Súkromná základná škola DSA, Mukačevská 1, Prešov
Prešov · Základné školstvo
102 577 €tržby 2025 ▲ 17 %+27 336 €zisk 2025aktívna 52 rokov25 až 49 zamestnancov
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 11. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 13 : tržby 65 447 €, výsledok hospodárenia -250 €
- 21 : tržby 68 086 €, výsledok hospodárenia -10 177 €
- 22 : tržby 100 501 €, výsledok hospodárenia -6 815 €
- 23 : tržby 107 453 €, výsledok hospodárenia -9 507 €
- 24 : tržby 87 330 €, výsledok hospodárenia 1 148 €
- 25 : tržby 102 577 €, výsledok hospodárenia 27 336 €
Súkromná základná škola DSA, Mukačevská 1, Prešov (IČO 37877305), sídlo Prešov, je v registri zapísaná od 1. 9. 1974 (Register právnických osôb ŠÚ SR, zber 11. 10. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci Súkromná základná škola DSA, Mukačevská 1, Prešov
Súkromná základná škola DSA, Mukačevská 1, Prešov má podľa Registra organizácií ŠÚ SR 25 až 49 zamestnancov, osobné náklady v roku 2013 boli 576 952 €.
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2013 v RÚZ.
Pásmo: Register organizácií ŠÚ SR. Náklady: výkaz ziskov a strát 2013 (Výkaz ziskov a strát Úč ROPO SFOV 2-01) v Registri účtovných závierok, zber 14. 10. 2026.
Štatutár Súkromná základná škola DSA, Mukačevská 1, Prešov
Podľa Registra právnických osôb koná za Súkromná základná škola DSA, Mukačevská 1, Prešov 1 štatutár. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 11. 10. 2026.
Spoločník Súkromná základná škola DSA, Mukačevská 1, Prešov
V registri je zapísaný 1 spoločník.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 11. 10. 2026.
Tržby, zisk a majetok Súkromná základná škola DSA, Mukačevská 1, Prešov
Závierky máme za 6 rokov (2013 až 2025), riadok s tržbami v nich nie je vyplnený. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 0 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát Súkromná základná škola DSA, Mukačevská 1, Prešov
Najvyššie tržby: rok 2023, 107 453 €. Najnižšie: rok 2013, 65 447 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 102 577 € |
| 2024 | 87 330 € |
| 2023 | 107 453 € |
| 2022 | 100 501 € |
| 2021 | 68 086 € |
| 2013 | 65 447 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 2 rokoch, strata v 4 rokoch z 6 rokov. Súčet za celé obdobie: 1 735 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 27 336 € |
| 2024 | 1 148 € |
| 2023 | −9 507 € |
| 2022 | −6 815 € |
| 2021 | −10 177 € |
| 2013 | −250 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- Súkromná základná škola DSA, Mukačevská 1, Prešov
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +26,6 %, medián odvetvia +8,6 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | Súkromná základná škola DSA, Mukačevská 1, Prešov | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +26,6 % | +8,6 % |
| 2024 | +1,3 % | +6,0 % |
| 2023 | −8,8 % | +5,2 % |
| 2022 | −6,8 % | +4,5 % |
| 2021 | −14,9 % | +4,6 % |
| 2013 | −0,4 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 4 z 5 rokov, najviac v roku 2022 (+47,6 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | +17,5 % |
| 2024 | −18,7 % |
| 2023 | +6,9 % |
| 2022 | +47,6 % |
| 2021 | +4,0 % |
| 2013 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha Súkromná základná škola DSA, Mukačevská 1, Prešov
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 122 872 €, vlastné imanie 21 483 € a záväzky 32 196 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 122 872 € | 21 483 € | 32 196 € |
| 2024 | 82 391 € | −5 853 € | 28 963 € |
| 2023 | 66 598 € | −7 001 € | 34 333 € |
| 2022 | 90 559 € | 2 506 € | 51 040 € |
| 2021 | 61 626 € | 9 321 € | 40 033 € |
| 2013 | 90 253 € | −4 814 € | 84 958 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok Súkromná základná škola DSA, Mukačevská 1, Prešov (6 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 102 577 € | 27 336 € | 122 872 € | 21 483 € | 32 196 € | — | +26,6 % |
| 2024 | 87 330 € | 1 148 € | 82 391 € | −5 853 € | 28 963 € | — | +1,3 % |
| 2023 | 107 453 € | −9 507 € | 66 598 € | −7 001 € | 34 333 € | — | −8,8 % |
| 2022 | 100 501 € | −6 815 € | 90 559 € | 2 506 € | 51 040 € | — | −6,8 % |
| 2021 | 68 086 € | −10 177 € | 61 626 € | 9 321 € | 40 033 € | — | −14,9 % |
| 2013 | 65 447 € | −250 € | 90 253 € | −4 814 € | 84 958 € | — | −0,4 % |
Riziko: zaplatí Súkromná základná škola DSA, Mukačevská 1, Prešov?
