MVE Šarovce, s.r.o.
Kalná nad Hronom · Výroba elektrickej energie z neobnoviteľných zdrojov
519 596 €tržby 2025 ▼ 32 %+126 499 €zisk 2025aktívna 21 rokov1 zamestnanec (2025)
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 10. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby 584 612 €, výsledok hospodárenia -229 726 €
- 13 : tržby 755 995 €, výsledok hospodárenia -4 274 €
- 14 : tržby 982 408 €, výsledok hospodárenia 217 102 €
- 15 : tržby 741 592 €, výsledok hospodárenia 60 822 €
- 16 : tržby 765 100 €, výsledok hospodárenia 100 076 €
- 17 : tržby 681 939 €, výsledok hospodárenia 20 763 €
- 18 : tržby 606 627 €, výsledok hospodárenia -49 585 €
- 19 : tržby 702 536 €, výsledok hospodárenia 81 433 €
- 20 : tržby 767 551 €, výsledok hospodárenia 199 719 €
- 21 : tržby 725 167 €, výsledok hospodárenia 169 223 €
- 22 : tržby 483 218 €, výsledok hospodárenia -29 780 €
- 23 : tržby 834 587 €, výsledok hospodárenia 218 975 €
- 24 : tržby 765 868 €, výsledok hospodárenia 250 714 €
- 25 : tržby 519 596 €, výsledok hospodárenia 126 499 €
MVE Šarovce, s.r.o. (IČO 36565229) mala v roku 2025 tržby 519 596 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci MVE Šarovce
V roku 2025 mala MVE Šarovce priemerne 1 zamestnanca, osobné náklady v tom roku boli 29 221 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | 1 | 29 221 € | 20 751 € |
| 2024 | — | 27 758 € | 19 763 € |
| 2023 | — | 25 582 € | 18 361 € |
| 2022 | — | 22 827 € | 16 323 € |
| 2021 | — | 21 002 € | 15 129 € |
| 2020 | — | 20 236 € | 14 488 € |
| 2019 | — | 19 201 € | 13 765 € |
| 2018 | — | 18 323 € | 13 124 € |
| 2017 | — | 16 472 € | 11 751 € |
| 2016 | — | 18 022 € | 12 905 € |
| 2015 | — | 14 608 € | 10 462 € |
| 2014 | — | 13 270 € | 9 404 € |
| 2013 | — | 14 115 € | 10 014 € |
| 2012 | — | 16 497 € | 12 746 € |
Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer na zamestnanca neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
Na čo išli osobné náklady v roku 2025
- Mzdy 71 % 20 751 €
- Odvody zamestnávateľa 26 % 7 511 €
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF), výkaz 2025 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 28. 9. 2026.
Konatelia MVE Šarovce
Podľa Registra právnických osôb konajú za MVE Šarovce 4 konatelia. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 10. 10. 2026.
Spoločníci MVE Šarovce
V registri sú zapísaní 7 spoločníkov.
- Ing. Jiří Langer35,0 %
- Ladislav Beran20,0 %
- Jiří Novák15,0 %
- Miroslav Linda15,0 %
- Blanka Nováková5,0 %
- Ing. Tomáš Langer, PhD.5,0 %
- Ostatní spoločníci (1)5,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Ing. Jiří Langerod 27. 2. 2026 | 5 250 € | 35,0 % |
| Ladislav Beranod 27. 2. 2026 | 3 000 € | 20,0 % |
| Jiří Novákod 27. 2. 2026 | 2 250 € | 15,0 % |
| Miroslav Lindaod 27. 2. 2026 | 2 250 € | 15,0 % |
| Blanka Novákováod 27. 2. 2026 | 750 € | 5,0 % |
| Ing. Tomáš Langer, PhD.od 27. 2. 2026 | 750 € | 5,0 % |
| Martin Lindaod 27. 2. 2026 | 750 € | 5,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok MVE Šarovce
Za rok 2025 má MVE Šarovce v závierke tržby 519 596 €, o 32,2 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +126 499 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2014: 982 408 €.
