Spoločenstvo vlastníkov bytov WISLA
Poprad · Ostatné činnosti v oblasti nehnuteľností za odmenu alebo na základe zmluvy
aktívna 24 rokov
Fakturačné údaje
Celá hlavička faktúry naraz · RPO ŠÚ SR a FS, 11. 9. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 2021 : tržby 79 €, výsledok hospodárenia 64 €
- 2022 : tržby 62 615 €, výsledok hospodárenia 16 875 €
- 2023 : tržby 71 198 €, výsledok hospodárenia 19 921 €
- 2024 : tržby 70 622 €, výsledok hospodárenia 18 539 €
- 2025 : tržby 69 295 €, výsledok hospodárenia 9 156 €
Spoločenstvo vlastníkov bytov WISLA (IČO 37874691) mala v roku 2025 tržby 69 295 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Spoločenstvo vlastníkov bytov WISLA: IČO, sídlo a základné údaje
Spoločenstvo vlastníkov bytov WISLA (IČO 37874691) je spoločenstvo vlastníkov bytov a nebytových priestorov so sídlom v obci Poprad, okres Poprad. Dátum vzniku je 4. 4. 2002, na trhu je 24 rokov. Za rok 2025 sú v závierke tržby 69 295 € a výsledok hospodárenia +9 156 €. Štatutárom je Peter Zemčák.
- Právna forma
- Spoločenstvo vlastníkov bytov a nebytových priestorov
- Stav
- v registri aktívna
- Dátum vzniku
- 4. 4. 2002
- Odvetvie
- Činnosti v oblasti nehnuteľností SK NACE 68Hlavná činnosť: Ostatné činnosti v oblasti nehnuteľností za odmenu alebo na základe zmluvy 6832
- Štatutár
- Peter Zemčák
- IČ DPH
- nie je platiteľ DPH
- Sídlo
- Svätoplukova 19-21, 058 01 Poprad
- DIČ
- 2021690418
- IČO
- 37874691
- Obchodné meno
- Spoločenstvo vlastníkov bytov WISLA
- Zapísaná v
- Register spoločenstiev vlastníkov bytov a nebytových priestorov, Okresný úrad Prešov, 213-PP
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 11. 9. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
DPH, právny stav a úradné zoznamy v sekcii Spoľahlivosť ›Tržby, zisk a majetok Spoločenstvo vlastníkov bytov WISLA
Za rok 2025 má Spoločenstvo vlastníkov bytov WISLA v závierke tržby 69 295 €, o 1,9 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +9 156 €. Závierky máme za 5 rokov (2021 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2023: 71 198 €.
Najvyššie tržby: rok 2023, 71 198 €. Najnižšie: rok 2021, 79 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 69 295 € |
| 2024 | 70 622 € |
| 2023 | 71 198 € |
| 2022 | 62 615 € |
| 2021 | 79 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 5 rokoch, strata v 0 rokoch z 5 rokov. Súčet za celé obdobie: 64 556 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 9 156 € |
| 2024 | 18 539 € |
| 2023 | 19 921 € |
| 2022 | 16 875 € |
| 2021 | 64 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok −13 654 €, vlastné imanie 66 892 € a záväzky −80 546 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | −13 654 € | 66 892 € | −80 546 € |
| 2024 | −23 196 € | 67 214 € | −90 410 € |
| 2023 | −41 687 € | 61 587 € | −103 273 € |
| 2022 | −62 003 € | 52 484 € | −114 487 € |
| 2021 | −79 455 € | 45 885 € | −125 339 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- Spoločenstvo vlastníkov bytov WISLA
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +13,2 %, medián odvetvia +8,8 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | Spoločenstvo vlastníkov bytov WISLA | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +13,2 % | +8,8 % |
| 2024 | +26,3 % | +6,0 % |
| 2023 | +28,0 % | +4,1 % |
| 2022 | +27,0 % | +4,6 % |
| 2021 | +81,0 % | +4,4 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 1 z 3 roky, najviac v roku 2023 (+13,7 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | −1,9 % |
| 2024 | −0,8 % |
| 2023 | +13,7 % |
| 2022 | +79 229,9 % |
| 2021 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok Spoločenstvo vlastníkov bytov WISLA (5 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 69 295 € | 9 156 € | −13 654 € | 66 892 € | −80 546 € | — | +13,2 % |
| 2024 | 70 622 € | 18 539 € | −23 196 € | 67 214 € | −90 410 € | — | +26,3 % |
| 2023 | 71 198 € | 19 921 € | −41 687 € | 61 587 € | −103 273 € | — | +28,0 % |
| 2022 | 62 615 € | 16 875 € | −62 003 € | 52 484 € | −114 487 € | — | +27,0 % |
| 2021 | 79 € | 64 € | −79 455 € | 45 885 € | −125 339 € | — | +81,0 % |
Štatutár Spoločenstvo vlastníkov bytov WISLA
Podľa Registra právnických osôb koná za Spoločenstvo vlastníkov bytov WISLA 1 štatutár. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 11. 9. 2026.