Súkromná základná škola DSA, Mukačevská 1, Prešov a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 43 zmlúv s dodávateľom Súkromná základná škola DSA, Mukačevská 1, Prešov v objeme 459 145 € z rokov 2011 až 2026. Najväčší objem je s odberateľom Agentúra Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky pre štrukturálne fondy EÚ: 285 038 € v 1 zmluve.
Rok s najväčším objemom: 2012, 286 998 € v 5 zmluvách.
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmlúv | Objem |
|---|---|---|
| 2026 | 1 | 0 € |
| 2025 | 3 | 0 € |
| 2024 | 2 | 500 € |
| 2023 | 5 | 17 100 € |
| 2022 | 3 | 150 € |
| 2021 | 2 | 401 € |
| 2020 | 2 | 1 918 € |
| 2019 | 5 | 132 659 € |
| 2018 | 4 | 11 239 € |
| 2017 | 3 | 3 095 € |
| 2016 | 1 | 4 877 € |
| 2015 | 1 | 0 € |
| 2014 | 1 | 0 € |
| 2013 | 3 | 208 € |
| 2012 | 5 | 286 998 € |
| 2011 | 1 | 0 € |
Zdroj: Centrálny register zmlúv (crz.gov.sk); nezmyselné sumy vynechané, výpočet Štatistiky.sk.
História firmy Súkromná základná škola DSA, Mukačevská 1, Prešov
Dátum vzniku Súkromná základná škola DSA, Mukačevská 1, Prešov je 1. 9. 1974, teda pred 52 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2013. Na časovej osi je spolu 9 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiNezisková organizácia · 100012908
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Štátny pedagogický ústav, hodnota zmluvy 1 960 €. Firma vznikla 1. 9. 1974.
- Najväčšia verejná zmluva: 285 038 €Objednávateľ Agentúra Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky pre štrukturálne fondy EÚ. ZMLUVA O POSKYTNUTÍ NENÁVRATNÉHO FINANČNÉHO PRÍSPEVKU
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2013tržby 65 447 € · majetok 90 253 €
- Nový štatutár: Zuzana PerželováRiaditeľ
- Nový spoločník: Deutsch-Slowakische Akademien, a.s.Zriaďovateľ
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 6, posledné tržby 102 577 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti Súkromná základná škola DSA, Mukačevská 1, Prešov
- Základné školstvo
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 11. 10. 2026.
