Drienov, okres Prešov. V obci Drienov je 214 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 29 243.
Drienov: obyvatelia a dáta ›Okres Prešov ›Adresár firiem v okrese Prešov ›
Pozemkové spoločenstvo Urbariát Drienov pasienok: IČO, sídlo a základné údaje
Pozemkové spoločenstvo Urbariát Drienov pasienok (IČO 42381525) je pozemkové spoločenstvo so sídlom v obci Drienov, okres Prešov. Dátum vzniku je 14. 4. 2014, na trhu je 12 rokov a štatutármi sú Jozef Petro a Katarína Golodžejová. Za rok 2024 sú v závierke tržby 2 108 € a výsledok hospodárenia −6 849 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 2. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Pozemkové spoločenstvo |
|---|---|
| Odvetvie | Lesné hospodárstvo a ostatné služby v lesníctve (SK NACE 0210) |
| Vznik | 14. 4. 2014 |
| Obec | Drienov |
| Okres | Okres Prešov |
| Účtovných závierok v registri | 9 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 11. 9. 2026.
V odvetví lesníctvo a ťažba dreva (SK NACE 02) Pozemkové spoločenstvo Urbariát Drienov pasienok má nižšie tržby než typická firma: za rok 2024 mala 2 108 €, typická firma odvetvia 23 973 € (medián z 3 667 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 14. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Prešov ›Lesníctvo a ťažba dreva: tržby a mzdy ›Lesníctvo a ťažba dreva v Prešovskom kraji ›Mzdy v okrese Prešov ›
Sieť prepojení firmy Pozemkové spoločenstvo Urbariát Drienov pasienok
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu Pozemkové spoločenstvo Urbariát Drienov pasienok
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu Pozemkové spoločenstvo Urbariát Drienov pasienok
- Tendre6súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 714 tis. €
- Granty a dotácie77výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 90 tis. €
- Končiace zmluvy305zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 3 300 €
- Výhry konkurentov77firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 38 tis. €
- Diery na trhu8odvetví chýba v obci Drienovtypický nepokrytý dopyt 49 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Pôdohospodárska platobná agentúra Hraničná 12, 815 26 Bratislava776 zmlúv za 3 roky · 93 291 690 € · naposledy 9. 12. 2025Slovenský pozemkový fond315 zmlúv za 3 roky · 3 984 € · naposledy 30. 9. 2026VIVA ENERGY SK, s.r.o.273 zmlúv za 3 roky · 7 904 268 € · naposledy 9. 10. 2026 Všetkých 2 890 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Drienov
ENKO group s. r. o.RONEX WORLD s.r.o.ENKO, s.r.o.PD Lemešany, s.r.o.Ľudmila n.o.Všetky firmy v obci Drienov ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 02.10) v okrese Prešov
Pozemkové spoločenstvo Sopotnica SedlicePozemkové spoločenstvo, združenie bývalých…Lesné pozemkové spoločenstvo VíťazPozemkové spoločenstvo KOPYTOV Šindliarp.s. Pasienková a lesná urbárska spoločnosť…
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.