VALIŠ LEGAL, s.r.o.
Bratislava - Staré Mesto · Právne činnosti
149 913 €tržby 2025 ▲ 115 %+31 403 €zisk 2025aktívna 19 rokov1 zamestnanec
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 8. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby 92 076 €, výsledok hospodárenia -12 106 €
- 13 : tržby 112 855 €, výsledok hospodárenia -3 223 €
- 14 : tržby 176 299 €, výsledok hospodárenia 7 362 €
- 15 : tržby 190 959 €, výsledok hospodárenia 13 552 €
- 16 : tržby 115 494 €, výsledok hospodárenia 2 600 €
- 17 : tržby 195 666 €, výsledok hospodárenia 5 435 €
- 18 : tržby 160 149 €, výsledok hospodárenia -1 815 €
- 19 : tržby 109 812 €, výsledok hospodárenia -6 333 €
- 20 : tržby 109 879 €, výsledok hospodárenia 1 524 €
- 21 : tržby 94 854 €, výsledok hospodárenia 5 853 €
- 22 : tržby 175 603 €, výsledok hospodárenia 68 709 €
- 23 : tržby 85 056 €, výsledok hospodárenia 10 238 €
- 24 : tržby 69 757 €, výsledok hospodárenia -774 €
- 25 : tržby 149 913 €, výsledok hospodárenia 31 403 €
VALIŠ LEGAL, s.r.o. (IČO 36834611) mala v roku 2025 tržby 149 913 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci VALIŠ LEGAL
VALIŠ LEGAL má podľa Registra organizácií ŠÚ SR 1 zamestnancov, osobné náklady v roku 2025 boli 37 441 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | — | 37 441 € | — |
| 2024 | — | 26 495 € | — |
| 2023 | — | 25 387 € | — |
| 2022 | — | 29 600 € | — |
| 2021 | — | 33 827 € | — |
| 2020 | — | 34 524 € | — |
| 2019 | — | 29 613 € | — |
| 2018 | — | 30 505 € | — |
| 2017 | — | 20 133 € | — |
| 2016 | — | 20 094 € | — |
| 2015 | — | 25 493 € | — |
| 2014 | — | 27 238 € | — |
| 2013 | — | 28 092 € | — |
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2025 v RÚZ.
Pásmo: Register organizácií ŠÚ SR. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 1. 10. 2026.
Konateľ VALIŠ LEGAL
Podľa Registra právnických osôb koná za VALIŠ LEGAL 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 8. 10. 2026.
Spoločník VALIŠ LEGAL
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- JUDr. Marta Vališová100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| JUDr. Marta Vališováod 27. 1. 2021 | 14 000 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok VALIŠ LEGAL
Za rok 2025 má VALIŠ LEGAL v závierke tržby 149 913 €, o 114,9 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +31 403 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2017: 195 666 €.
Výkaz ziskov a strát VALIŠ LEGAL
Najvyššie tržby: rok 2017, 195 666 €. Najnižšie: rok 2024, 69 757 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 149 913 € |
| 2024 | 69 757 € |
| 2023 | 85 056 € |
| 2022 | 175 603 € |
| 2021 | 94 854 € |
| 2020 | 109 879 € |
| 2019 | 109 812 € |
| 2018 | 160 149 € |
| 2017 | 195 666 € |
| 2016 | 115 494 € |
| 2015 | 190 959 € |
| 2014 | 176 299 € |
| 2013 | 112 855 € |
| 2012 | 92 076 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 9 rokoch, strata v 5 rokoch z 14 rokov. Súčet za celé obdobie: 122 425 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 31 403 € |
| 2024 | −774 € |
| 2023 | 10 238 € |
| 2022 | 68 709 € |
| 2021 | 5 853 € |
| 2020 | 1 524 € |
| 2019 | −6 333 € |
| 2018 | −1 815 € |
| 2017 | 5 435 € |
| 2016 | 2 600 € |
