VyskúšaťNÁSKOK
Štatistiky Kompletné dáta o firme

Verejné prístavy, a. s.

Bratislava - Ružinov · Vedľajšie činnosti vo vodnej doprave

7 532 661 €tržby 2025 ▲ 56 %−3 757 161 €strata 2025

aktívna 18 rokov28 zamestnancov (2025)

Fakturačné údaje

Sídlo
Zapísaná

RPO ŠÚ SR a FS, 11. 10. 2026

Tržby a zisk rok po roku

7 532 661 €tržby 2025 ▲ 56 %
−3 757 161 €strata 2025
  1. 12 : tržby 2 002 461 €, výsledok hospodárenia -6 051 €
  2. 13 : tržby 2 199 888 €, výsledok hospodárenia 671 321 €
  3. 14 : tržby 2 523 064 €, výsledok hospodárenia 808 383 €
  4. 15 : tržby 2 627 406 €, výsledok hospodárenia 810 108 €
  5. 16 : tržby 2 744 455 €, výsledok hospodárenia -2 062 726 €
  6. 17 : tržby 2 289 477 €, výsledok hospodárenia 828 333 €
  7. 18 : tržby 2 431 200 €, výsledok hospodárenia 891 200 €
  8. 19 : tržby 2 725 013 €, výsledok hospodárenia 919 046 €
  9. 20 : tržby 2 967 450 €, výsledok hospodárenia 994 686 €
  10. 21 : tržby 3 010 726 €, výsledok hospodárenia -1 324 316 €
  11. 22 : tržby 3 704 665 €, výsledok hospodárenia -30 592 €
  12. 23 : tržby 4 873 320 €, výsledok hospodárenia 1 891 990 €
  13. 24 : tržby 4 837 330 €, výsledok hospodárenia 1 839 394 €
  14. 25 : tržby 7 532 661 €, výsledok hospodárenia -3 757 161 €
Súvaha a výkaz ziskov vo Financiách ›

Verejné prístavy, a. s. (IČO 36856541) mala v roku 2025 tržby 7 532 661 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).

Prejsť na časť profilu 12

Zamestnanci Verejné prístavy

V roku 2025 mala Verejné prístavy priemerne 28,40 zamestnancov, osobné náklady v tom roku boli 1 974 489 €. Mzdové náklady na zamestnanca vychádzajú 3 936 € mesačne, priemerná hrubá mzda v odvetví Doprava a skladovanie v okrese Bratislava II bola v roku 2025 2 719 €.

Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 28. 9. 2026.

Predstavenstvo Verejné prístavy

Podľa Registra právnických osôb koná za Verejné prístavy 1 člen predstavenstva. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 11. 10. 2026.

Spoločníci Verejné prístavy

V registri sú zapísaní 4 spoločníci.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 11. 10. 2026.

Tržby, zisk a majetok Verejné prístavy

Za rok 2025 má Verejné prístavy v závierke tržby 7 532 661 €, o 55,7 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia −3 757 161 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2025: 7 532 661 €.

Tržby 20257,53 mil. €▲ +55,7 % medziročne
Výsledok hospodárenia 2025−3,76 mil. €strata
Majetok (aktíva) 2025768,9 mil. €
Vlastné imanie 2025593,4 mil. €
Záväzky 2025169,8 mil. €22,1 % majetku
Pridaná hodnota 20256,66 mil. €
Zisková marža 2025−49,9 %medián odvetvia +3,4 %
Súčet výsledkov za 14 rokov2,47 mil. €2012 až 2025