Výkaz ziskov a strát MVE Šarovce
Najvyššie tržby: rok 2014, 982 408 €. Najnižšie: rok 2022, 483 218 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 519 596 € |
| 2024 | 765 868 € |
| 2023 | 834 587 € |
| 2022 | 483 218 € |
| 2021 | 725 167 € |
| 2020 | 767 551 € |
| 2019 | 702 536 € |
| 2018 | 606 627 € |
| 2017 | 681 939 € |
| 2016 | 765 100 € |
| 2015 | 741 592 € |
| 2014 | 982 408 € |
| 2013 | 755 995 € |
| 2012 | 584 612 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 10 rokoch, strata v 4 rokoch z 14 rokov. Súčet za celé obdobie: 1 131 961 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 126 499 € |
| 2024 | 250 714 € |
| 2023 | 218 975 € |
| 2022 | −29 780 € |
| 2021 | 169 223 € |
| 2020 | 199 719 € |
| 2019 | 81 433 € |
| 2018 | −49 585 € |
| 2017 | 20 763 € |
| 2016 | 100 076 € |
| 2015 | 60 822 € |
| 2014 | 217 102 € |
| 2013 | −4 274 € |
| 2012 | −229 726 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- MVE Šarovce
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +24,3 %, medián odvetvia +3,3 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | MVE Šarovce | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +24,3 % | +3,3 % |
| 2024 | +32,7 % | +4,0 % |
| 2023 | +26,2 % | +4,9 % |
| 2022 | −6,2 % | +1,9 % |
| 2021 | +23,3 % | +5,3 % |
| 2020 | +26,0 % | +5,5 % |
| 2019 | +11,6 % | +3,9 % |
| 2018 | −8,2 % | +4,1 % |
| 2017 | +3,0 % | +4,7 % |
| 2016 | +13,1 % | +3,9 % |
| 2015 | +8,2 % | +1,8 % |
| 2014 | +22,1 % | — |
| 2013 | −0,6 % | — |
| 2012 | −39,3 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 6 z 13 rokov, najviac v roku 2023 (+72,7 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | −32,2 % |
| 2024 | −8,2 % |
| 2023 | +72,7 % |
| 2022 | −33,4 % |
| 2021 | −5,5 % |
| 2020 | +9,3 % |
| 2019 | +15,8 % |
| 2018 | −11,0 % |
| 2017 | −10,9 % |
| 2016 | +3,2 % |
| 2015 | −24,5 % |
| 2014 | +29,9 % |
| 2013 | +29,3 % |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha MVE Šarovce
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 431 071 €, vlastné imanie −107 632 € a záväzky 538 703 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 431 071 € | −107 632 € | 538 703 € |
| 2024 | 541 522 € | −234 031 € | 775 553 € |
| 2023 | 862 708 € | −484 744 € | 1 347 452 € |
| 2022 | 2 273 609 € | −703 719 € | 2 977 328 € |
| 2021 | 2 489 571 € | −673 939 € | 3 163 510 € |
| 2020 | 2 875 499 € | −843 162 € | 3 718 661 € |
| 2019 | 3 224 062 € | −1 042 881 € | 4 266 943 € |
| 2018 | 3 592 461 € | −1 124 314 € | 4 716 775 € |
| 2017 | 4 237 185 € | −1 074 729 € | 5 311 914 € |
| 2016 | 4 792 565 € | −1 095 492 € | 5 888 057 € |
| 2015 | 5 306 809 € | −1 195 568 € | 6 502 377 € |
| 2014 | 5 840 205 € | −1 256 390 € | 7 096 595 € |
| 2013 | 6 470 308 € | −1 473 491 € | 7 943 799 € |
| 2012 | 7 141 532 € | −1 469 217 € | 8 610 749 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok MVE Šarovce (14 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 519 596 € | 126 499 € | 431 071 € | −107 632 € | 538 703 € | 458 452 € | +24,3 % |
| 2024 | 765 868 € | 250 714 € | 541 522 € | −234 031 € | 775 553 € | 671 600 € | +32,7 % |
| 2023 | 834 587 € | 218 975 € | 862 708 € | −484 744 € | 1 347 452 € | 687 397 € | +26,2 % |
| 2022 | 483 218 € | −29 780 € | 2 273 609 € | −703 719 € | 2 977 328 € | 378 418 € | −6,2 % |
| 2021 | 725 167 € | 169 223 € | 2 489 571 € | −673 939 € | 3 163 510 € | 678 318 € | +23,3 % |
| 2020 | 767 551 € | 199 719 € | 2 875 499 € | −843 162 € | 3 718 661 € | 716 479 € | +26,0 % |
| 2019 | 702 536 € | 81 433 € | 3 224 062 € | −1 042 881 € | 4 266 943 € | 603 523 € | +11,6 % |
| 2018 | 606 627 € | −49 585 € | 3 592 461 € | −1 124 314 € | 4 716 775 € | 556 384 € | −8,2 % |