| 2015 | 13 552 € |
| 2014 | 7 362 € |
| 2013 | −3 223 € |
| 2012 | −12 106 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- VALIŠ LEGAL
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +20,9 %, medián odvetvia +12,3 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | VALIŠ LEGAL | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +20,9 % | +12,3 % |
| 2024 | −1,1 % | +8,2 % |
| 2023 | +12,0 % | +6,9 % |
| 2022 | +39,1 % | +6,5 % |
| 2021 | +6,2 % | +6,7 % |
| 2020 | +1,4 % | +7,0 % |
| 2019 | −5,8 % | +5,4 % |
| 2018 | −1,1 % | +5,4 % |
| 2017 | +2,8 % | +7,4 % |
| 2016 | +2,3 % | +7,0 % |
| 2015 | +7,1 % | +7,1 % |
| 2014 | +4,2 % | — |
| 2013 | −2,9 % | — |
| 2012 | −13,1 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 7 z 13 rokov, najviac v roku 2025 (+114,9 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | +114,9 % |
| 2024 | −18,0 % |
| 2023 | −51,6 % |
| 2022 | +85,1 % |
| 2021 | −13,7 % |
| 2020 | +0,1 % |
| 2019 | −31,4 % |
| 2018 | −18,2 % |
| 2017 | +69,4 % |
| 2016 | −39,5 % |
| 2015 | +8,3 % |
| 2014 | +56,2 % |
| 2013 | +22,6 % |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha VALIŠ LEGAL
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 95 532 €, vlastné imanie 79 638 € a záväzky 15 894 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 95 532 € | 79 638 € | 15 894 € |
| 2024 | 59 610 € | 51 794 € | 7 816 € |
| 2023 | 86 118 € | 78 643 € | 7 475 € |
| 2022 | 118 622 € | 96 040 € | 22 582 € |
| 2021 | 51 889 € | 34 636 € | 17 253 € |
| 2020 | 37 966 € | 28 783 € | 9 183 € |
| 2019 | 51 842 € | 31 971 € | 19 871 € |
| 2018 | 95 477 € | 38 304 € | 57 173 € |
| 2017 | 67 629 € | 40 119 € | 27 510 € |
| 2016 | 94 335 € | 34 684 € | 59 651 € |
| 2015 | 133 158 € | 32 084 € | 101 074 € |
| 2014 | 91 273 € | 18 532 € | 72 741 € |
| 2013 | 50 757 € | 11 170 € | 39 587 € |
| 2012 | 46 342 € | 14 393 € | 31 949 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok VALIŠ LEGAL (14 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 149 913 € | 31 403 € | 95 532 € | 79 638 € | 15 894 € | 90 564 € | +20,9 % |
| 2024 | 69 757 € | −774 € | 59 610 € | 51 794 € | 7 816 € | 36 674 € | −1,1 % |
| 2023 | 85 056 € | 10 238 € | 86 118 € | 78 643 € | 7 475 € | 42 327 € | +12,0 % |
| 2022 | 175 603 € | 68 709 € | 118 622 € | 96 040 € | 22 582 € | 119 255 € | +39,1 % |
| 2021 | 94 854 € | 5 853 € | 51 889 € | 34 636 € | 17 253 € | 39 605 € | +6,2 % |
| 2020 | 109 879 € | 1 524 € | 37 966 € | 28 783 € | 9 183 € | 50 042 € | +1,4 % |
| 2019 | 109 812 € | −6 333 € | 51 842 € | 31 971 € | 19 871 € | 43 234 € | −5,8 % |
| 2018 | 160 149 € | −1 815 € | 95 477 € | 38 304 € | 57 173 € | 45 293 € | −1,1 % |
| 2017 | 195 666 € | 5 435 € | 67 629 € | 40 119 € | 27 510 € | 36 581 € | +2,8 % |
| 2016 | 115 494 € | 2 600 € | 94 335 € | 34 684 € | 59 651 € | 25 968 € | +2,3 % |
| 2015 | 190 959 € | 13 552 € | 133 158 € | 32 084 € | 101 074 € | 50 170 € | +7,1 % |
| 2014 | 176 299 € | 7 362 € | 91 273 € | 18 532 € | 72 741 € | 53 091 € | +4,2 % |
| 2013 | 112 855 € | −3 223 € | 50 757 € | 11 170 € | 39 587 € | 64 750 € | −2,9 % |
| 2012 | 92 076 € | −12 106 € | 46 342 € | 14 393 € | 31 949 € | 32 804 € | −13,1 % |
Riziko: zaplatí VALIŠ LEGAL?
