VyskúšaťNÁSKOK
Štatistiky Kompletné dáta o firme

RC & T Detva s.r.o.

Detva · Ostatná zdravotná starostlivosť i. n.

1 822 217 €tržby 2025 ▲ 18 %+85 336 €zisk 2025

aktívna 23 rokov18 zamestnancov (2025)

Fakturačné údaje

Sídlo
Zapísaná

RPO ŠÚ SR a FS, 14. 10. 2026

Tržby a zisk rok po roku

1 822 217 €tržby 2025 ▲ 18 %
+85 336 €zisk 2025
  1. 12 : tržby 287 725 €, výsledok hospodárenia 6 380 €
  2. 13 : tržby 310 141 €, výsledok hospodárenia 8 718 €
  3. 14 : tržby 526 255 €, výsledok hospodárenia -12 488 €
  4. 15 : tržby 768 985 €, výsledok hospodárenia 9 304 €
  5. 16 : tržby 728 262 €, výsledok hospodárenia 1 564 €
  6. 17 : tržby 745 738 €, výsledok hospodárenia 16 338 €
  7. 18 : tržby 775 421 €, výsledok hospodárenia 46 782 €
  8. 19 : tržby 946 060 €, výsledok hospodárenia 5 010 €
  9. 20 : tržby 1 140 950 €, výsledok hospodárenia 38 538 €
  10. 21 : tržby 1 580 766 €, výsledok hospodárenia 69 718 €
  11. 22 : tržby 1 462 153 €, výsledok hospodárenia -24 421 €
  12. 23 : tržby 1 637 495 €, výsledok hospodárenia -16 844 €
  13. 24 : tržby 1 546 423 €, výsledok hospodárenia -80 277 €
  14. 25 : tržby 1 822 217 €, výsledok hospodárenia 85 336 €
Súvaha a výkaz ziskov vo Financiách ›

RC & T Detva s.r.o. (IČO 36620505) mala v roku 2025 tržby 1 822 217 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).

Prejsť na časť profilu 12

Zamestnanci RC & T Detva

V roku 2025 mala RC & T Detva priemerne 18 zamestnancov, osobné náklady v tom roku boli 699 666 €. Mzdové náklady na zamestnanca vychádzajú 2 314 € mesačne, priemerná hrubá mzda v odvetví Zdravotníctvo a sociálna pomoc v okrese Detva bola v roku 2025 1 720 €.

Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 28. 9. 2026.

Konateľ RC & T Detva

Podľa Registra právnických osôb koná za RC & T Detva 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.

Spoločníci RC & T Detva

V registri sú zapísaní 2 spoločníci.

Podiely spoločníkov na vkladoch RC & T Detva
Podiely spoločníkov na vkladoch RC & T Detva Mgr. Jaroslav Straka 85,0 %, MUDr. Štefan Paľúch 15,0 %. Spolu 6 639 €. Mgr. Jaroslav Straka: 5 643 €, 85,0 %MUDr. Štefan Paľúch: 996 €, 15,0 %85,0 % najväčší podiel
  • Mgr. Jaroslav Straka85,0 %
  • MUDr. Štefan Paľúch15,0 %

Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.

Spoločníci: vklad, podiel a od kedy

Vklady spoločníkov a podiel na vkladoch
SpoločníkVkladPodiel
Mgr. Jaroslav Strakaod 22. 2. 2022 5 643 €85,0 %
MUDr. Štefan Paľúchod 22. 2. 2022 996 €15,0 %

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.

Tržby, zisk a majetok RC & T Detva

Za rok 2025 má RC & T Detva v závierke tržby 1 822 217 €, o 17,8 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +85 336 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2025: 1 822 217 €.

