Jozef Kovalčík - KOVEX, s.r.o.
Stropkov · Výstavba obytných a neobytných budov
3 600 €tržby 2022−4 559 €strata 2022aktívna 19 rokov
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 6. 11. 2026 Čo prezradí IČO a ako ho overiť ›
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby 34 186 €, výsledok hospodárenia 1 233 €
- 13 : tržby 61 573 €, výsledok hospodárenia 3 221 €
- 14 : tržby 83 562 €, výsledok hospodárenia 1 494 €
- 15 : tržby 25 612 €, výsledok hospodárenia -10 625 €
- 16 : tržby 50 345 €, výsledok hospodárenia 2 363 €
- 17 : tržby 26 065 €, výsledok hospodárenia -16 632 €
- 18 : tržby 43 265 €, výsledok hospodárenia -3 412 €
- 19 : tržby 96 261 €, výsledok hospodárenia 12 713 €
- 20 : tržby 32 990 €, výsledok hospodárenia -16 016 €
- 21 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -12 882 €
- 22 : tržby 3 600 €, výsledok hospodárenia -4 559 €
- 23 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -10 404 €
- 24 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -1 499 €
- 25 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -1 499 €
Jozef Kovalčík - KOVEX, s.r.o. (IČO 36782734), sídlo Stropkov, je v registri zapísaná od 26. 5. 2007 (Register právnických osôb ŠÚ SR, zber 6. 11. 2026). Posledná závierka v Registri účtovných závierok je za rok 2022.
Prejsť na časť profilu 11
Zamestnanci Jozef Kovalčík - KOVEX
V roku 2025 mala Jozef Kovalčík - KOVEX priemerne 0 zamestnancov, osobné náklady v roku 2024 boli 1 272 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | 0 | — | — |
| 2024 | — | 1 272 € | — |
| 2023 | — | 1 272 € | — |
| 2021 | — | 43 € | — |
| 2020 | — | 4 985 € | — |
| 2019 | — | 14 359 € | — |
| 2018 | — | 13 946 € | — |
| 2017 | — | 14 083 € | — |
| 2016 | — | 8 146 € | — |
| 2015 | — | 10 526 € | — |
| 2014 | — | 9 765 € | — |
| 2013 | — | 4 839 € | 3 567 € |
| 2012 | — | 5 019 € | 3 949 € |
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF), výkaz 2024 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 3. 10. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2024 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 10. 10. 2026.
Konateľ Jozef Kovalčík - KOVEX
Podľa Registra právnických osôb koná za Jozef Kovalčík - KOVEX 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 6. 11. 2026.
Spoločník Jozef Kovalčík - KOVEX
V registri je zapísaný 1 spoločník.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 6. 11. 2026.
Kto firmu skutočne vlastní a kde nájsť konečného užívateľa výhod ›Tržby, zisk a majetok Jozef Kovalčík - KOVEX
Za rok 2022 má Jozef Kovalčík - KOVEX v závierke tržby 3 600 €, a výsledok hospodárenia −4 559 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2019: 96 261 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 340 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát Jozef Kovalčík - KOVEX
Najvyššie tržby: rok 2019, 96 261 €. Najnižšie: rok 2022, 3 600 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | — |
| 2024 | — |
| 2023 | — |
| 2022 | 3 600 € |
| 2021 | — |
| 2020 | 32 990 € |
| 2019 | 96 261 € |
| 2018 | 43 265 € |
| 2017 | 26 065 € |
| 2016 | 50 345 € |
| 2015 | 25 612 € |
| 2014 | 83 562 € |
| 2013 | 61 573 € |
| 2012 | 34 186 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 5 rokoch, strata v 9 rokoch z 14 rokov. Súčet za celé obdobie: −56 504 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | −1 499 € |
| 2024 | −1 499 € |
| 2023 | −10 404 € |
| 2022 | −4 559 € |
| 2021 | −12 882 € |
| 2020 | −16 016 € |
| 2019 | 12 713 € |
| 2018 | −3 412 € |
| 2017 | −16 632 € |
| 2016 | 2 363 € |
| 2015 | −10 625 € |
| 2014 | 1 494 € |
| 2013 | 3 221 € |
| 2012 | 1 233 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- Jozef Kovalčík - KOVEX
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je −48,5 %, medián odvetvia +1,5 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | Jozef Kovalčík - KOVEX | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | — | +4,2 % |
| 2024 | — | +3,0 % |
| 2023 | — | +1,8 % |
| 2022 | — | +1,5 % |
| 2021 | — | +1,4 % |
| 2020 | −48,5 % | +1,4 % |
| 2019 | +13,2 % | +1,5 % |
| 2018 | −7,9 % | +1,5 % |
