VESPA s.r.o.
Šemša
8 019 €tržby 2016 ▼ 14 %+3 997 €zisk 2016zaniknutá 19. 8. 2017
Fakturačné údaje
Pozor: subjekt je v registri zrušený ku dňu 19. 8. 2017. Údaje sú posledné zapísané, na doklad ich brať netreba.
RPO ŠÚ SR a FS, 1. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby 200 €, výsledok hospodárenia 81 €
- 13 : tržby 50 €, výsledok hospodárenia -25 €
- 14 : tržby 9 290 €, výsledok hospodárenia 1 508 €
- 15 : tržby 9 290 €, výsledok hospodárenia 2 874 €
- 16 : tržby 8 019 €, výsledok hospodárenia 3 997 €
- 17 : tržby neuvedené, výsledok hospodárenia -5 600 €
VESPA s.r.o. (IČO 36579840), sídlo Šemša, je v registri zapísaná od 21. 5. 2004 do 19. 8. 2017 (Register právnických osôb ŠÚ SR, zber 1. 10. 2026). Posledná závierka v Registri účtovných závierok je za rok 2016.
Prejsť na časť profilu 10
Ľudia a vlastníci VESPA
Kto je pri firme zapísaný v registri, v koľkých ďalších firmách pôsobí a ako sú tie firmy prepojené.
Tržby, zisk a majetok VESPA
Za rok 2016 má VESPA v závierke tržby 8 019 €, o 13,7 % menej než v roku 2015, a výsledok hospodárenia +3 997 €. Závierky máme za 6 rokov (2012 až 2017), najvyššie tržby sú z roku 2014: 9 290 €.
Výkaz ziskov a strát VESPA
Najvyššie tržby: rok 2014, 9 290 €. Najnižšie: rok 2013, 50 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2017 | — |
| 2016 | 8 019 € |
| 2015 | 9 290 € |
| 2014 | 9 290 € |
| 2013 | 50 € |
| 2012 | 200 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 4 rokoch, strata v 2 rokoch z 6 rokov. Súčet za celé obdobie: 2 835 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2017 | −5 600 € |
| 2016 | 3 997 € |
| 2015 | 2 874 € |
| 2014 | 1 508 € |
| 2013 | −25 € |
| 2012 | 81 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- VESPA
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +49,8 %, medián odvetvia +1,6 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | VESPA | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2017 | — | +1,7 % |
| 2016 | +49,8 % | +1,6 % |
| 2015 | +30,9 % | +1,3 % |
| 2014 | +16,2 % | — |
| 2013 | −50,0 % | — |
| 2012 | +40,5 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 0 z 3 roky, najviac v roku 2015 (0,0 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2017 | — |
| 2016 | −13,7 % |
| 2015 | 0,0 % |
| 2014 | +18 480,0 % |
| 2013 | −75,0 % |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha VESPA
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2017 mala súvaha majetok 10 682 €, vlastné imanie 10 362 € a záväzky 320 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2017 | 10 682 € | 10 362 € | 320 € |
| 2016 | 17 128 € | 15 961 € | 1 167 € |
| 2015 | 12 774 € | 11 964 € | 810 € |
| 2014 | 10 143 € | 9 090 € | 1 053 € |
| 2013 | 5 358 € | 5 358 € | 0 € |
| 2012 | 7 641 € | 7 607 € | 34 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok VESPA (6 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017 | — | −5 600 € | 10 682 € | 10 362 € | 320 € | −5 205 € | — |
| 2016 | 8 019 € | 3 997 € | 17 128 € | 15 961 € | 1 167 € | 5 253 € | +49,8 % |
| 2015 | 9 290 € | 2 874 € | 12 774 € | 11 964 € | 810 € | 3 750 € | +30,9 % |
| 2014 | 9 290 € | 1 508 € | 10 143 € | 9 090 € | 1 053 € | 4 841 € | +16,2 % |
| 2013 | 50 € | −25 € | 5 358 € | 5 358 € | 0 € | 50 € | −50,0 % |
| 2012 | 200 € | 81 € | 7 641 € | 7 607 € | 34 € | 150 € | +40,5 % |
Riziko: zaplatí VESPA?