Tržby 20251,82 mil. €▲ +17,8 % medziročne
Výsledok hospodárenia 202585 tis. €zisk
Majetok (aktíva) 2025683 tis. €
Vlastné imanie 2025368 tis. €
Záväzky 2025315 tis. €46,1 % majetku
Pridaná hodnota 2025886 tis. €
Zisková marža 2025+4,7 %medián odvetvia +15,7 %
Súčet výsledkov za 14 rokov154 tis. €2012 až 2025

Výkaz ziskov a strát RC & T Detva

Súvaha RC & T Detva

Všetky čísla zo závierok RC & T Detva (14 rokov)
Čísla zo závierok RC & T Detva po rokoch
RokTržbyVýsledok hosp.AktívaVlastné imanieZáväzkyPridaná hodnotaMarža
20251 822 217 €85 336 €682 610 €368 109 €314 501 €886 146 €+4,7 %
20241 546 423 €−80 277 €724 470 €283 615 €440 855 €732 585 €−5,2 %
20231 637 495 €−16 844 €756 295 €360 053 €396 242 €769 740 €−1,0 %
20221 462 153 €−24 421 €584 190 €376 897 €207 293 €721 010 €−1,7 %
20211 580 766 €69 718 €646 711 €401 318 €245 393 €801 870 €+4,4 %
20201 140 950 €38 538 €559 528 €331 600 €227 928 €554 391 €+3,4 %
2019946 060 €5 010 €535 911 €293 059 €242 852 €447 299 €+0,5 %
2018775 421 €46 782 €557 136 €288 049 €269 087 €337 201 €+6,0 %
2017745 738 €16 338 €370 957 €241 269 €129 688 €319 419 €+2,2 %
2016728 262 €1 564 €398 448 €224 931 €170 424 €299 939 €+0,2 %
2015768 985 €9 304 €433 340 €223 367 €204 441 €319 844 €+1,2 %
2014526 255 €−12 488 €480 964 €214 065 €266 899 €257 963 €−2,4 %
2013310 141 €8 718 €452 706 €226 552 €226 154 €231 812 €+2,8 %
2012287 725 €6 380 €294 623 €217 837 €76 786 €184 725 €+2,2 %

Riziko: zaplatí RC & T Detva?

RC & T Detva a verejné zmluvy

V Centrálnom registri zmlúv je 24 zmlúv s dodávateľom RC & T Detva v objeme 119 707 € z rokov 2011 až 2023. Najväčší objem je s odberateľom Ministerstvo zdravotníctva SR: 83 898 € v 5 zmluvách.

Zmluvy so štátom24Centrálny register zmlúv
Objem zmlúv120 tis. €spolu za všetky roky
Prvá zmluva20111. 11. 2011

História firmy RC & T Detva

Dátum vzniku RC & T Detva je 30. 9. 2003, teda pred 23 rokmi. Skoršie obchodné meno: RC & T- záchranná a dopravná zdravotná služba Detva s.r.o.. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 11 udalostí, tu sú hlavné míľniky.

  1. Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/8624/S
  2. Zmena obchodného menaPredtým RC & T- záchranná a dopravná zdravotná služba Detva s.r.o., odvtedy RC & T Detva s.r.o.
  3. Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Všeobecná zdravotná poisťovňa, a. s.. Firma vznikla 30. 9. 2003.
  4. Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 287 725 € · majetok 294 623 €
  5. Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2021753096
  6. Nový spoločník: MUDr. Štefan PaľúchSpoločník v.o.s. / s.r.o.
  7. Najväčšia verejná zmluva: 66 573 €Objednávateľ Ministerstvo zdravotníctva SR. Zmluva o spolupráci
  8. Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 1 822 217 €.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.

Činnosti RC & T Detva

  • - záchranná zdravotná služba
  • doprava do zdravotníckeho zariadenia alebo zo zdravotníckeho zariadenia
  • prevádzkovanie zdravotníckeho zariadenia, ambulancia s odborným zameraním vnútorné lekárstvo
  • kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
  • vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnosti
  • činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
  • reklamné a marketingové služby
  • prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciu
  • masérske služby
  • poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu
  • prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
  • prenájom hnuteľných vecí
  • prevádzkovanie zdravotníckeho zariadenia, druh: agentúra domácej ošetrovateľskej starostlivosti
  • poskytovanie lekárenskej starostlivosti vo verejnej lekárni
  • prevádzkovanie zdravotníckeho zariadenia - ambulancia pevnej ambulantnej pohotovostnej služby pre dospelých pre pevný bod: Detva, v spádovom území: Detva
  • Prevádzkovanie zdravotníckeho zariadenia: mobilné odberné miesto
  • Prevádzkovanie zdravotníckeho zariadenia: agentúra domácej ošetrovateľskej starostlivosti
  • Prevádzkovanie zdravotníckeho zariadenia: ambulancia všeobecnej ambulantnej zdravotnej starostlivosti

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.

