Občianske združenie HELIOS
Zvolen · Činnosti ostatných členských organizácií i. n.
2 477 €tržby 2025 ▲ 36 %+775 €zisk 2025aktívna 24 rokov
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 7. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 21 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia neuvedený
- 22 : tržby 3 638 €, výsledok hospodárenia 892 €
- 23 : tržby 1 960 €, výsledok hospodárenia 31 €
- 24 : tržby 1 823 €, výsledok hospodárenia 379 €
- 25 : tržby 2 477 €, výsledok hospodárenia 775 €
Občianske združenie HELIOS (IČO 37890611) mala v roku 2025 tržby 2 477 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 11
Štatutári Občianske združenie HELIOS
Podľa Registra právnických osôb konajú za Občianske združenie HELIOS 3 štatutári. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 7. 10. 2026.
Tržby, zisk a majetok Občianske združenie HELIOS
Za rok 2025 má Občianske združenie HELIOS v závierke tržby 2 477 €, o 35,9 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +775 €. Závierky máme za 5 rokov (2021 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2022: 3 638 €.
Výkaz ziskov a strát Občianske združenie HELIOS
Najvyššie tržby: rok 2022, 3 638 €. Najnižšie: rok 2024, 1 823 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 2 477 € |
| 2024 | 1 823 € |
| 2023 | 1 960 € |
| 2022 | 3 638 € |
| 2021 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 4 rokoch, strata v 0 rokoch z 4 roky. Súčet za celé obdobie: 2 077 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 775 € |
| 2024 | 379 € |
| 2023 | 31 € |
| 2022 | 892 € |
| 2021 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- Občianske združenie HELIOS
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +31,3 %, medián odvetvia +4,7 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | Občianske združenie HELIOS | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +31,3 % | +4,7 % |
| 2024 | +20,8 % | +4,7 % |
| 2023 | +1,6 % | +4,1 % |
| 2022 | +24,5 % | +4,0 % |
| 2021 | — | +28,7 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 1 z 3 roky, najviac v roku 2025 (+35,9 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | +35,9 % |
| 2024 | −7,0 % |
| 2023 | −46,1 % |
| 2022 | — |
| 2021 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha Občianske združenie HELIOS
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 7 910 €, vlastné imanie 7 418 € a záväzky 492 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 7 910 € | 7 418 € | 492 € |
| 2024 | 7 135 € | 6 835 € | 300 € |
| 2023 | 7 142 € | 7 142 € | — |
| 2022 | 7 111 € | 7 111 € | — |
| 2021 | 7 793 € | 7 673 € | 120 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok Občianske združenie HELIOS (5 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2 477 € | 775 € | 7 910 € | 7 418 € | 492 € | — | +31,3 % |
| 2024 | 1 823 € | 379 € | 7 135 € | 6 835 € | 300 € | — | +20,8 % |
| 2023 | 1 960 € | 31 € | 7 142 € | 7 142 € | — | — | +1,6 % |
| 2022 | 3 638 € | 892 € | 7 111 € | 7 111 € | — | — | +24,5 % |
| 2021 | — | — | 7 793 € | 7 673 € | 120 € | — | — |
Riziko: zaplatí Občianske združenie HELIOS?
Peniaze od štátu: Občianske združenie HELIOS
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy Občianske združenie HELIOS
Dátum vzniku Občianske združenie HELIOS je 6. 6. 2002, teda pred 24 rokmi. Skoršie obchodné meno: Helios. Závierky v registri máme od roku 2021.
- Vznik spoločnostiZdruženie (zväz, spolok, spoločnosť, klub ai.) · VVS/1-900/90-15679
- Zmena obchodného menaPredtým Helios, odvtedy Občianske združenie HELIOS.
- Nový štatutár: Dagmar BérešováIný štatutárny orgán
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2021majetok 7 793 €
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 5, posledné tržby 2 477 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti Občianske združenie HELIOS
- rozvoj obce, regiónu, CR
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 7. 10. 2026.
