VyskúšaťNÁSKOK
Štatistiky Kompletné dáta o firme

MEDICUS ORL, s. r. o.

Banská Bystrica · Činnosti špeciálnej lekárskej praxe

221 697 €tržby 2025 ▲ 10 %+26 444 €zisk 2025

Fakturačné údaje

IČ DPH Nie je platiteľ DPHv zozname platiteľov FS nie je k 15. 10. 2026
Sídlo
Zapísaná

RPO ŠÚ SR a FS, 14. 10. 2026

Tržby a zisk rok po roku

221 697 €tržby 2025 ▲ 10 %
+26 444 €zisk 2025
  1. 12 : tržby 81 212 €, výsledok hospodárenia 11 485 €
  2. 13 : tržby 86 792 €, výsledok hospodárenia 16 744 €
  3. 14 : tržby 87 117 €, výsledok hospodárenia 13 347 €
  4. 15 : tržby 95 216 €, výsledok hospodárenia 16 765 €
  5. 16 : tržby 103 256 €, výsledok hospodárenia 18 150 €
  6. 17 : tržby 83 568 €, výsledok hospodárenia 2 110 €
  7. 18 : tržby 96 805 €, výsledok hospodárenia 7 225 €
  8. 19 : tržby 111 786 €, výsledok hospodárenia 12 579 €
  9. 20 : tržby 87 673 €, výsledok hospodárenia 2 729 €
  10. 21 : tržby 97 126 €, výsledok hospodárenia 5 273 €
  11. 22 : tržby 147 470 €, výsledok hospodárenia 26 447 €
  12. 23 : tržby 175 740 €, výsledok hospodárenia 42 237 €
  13. 24 : tržby 201 842 €, výsledok hospodárenia 38 597 €
  14. 25 : tržby 221 697 €, výsledok hospodárenia 26 444 €
Súvaha a výkaz ziskov vo Financiách ›

MEDICUS ORL, s. r. o. (IČO 36863921) mala v roku 2025 tržby 221 697 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).

Prejsť na časť profilu 12

Zamestnanci MEDICUS ORL

V roku 2025 mala MEDICUS ORL priemerne 3 zamestnancov, osobné náklady v tom roku boli 135 551 €. Mzdové náklady na zamestnanca vychádzajú 2 714 € mesačne, priemerná hrubá mzda v odvetví Zdravotníctvo a sociálna pomoc v okrese Banská Bystrica bola v roku 2025 2 154 €.

Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 30. 9. 2026.

Konateľ MEDICUS ORL

Podľa Registra právnických osôb koná za MEDICUS ORL 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.

Spoločník MEDICUS ORL

V registri je zapísaný 1 spoločník.

Podiely spoločníkov na vkladoch MEDICUS ORL
Podiely spoločníkov na vkladoch MEDICUS ORL MUDr. Mariana Filická 100,0 %. Spolu 5 000 €. MUDr. Mariana Filická: 5 000 €, 100,0 %100,0 % jediný spoločník
  • MUDr. Mariana Filická100,0 %

Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.

Spoločníci: vklad, podiel a od kedy

Vklady spoločníkov a podiel na vkladoch
SpoločníkVkladPodiel
MUDr. Mariana Filickáod 27. 6. 2009 5 000 €100,0 %

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.

Tržby, zisk a majetok MEDICUS ORL

Za rok 2025 má MEDICUS ORL v závierke tržby 221 697 €, o 9,8 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +26 444 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2025: 221 697 €.

Tržby 2025222 tis. €▲ +9,8 % medziročne
Výsledok hospodárenia 202526 tis. €zisk
Majetok (aktíva) 2025112 tis. €
Vlastné imanie 202596 tis. €
Záväzky 202516 tis. €14,2 % majetku
Pridaná hodnota 2025183 tis. €
Zisková marža 2025+11,9 %medián odvetvia +15,7 %
Súčet výsledkov za 14 rokov240 tis. €2012 až 2025

Výkaz ziskov a strát MEDICUS ORL

Súvaha MEDICUS ORL

Všetky čísla zo závierok MEDICUS ORL (14 rokov)
Čísla zo závierok MEDICUS ORL po rokoch
RokTržbyVýsledok hosp.AktívaVlastné imanieZáväzkyPridaná hodnotaMarža
2025221 697 €26 444 €112 393 €96 450 €15 943 €182 829 €+11,9 %
2024201 842 €38 597 €127 472 €108 603 €18 869 €170 534 €+19,1 %
2023175 740 €42 237 €128 228 €112 243 €15 985 €152 673 €+24,0 %
2022147 470 €26 447 €125 491 €105 788 €19 703 €118 849 €+17,9 %
202197 126 €5 273 €109 174 €99 922 €9 252 €68 079 €+5,4 %
202087 673 €2 729 €101 353 €94 649 €6 704 €64 352 €+3,1 %
2019111 786 €12 579 €107 445 €91 920 €15 525 €86 415 €+11,3 %
201896 805 €7 225 €116 345 €90 826 €25 519 €75 501 €+7,5 %
201783 568 €2 110 €109 965 €83 600 €26 365 €55 570 €+2,5 %
2016103 256 €18 150 €97 845 €91 310 €6 535 €72 070 €+17,6 %
201595 216 €16 765 €78 434 €73 160 €5 274 €65 480 €+17,6 %
201487 117 €13 347 €60 844 €56 395 €4 449 €60 853 €+15,3 %
201386 792 €16 744 €49 211 €43 048 €6 163 €64 958 €+19,3 %
201281 212 €11 485 €32 003 €26 304 €5 699 €54 678 €+14,1 %

Riziko: zaplatí MEDICUS ORL?