Výkaz ziskov a strát Verejné prístavy

Súvaha Verejné prístavy

Všetky čísla zo závierok Verejné prístavy (14 rokov)
Čísla zo závierok Verejné prístavy po rokoch
RokTržbyVýsledok hosp.AktívaVlastné imanieZáväzkyPridaná hodnotaMarža
20257 532 661 €−3 757 161 €768 853 087 €593 442 261 €169 839 151 €6 659 051 €−49,9 %
20244 837 330 €1 839 394 €600 057 344 €597 217 816 €1 427 414 €4 013 706 €+38,0 %
20234 873 320 €1 891 990 €598 378 801 €595 397 342 €1 724 578 €4 199 257 €+38,8 %
20223 704 665 €−30 592 €595 854 160 €593 505 353 €1 350 749 €2 865 096 €−0,8 %
20213 010 726 €−1 324 316 €596 143 076 €593 535 943 €1 531 061 €2 358 092 €−44,0 %
20202 967 450 €994 686 €597 047 618 €594 870 206 €1 112 789 €2 455 129 €+33,5 %
20192 725 013 €919 046 €596 023 764 €593 884 711 €1 430 163 €2 153 604 €+33,7 %
20182 431 200 €891 200 €595 704 012 €592 973 664 €2 015 613 €1 718 211 €+36,7 %
20172 289 477 €828 333 €592 593 749 €592 090 464 €367 846 €1 683 508 €+36,2 %
20162 744 455 €−2 062 726 €592 140 733 €591 262 132 €877 714 €1 712 549 €−75,2 %
20152 627 406 €810 108 €594 482 452 €593 587 958 €893 607 €2 148 667 €+30,8 %
20142 523 064 €808 383 €593 994 375 €593 054 933 €939 442 €1 824 497 €+32,0 %
20132 199 888 €671 321 €593 623 881 €592 594 262 €1 027 866 €1 619 339 €+30,5 %
20122 002 461 €−6 051 €592 603 922 €591 922 941 €680 757 €907 416 €−0,3 %

Riziko: zaplatí Verejné prístavy?

Verejné prístavy a verejné zmluvy

V Centrálnom registri zmlúv je 1 283 zmlúv s dodávateľom Verejné prístavy v objeme 22 390 872 € z rokov 2011 až 2026. Najväčší objem je s odberateľom Ministerstvo dopravy a výstavby SR: 2 806 965 € v 16 zmluvách.

Zmluvy so štátom1 283Centrálny register zmlúv
Objem zmlúv22,4 mil. €spolu za všetky roky
Prvá zmluva201131. 12. 2011

História firmy Verejné prístavy

Dátum vzniku Verejné prístavy je 31. 1. 2008, teda pred 18 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 20 udalostí, tu sú hlavné míľniky.

  1. Vznik spoločnostiAkciová spoločnosť · Sa/4395/B
  2. Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2022534008
  3. Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Železnice Slovenskej republiky, hodnota zmluvy 1 996 €. Firma vznikla 31. 1. 2008.
  4. Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 2 002 461 € · majetok 592 603 922 €
  5. Nový spoločník: Slovenská republika - Ministerstvo dopravy Slovenskej republikyJediný akcionár a.s.
  6. Nový štatutár: Mgr. Matej DanóciPredstavenstvo
  7. Nový zápis v registri: Mgr. Tomáš FranciscyČlen dozorného orgánu
  8. Nový zápis v registri: PhDr. Juraj Lovásik, MPHČlen dozorného orgánu
  9. Najväčšia verejná zmluva: 2 489 948 €Objednávateľ Ministerstvo dopravy SR. Zmluva o poskytnutí nenávratného finančného príspevku č.Z401301G526 pre projekt: Modernizácia a výstavba Verejného prístavu Bratislava- predprojektová a projekt
  10. Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 7 532 661 €.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.

Činnosti Verejné prístavy

  • prenájom nehnuteľností bez poskytovania iných než základných služieb v zmysle § 4 ods. 1 zák. č. 455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní, v znení zmien a doplnkov,
  • zabezpečovanie prípravy a realizácie výstavby verejných prístavov vrátane spracovania krátkodobých a dlhodobých koncepcií ich rozvoja,
  • zabezpečovanie prevádzky, evidencie,údržby a opravy objektov a zariadení v územných obvodoch verejných prístavov,
  • prenajímanie pozemkov v územných obvodoch verejných prístavov a vykonávanie ďalších činností, ktoré bezprostredne súvisia s nakladaním majetku v územných obvodoch verejných prístavov,
  • vyberanie úhrad za používanie verejných prístavov,
  • vytváranie podmienok na rozvoj kombinovanej dopravy vrátane manipulácie s nákladnými jednotkami kombinovanej dopravy,
  • vykonávanie verejnej vodnej dopravy
  • Skladovanie a pomocné činnosti v doprave
  • Prenájom hnuteľných vecí
  • Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla
  • Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
  • Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
  • Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadom
  • Reklamné a marketingové služby
  • Výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických vied

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 11. 10. 2026.

