SLOVEKON, s.r.o.
Banská Bystrica · Účtovnícke a audítorské činnosti, vedenie účtovných kníh; daňové poradenstvo
21 418 €tržby 2025 ▼ 1 %−3 516 €strata 2025aktívna 22 rokov2 zamestnanci (2025)
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 17. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 13 : tržby 13 932 €, výsledok hospodárenia 2 557 €
- 14 : tržby 15 020 €, výsledok hospodárenia 1 776 €
- 15 : tržby 19 938 €, výsledok hospodárenia 3 029 €
- 16 : tržby 21 424 €, výsledok hospodárenia 142 €
- 17 : tržby 19 505 €, výsledok hospodárenia -621 €
- 18 : tržby 19 014 €, výsledok hospodárenia 2 403 €
- 19 : tržby 23 775 €, výsledok hospodárenia 1 622 €
- 20 : tržby 21 794 €, výsledok hospodárenia 950 €
- 21 : tržby 22 886 €, výsledok hospodárenia -3 204 €
- 22 : tržby 21 475 €, výsledok hospodárenia 1 856 €
- 23 : tržby 21 828 €, výsledok hospodárenia 1 719 €
- 24 : tržby 21 735 €, výsledok hospodárenia -3 065 €
- 25 : tržby 21 418 €, výsledok hospodárenia -3 516 €
SLOVEKON, s.r.o. (IČO 36629740) mala v roku 2025 tržby 21 418 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci SLOVEKON
V roku 2025 mala SLOVEKON priemerne 2 zamestnancov, osobné náklady v tom roku boli 22 363 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | 2 | 22 363 € | — |
| 2024 | — | 22 283 € | — |
| 2023 | — | 16 118 € | — |
| 2022 | — | 16 614 € | — |
| 2021 | — | 22 289 € | — |
| 2020 | — | 16 924 € | — |
| 2019 | — | 12 453 € | — |
| 2018 | — | 12 885 € | — |
| 2017 | — | 15 006 € | — |
| 2016 | — | 11 680 € | — |
| 2015 | — | 6 975 € | — |
| 2014 | — | 2 708 € | — |
| 2013 | — | 2 434 € | 1 800 € |
Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer na zamestnanca neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF), výkaz 2025 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 6. 10. 2026.
Konatelia SLOVEKON
Podľa Registra právnických osôb konajú za SLOVEKON 2 konatelia. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 17. 10. 2026.
Spoločníci SLOVEKON
V registri sú zapísaní 2 spoločníci.
- Ing. Dušan Strieš50,0 %
- Jana Striešová50,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Ing. Dušan Striešod 7. 6. 2016 | 3 320 € | 50,0 % |
| Jana Striešováod 7. 6. 2016 | 3 320 € | 50,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok SLOVEKON
Za rok 2025 má SLOVEKON v závierke tržby 21 418 €, o 1,5 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia −3 516 €. Závierky máme za 13 rokov (2013 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2019: 23 775 €.
Výkaz ziskov a strát SLOVEKON
Najvyššie tržby: rok 2019, 23 775 €. Najnižšie: rok 2013, 13 932 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 21 418 € |
| 2024 | 21 735 € |
| 2023 | 21 828 € |
| 2022 | 21 475 € |
| 2021 | 22 886 € |
| 2020 | 21 794 € |
| 2019 | 23 775 € |
| 2018 | 19 014 € |
| 2017 | 19 505 € |
| 2016 | 21 424 € |
| 2015 | 19 938 € |
| 2014 | 15 020 € |
| 2013 | 13 932 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 9 rokoch, strata v 4 rokoch z 13 rokov. Súčet za celé obdobie: 5 648 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | −3 516 € |
| 2024 | −3 065 € |
| 2023 | 1 719 € |
| 2022 | 1 856 € |
| 2021 | −3 204 € |
| 2020 | 950 € |
| 2019 | 1 622 € |
| 2018 | 2 403 € |
| 2017 | −621 € |
| 2016 | 142 € |
| 2015 | 3 029 € |
| 2014 | 1 776 € |
| 2013 | 2 557 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- SLOVEKON
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je −16,4 %, medián odvetvia +12,3 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | SLOVEKON | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | −16,4 % | +12,3 % |
| 2024 | −14,1 % | +8,2 % |
| 2023 | +7,9 % | +6,9 % |
