Žilinská komunitná nadácia
Žilina · Ostatná sociálna starostlivosť bez ubytovania i. n.
aktívna 14 rokov1 zamestnanec
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 14. 10. 2026
Tržby a zisk
Žilinská komunitná nadácia: závierky v registri má, ale bez riadku s tržbami.
Žilinská komunitná nadácia (IČO 42218659), sídlo Žilina, je v registri zapísaná od 7. 11. 2011 (Register právnických osôb ŠÚ SR, zber 14. 10. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci Žilinská komunitná nadácia
Žilinská komunitná nadácia má podľa Registra organizácií ŠÚ SR 1 zamestnancov.
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
Pásmo: Register organizácií ŠÚ SR.
Štatutár Žilinská komunitná nadácia
Podľa Registra právnických osôb koná za Žilinská komunitná nadácia 1 štatutár. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.
Spoločník Žilinská komunitná nadácia
V registri je zapísaný 1 spoločník.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.
Tržby, zisk a majetok Žilinská komunitná nadácia
Závierky máme za 5 rokov (2021 až 2025), riadok s tržbami v nich nie je vyplnený. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 0 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát Žilinská komunitná nadácia
Zisk v 1 roku, strata v 4 rokoch z 5 rokov. Súčet za celé obdobie: −11 390 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 2 228 € |
| 2024 | −3 374 € |
| 2023 | −5 537 € |
| 2022 | −2 865 € |
| 2021 | −1 841 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha Žilinská komunitná nadácia
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 60 941 €, vlastné imanie 11 666 € a záväzky 473 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 60 941 € | 11 666 € | 473 € |
| 2024 | 72 507 € | 9 439 € | 473 € |
| 2023 | 76 860 € | 12 813 € | 470 € |
| 2022 | 68 399 € | 18 350 € | — |
| 2021 | 38 771 € | 21 215 € | 17 556 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok Žilinská komunitná nadácia (5 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | 2 228 € | 60 941 € | 11 666 € | 473 € | — | — |
| 2024 | — | −3 374 € | 72 507 € | 9 439 € | 473 € | — | — |
| 2023 | — | −5 537 € | 76 860 € | 12 813 € | 470 € | — | — |
| 2022 | — | −2 865 € | 68 399 € | 18 350 € | — | — | — |
| 2021 | — | −1 841 € | 38 771 € | 21 215 € | 17 556 € | — | — |
Riziko: zaplatí Žilinská komunitná nadácia?
Žilinská komunitná nadácia a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 58 zmlúv s dodávateľom Žilinská komunitná nadácia v objeme 44 047 € z rokov 2022 až 2026. Najväčší objem je s odberateľom Základná škola, Slovenských dobrovoľníkov 122/7, Žilina: 11 789 € v 3 zmluvách.
Rok s najväčším objemom: 2025, 26 284 € v 27 zmluvách.
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmlúv | Objem |
|---|---|---|
| 2026 | 1 | 797 € |
| 2025 | 27 | 26 284 € |
| 2024 | 10 | 3 420 € |
| 2023 | 12 | 7 004 € |
| 2022 | 8 | 6 542 € |
Zdroj: Centrálny register zmlúv (crz.gov.sk); nezmyselné sumy vynechané, výpočet Štatistiky.sk.
História firmy Žilinská komunitná nadácia
Dátum vzniku Žilinská komunitná nadácia je 7. 11. 2011, teda pred 14 rokmi. Skoršie obchodné meno: Nadácia žilinský lesopark. Závierky v registri máme od roku 2021.
- Vznik spoločnostiNadácia · 203/Na-2002/1006
- Zapísaný správca: Matej FranekSprávca
- Zmena obchodného menaPredtým Nadácia žilinský lesopark, odvtedy Žilinská komunitná nadácia.
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2021majetok 38 771 €
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ MS Cesta k vodojemu 386/4, Žilina. Firma vznikla 7. 11. 2011.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 5.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti Žilinská komunitná nadácia
- rôzne
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.
Žilinská komunitná nadácia v odvetví sociálna práca bez ubytovania
Žilinská komunitná nadácia je v registri v odvetví Sociálna práca bez ubytovania (SK NACE 88), činnosť ostatná sociálna starostlivosť bez ubytovania i. n.. V okrese Žilina je v tomto odvetví 136 aktívnych subjektov.
Sídlo Žilinská komunitná nadácia: Žilina
Žilinská komunitná nadácia sídli na adrese Námestie obetí komunizmu 1, 011 31 Žilina, okres Žilina. V obci Žilina je 21 308 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 34 660. Na tej istej adrese je zapísaných 8 aktívnych subjektov.
Žilina: obyvatelia a dáta ›Okres Žilina ›Adresár firiem v okrese Žilina ›
Žilinská komunitná nadácia: IČO, sídlo a základné údaje
Žilinská komunitná nadácia (IČO 42218659) je nadácia so sídlom v obci Žilina, okres Žilina. Dátum vzniku je 7. 11. 2011, na trhu je 14 rokov a štatutárom je Matej Franek. Počet zamestnancov podľa registra je 1.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Nadácia |
|---|---|
| Odvetvie | Ostatná sociálna starostlivosť bez ubytovania i. n. (SK NACE 8899) |
| Vznik | 7. 11. 2011 |
| Skoršie názvy | Nadácia žilinský lesopark |
| Obec | Žilina |
| Okres | Okres Žilina |
| Vyrubená daň z príjmov | 0 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 20 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 11. 9. 2026.
Sieť prepojení firmy Žilinská komunitná nadácia
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu Žilinská komunitná nadácia
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu Žilinská komunitná nadácia
- Tendre38súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 400 tis. €
- Granty a dotácie80výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 386 tis. €
- Končiace zmluvy1 250zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 3 000 €
- Výhry konkurentov183firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 16 tis. €
- Diery na trhu3odvetvia chýbajú v meste Žilinatypický nepokrytý dopyt 1,2 mil. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava549 zmlúv za 3 roky · 26 584 387 € · naposledy 18. 9. 2026Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR443 zmlúv za 3 roky · 95 241 305 € · naposledy 17. 9. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a. s.165 zmlúv za 3 roky · 7 000 € · naposledy 30. 7. 2026 Všetkých 3 544 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o.Technické služby mesta Žilina, s.r.o.ŽILBYT, s.r.o.Správa športových zariadení mesta Žilina…Energetická spoločnosť mesta Žilina, s. r…
Najväčšie firmy v obci Žilina
Stredoslovenská energetika, a. s.SUNGWOO HITECH Slovakia s.r.o.Stredoslovenská distribučná, a.s.TIPSPORT SK, a.s.Hyundai Transys Slovakia s. r. o.Všetky firmy v obci Žilina ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 88.99) v okrese Žilina
Gianna, n. o.Slovenský Červený kríž, územný spolok ŽilinaFamiliae Locum - Rodinkovo, n. o.Centrum poradenstva a vzdelávania, n. o…NADÁCIA POLIS ŽILINA
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.