VALIŠ LEGAL a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 11 zmlúv s dodávateľom VALIŠ LEGAL v objeme 484 304 € z rokov 2015 až 2026. Najväčší objem je s odberateľom Národná transfúzna služba SR: 315 784 € v 6 zmluvách.
Rok s najväčším objemom: 2025, 168 520 € v 2 zmluvách.
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmlúv | Objem |
|---|---|---|
| 2026 | 1 | 36 752 € |
| 2025 | 2 | 168 520 € |
| 2024 | 1 | 59 760 € |
| 2022 | 1 | 71 712 € |
| 2020 | 3 | 0 € |
| 2017 | 2 | 76 136 € |
| 2015 | 1 | 71 424 € |
Zdroj: Centrálny register zmlúv (crz.gov.sk); nezmyselné sumy vynechané, výpočet Štatistiky.sk.
História firmy VALIŠ LEGAL
Dátum vzniku VALIŠ LEGAL je 18. 9. 2007, teda pred 19 rokmi. Skoršie obchodné mená: ELEXT, s.r.o., VALIŠ LEGALs.r.o., VALIŠ LEGAL,s.r.o.. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 14 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/47957/B
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2022460770
- Zmena obchodného menaPredtým ELEXT, s.r.o., odvtedy VALIŠ LEGALs.r.o.
- Zmena obchodného menaPredtým VALIŠ LEGALs.r.o., odvtedy VALIŠ LEGAL,s.r.o.
- Zmena obchodného menaPredtým VALIŠ LEGAL,s.r.o., odvtedy VALIŠ LEGAL, s.r.o.
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 92 076 € · majetok 46 342 €
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Národná transfúzna služba SR, hodnota zmluvy 71 424 €. Firma vznikla 18. 9. 2007.
- Nový štatutár: JUDr. Marta VališováKonateľ
- Nový spoločník: JUDr. Marta VališováSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Najväčšia verejná zmluva: 121 770 €Objednávateľ Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR. Zmluva o poskytovaní právnych služieb (mandátna zmluva)
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 149 913 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti VALIŠ LEGAL
- poskytovanie právnych služieb,
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 8. 10. 2026.
VALIŠ LEGAL v odvetví právne a účtovnícke činnosti
VALIŠ LEGAL je v registri v odvetví Právne a účtovnícke činnosti (SK NACE 69), činnosť právne činnosti. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 45 406 € (9 930 závierok), VALIŠ LEGAL má 149 913 €, čo je 3,3-násobok mediánu. V okrese Bratislava I je v tomto odvetví 2 580 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je VALIŠ LEGAL 410. z 1 120.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 21 086 €, polovica do 45 406 €, tri štvrtiny do 93 690 €; 10 % firiem má viac než 262 028 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 300 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 21 086 € |
| medián | 45 406 € |
| horný kvartil | 93 690 € |
| 10 % firiem má viac než | 262 028 € |
| VALIŠ LEGAL | 149 913 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 14. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- VALIŠ LEGAL
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby VALIŠ LEGAL s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | VALIŠ LEGAL | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 149 913 € | 45 406 € |
| 2024 | 69 757 € | 42 730 € |
| 2023 | 85 056 € | 41 433 € |
| 2022 | 175 603 € | 38 780 € |
| 2021 | 94 854 € | 36 062 € |
| 2020 | 109 879 € | 35 049 € |
| 2019 | 109 812 € | 36 772 € |
| 2018 | 160 149 € | 35 507 € |
| 2017 | 195 666 € | 34 290 € |
| 2016 | 115 494 € | 33 068 € |
| 2015 | 190 959 € | 30 541 € |
| 2014 | 176 299 € | — |
| 2013 | 112 855 € | — |
| 2012 | 92 076 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| VALIŠ LEGAL | 149 913 € |
|---|---|
| medián okresu Bratislava I | 88 423 € |
| medián kraja | 49 125 € |
| medián Slovenska | 45 406 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- VAKERT Services, s.r.o.Košice - mestská časť Juh · tržby 365 093 € (2025)
- TOSIN, s.r.o.Veľký Šariš · tržby 364 160 € (2025)
- HYPER Marketing Agency s. r. o.Svätý Peter · tržby 364 029 € (2025)
- GROBO s. r. o.Granč-Petrovce · tržby 363 964 € (2025)
- Taxes & Fin, s.r.o.Bratislava - mestská časť Rača · tržby 362 849 € (2025)
- DOKAR, spol.s r.o.Láb · tržby 362 430 € (2025)
- iku s. r. o.Žilina · tržby 362 135 € (2024)
- MP Consulting s.r.o.Zvolen · tržby 361 822 € (2025)
- Studio économique, s.r.o.Dunajská Streda · tržby 361 555 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb VALIŠ LEGAL, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Odborné, vedecké a technické činnosti v okrese Bratislava I ›
Sídlo VALIŠ LEGAL: Bratislava - Staré Mesto
VALIŠ LEGAL sídli na adrese Mostová 185/2, 811 02 Bratislava - mestská časť Staré Mesto, okres Bratislava I. V obci Bratislava - Staré Mesto je 45 961 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 45 864. Na tej istej adrese je zapísaných 50 aktívnych subjektov.
