Miestna akčná skupina HNILEC, o.z.
Margecany · Činnosti ostatných členských organizácií i. n.
450 €tržby 2025 ▲ 49 %−108 724 €strata 2025aktívna 18 rokov2 zamestnanci
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 9. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 21 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia 57 436 €
- 22 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia 35 016 €
- 23 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia 1 148 €
- 24 : tržby 302 €, výsledok hospodárenia 71 851 €
- 25 : tržby 450 €, výsledok hospodárenia -108 723 €
Miestna akčná skupina HNILEC, o.z. (IČO 42101638) mala v roku 2025 tržby 450 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci Miestna akčná skupina HNILEC
Miestna akčná skupina HNILEC má podľa Registra organizácií ŠÚ SR 2 zamestnancov.
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
Pásmo: Register organizácií ŠÚ SR.
Štatutári Miestna akčná skupina HNILEC
Podľa Registra právnických osôb konajú za Miestna akčná skupina HNILEC 3 štatutári. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 9. 10. 2026.
Tržby, zisk a majetok Miestna akčná skupina HNILEC
Za rok 2025 má Miestna akčná skupina HNILEC v závierke tržby 450 €, o 49,0 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia −108 724 €. Závierky máme za 5 rokov (2021 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2025: 450 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 0 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát Miestna akčná skupina HNILEC
Najvyššie tržby: rok 2025, 450 €. Najnižšie: rok 2024, 302 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 450 € |
| 2024 | 302 € |
| 2023 | — |
| 2022 | — |
| 2021 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 4 rokoch, strata v 1 roku z 5 rokov. Súčet za celé obdobie: 56 728 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | −108 724 € |
| 2024 | 71 851 € |
| 2023 | 1 148 € |
| 2022 | 35 016 € |
| 2021 | 57 436 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha Miestna akčná skupina HNILEC
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 37 748 €, vlastné imanie 33 971 € a záväzky 3 778 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 37 748 € | 33 971 € | 3 778 € |
| 2024 | 336 658 € | 216 175 € | 28 632 € |
| 2023 | 159 133 € | 144 324 € | 14 809 € |
| 2022 | 194 155 € | 143 176 € | 12 390 € |
| 2021 | 243 405 € | 108 160 € | 15 101 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok Miestna akčná skupina HNILEC (5 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 450 € | −108 724 € | 37 748 € | 33 971 € | 3 778 € | — | −24 160,8 % |
| 2024 | 302 € | 71 851 € | 336 658 € | 216 175 € | 28 632 € | — | +23 791,8 % |
| 2023 | — | 1 148 € | 159 133 € | 144 324 € | 14 809 € | — | — |
| 2022 | — | 35 016 € | 194 155 € | 143 176 € | 12 390 € | — | — |
| 2021 | — | 57 436 € | 243 405 € | 108 160 € | 15 101 € | — | — |
Riziko: zaplatí Miestna akčná skupina HNILEC?
Miestna akčná skupina HNILEC a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 12 zmlúv s dodávateľom Miestna akčná skupina HNILEC v objeme 3 781 299 € z rokov 2016 až 2026. Najväčší objem je s odberateľom Pôdohospodárska platobná agentúra: 2 769 736 € v 4 zmluvách.
Rok s najväčším objemom: 2026, 2 542 636 € v 2 zmluvách.
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmlúv | Objem |
|---|---|---|
| 2026 | 2 | 2 542 636 € |
| 2025 | 1 | 450 € |
| 2024 | 1 | 165 332 € |
| 2023 | 2 | 55 900 € |
| 2019 | 2 | 795 599 € |
| 2018 | 2 | 199 682 € |
| 2016 | 2 | 21 700 € |
Zdroj: Centrálny register zmlúv (crz.gov.sk); nezmyselné sumy vynechané, výpočet Štatistiky.sk.
História firmy Miestna akčná skupina HNILEC
Dátum vzniku Miestna akčná skupina HNILEC je 13. 3. 2008, teda pred 18 rokmi. Skoršie obchodné meno: MAS HNILEC. Závierky v registri máme od roku 2021. Na časovej osi je spolu 13 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiZdruženie (zväz, spolok, spoločnosť, klub ai.) · VVS/1-900/90-31613
- Zmena obchodného menaPredtým MAS HNILEC, odvtedy Miestna akčná skupina HNILEC, o.z.
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky - Okresný úrad Košice, hodnota zmluvy 10 000 €. Firma vznikla 13. 3. 2008.
- Nový štatutár: Tibor TheisIný štatutárny orgán
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2021majetok 243 405 €
- Nový štatutár: Jitka PuhallováIný štatutárny orgán
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 5, posledné tržby 450 €.
- Najväčšia verejná zmluva: 2 539 636 €Objednávateľ Pôdohospodárska platobná agentúra. Zmluva o poskytnutí finančného príspevku č. 308040FYX9
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti Miestna akčná skupina HNILEC
- rozvoj obce, regiónu, CR
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 9. 10. 2026.
