JZ Machines s.r.o.
Bratislava - Staré Mesto · Výroba ostatných kovových výrobkov i. n.
1 061 988 €tržby 2021+9 326 €zisk 2021iný dôvod zrušenia spoločnosti od 29. 5. 2026
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 16. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby 166 689 €, výsledok hospodárenia 12 294 €
- 13 : tržby 227 479 €, výsledok hospodárenia 34 197 €
- 14 : tržby 186 481 €, výsledok hospodárenia 11 442 €
- 15 : tržby 66 715 €, výsledok hospodárenia 4 762 €
- 16 : tržby 99 348 €, výsledok hospodárenia 3 095 €
- 17 : tržby 123 988 €, výsledok hospodárenia 2 371 €
- 18 : tržby 77 452 €, výsledok hospodárenia 1 194 €
- 19 : tržby 18 079 €, výsledok hospodárenia 65 €
- 20 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -540 €
- 21 : tržby 1 061 988 €, výsledok hospodárenia 9 326 €
JZ Machines s.r.o. (IČO 36678813), sídlo Bratislava - mestská časť Staré Mesto, je v registri zapísaná od 26. 9. 2006 (Register právnických osôb ŠÚ SR, zber 16. 10. 2026). Posledná závierka v Registri účtovných závierok je za rok 2021.
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci JZ Machines
V roku 2021 mala JZ Machines priemerne 0 zamestnancov, osobné náklady v roku 2019 boli 928 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2021 | 0 | — | — |
| 2020 | 0 | — | — |
| 2019 | — | 928 € | 890 € |
| 2018 | — | 8 409 € | 5 995 € |
| 2017 | — | 7 422 € | 5 413 € |
| 2016 | — | 7 856 € | 5 772 € |
| 2015 | — | 6 723 € | 5 306 € |
| 2014 | — | 18 395 € | 13 558 € |
| 2013 | — | 12 815 € | 9 441 € |
| 2012 | — | 10 772 € | 7 936 € |
Na čo išli osobné náklady v roku 2019
- Mzdy 96 % 890 €
- Odvody zamestnávateľa 4,1 % 38 €
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2021 (PDF), výkaz 2019 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2021 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2019 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 16. 10. 2026.
Konateľ JZ Machines
Podľa Registra právnických osôb koná za JZ Machines 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 16. 10. 2026.
Spoločník JZ Machines
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Tomáš Škoda100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Tomáš Škodaod 7. 4. 2023 | 6 639 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok JZ Machines
Za rok 2021 má JZ Machines v závierke tržby 1 061 988 €, a výsledok hospodárenia +9 326 €. Závierky máme za 10 rokov (2012 až 2021), najvyššie tržby sú z roku 2021: 1 061 988 €.
Výkaz ziskov a strát JZ Machines
Najvyššie tržby: rok 2021, 1 061 988 €. Najnižšie: rok 2019, 18 079 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2021 | 1 061 988 € |
| 2020 | — |
| 2019 | 18 079 € |
| 2018 | 77 452 € |
| 2017 | 123 988 € |
| 2016 | 99 348 € |
| 2015 | 66 715 € |
| 2014 | 186 481 € |
| 2013 | 227 479 € |
| 2012 | 166 689 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 9 rokoch, strata v 1 roku z 10 rokov. Súčet za celé obdobie: 78 206 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2021 | 9 326 € |
| 2020 | −540 € |
| 2019 | 65 € |
| 2018 | 1 194 € |
| 2017 | 2 371 € |
| 2016 | 3 095 € |
| 2015 | 4 762 € |
| 2014 | 11 442 € |
| 2013 | 34 197 € |
| 2012 | 12 294 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- JZ Machines
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +0,9 %, medián odvetvia +2,3 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | JZ Machines | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2021 | +0,9 % | +2,3 % |
| 2020 | — | +1,9 % |
| 2019 | +0,4 % | +2,1 % |
| 2018 | +1,5 % | +2,7 % |
| 2017 | +1,9 % | +3,4 % |
| 2016 | +3,1 % | +3,4 % |
| 2015 | +7,1 % | +3,1 % |
| 2014 | +6,1 % | — |
| 2013 | +15,0 % | — |
| 2012 | +7,4 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 3 z 7 rokov, najviac v roku 2016 (+48,9 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2021 | — |
| 2020 | — |
| 2019 | −76,7 % |
| 2018 | −37,5 % |
| 2017 | +24,8 % |
| 2016 | +48,9 % |
| 2015 | −64,2 % |
| 2014 | −18,0 % |
| 2013 | +36,5 % |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha JZ Machines
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2021 mala súvaha majetok 180 207 €, vlastné imanie 16 154 € a záväzky 164 053 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2021 | 180 207 € | 16 154 € | 164 053 € |
| 2020 | 7 067 € | 6 828 € | 239 € |
| 2019 | 7 877 € | 7 368 € | 509 € |
| 2018 | 13 244 € | 8 497 € | 4 747 € |