| 2022 | +8,6 % | +6,5 % |
| 2021 | −14,0 % | +6,7 % |
| 2020 | +4,4 % | +7,0 % |
| 2019 | +6,8 % | +5,4 % |
| 2018 | +12,6 % | +5,4 % |
| 2017 | −3,2 % | +7,4 % |
| 2016 | +0,7 % | +7,0 % |
| 2015 | +15,2 % | +7,1 % |
| 2014 | +11,8 % | — |
| 2013 | +18,4 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 6 z 12 rokov, najviac v roku 2015 (+32,7 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | −1,5 % |
| 2024 | −0,4 % |
| 2023 | +1,6 % |
| 2022 | −6,2 % |
| 2021 | +5,0 % |
| 2020 | −8,3 % |
| 2019 | +25,0 % |
| 2018 | −2,5 % |
| 2017 | −9,0 % |
| 2016 | +7,5 % |
| 2015 | +32,7 % |
| 2014 | +7,8 % |
| 2013 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha SLOVEKON
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 4 133 €, vlastné imanie −3 003 € a záväzky 7 136 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 4 133 € | −3 003 € | 7 136 € |
| 2024 | 3 786 € | 513 € | 3 273 € |
| 2023 | 5 956 € | 3 579 € | 2 377 € |
| 2022 | 4 274 € | 1 860 € | 2 414 € |
| 2021 | 4 240 € | 4 € | 4 236 € |
| 2020 | 7 733 € | 3 208 € | 4 525 € |
| 2019 | 7 363 € | 2 258 € | 5 105 € |
| 2018 | 10 528 € | 8 518 € | 2 010 € |
| 2017 | 8 485 € | 6 115 € | 2 370 € |
| 2016 | 8 923 € | 6 736 € | 2 187 € |
| 2015 | 15 154 € | 12 594 € | 2 560 € |
| 2014 | 11 287 € | 9 566 € | 1 721 € |
| 2013 | 12 087 € | 7 790 € | 4 297 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok SLOVEKON (13 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 21 418 € | −3 516 € | 4 133 € | −3 003 € | 7 136 € | 19 711 € | −16,4 % |
| 2024 | 21 735 € | −3 065 € | 3 786 € | 513 € | 3 273 € | 20 027 € | −14,1 % |
| 2023 | 21 828 € | 1 719 € | 5 956 € | 3 579 € | 2 377 € | 18 443 € | +7,9 % |
| 2022 | 21 475 € | 1 856 € | 4 274 € | 1 860 € | 2 414 € | 19 068 € | +8,6 % |
| 2021 | 22 886 € | −3 204 € | 4 240 € | 4 € | 4 236 € | 19 440 € | −14,0 % |
| 2020 | 21 794 € | 950 € | 7 733 € | 3 208 € | 4 525 € | 18 680 € | +4,4 % |
| 2019 | 23 775 € | 1 622 € | 7 363 € | 2 258 € | 5 105 € | 15 220 € | +6,8 % |
| 2018 | 19 014 € | 2 403 € | 10 528 € | 8 518 € | 2 010 € | 15 365 € | +12,6 % |
| 2017 | 19 505 € | −621 € | 8 485 € | 6 115 € | 2 370 € | 16 569 € | −3,2 % |
| 2016 | 21 424 € | 142 € | 8 923 € | 6 736 € | 2 187 € | 14 372 € | +0,7 % |
| 2015 | 19 938 € | 3 029 € | 15 154 € | 12 594 € | 2 560 € | 8 750 € | +15,2 % |
| 2014 | 15 020 € | 1 776 € | 11 287 € | 9 566 € | 1 721 € | 6 589 € | +11,8 % |
| 2013 | 13 932 € | 2 557 € | 12 087 € | 7 790 € | 4 297 € | 8 277 € | +18,4 % |
Riziko: zaplatí SLOVEKON?
Peniaze od štátu: SLOVEKON
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy SLOVEKON
Dátum vzniku SLOVEKON je 21. 9. 2004, teda pred 22 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2013. Na časovej osi je spolu 10 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/9661/S
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2013tržby 13 932 € · majetok 12 087 €
- Nový štatutár: Ing. Dušan StriešKonateľ
- Nový spoločník: Ing. Dušan StriešSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 13, posledné tržby 21 418 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti SLOVEKON
- - činnosť ekonomických a organizačných poradcov
- - podnikateľské poradenstvo
- - prekladateľské a tlmočnícke služby - anglický, nemecký, francúzsky jazyk
- - sprostredkovanie obchodu a služieb v rozsahu voľnej živnosti
- - organizovanie kurzov, školení a seminárov v rozsahu voľnej živnosti
- - administratívne práce
- vedenie účtovníctva
- Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontroly
- Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živností
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 17. 10. 2026.
