VyskúšaťNÁSKOK
Štatistiky Kompletné dáta o firme

ALEX-X, s.r.o.

Košice - Západ · Ostatný nešpecializovaný maloobchod

98 140 €tržby 2025 ▲ 24 %−25 685 €strata 2025

aktívna 22 rokov2 zamestnanci (2025)

Fakturačné údaje

Sídlo
Zapísaná

RPO ŠÚ SR a FS, 9. 10. 2026

Tržby a zisk rok po roku

98 140 €tržby 2025 ▲ 24 %
−25 685 €strata 2025
  1. 12 : tržby 28 008 €, výsledok hospodárenia -7 758 €
  2. 13 : tržby 54 250 €, výsledok hospodárenia -15 189 €
  3. 14 : tržby 95 812 €, výsledok hospodárenia -15 599 €
  4. 15 : tržby 95 121 €, výsledok hospodárenia -43 966 €
  5. 16 : tržby 31 362 €, výsledok hospodárenia -10 258 €
  6. 17 : tržby 32 177 €, výsledok hospodárenia -26 585 €
  7. 18 : tržby 73 281 €, výsledok hospodárenia -15 743 €
  8. 19 : tržby 55 889 €, výsledok hospodárenia -48 420 €
  9. 20 : tržby 53 105 €, výsledok hospodárenia -28 376 €
  10. 21 : tržby 60 298 €, výsledok hospodárenia -18 011 €
  11. 22 : tržby 75 838 €, výsledok hospodárenia -69 741 €
  12. 23 : tržby 71 751 €, výsledok hospodárenia -30 136 €
  13. 24 : tržby 79 141 €, výsledok hospodárenia -15 182 €
  14. 25 : tržby 98 140 €, výsledok hospodárenia -25 685 €
Súvaha a výkaz ziskov vo Financiách ›

ALEX-X, s.r.o. (IČO 36581232) mala v roku 2025 tržby 98 140 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).

Prejsť na časť profilu 12

Zamestnanci ALEX-X

V roku 2025 mala ALEX-X priemerne 2 zamestnancov, osobné náklady v tom roku boli 20 131 €.

Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 3. 10. 2026.

Konatelia ALEX-X

Podľa Registra právnických osôb konajú za ALEX-X 2 konatelia. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 9. 10. 2026.

Spoločníci ALEX-X

V registri sú zapísaní 2 spoločníci.

Podiely spoločníkov na vkladoch ALEX-X
Podiely spoločníkov na vkladoch ALEX-X Ľubomír Macko 50,0 %, Iveta Macková 50,0 %. Spolu 6 640 €. Ľubomír Macko: 3 320 €, 50,0 %Iveta Macková: 3 320 €, 50,0 %50,0 % najväčší podiel
  • Ľubomír Macko50,0 %
  • Iveta Macková50,0 %

Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.

Spoločníci: vklad, podiel a od kedy

Vklady spoločníkov a podiel na vkladoch
SpoločníkVkladPodiel
Ľubomír Mackood 16. 5. 2013 3 320 €50,0 %
Iveta Mackováod 16. 5. 2013 3 320 €50,0 %

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.

Tržby, zisk a majetok ALEX-X

Za rok 2025 má ALEX-X v závierke tržby 98 140 €, o 24,0 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia −25 685 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2025: 98 140 €.

Tržby 202598 tis. €▲ +24,0 % medziročne
Výsledok hospodárenia 2025−26 tis. €strata
Majetok (aktíva) 202584 tis. €
Vlastné imanie 2025−4 865 €
Záväzky 202589 tis. €105,8 % majetku
Pridaná hodnota 202514 tis. €
Zisková marža 2025−26,2 %medián odvetvia +2,3 %
Súčet výsledkov za 14 rokov−371 tis. €2012 až 2025