RC & T Detva v odvetví zdravotníctvo

RC & T Detva je v registri v odvetví Zdravotníctvo (SK NACE 86), činnosť ostatná zdravotná starostlivosť i. n.. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 182 668 € (6 337 závierok), RC & T Detva má 1 822 217 €, čo je 10,0-násobok mediánu. V okrese Detva je v tomto odvetví 37 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je RC & T Detva 2. z 20.

V odvetví v okrese Detva37aktívnych subjektov
Firiem odvetvia so závierkou6 337Slovensko, rok 2025
Medián tržieb odvetvia183 tis. €rok 2025
Medián ziskovej marže+15,7 %odvetvie

Podobne veľké firmy v odvetví

Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb RC & T Detva, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.

Zdravotníctvo a sociálna pomoc v okrese Detva ›

Sídlo RC & T Detva: Detva

RC & T Detva sídli na adrese Záhradná 857/3, 962 12 Detva, okres Detva. V obci Detva je 2 172 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 4 626. Na tej istej adrese je zapísaných 2 aktívnych subjektov.

Subjektov v obci Detva2 172aktívnych
Subjektov v okrese Detva4 626aktívnych
V tom istom odvetví37okres Detva
Na tej istej adrese2aktívnych subjektov

Detva: obyvatelia a dáta ›Okres Detva ›Adresár firiem v okrese Detva ›

RC & T Detva: IČO, sídlo a základné údaje

RC & T Detva s.r.o. (IČO 36620505) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Detva, okres Detva. Dátum vzniku je 30. 9. 2003, na trhu je 23 rokov a štatutárom je Mgr. Jaroslav Straka. Za rok 2025 sú v závierke tržby 1 822 217 € a výsledok hospodárenia +85 336 €, počet zamestnancov podľa registra je 10 až 19.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).

Údaje z registra
Registrové údaje firmy
Právna formaSpoločnosť s ručením obmedzeným
OdvetvieOstatná zdravotná starostlivosť i. n. (SK NACE 8699)
Základné imanie6 639 €
Vznik30. 9. 2003
Skoršie názvyRC & T- záchranná a dopravná zdravotná služba Detva s.r.o.
ObecDetva
OkresOkres Detva
Účtovných závierok v registri14

Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.

V odvetví zdravotníctvo (SK NACE 86) RC & T Detva s.r.o. patrí tržbami medzi 10 % najväčších firiem: za rok 2025 mala 1 822 217 €, typická firma odvetvia 182 668 €, čo je 10,0-násobok mediánu (medián z 6 337 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 14. 10. 2026).

Najväčšie firmy v okrese Detva ›Zdravotníctvo: tržby a mzdy ›Zdravotníctvo v Banskobystrickom kraji ›Mzdy v okrese Detva ›

Sieť prepojení firmy RC & T Detva

Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.

Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.

Nájdi príležitosti pre svoju firmu

Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.

Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu RC & T Detva

Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu

Ukážka pre firmu RC & T Detva

  • Tendre38súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 400 tis. €
  • Granty a dotácie81výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 386 tis. €
  • Končiace zmluvy63zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 7 700 €
  • Výhry konkurentov183firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 16 tis. €
  • Diery na trhu11odvetví chýba v meste Detvatypický nepokrytý dopyt 740 tis. €

Súvisiace firmy

Najväčšie firmy v obci Detva

PPS Group a.s.AGROSEV, spol. s r.o.LIGNUM MS s.r.o.BRUSTER s.r.o.Berner s.r.o.Všetky firmy v obci Detva ›

Vyskúšať Náskok

Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.

Štatistiky.skFilter firiemAdresár firiemZmeny vo firmáchManuálO násMetodikaKontaktPrevádzkovateľObchodné podmienkyReklamácie a sporyOchrana osobných údajovCookiesOdstúpiť od zmluvyportal@statistiky.sk