Verejné prístavy v odvetví skladovanie a služby v doprave

Verejné prístavy je v registri v odvetví Skladovanie a služby v doprave (SK NACE 52), činnosť vedľajšie činnosti vo vodnej doprave. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 108 843 € (1 828 závierok), Verejné prístavy má 7 532 661 €, čo je 69-násobok mediánu. V okrese Bratislava II je v tomto odvetví 547 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je Verejné prístavy 19. z 216.

V odvetví v okrese Bratislava II547aktívnych subjektov
Firiem odvetvia so závierkou1 828Slovensko, rok 2025
Medián tržieb odvetvia109 tis. €rok 2025
Medián ziskovej marže+3,4 %odvetvie

Podobne veľké firmy v odvetví

Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb Verejné prístavy, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.

Doprava a skladovanie v okrese Bratislava II ›

Sídlo Verejné prístavy: Bratislava - Ružinov

Verejné prístavy sídli na adrese Prístavná 10, 821 09 Bratislava, okres Bratislava II. V obci Bratislava - Ružinov je 43 533 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 54 829. Na tej istej adrese je zapísaných 20 aktívnych subjektov.

Subjektov v obci Bratislava - Ružinov43 533aktívnych
Subjektov v okrese Bratislava II54 829aktívnych
V tom istom odvetví547okres Bratislava II
Na tej istej adrese20aktívnych subjektov

Bratislava - Ružinov: obyvatelia a dáta ›Okres Bratislava II ›Adresár firiem v okrese Bratislava II ›

Verejné prístavy: IČO, sídlo a základné údaje

Verejné prístavy, a. s. (IČO 36856541) je akciová spoločnosť so sídlom v obci Bratislava - Ružinov, okres Bratislava II. Dátum vzniku je 31. 1. 2008, na trhu je 18 rokov a štatutárom je Mgr. Matej Danóci. Za rok 2025 sú v závierke tržby 7 532 661 € a výsledok hospodárenia −3 757 161 €, počet zamestnancov podľa registra je 25 až 49.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 11. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).

Údaje z registra
Registrové údaje firmy
Právna formaAkciová spoločnosť
OdvetvieVedľajšie činnosti vo vodnej doprave (SK NACE 5222)
Základné imanie564 296 621 €
Vznik31. 1. 2008
ObecBratislava - Ružinov
OkresOkres Bratislava II
Účtovných závierok v registri17

Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.

V odvetví skladovanie a služby v doprave (SK NACE 52) Verejné prístavy, a. s. patrí tržbami medzi 10 % najväčších firiem: za rok 2025 mala 7 532 661 €, typická firma odvetvia 108 843 €, čo je 69-násobok mediánu (medián z 1 828 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 14. 10. 2026).

Najväčšie firmy v okrese Bratislava II ›Skladovanie a služby v doprave: tržby a mzdy ›Skladovanie a služby v doprave v Bratislavskom kraji ›Mzdy v okrese Bratislava II ›

Sieť prepojení firmy Verejné prístavy

Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.

Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.

Nájdi príležitosti pre svoju firmu

Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.

Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu Verejné prístavy

Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu

Ukážka pre firmu Verejné prístavy

  • Tendre36súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 250 tis. €
  • Granty a dotácie77výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 1,5 mil. €
  • Končiace zmluvy82zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 9 700 €
  • Výhry konkurentov160firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 4 800 €
  • Diery na trhu0odvetví chýba v meste Bratislava - Ružinov

Súvisiace firmy

Rovnaký konateľ alebo spoločník

Národná diaľničná spoločnosť, a.s.Letisko M.R.Štefánika - Airport Bratislava…NOVA BIOMASS ENERGY s.r.o.Lodná flotila, s. r. o.PPH Nitra s. r. o.

Najväčšie firmy v mestskej časti Bratislava - Ružinov

SLOVNAFT, a.s.Slovenské elektrárne, a.s.Lidl Slovenská republika, s.r.o.Slovak Telekom, a.s.Alza.sk s. r. o.Všetky firmy v mestskej časti Bratislava - Ružinov ›

Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 52.22) v okrese Bratislava II

CERTO s. r. o.

Vyskúšať Náskok

Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.

Štatistiky.skFilter firiemAdresár firiemZmeny vo firmáchManuálO násMetodikaKontaktPrevádzkovateľObchodné podmienkyReklamácie a sporyOchrana osobných údajovCookiesOdstúpiť od zmluvyportal@statistiky.sk