Výkaz ziskov a strát ALEX-X

Súvaha ALEX-X

Všetky čísla zo závierok ALEX-X (14 rokov)
Čísla zo závierok ALEX-X po rokoch
RokTržbyVýsledok hosp.AktívaVlastné imanieZáväzkyPridaná hodnotaMarža
202598 140 €−25 685 €83 912 €−4 865 €88 777 €13 583 €−26,2 %
202479 141 €−15 182 €31 896 €20 820 €11 076 €17 616 €−19,2 %
202371 751 €−30 136 €23 190 €−43 998 €67 188 €−428 €−42,0 %
202275 838 €−69 741 €23 354 €−16 862 €40 216 €−33 037 €−92,0 %
202160 298 €−18 011 €24 757 €4 489 €20 268 €6 016 €−29,9 %
202053 105 €−28 376 €32 591 €14 500 €18 091 €−9 245 €−53,4 %
201955 889 €−48 420 €59 157 €15 874 €43 283 €−26 440 €−86,6 %
201873 281 €−15 743 €64 034 €−1 449 €65 483 €5 718 €−21,5 %
201732 177 €−26 585 €24 679 €−160 110 €184 789 €−5 880 €−82,6 %
201631 362 €−10 258 €24 382 €−133 525 €157 907 €−1 521 €−32,7 %
201595 121 €−43 966 €23 681 €−123 267 €146 948 €−12 622 €−46,2 %
201495 812 €−15 599 €51 206 €−79 301 €130 507 €−7 038 €−16,3 %
201354 250 €−15 189 €15 107 €−63 702 €78 809 €−6 628 €−28,0 %
201228 008 €−7 758 €3 975 €−48 513 €52 488 €3 569 €−27,7 %

Riziko: zaplatí ALEX-X?

ALEX-X a verejné zmluvy

V Centrálnom registri zmlúv sú 3 zmluvy s dodávateľom ALEX-X z rokov 2021 až 2022.

Zmluvy so štátom3Centrálny register zmlúv
Prvá zmluva202111. 2. 2021

História firmy ALEX-X

Dátum vzniku ALEX-X je 22. 6. 2004, teda pred 22 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 9 udalostí, tu sú hlavné míľniky.

  1. Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/15102/V
  2. Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2021851139
  3. Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 28 008 € · majetok 3 975 €
  4. Nový štatutár: Ľubomír MackoKonateľ
  5. Nový spoločník: Ľubomír MackoSpoločník v.o.s. / s.r.o.
  6. Nový spoločník: Iveta MackováSpoločník v.o.s. / s.r.o.
  7. Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Košice. Firma vznikla 22. 6. 2004.
  8. Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 98 140 €.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.

Činnosti ALEX-X

  • kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) v rozsahu voľných živností
  • kúpa tovaru na účely jeho predaja prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod) v rozsahu voľných živností
  • komisionálny nákup a predaj
  • sprostredkovanie obchodu v rozsahu voľných živnosti
  • poradenská a konzultačná činnosť v predmete podnikania
  • činnosť organizačných, účtovných a ekonomických poradcov
  • reklamná a propagačná činnosť
  • faktoring a forfaiting
  • kancelárske a sekretárske služby (vrátane kopírovacích a rozmnožovacích služieb)
  • predaj na priamu konzumáciu nealkoholických a priemyselne vyrábaných mliečnych nápojov, koktailov, vína, destilátov a piva
  • predaj na priamu konzumáciu tepelne rýchlo upravovaných mäsových výrobkov a obvyklých príloh ako aj bezmäsitých jedál
  • aranžérska činnosť
  • demolácie, búracie práce, prípravné práce pre stavbu
  • maliarske, natieračské a sklenárske práce
  • administratívne práce
  • prenájom strojov, prístrojov a zariadení
  • zabezpečovanie kurzov, školení a seminárov
  • oprava mechanických častí strojov a zariadení
  • neverejné skladovanie
  • prenájom nehnuteľností spojených s poskytovaním iných než základných služieb
  • upratovacie práce
  • výroba výrobkov z gumy a výrobkov z plastov
  • dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
  • výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov a ich údržba
  • výroba jednoduchých výrobkov z kovu
  • Vodoinštalatérstvo a kúrenárstvo
  • Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadom

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 9. 10. 2026.