Peniaze od štátu: VESPA
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy VESPA
Dátum vzniku VESPA je 21. 5. 2004. Závierky v registri máme od roku 2012.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/14952/V
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 200 € · majetok 7 641 €
- Zápis zánikuOd tohto dňa subjekt v registri nežije.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2017Závierok máme 6.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
VESPA v odvetví maloobchod
VESPA je v registri v odvetví Maloobchod (SK NACE 47). Medián tržieb odvetvia za rok 2016 je 63 558 € (19 888 závierok), VESPA má 8 019 €, čo je 13 % mediánu. V okrese Košice - okolie je v tomto odvetví 977 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je VESPA 230. z 271.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 17 943 €, polovica do 63 558 €, tri štvrtiny do 294 736 €; 10 % firiem má viac než 947 546 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 4 220 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 17 943 € |
| medián | 63 558 € |
| horný kvartil | 294 736 € |
| 10 % firiem má viac než | 947 546 € |
| VESPA | 8 019 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 13. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- VESPA
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby VESPA s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | VESPA | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2017 | — | 74 666 € |
| 2016 | 8 019 € | 63 558 € |
| 2015 | 9 290 € | 72 940 € |
| 2014 | 9 290 € | — |
| 2013 | 50 € | — |
| 2012 | 200 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2016.
Čísla v tabuľke
| VESPA | 8 019 € |
|---|---|
| medián okresu Košice - okolie | 67 902 € |
| medián kraja | 58 753 € |
| medián Slovenska | 63 558 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- Aries PD s. r. o.Prievidza · tržby 19 384 € (2025)
- Roberrian plus, s.r.o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 19 376 € (2025)
- C.F.M, s.r.o.Hôrky · tržby 19 376 € (2025)
- ALL 5 s. r. o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 19 374 € (2017)
- D&V DISTRACT COMPANY s.r.o.Košice - mestská časť Staré Mesto · tržby 19 371 € (2025)
- POL.SK, s.r.o.Veľký Šariš · tržby 19 367 € (2025)
- Glassbeads, s.r.o.Prievidza · tržby 19 367 € (2025)
- NOXSTORE s. r. o.Košice - mestská časť Západ · tržby 19 354 € (2025)
- System Partner Plus, s.r.o.Pezinok · tržby 19 344 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb VESPA, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Veľkoobchod a maloobchod, oprava vozidiel v okrese Košice - okolie ›
Sídlo VESPA: Šemša
VESPA sídli na adrese Šemša 185, 044 21 Šemša, okres Košice - okolie. V obci Šemša je 103 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 13 085.
Šemša: obyvatelia a dáta ›Okres Košice - okolie ›Adresár firiem v okrese Košice - okolie ›
VESPA: IČO, sídlo a základné údaje
VESPA s.r.o. (IČO 36579840) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Šemša, okres Košice - okolie. Dátum vzniku je 21. 5. 2004, zánik je v registri zapísaný ku dňu 19. 8. 2017, po 13 rokoch. Za rok 2016 sú v závierke tržby 8 019 € a výsledok hospodárenia +3 997 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 1. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | SK NACE 47190 |
| Vznik | 21. 5. 2004 |
| Zánik | 19. 8. 2017 |
| Obec | Šemša |
| Okres | Okres Košice - okolie |
| Účtovných závierok v registri | 6 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 11. 9. 2026.
Sieť prepojení firmy VESPA
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu VESPA
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu VESPA
- Tendre8súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 86 tis. €
- Granty a dotácie83výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 158 tis. €
- Končiace zmluvy215zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 9 600 €
- Výhry konkurentov103firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 4 700 €
- Diery na trhu4odvetvia chýbajú v obci Šemšatypický nepokrytý dopyt 36 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava2 235 zmlúv za 3 roky · 18 588 515 € · naposledy 7. 10. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.1 345 zmlúv za 3 roky · 629 757 € · naposledy 30. 9. 2026Vojenský historický ústav158 zmlúv za 3 roky · 1 887 006 € · naposledy 6. 10. 2026 Všetkých 1 871 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Šemša
PP SLOVENSKO s.r.o.Brava-Stav s.r.o.Z každého rožku trošku s. r. o.GURUHOKEJ s.r.o.Doll-med s.r.o.Všetky firmy v obci Šemša ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 47.19) v okrese Košice - okolie
Kozarik Slovakia s.r.o.Farma-Mix s. r. o.ZIVI TRANS, s.r.o.Lekáreň ATHOS, s.r.o.PHARMA - MEDA s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.