Bratislava - Staré Mesto: obyvatelia a dáta ›Okres Bratislava I ›Adresár firiem v okrese Bratislava I ›
VALIŠ LEGAL: IČO, sídlo a základné údaje
VALIŠ LEGAL, s.r.o. (IČO 36834611) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Bratislava - Staré Mesto, okres Bratislava I. Dátum vzniku je 18. 9. 2007, na trhu je 19 rokov a štatutárom je JUDr. Marta Vališová. Za rok 2025 sú v závierke tržby 149 913 € a výsledok hospodárenia +31 403 €, počet zamestnancov podľa registra je 1.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 8. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Právne činnosti (SK NACE 6910) |
| Základné imanie | 14 000 € |
| Vznik | 18. 9. 2007 |
| Skoršie názvy | ELEXT, s.r.o. VALIŠ LEGALs.r.o. VALIŠ LEGAL,s.r.o. |
| Obec | Bratislava - Staré Mesto |
| Okres | Okres Bratislava I |
| Účtovných závierok v registri | 14 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví právne a účtovnícke činnosti (SK NACE 69) VALIŠ LEGAL, s.r.o. patrí tržbami do štvrtiny najväčších firiem: za rok 2025 mala 149 913 €, typická firma odvetvia 45 406 €, čo je 3,3-násobok mediánu (medián z 9 930 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 14. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Bratislava I ›Právne a účtovnícke činnosti: tržby a mzdy ›Právne a účtovnícke činnosti v Bratislavskom kraji ›Mzdy v okrese Bratislava I ›
Sieť prepojení firmy VALIŠ LEGAL
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu VALIŠ LEGAL
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu VALIŠ LEGAL
- Tendre3súťaže štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 1,8 mil. €
- Granty a dotácie77výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 185 tis. €
- Končiace zmluvy142zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 4 400 €
- Výhry konkurentov42firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 1 200 €
- Diery na trhu1odvetvie chýba v meste Bratislava - Staré Mestotypický nepokrytý dopyt 2 800 €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny, Úrad PSVR Stropkov300 zmlúv za 3 roky · 1 837 483 € · naposledy 25. 9. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.101 zmlúv za 3 roky · 475 992 € · naposledy 22. 9. 2026Centrum právnej pomoci65 zmlúv za 3 roky · 169 € · naposledy 9. 10. 2026 Všetkých 1 275 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
Najväčšie firmy v mestskej časti Bratislava - Staré Mesto
Energetika Slovensko, a. s.Západoslovenská distribučná, a.s.Rascon Europe central s. r. o.Torreol, s. r. o.O2 Slovakia, s.r.o.Všetky firmy v mestskej časti Bratislava - Staré Mesto ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 69.10) v okrese Bratislava I
Allen Overy Shearman Sterling s.r.o.soukeník – štrpka s. r. o.Kinstellar, s. r. o.HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátska…Advokátska kancelária RELEVANS s. r. o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.