MEDICUS ORL a verejné zmluvy

V Centrálnom registri zmlúv je 36 zmlúv s dodávateľom MEDICUS ORL v objeme 6 779 € z rokov 2012 až 2025. Najväčší objem je s odberateľom Všeobecná zdravotná poisťovňa a.s.: 6 779 € v 2 zmluvách.

Zmluvy so štátom36Centrálny register zmlúv
Objem zmlúv6 779 €spolu za všetky roky
Prvá zmluva20121. 1. 2012

História firmy MEDICUS ORL

Dátum vzniku MEDICUS ORL je 27. 6. 2009, teda pred 17 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 6 udalostí, tu sú hlavné míľniky.

  1. Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/16686/S
  2. Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Všeobecná zdravotná poisťovňa, a. s.. Firma vznikla 27. 6. 2009.
  3. Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 81 212 € · majetok 32 003 €
  4. Nový spoločník: MUDr. Mariana FilickáSpoločník v.o.s. / s.r.o.
  5. Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 221 697 €.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.

Činnosti MEDICUS ORL

  • prenájom nehnuteľností bez poskytovania základných služieb a doplnkových činností
  • prevádzkovanie zdravotníckeho zariadenia, druh ambulancia, odborné zameranie otorinolaryngológia

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.

MEDICUS ORL v odvetví zdravotníctvo

MEDICUS ORL je v registri v odvetví Zdravotníctvo (SK NACE 86), činnosť činnosti špeciálnej lekárskej praxe. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 182 668 € (6 337 závierok), MEDICUS ORL má 221 697 €, čo je 1,2-násobok mediánu. V okrese Banská Bystrica je v tomto odvetví 343 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je MEDICUS ORL 73. z 180.

V odvetví v okrese Banská Bystrica343aktívnych subjektov
Firiem odvetvia so závierkou6 337Slovensko, rok 2025
Medián tržieb odvetvia183 tis. €rok 2025
Medián ziskovej marže+15,7 %odvetvie

Podobne veľké firmy v odvetví

Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb MEDICUS ORL, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.

Zdravotníctvo a sociálna pomoc v okrese Banská Bystrica ›

Sídlo MEDICUS ORL: Banská Bystrica

MEDICUS ORL sídli na adrese Bernolákova 14/A, 974 05 Banská Bystrica, okres Banská Bystrica. V obci Banská Bystrica je 19 490 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 24 828. Na tej istej adrese je zapísaných 6 aktívnych subjektov.

Subjektov v obci Banská Bystrica19 490aktívnych
Subjektov v okrese Banská Bystrica24 828aktívnych
V tom istom odvetví343okres Banská Bystrica
Na tej istej adrese6aktívnych subjektov

Banská Bystrica: obyvatelia a dáta ›Okres Banská Bystrica ›Adresár firiem v okrese Banská Bystrica ›

MEDICUS ORL: IČO, sídlo a základné údaje

MEDICUS ORL, s. r. o. (IČO 36863921) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Banská Bystrica, okres Banská Bystrica. Dátum vzniku je 27. 6. 2009, na trhu je 17 rokov a štatutárom je MUDr. Mariana Filická. Za rok 2025 sú v závierke tržby 221 697 € a výsledok hospodárenia +26 444 €, počet zamestnancov podľa registra je 3 až 4.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).

Údaje z registra
Registrové údaje firmy
Právna formaSpoločnosť s ručením obmedzeným
OdvetvieČinnosti špeciálnej lekárskej praxe (SK NACE 8622)
Základné imanie5 000 €
Vznik27. 6. 2009
ObecBanská Bystrica
OkresOkres Banská Bystrica
Účtovných závierok v registri13

Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.

V odvetví zdravotníctvo (SK NACE 86) MEDICUS ORL, s. r. o. má vyššie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 221 697 €, typická firma odvetvia 182 668 € (medián z 6 337 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 15. 10. 2026).

Najväčšie firmy v okrese Banská Bystrica ›Zdravotníctvo: tržby a mzdy ›Zdravotníctvo v Banskobystrickom kraji ›Mzdy v okrese Banská Bystrica ›

Sieť prepojení firmy MEDICUS ORL

Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.

Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.

Nájdi príležitosti pre svoju firmu

Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.

Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu MEDICUS ORL

Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu

Ukážka pre firmu MEDICUS ORL

  • Tendre38súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 375 tis. €
  • Granty a dotácie78výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 385 tis. €
  • Končiace zmluvy44zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 2 600 €
  • Výhry konkurentov180firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 16 tis. €
  • Diery na trhu6odvetví chýba v meste Banská Bystricatypický nepokrytý dopyt 20,0 mil. €

Súvisiace firmy

Najväčšie firmy v obci Banská Bystrica

Slovenská pošta, a.s.LPP Slovakia, s.r.o.Zeppelin SK s.r.o.TEMPRA, s.r.o.Stredoslovenská vodárenská prevádzková…Všetky firmy v obci Banská Bystrica ›

Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 86.22) v okrese Banská Bystrica

NOVAMED, spol. s r.o.ZDRAVOMAK s.r.o.Aesthetica s.r.o.NIKEL očná klinika, s.r.o.Shams, s.r.o.

Vyskúšať Náskok

Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.

Štatistiky.skFilter firiemAdresár firiemZmeny vo firmáchManuálO násMetodikaKontaktPrevádzkovateľObchodné podmienkyReklamácie a sporyOchrana osobných údajovCookiesOdstúpiť od zmluvyportal@statistiky.sk