| 2017 | 19 920 € | 9 674 € | 10 246 € |
| 2016 | 19 510 € | 10 398 € | 9 112 € |
| 2015 | 25 705 € | 12 065 € | 13 640 € |
| 2014 | 32 222 € | 18 745 € | 13 477 € |
| 2013 | 72 055 € | 55 348 € | 16 707 € |
| 2012 | 33 218 € | 21 151 € | 12 067 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok JZ Machines (10 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 1 061 988 € | 9 326 € | 180 207 € | 16 154 € | 164 053 € | 22 437 € | +0,9 % |
| 2020 | — | −540 € | 7 067 € | 6 828 € | 239 € | −450 € | — |
| 2019 | 18 079 € | 65 € | 7 877 € | 7 368 € | 509 € | 1 282 € | +0,4 % |
| 2018 | 77 452 € | 1 194 € | 13 244 € | 8 497 € | 4 747 € | 10 767 € | +1,5 % |
| 2017 | 123 988 € | 2 371 € | 19 920 € | 9 674 € | 10 246 € | 13 401 € | +1,9 % |
| 2016 | 99 348 € | 3 095 € | 19 510 € | 10 398 € | 9 112 € | 12 188 € | +3,1 % |
| 2015 | 66 715 € | 4 762 € | 25 705 € | 12 065 € | 13 640 € | 13 207 € | +7,1 % |
| 2014 | 186 481 € | 11 442 € | 32 222 € | 18 745 € | 13 477 € | 33 693 € | +6,1 % |
| 2013 | 227 479 € | 34 197 € | 72 055 € | 55 348 € | 16 707 € | 53 802 € | +15,0 % |
| 2012 | 166 689 € | 12 294 € | 33 218 € | 21 151 € | 12 067 € | 36 192 € | +7,4 % |
Riziko: zaplatí JZ Machines?
Peniaze od štátu: JZ Machines
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy JZ Machines
Dátum vzniku JZ Machines je 26. 9. 2006, teda pred 20 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 9 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/154715/B
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 166 689 € · majetok 33 218 €
- Nový štatutár: Tomáš ŠkodaKonateľ
- Nový spoločník: Tomáš ŠkodaSpoločník v.o.s. / s.r.o.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti JZ Machines
- kovoobrábanie
- zámočníctvo
- kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) v rozsahu voľných živností
- kúpa tovaru na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod) v rozsahu voľných živností
- sprostredkovanie obchodu, výroby a služieb v rozsahu voľnej živnosti
- reklamná, propagačná a inzertná činnosť
- prieskum trhu a verejnej mienky
- administratívne a kancelárske práce vrátane kopírovacích služieb
- podnikateľské poradenstvo v strojárstve
- skladovanie
- manipulácia s nákladom
- spracovanie údajov
- sproacovanie internetových stránok
- vedenie účtovníctva
- organizovanie spoločenských a kultúrnych podujatí
- organizovanie kurzov, školení, seminárov a výstav
- konštrukčná činnosť v strojárstve
- zváračské práce
- prenájom hnuteľných vecí
- prípravné práce k uskutočňovaniu stavieb
- dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
- uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5t vrátane prípojného vozidla
- nepravidelná osobná cestná doprava vykonávaná cestnými osobnými vozidlami, ktoré majú okrem miesta pre vodiča najviac 8 miest na sedenie
- poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidla
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 16. 10. 2026.
JZ Machines v odvetví výroba kovových konštrukcií a výrobkov
JZ Machines je v registri v odvetví Výroba kovových konštrukcií a výrobkov (SK NACE 25), činnosť výroba ostatných kovových výrobkov i. n.. Medián tržieb odvetvia za rok 2021 je 107 902 € (5 328 závierok), JZ Machines má 1 061 988 €, čo je 9,8-násobok mediánu. V okrese Bratislava I je v tomto odvetví 252 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je JZ Machines 25. z 123.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 28 821 €, polovica do 107 902 €, tri štvrtiny do 469 068 €; 10 % firiem má viac než 1 678 397 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 988 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 28 821 € |
| medián | 107 902 € |
| horný kvartil | 469 068 € |
| 10 % firiem má viac než | 1 678 397 € |
| JZ Machines | 1 061 988 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 18. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- JZ Machines
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby JZ Machines s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | JZ Machines | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2021 | 1 061 988 € | 107 902 € |
| 2020 | — | 98 544 € |
| 2019 | 18 079 € | 117 881 € |
| 2018 | 77 452 € | 121 114 € |
| 2017 | 123 988 € | 122 184 € |
| 2016 | 99 348 € | 131 383 € |
| 2015 | 66 715 € | 141 683 € |
| 2014 | 186 481 € | — |
| 2013 | 227 479 € | — |
| 2012 | 166 689 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2021.