Miestna akčná skupina HNILEC v odvetví členské organizácie
Miestna akčná skupina HNILEC je v registri v odvetví Členské organizácie (SK NACE 94), činnosť činnosti ostatných členských organizácií i. n.. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 9 946 € (10 723 závierok), Miestna akčná skupina HNILEC má 450 €, čo je 5 % mediánu. V okrese Gelnica je v tomto odvetví 225 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je Miestna akčná skupina HNILEC 45. z 47.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 2 600 €, polovica do 9 946 €, tri štvrtiny do 29 747 €; 10 % firiem má viac než 74 554 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 391 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 2 600 € |
| medián | 9 946 € |
| horný kvartil | 29 747 € |
| 10 % firiem má viac než | 74 554 € |
| Miestna akčná skupina HNILEC | 450 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 12. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- Miestna akčná skupina HNILEC
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby Miestna akčná skupina HNILEC s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | Miestna akčná skupina HNILEC | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 450 € | 9 946 € |
| 2024 | 302 € | 8 833 € |
| 2023 | — | 8 790 € |
| 2022 | — | 8 089 € |
| 2021 | — | 3 034 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| Miestna akčná skupina HNILEC | 450 € |
|---|---|
| medián okresu Gelnica | 10 633 € |
| medián kraja | 9 800 € |
| medián Slovenska | 9 946 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- JednotaGymSenica · tržby 1 031 € (2025)
- Environmentálna poradňa StudničkaBratislava - mestská časť Karlova Ves · tržby 1 031 € (2025)
- NELEGÁLŠurany · tržby 1 029 € (2025)
- Ženský spolok pri Reformovanej kresťanskej cirkvi v KomárneKomárno · tržby 1 028 € (2025)
- Občianske združenie HELP L-TLovčica-Trubín · tržby 1 027 € (2025)
- JeduBohdanovce nad Trnavou · tržby 1 026 € (2025)
- "Kolárovo a okolie - Gúta és Vidéke"Kolárovo · tržby 1 025 € (2025)
- Six RoadsBratislava - mestská časť Nové Mesto · tržby 1 025 € (2025)
- Slovenská lesnícka spoločnosťZvolen · tržby 1 024 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb Miestna akčná skupina HNILEC, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo Miestna akčná skupina HNILEC: Margecany
Miestna akčná skupina HNILEC sídli na adrese Obchodná 7, 055 01 Margecany, okres Gelnica. V obci Margecany je 223 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 2 823. Na tej istej adrese je zapísaných 5 aktívnych subjektov.
Margecany: obyvatelia a dáta ›Okres Gelnica ›Adresár firiem v okrese Gelnica ›
Miestna akčná skupina HNILEC: IČO, sídlo a základné údaje
Miestna akčná skupina HNILEC, o.z. (IČO 42101638) je združenie (zväz, spolok, spoločnosť, klub ai.) so sídlom v obci Margecany, okres Gelnica. Dátum vzniku je 13. 3. 2008, na trhu je 18 rokov a štatutármi sú Tibor Theis, Viliam Mjartan a 1 ďalší. Za rok 2025 sú v závierke tržby 450 € a výsledok hospodárenia −108 724 €, počet zamestnancov podľa registra je 2.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 9. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Združenie (zväz, spolok, spoločnosť, klub ai.) |
|---|---|
| Odvetvie | Činnosti ostatných členských organizácií i. n. (SK NACE 9499) |
| Vznik | 13. 3. 2008 |
| Skoršie názvy | MAS HNILEC |
| Obec | Margecany |
| Okres | Okres Gelnica |
| Vyrubená daň z príjmov | 0 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 11 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 11. 9. 2026.
V odvetví členské organizácie (SK NACE 94) Miestna akčná skupina HNILEC, o.z. má nižšie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 450 €, typická firma odvetvia 9 946 € (medián z 10 723 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 12. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Gelnica ›Členské organizácie: tržby a mzdy ›Členské organizácie v Košickom kraji ›Mzdy v okrese Gelnica ›
Sieť prepojení firmy Miestna akčná skupina HNILEC
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu Miestna akčná skupina HNILEC
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu Miestna akčná skupina HNILEC
- Tendre57súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 89 tis. €
- Granty a dotácie83výziev s uzávierkou do mesiaca
- Končiace zmluvy3 342zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 2 000 €
- Diery na trhu7odvetví chýba v obci Margecanytypický nepokrytý dopyt 52 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Fond na podporu kultúry národnostných menšín2 864 zmlúv za 3 roky · 17 306 536 € · naposledy 6. 10. 2026Fond na podporu umenia2 439 zmlúv za 3 roky · 22 816 732 € · naposledy 5. 10. 2026Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava1 847 zmlúv za 3 roky · 78 096 323 € · naposledy 9. 10. 2026 Všetkých 6 396 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
Podtatranská vodárenská prevádzková…Obec HelcmanovceObec KolinovceSKINAUTIQUE CLUB s.r.o.Združenie mesta a obcí pre separovaný zber…
Najväčšie firmy v obci Margecany
Obecný podnik Margecany, s.r.o.STAVAKOV s.r.o.JUSPA s.r.o.Mária PED, s.r.o.Hydina Furajtár s.r.o.Všetky firmy v obci Margecany ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 94.99) v okrese Gelnica
Margecianske fajnotyPUPPY LOVE - Občianske ZdruženieZáchranná služba východCechovské huculeObčianske združenie Prakovské mažoretky
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.