| 2017 | −63,8 % | +2,3 % |
| 2016 | +4,7 % | +2,5 % |
| 2015 | −41,5 % | +1,9 % |
| 2014 | +1,8 % | — |
| 2013 | +5,2 % | — |
| 2012 | +3,6 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 5 z 8 rokov, najviac v roku 2019 (+122,5 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | — |
| 2024 | — |
| 2023 | — |
| 2022 | — |
| 2021 | — |
| 2020 | −65,7 % |
| 2019 | +122,5 % |
| 2018 | +66,0 % |
| 2017 | −48,2 % |
| 2016 | +96,6 % |
| 2015 | −69,3 % |
| 2014 | +35,7 % |
| 2013 | +80,1 % |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha Jozef Kovalčík - KOVEX
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 9 989 €, vlastné imanie 6 976 € a záväzky 3 013 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 9 989 € | 6 976 € | 3 013 € |
| 2024 | 9 989 € | 6 976 € | 3 013 € |
| 2023 | 11 346 € | 8 475 € | 2 871 € |
| 2022 | 23 686 € | 18 879 € | 4 807 € |
| 2021 | 29 230 € | 23 438 € | 5 792 € |
| 2020 | 49 354 € | 26 320 € | 23 034 € |
| 2019 | 60 655 € | 32 336 € | 28 319 € |
| 2018 | 48 494 € | 19 623 € | 28 871 € |
| 2017 | 25 932 € | 23 035 € | 2 897 € |
| 2016 | 22 576 € | 9 667 € | 12 909 € |
| 2015 | 43 125 € | 6 211 € | 36 914 € |
| 2014 | 36 194 € | 16 837 € | 19 357 € |
| 2013 | 33 103 € | 15 343 € | 17 760 € |
| 2012 | 14 194 € | 12 121 € | 2 073 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok Jozef Kovalčík - KOVEX (14 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | −1 499 € | 9 989 € | 6 976 € | 3 013 € | 569 € | — |
| 2024 | — | −1 499 € | 9 989 € | 6 976 € | 3 013 € | 569 € | — |
| 2023 | — | −10 404 € | 11 346 € | 8 475 € | 2 871 € | −2 451 € | — |
| 2022 | 3 600 € | −4 559 € | 23 686 € | 18 879 € | 4 807 € | 1 068 € | −126,6 % |
| 2021 | — | −12 882 € | 29 230 € | 23 438 € | 5 792 € | −4 139 € | — |
| 2020 | 32 990 € | −16 016 € | 49 354 € | 26 320 € | 23 034 € | −4 € | −48,5 % |
| 2019 | 96 261 € | 12 713 € | 60 655 € | 32 336 € | 28 319 € | 37 419 € | +13,2 % |
| 2018 | 43 265 € | −3 412 € | 48 494 € | 19 623 € | 28 871 € | 18 713 € | −7,9 % |
| 2017 | 26 065 € | −16 632 € | 25 932 € | 23 035 € | 2 897 € | 3 724 € | −63,8 % |
| 2016 | 50 345 € | 2 363 € | 22 576 € | 9 667 € | 12 909 € | 17 156 € | +4,7 % |
| 2015 | 25 612 € | −10 625 € | 43 125 € | 6 211 € | 36 914 € | 6 110 € | −41,5 % |
| 2014 | 83 562 € | 1 494 € | 36 194 € | 16 837 € | 19 357 € | 14 970 € | +1,8 % |
| 2013 | 61 573 € | 3 221 € | 33 103 € | 15 343 € | 17 760 € | 9 506 € | +5,2 % |
| 2012 | 34 186 € | 1 233 € | 14 194 € | 12 121 € | 2 073 € | 6 853 € | +3,6 % |
Riziko: zaplatí Jozef Kovalčík - KOVEX?
Peniaze od štátu: Jozef Kovalčík - KOVEX
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy Jozef Kovalčík - KOVEX
Dátum vzniku Jozef Kovalčík - KOVEX je 26. 5. 2007, teda pred 19 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 10 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/18658/P
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2022383737
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 34 186 € · majetok 14 194 €
- Nový štatutár: Nataša KovalčíkováKonateľ
- Nový spoločník: Nataša KovalčíkováSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti Jozef Kovalčík - KOVEX
- kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) v rozsahu voľných živností
- kúpa tovaru na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod) v rozsahu voľných živností
- sprostredkovanie obchodu a služieb v rozsahu voľnej živnosti
- demolácie, búracie práce, príprava staveniska, terénne úpravy
- tesárstvo
- lešenárske práce
- murárstvo
- kovoobrábanie
- zámočníctvo
- vykonávanie zváracích prác (elektrickým oblúkom, plameňom, bodovým a švovým zváraním), paličské práce
- maliarské, natieračské a sklenárske práce
- demontáž rozvodov a armatúr
- montáž, rekonštrukcie, údržba elektrických zariadení
- neverejná osobná cestná motorová doprava vykonávaná vozidlami do 9 miest vrátane vodiča
- nákladná cestná doprava vykonávaná cestnými nákladnými vozidlami do celkovej hmotnosti 3,5t vrátane prípojného vozidla
- klampiarstvo
- vodoinštalatérstvo a kúrenárstvo
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 6. 11. 2026.