Súkromná základná škola DSA, Mukačevská 1, Prešov v odvetví vzdelávanie
Súkromná základná škola DSA, Mukačevská 1, Prešov je v registri v odvetví Vzdelávanie (SK NACE 85), činnosť základné školstvo. V okrese Prešov je v tomto odvetví 545 aktívnych subjektov.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| medián okresu Prešov | 44 342 € |
|---|---|
| medián kraja | 34 240 € |
| medián Slovenska | 40 000 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- Cirkevná materská škola bl.Tarzície, Olbrachtová 28, TrenčínTrenčín · tržby 239 656 € (2025)
- AUTOŠKOLA SMILE s.r.o.Prešov · tržby 239 293 € (2025)
- ZFP akadémia, s. r. o.Holíč · tržby 238 773 € (2025)
- Cirkevná základná škola s materskou školou sv. Juraja, Gorkého 55, TrebišovTrebišov · tržby 238 202 € (2025)
- Základná škola s materskou školou, Spartakovská 5, TrnavaTrnava · tržby 238 136 € (2013)
- COM SK s.r.o.Banská Bystrica · tržby 237 542 € (2025)
- Gymnázium Matky Alexie, Jesenského 4/A, BratislavaBratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 237 305 € (2025)
- St. Andrews Academy, s.r.o.Bratislava - mestská časť Karlova Ves · tržby 236 246 € (2025)
- KUŽELKA s.r.o.Košice - mestská časť Staré Mesto · tržby 234 369 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb Súkromná základná škola DSA, Mukačevská 1, Prešov, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo Súkromná základná škola DSA, Mukačevská 1, Prešov: Prešov
Súkromná základná škola DSA, Mukačevská 1, Prešov sídli na adrese Mukačevská 1, 080 01 Prešov, okres Prešov. V obci Prešov je 17 918 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 29 243. Na tej istej adrese je zapísaných 3 aktívnych subjektov.
Prešov: obyvatelia a dáta ›Okres Prešov ›Adresár firiem v okrese Prešov ›
Súkromná základná škola DSA, Mukačevská 1, Prešov: IČO, sídlo a základné údaje
Súkromná základná škola DSA, Mukačevská 1, Prešov (IČO 37877305) je nezisková organizácia so sídlom v obci Prešov, okres Prešov. Dátum vzniku je 1. 9. 1974, na trhu je 52 rokov a štatutárom je Zuzana Perželová. Počet zamestnancov podľa registra je 25 až 49.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 11. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Nezisková organizácia |
|---|---|
| Odvetvie | Základné školstvo (SK NACE 8520) |
| Vznik | 1. 9. 1974 |
| Obec | Prešov |
| Okres | Okres Prešov |
| Vyrubená daň z príjmov | 0 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 14 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 11. 9. 2026.
Sieť prepojení firmy Súkromná základná škola DSA, Mukačevská 1, Prešov
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu Súkromná základná škola DSA, Mukačevská 1, Prešov
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu Súkromná základná škola DSA, Mukačevská 1, Prešov
- Tendre7súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 3 200 €
- Granty a dotácie77výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 146 tis. €
- Končiace zmluvy470zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 400 €
- Výhry konkurentov69firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 1 900 €
- Diery na trhu4odvetvia chýbajú v meste Prešovtypický nepokrytý dopyt 7,1 mil. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny1 168 zmlúv za 3 roky · 3 695 427 € · naposledy 13. 10. 2026Regionálny úrad školskej správy v Trnave730 zmlúv za 3 roky · 336 171 € · naposledy 7. 10. 2026RÚŠS v Nitre507 zmlúv za 3 roky · 709 145 € · naposledy 9. 10. 2026 Všetkých 5 572 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
Súkromné gymnázium DSA, Nám. arm. gen. L…
Najväčšie firmy v obci Prešov
Lear Corporation Seating Slovakia s.r.o.MERKURY SHOP s.r.o.MERKURY MARKET SLOVAKIA, s.r.o.KE Prešov Elektrik, s.r.o.MILK-AGRO, spol. s r.o.Všetky firmy v obci Prešov ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 85.20) v okrese Prešov
Súkromná základná škola, Volgogradská 3…Cirkevná základná škola sv. Michala…Súkromná základná škola Montessori cesta…Cirkevná základná škola sv. Martina…
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.