ALEX-X v odvetví maloobchod

ALEX-X je v registri v odvetví Maloobchod (SK NACE 47), činnosť ostatný nešpecializovaný maloobchod. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 97 508 € (17 918 závierok), ALEX-X má 98 140 €, čo je 1,0-násobok mediánu. V okrese Košice II je v tomto odvetví 1 234 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je ALEX-X 153. z 392.

V odvetví v okrese Košice II1 234aktívnych subjektov
Firiem odvetvia so závierkou17 918Slovensko, rok 2025
Medián tržieb odvetvia98 tis. €rok 2025
Medián ziskovej marže+2,3 %odvetvie

Podobne veľké firmy v odvetví

Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb ALEX-X, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.

Veľkoobchod a maloobchod, oprava vozidiel v okrese Košice II ›

Sídlo ALEX-X: Košice - Západ

ALEX-X sídli na adrese Poľovnícka 10, 040 11 Košice, okres Košice II. V obci Košice - Západ je 7 206 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 13 083. Na tej istej adrese je zapísaných 7 aktívnych subjektov.

Subjektov v obci Košice - Západ7 206aktívnych
Subjektov v okrese Košice II13 083aktívnych
V tom istom odvetví1 234okres Košice II
Na tej istej adrese7aktívnych subjektov

Košice - Západ: obyvatelia a dáta ›Okres Košice II ›Adresár firiem v okrese Košice II ›

ALEX-X: IČO, sídlo a základné údaje

ALEX-X, s.r.o. (IČO 36581232) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Košice - Západ, okres Košice II. Dátum vzniku je 22. 6. 2004, na trhu je 22 rokov a štatutármi sú Iveta Macková a Ľubomír Macko. Za rok 2025 sú v závierke tržby 98 140 € a výsledok hospodárenia −25 685 €, počet zamestnancov podľa registra je 2.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 9. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).

Údaje z registra
Registrové údaje firmy
Právna formaSpoločnosť s ručením obmedzeným
OdvetvieOstatný nešpecializovaný maloobchod (SK NACE 4712)
Základné imanie6 640 €
Vznik22. 6. 2004
ObecKošice - Západ
OkresOkres Košice II
Účtovných závierok v registri13

Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.

V odvetví maloobchod (SK NACE 47) ALEX-X, s.r.o. má vyššie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 98 140 €, typická firma odvetvia 97 508 € (medián z 17 918 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 12. 10. 2026).

Najväčšie firmy v okrese Košice II ›Maloobchod: tržby a mzdy ›Maloobchod v Košickom kraji ›Mzdy v okrese Košice II ›

Sieť prepojení firmy ALEX-X

Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.

Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.

Nájdi príležitosti pre svoju firmu

Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.

Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu ALEX-X

Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu

Ukážka pre firmu ALEX-X

  • Tendre9súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 128 tis. €
  • Granty a dotácie85výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 158 tis. €
  • Končiace zmluvy214zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 9 500 €
  • Výhry konkurentov103firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 4 800 €
  • Diery na trhu12odvetví chýba v meste Košice - Západtypický nepokrytý dopyt 873 tis. €

Súvisiace firmy

Najväčšie firmy v mestskej časti Košice - Západ

EMBASE a. s.Východoslovenský ústav srdcových a cievnych…STEEL BUSINESS EUROPE SEDatacomp s.r.o.FeVerto s.r.o.Všetky firmy v mestskej časti Košice - Západ ›

Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 47.19) v okrese Košice II

TURKON s.r.o.PRODEX, spol. s r.o. KošiceMADERNA s.r.o.VINATEX s. r. o.ICELOS s.r.o.

Vyskúšať Náskok

Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.

Štatistiky.skFilter firiemAdresár firiemZmeny vo firmáchManuálO násMetodikaKontaktPrevádzkovateľObchodné podmienkyReklamácie a sporyOchrana osobných údajovCookiesOdstúpiť od zmluvyportal@statistiky.sk