Jozef Kovalčík - KOVEX v odvetví výstavba budov
Jozef Kovalčík - KOVEX je v registri v odvetví Výstavba budov (SK NACE 41), činnosť výstavba obytných a neobytných budov. Medián tržieb odvetvia za rok 2022 je 62 278 € (8 372 závierok), Jozef Kovalčík - KOVEX má 3 600 €, čo je 6 % mediánu. V okrese Stropkov je v tomto odvetví 86 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je Jozef Kovalčík - KOVEX 33. z 32.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 18 744 €, polovica do 62 278 €, tri štvrtiny do 260 168 €; 10 % firiem má viac než 847 949 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 4 238 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 18 744 € |
| medián | 62 278 € |
| horný kvartil | 260 168 € |
| 10 % firiem má viac než | 847 949 € |
| Jozef Kovalčík - KOVEX | 3 600 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 5. 11. 2026; mierka je logaritmická.
- Jozef Kovalčík - KOVEX
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby Jozef Kovalčík - KOVEX s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | Jozef Kovalčík - KOVEX | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | — | 61 759 € |
| 2024 | — | 55 218 € |
| 2023 | — | 57 892 € |
| 2022 | 3 600 € | 62 278 € |
| 2021 | — | 55 221 € |
| 2020 | 32 990 € | 54 858 € |
| 2019 | 96 261 € | 59 838 € |
| 2018 | 43 265 € | 59 404 € |
| 2017 | 26 065 € | 55 590 € |
| 2016 | 50 345 € | 62 108 € |
| 2015 | 25 612 € | 61 049 € |
| 2014 | 83 562 € | — |
| 2013 | 61 573 € | — |
| 2012 | 34 186 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2022.
Čísla v tabuľke
| Jozef Kovalčík - KOVEX | 3 600 € |
|---|---|
| medián okresu Stropkov | 34 462 € |
| medián kraja | 69 754 € |
| medián Slovenska | 62 278 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- SBC GROUP s.r.o.Humenné · tržby 8 367 € (2017)
- Bo.Ne.S. s. r. o.Hrnčiarovce nad Parnou · tržby 8 357 € (2025)
- PREKON s. r. o.Nitra · tržby 8 350 € (2025)
- B-have-L s.r.o.Senica · tržby 8 342 € (2025)
- MaVer, s. r. o.Žilina · tržby 8 337 € (2025)
- R.A.S., s.r.o., Sveržov v reštrukturalizáciiBardejov · tržby 8 307 € (2018)
- Durin s.r.o.Komárno · tržby 8 307 € (2025)
- Craneflow s.r.o.Kvetoslavov · tržby 8 303 € (2025)
- COSSI s.r.o.Michalovce · tržby 8 301 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb Jozef Kovalčík - KOVEX, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo Jozef Kovalčík - KOVEX: Stropkov
Jozef Kovalčík - KOVEX sídli na adrese Sokolovská 1639/10, 091 01 Stropkov - Sitník, okres Stropkov. V obci Stropkov je 1 726 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 3 308.
Stropkov: obyvatelia a dáta ›Okres Stropkov ›Adresár firiem v okrese Stropkov ›
Jozef Kovalčík - KOVEX: IČO, sídlo a základné údaje
Jozef Kovalčík - KOVEX, s.r.o. (IČO 36782734) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Stropkov, okres Stropkov. Dátum vzniku je 26. 5. 2007, na trhu je 19 rokov a štatutárom je Nataša Kovalčíková. Za rok 2022 sú v závierke tržby 3 600 € a výsledok hospodárenia −4 559 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 6. 11. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Výstavba obytných a neobytných budov (SK NACE 4100) |
| Základné imanie | 6 640 € |
| Vznik | 26. 5. 2007 |
| Obec | Stropkov |
| Okres | Okres Stropkov |
| Vyrubená daň z príjmov | 340 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 13 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví výstavba budov (SK NACE 41) Jozef Kovalčík - KOVEX, s.r.o. má nižšie tržby než typická firma: za rok 2022 mala 3 600 €, typická firma odvetvia 62 278 € (medián z 8 372 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 5. 11. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Stropkov ›Výstavba budov: tržby a mzdy ›Výstavba budov v Prešovskom kraji ›Mzdy v okrese Stropkov ›
Súvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Stropkov
Š - AUTOSERVIS Vranov, s.r.o.TESLA STROPKOV, akciová spoločnosťREPRO ELEKTRONIK Slovakia, s.r.o.PS EUROPLAST, s.r.o.STRADER s.r.o.Všetky firmy v obci Stropkov ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 41.20) v okrese Stropkov
JK SolarTech, s. r. o.IMB group, s.r.o.BAUNOL s. r. o.RESOSTAV, s. r. o.DK EM, s. r. o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.