Čísla v tabuľke
| JZ Machines | 1 061 988 € |
|---|---|
| medián okresu Bratislava I | 94 013 € |
| medián kraja | 82 133 € |
| medián Slovenska | 107 902 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- CNC Profihala, s. r. o.Nové Mesto nad Váhom · tržby 2 582 780 € (2025)
- VKBS, s.r.o.Dolný Lieskov · tržby 2 571 072 € (2025)
- KONŠTRUKTA-GALVANIZOVŇA, s.r.o.Trenčín · tržby 2 566 800 € (2025)
- SEDASPORT, s.r.o.Myjava · tržby 2 553 969 € (2025)
- AM montage s. r. o.Žilina · tržby 2 553 383 € (2023)
- TEPROFA Slovakia s.r.o.Považská Bystrica · tržby 2 551 377 € (2025)
- Techmold Slovakia s. r. o.Považská Bystrica · tržby 2 551 199 € (2025)
- RTmont s.r.o.Michalovce · tržby 2 540 706 € (2025)
- Steel SK-CH s.r.o.Nitra · tržby 2 539 450 € (2022)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb JZ Machines, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo JZ Machines: Bratislava - Staré Mesto
JZ Machines sídli na adrese Tichá 5150/36, 811 02 Bratislava - mestská časť Staré Mesto, okres Bratislava I. V obci Bratislava - Staré Mesto je 45 972 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 45 857. Na tej istej adrese je zapísaných 22 aktívnych subjektov.
Bratislava - Staré Mesto: obyvatelia a dáta ›Okres Bratislava I ›Adresár firiem v okrese Bratislava I ›
JZ Machines: IČO, sídlo a základné údaje
JZ Machines s.r.o. (IČO 36678813) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Bratislava - Staré Mesto, okres Bratislava I. Dátum vzniku je 26. 9. 2006, na trhu je 20 rokov a štatutárom je Tomáš Škoda. Za rok 2021 sú v závierke tržby 1 061 988 € a výsledok hospodárenia +9 326 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 16. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Výroba ostatných kovových výrobkov i. n. (SK NACE 2599) |
| Základné imanie | 6 639 € |
| Vznik | 26. 9. 2006 |
| Obec | Bratislava - Staré Mesto |
| Okres | Okres Bratislava I |
| Účtovných závierok v registri | 9 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví výroba kovových konštrukcií a výrobkov (SK NACE 25) JZ Machines s.r.o. patrí tržbami do štvrtiny najväčších firiem: za rok 2021 mala 1 061 988 €, typická firma odvetvia 107 902 €, čo je 9,8-násobok mediánu (medián z 5 328 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 18. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Bratislava I ›Výroba kovových konštrukcií a výrobkov: tržby a mzdy ›Výroba kovových konštrukcií a výrobkov v Bratislavskom kraji ›Mzdy v okrese Bratislava I ›
Sieť prepojení firmy JZ Machines
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu JZ Machines
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu JZ Machines
- Tendre51súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 122 tis. €
- Granty a dotácie76výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 358 tis. €
- Končiace zmluvy29zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 25 tis. €
- Výhry konkurentov234firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 4 400 €
- Diery na trhu1odvetvie chýba v meste Bratislava - Staré Mestotypický nepokrytý dopyt 2 800 €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.443 zmlúv za 3 roky · 592 993 € · naposledy 12. 10. 2026Ministerstvo obrany SR327 zmlúv za 3 roky · 3 539 106 € · naposledy 16. 10. 2026Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Zvolen236 zmlúv za 3 roky · 2 968 370 € · naposledy 7. 10. 2026 Všetkých 793 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v mestskej časti Bratislava - Staré Mesto
Energetika Slovensko, a. s.Západoslovenská distribučná, a.s.Rascon Europe central s. r. o.Torreol, s. r. o.O2 Slovakia, s.r.o.Všetky firmy v mestskej časti Bratislava - Staré Mesto ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 25.99) v okrese Bratislava I
Textil Complex s.r.o.ARC WELDING, s. r. o.ESMERO s.r.o. v konkurzeLS KO, s.r.o.Eco-Asset s. r. o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.