Spoločenstvo vlastníkov bytov WISLA v odvetví činnosti v oblasti nehnuteľností
Spoločenstvo vlastníkov bytov WISLA je v registri v odvetví Činnosti v oblasti nehnuteľností (SK NACE 68), činnosť ostatné činnosti v oblasti nehnuteľností za odmenu alebo na základe zmluvy. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 45 437 € (16 615 závierok), Spoločenstvo vlastníkov bytov WISLA má 69 295 €, čo je 1,5-násobok mediánu. V okrese Poprad je v tomto odvetví 831 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je Spoločenstvo vlastníkov bytov WISLA 130. z 465.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 16 101 €, polovica do 45 437 €, tri štvrtiny do 129 547 €; 10 % firiem má viac než 506 243 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 4 031 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 16 101 € |
| medián | 45 437 € |
| horný kvartil | 129 547 € |
| 10 % firiem má viac než | 506 243 € |
| Spoločenstvo vlastníkov bytov WISLA | 69 295 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 26. 9. 2026; mierka je logaritmická.
- Spoločenstvo vlastníkov bytov WISLA
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby Spoločenstvo vlastníkov bytov WISLA s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | Spoločenstvo vlastníkov bytov WISLA | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 69 295 € | 45 437 € |
| 2024 | 70 622 € | 41 402 € |
| 2023 | 71 198 € | 39 202 € |
| 2022 | 62 615 € | 39 100 € |
| 2021 | 79 € | 36 486 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| Spoločenstvo vlastníkov bytov WISLA | 69 295 € |
|---|---|
| medián okresu Poprad | 34 298 € |
| medián kraja | 41 324 € |
| medián Slovenska | 45 437 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Činnosti v oblasti nehnuteľností v okrese Poprad ›
Podobne veľké firmy odvetvia v sekcii Financie ›Spoločenstvo vlastníkov bytov WISLA a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 1 zmluva s dodávateľom Spoločenstvo vlastníkov bytov WISLA v objeme 44 130 € z roku 2018. Najväčší objem je s odberateľom Štátny fond rozvoja bývania: 44 130 € v 1 zmluve.
História firmy Spoločenstvo vlastníkov bytov WISLA
Dátum vzniku Spoločenstvo vlastníkov bytov WISLA je 4. 4. 2002, teda pred 24 rokmi. Skoršie obchodné meno: WILA. Závierky v registri máme od roku 2021. Na časovej osi je spolu 7 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločenstvo vlastníkov bytov a nebytových priestorov · 213-PP
- Zmena obchodného menaPredtým WILA, odvtedy Spoločenstvo vlastníkov bytov WISLA.
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Štátny fond rozvoja bývania, hodnota zmluvy 44 130 €. Firma vznikla 4. 4. 2002.
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2021tržby 79 € · majetok −79 455 €
- Nový štatutár: Peter ZemčákPredseda
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 5, posledné tržby 69 295 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Celá časová os v sekcii Zmeny ›Sídlo Spoločenstvo vlastníkov bytov WISLA: Poprad
Spoločenstvo vlastníkov bytov WISLA sídli na adrese Svätoplukova 19-21, 058 01 Poprad, okres Poprad. V obci Poprad je 9 377 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 17 045.
Poprad: obyvatelia a dáta ›Okres Poprad ›Adresár firiem v okrese Poprad ›
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločenstvo vlastníkov bytov a nebytových priestorov |
|---|---|
| Odvetvie | Ostatné činnosti v oblasti nehnuteľností za odmenu alebo na základe zmluvy (SK NACE 6832) |
| Vznik | 4. 4. 2002 |
| Skoršie názvy | WILA |
| Obec | Poprad |
| Okres | Okres Poprad |
| Účtovných závierok v registri | 12 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 11. 9. 2026.
Ďalšie dáta o firme NÁSKOK
Čo o nej vieme navyše a čo pripravujeme. Vyššie je všetko zadarmo, tu je časť, ktorá si vyžaduje prácu navyše.
Prémiové prehľady
Tieto veci nie sú v žiadnom registri. Skladáme ich z viacerých zdrojov a dopočítavame.
- Mapa prepojených firiem cez konateľov a spoločníkov
- Sledovanie zmien: nový konateľ, zmena sídla, nová závierka
- Odhad počtu zamestnancov a mzdových nákladov z odvetvia
- Upozornenie, keď firme končí verejná zmluva
- Export do tabuľky a napojenie cez rozhranie
V odvetví činnosti v oblasti nehnuteľností (SK NACE 68) Spoločenstvo vlastníkov bytov WISLA má vyššie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 69 295 €, typická firma odvetvia 45 437 € (medián z 16 615 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 26. 9. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Poprad ›Činnosti v oblasti nehnuteľností: tržby a mzdy ›Činnosti v oblasti nehnuteľností v Prešovskom kraji ›Mzdy v okrese Poprad ›
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.