SLOVEKON v odvetví právne a účtovnícke činnosti
SLOVEKON je v registri v odvetví Právne a účtovnícke činnosti (SK NACE 69), činnosť účtovnícke a audítorské činnosti, vedenie účtovných kníh; daňové poradenstvo. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 45 422 € (9 933 závierok), SLOVEKON má 21 418 €, čo je 47 % mediánu. V okrese Banská Bystrica je v tomto odvetví 984 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je SLOVEKON 250. z 366.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 21 099 €, polovica do 45 422 €, tri štvrtiny do 93 610 €; 10 % firiem má viac než 261 982 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 302 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 21 099 € |
| medián | 45 422 € |
| horný kvartil | 93 610 € |
| 10 % firiem má viac než | 261 982 € |
| SLOVEKON | 21 418 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 18. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- SLOVEKON
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby SLOVEKON s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | SLOVEKON | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 21 418 € | 45 422 € |
| 2024 | 21 735 € | 42 733 € |
| 2023 | 21 828 € | 41 427 € |
| 2022 | 21 475 € | 38 792 € |
| 2021 | 22 886 € | 36 062 € |
| 2020 | 21 794 € | 35 049 € |
| 2019 | 23 775 € | 36 772 € |
| 2018 | 19 014 € | 35 516 € |
| 2017 | 19 505 € | 34 300 € |
| 2016 | 21 424 € | 33 080 € |
| 2015 | 19 938 € | 30 548 € |
| 2014 | 15 020 € | — |
| 2013 | 13 932 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| SLOVEKON | 21 418 € |
|---|---|
| medián okresu Banská Bystrica | 41 937 € |
| medián kraja | 39 328 € |
| medián Slovenska | 45 422 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- GTC s. r. o.Ivanka pri Dunaji · tržby 51 600 € (2025)
- Účtovníctvo, spol. s r. o.Štvrtok · tržby 51 600 € (2025)
- Advokátska kancelária SOLICITOR SK, s. r. o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 51 575 € (2025)
- ZUNO s.r.o.Obišovce · tržby 51 450 € (2025)
- ESPO, s.r.o.Galanta · tržby 51 399 € (2025)
- SALTAR, s. r. o.Chorvátsky Grob · tržby 51 395 € (2025)
- ApisFatra s.r.o.Banská Bystrica · tržby 51 393 € (2025)
- Colling s.r.o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 51 389 € (2025)
- ADVOKÁTSKA A ZNÁMKOVÁ KANCELÁRIA, s.r.o.Trnava · tržby 51 378 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb SLOVEKON, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Odborné, vedecké a technické činnosti v okrese Banská Bystrica ›
Sídlo SLOVEKON: Banská Bystrica
SLOVEKON sídli na adrese Námestie slobody 5, 974 01 Banská Bystrica, okres Banská Bystrica. V obci Banská Bystrica je 19 494 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 24 823. Na tej istej adrese je zapísaných 7 aktívnych subjektov.
Banská Bystrica: obyvatelia a dáta ›Okres Banská Bystrica ›Adresár firiem v okrese Banská Bystrica ›
SLOVEKON: IČO, sídlo a základné údaje
SLOVEKON, s.r.o. (IČO 36629740) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Banská Bystrica, okres Banská Bystrica. Dátum vzniku je 21. 9. 2004, na trhu je 22 rokov a štatutármi sú Ing. Dušan Strieš a Jana Striešová. Za rok 2025 sú v závierke tržby 21 418 € a výsledok hospodárenia −3 516 €, počet zamestnancov podľa registra je 2.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 17. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Účtovnícke a audítorské činnosti, vedenie účtovných kníh; daňové poradenstvo (SK NACE 6920) |
| Základné imanie | 6 640 € |
| Vznik | 21. 9. 2004 |
| Obec | Banská Bystrica |
| Okres | Okres Banská Bystrica |
| Účtovných závierok v registri | 13 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví právne a účtovnícke činnosti (SK NACE 69) SLOVEKON, s.r.o. má nižšie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 21 418 €, typická firma odvetvia 45 422 € (medián z 9 933 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 18. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Banská Bystrica ›Právne a účtovnícke činnosti: tržby a mzdy ›Právne a účtovnícke činnosti v Banskobystrickom kraji ›Mzdy v okrese Banská Bystrica ›
Sieť prepojení firmy SLOVEKON
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu SLOVEKON
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu SLOVEKON
- Tendre8súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 1 700 €
- Granty a dotácie79výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 185 tis. €
- Končiace zmluvy259zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 2 200 €
- Výhry konkurentov42firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 1 200 €
- Diery na trhu6odvetví chýba v meste Banská Bystricatypický nepokrytý dopyt 20,0 mil. €
Najbližší tender zadarmo
Tlačiarenské službyPrešovská univerzita v Prešovelehota 22. 10. 2026, 8:30 · odhad 800 € · EKSKto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Zvolen1 275 zmlúv za 3 roky · 13 211 759 € · naposledy 16. 10. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.288 zmlúv za 3 roky · 736 983 € · naposledy 28. 9. 2026Slovenská televízia a rozhlas86 zmlúv za 3 roky · 553 117 € · naposledy 30. 9. 2026 Všetkých 2 609 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
SLOVEKON.sk s. r. o.Ing. Dušan Strieš s. r. o.
Najväčšie firmy v obci Banská Bystrica
Slovenská pošta, a.s.LPP Slovakia, s.r.o.Zeppelin SK s.r.o.TEMPRA, s.r.o.Stredoslovenská vodárenská prevádzková…Všetky firmy v obci Banská Bystrica ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 69.20) v okrese Banská Bystrica
DI&S s. r. o.Bagap s. r. o.Wesley, s.r.o.Moore BDR s. r. o.INFINE, s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.