Občianske združenie HELIOS v odvetví členské organizácie
Občianske združenie HELIOS je v registri v odvetví Členské organizácie (SK NACE 94), činnosť činnosti ostatných členských organizácií i. n.. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 9 946 € (10 723 závierok), Občianske združenie HELIOS má 2 477 €, čo je 25 % mediánu. V okrese Zvolen je v tomto odvetví 865 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je Občianske združenie HELIOS 123. z 153.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 2 600 €, polovica do 9 946 €, tri štvrtiny do 29 747 €; 10 % firiem má viac než 74 554 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 391 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 2 600 € |
| medián | 9 946 € |
| horný kvartil | 29 747 € |
| 10 % firiem má viac než | 74 554 € |
| Občianske združenie HELIOS | 2 477 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 12. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- Občianske združenie HELIOS
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby Občianske združenie HELIOS s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | Občianske združenie HELIOS | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 2 477 € | 9 946 € |
| 2024 | 1 823 € | 8 833 € |
| 2023 | 1 960 € | 8 790 € |
| 2022 | 3 638 € | 8 089 € |
| 2021 | — | 3 034 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| Občianske združenie HELIOS | 2 477 € |
|---|---|
| medián okresu Zvolen | 9 666 € |
| medián kraja | 7 400 € |
| medián Slovenska | 9 946 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- Rodičia a priatelia Základnej školy J.G.Tajovského v Banskej BystriciBanská Bystrica · tržby 5 512 € (2025)
- REŠTARTMartin · tržby 5 512 € (2025)
- LABIRSKY RUSYNYMedzilaborce · tržby 5 511 € (2025)
- Jaroslav MartišPúchov · tržby 5 508 € (2023)
- Klub rodičov autistických detí v NitreNitra · tržby 5 504 € (2025)
- Klub Slovenských turistov Brzda VinnéVinné · tržby 5 503 € (2025)
- top athleteŽilina · tržby 5 500 € (2025)
- Poľovnícka spoločnosť LúčkyLúčky · tržby 5 500 € (2025)
- Obviam regioNitra · tržby 5 500 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb Občianske združenie HELIOS, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo Občianske združenie HELIOS: Zvolen
Občianske združenie HELIOS sídli na adrese Bystrický rad 31, 960 01 Zvolen, okres Zvolen. V obci Zvolen je 7 310 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 11 280. Na tej istej adrese je zapísaných 3 aktívnych subjektov.
Zvolen: obyvatelia a dáta ›Okres Zvolen ›Adresár firiem v okrese Zvolen ›
Občianske združenie HELIOS: IČO, sídlo a základné údaje
Občianske združenie HELIOS (IČO 37890611) je združenie (zväz, spolok, spoločnosť, klub ai.) so sídlom v obci Zvolen, okres Zvolen. Dátum vzniku je 6. 6. 2002, na trhu je 24 rokov a štatutármi sú Eduard Hurta, Aleš Sedlák a 1 ďalší. Za rok 2025 sú v závierke tržby 2 477 € a výsledok hospodárenia +775 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 7. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Združenie (zväz, spolok, spoločnosť, klub ai.) |
|---|---|
| Odvetvie | Činnosti ostatných členských organizácií i. n. (SK NACE 9499) |
| Vznik | 6. 6. 2002 |
| Skoršie názvy | Helios |
| Obec | Zvolen |
| Okres | Okres Zvolen |
| Účtovných závierok v registri | 13 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 11. 9. 2026.
V odvetví členské organizácie (SK NACE 94) Občianske združenie HELIOS má nižšie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 2 477 €, typická firma odvetvia 9 946 € (medián z 10 723 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 12. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Zvolen ›Členské organizácie: tržby a mzdy ›Členské organizácie v Banskobystrickom kraji ›Mzdy v okrese Zvolen ›
Sieť prepojení firmy Občianske združenie HELIOS
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu Občianske združenie HELIOS
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu Občianske združenie HELIOS
- Tendre52súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 295 tis. €
- Granty a dotácie82výziev s uzávierkou do mesiaca
- Končiace zmluvy3 342zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 2 000 €
- Diery na trhu15odvetví chýba v meste Zvolentypický nepokrytý dopyt 949 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Fond na podporu kultúry národnostných menšín2 864 zmlúv za 3 roky · 17 306 536 € · naposledy 6. 10. 2026Fond na podporu umenia2 439 zmlúv za 3 roky · 22 816 732 € · naposledy 5. 10. 2026Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava1 847 zmlúv za 3 roky · 78 096 323 € · naposledy 9. 10. 2026 Všetkých 6 396 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
ORTO-DENT, s.r.o.EFEZUS spol. s r.o.
Najväčšie firmy v obci Zvolen
AUMOVIO Slovakia s. r. o.KRONOSPAN, s.r.o.SKOIL s.r.o.ML consortio s.r.o.Nemocnica AGEL Zvolen a.s.Všetky firmy v obci Zvolen ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 94.99) v okrese Zvolen
"Divadlo Maska"PEFC SlovenskoPUSŤÁČIK, o.z.PROENVIRO o.z.AUREL o.z.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.