| 2017 | 681 939 € | 20 763 € | 4 237 185 € | −1 074 729 € | 5 311 914 € | 630 026 € | +3,0 % |
| 2016 | 765 100 € | 100 076 € | 4 792 565 € | −1 095 492 € | 5 888 057 € | 717 660 € | +13,1 % |
| 2015 | 741 592 € | 60 822 € | 5 306 809 € | −1 195 568 € | 6 502 377 € | 699 795 € | +8,2 % |
| 2014 | 982 408 € | 217 102 € | 5 840 205 € | −1 256 390 € | 7 096 595 € | 912 686 € | +22,1 % |
| 2013 | 755 995 € | −4 274 € | 6 470 308 € | −1 473 491 € | 7 943 799 € | 703 939 € | −0,6 % |
| 2012 | 584 612 € | −229 726 € | 7 141 532 € | −1 469 217 € | 8 610 749 € | 545 708 € | −39,3 % |
Riziko: zaplatí MVE Šarovce?
Peniaze od štátu: MVE Šarovce
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy MVE Šarovce
Dátum vzniku MVE Šarovce je 26. 10. 2004, teda pred 21 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 17 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/15333/N
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2021894677
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 584 612 € · majetok 7 141 532 €
- Nový spoločník: Ing. Jiří LangerSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Nový štatutár: Ing. Jiří LangerKonateľ
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 519 596 €.
- Nový spoločník: Miroslav LindaSpoločník v.o.s. / s.r.o.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti MVE Šarovce
- maloobchod v rozsahu voľnej ohlasovacej živnosti
- veľkoobchod v rozsahu voľnej ohlasovacej živnosti
- sprostredkovanie obchodu, výroby a služieb v rozsahu voľnej živnosti
- elektroenergetika
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 10. 10. 2026.
MVE Šarovce v odvetví dodávka elektriny, plynu a pary
MVE Šarovce je v registri v odvetví Dodávka elektriny, plynu a pary (SK NACE 35), činnosť výroba elektrickej energie z neobnoviteľných zdrojov. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 336 424 € (511 závierok), MVE Šarovce má 519 596 €, čo je 1,5-násobok mediánu. V okrese Levice je v tomto odvetví 16 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je MVE Šarovce 8. z 13.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 195 704 €, polovica do 336 424 €, tri štvrtiny do 2 816 345 €; 10 % firiem má viac než 14 893 236 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 35 272 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 195 704 € |
| medián | 336 424 € |
| horný kvartil | 2 816 345 € |
| 10 % firiem má viac než | 14 893 236 € |
| MVE Šarovce | 519 596 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 15. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- MVE Šarovce
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby MVE Šarovce s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | MVE Šarovce | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 519 596 € | 336 424 € |
| 2024 | 765 868 € | 333 144 € |
| 2023 | 834 587 € | 335 355 € |
| 2022 | 483 218 € | 354 574 € |
| 2021 | 725 167 € | 497 813 € |
| 2020 | 767 551 € | 492 560 € |
| 2019 | 702 536 € | 508 993 € |
| 2018 | 606 627 € | 487 602 € |
| 2017 | 681 939 € | 492 001 € |
| 2016 | 765 100 € | 474 860 € |
| 2015 | 741 592 € | 473 725 € |
| 2014 | 982 408 € | — |
| 2013 | 755 995 € | — |
| 2012 | 584 612 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| MVE Šarovce | 519 596 € |
|---|---|
| medián okresu Levice | 770 172 € |
| medián kraja | 772 186 € |
| medián Slovenska | 336 424 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- TEZAR s.r.o.Bytča · tržby 1 275 566 € (2025)
- esi Hriňová s.r.o.Hriňová · tržby 1 267 327 € (2025)
- ASTOM ND, s. r. o.Považská Bystrica · tržby 1 256 520 € (2025)
- esi Medzilaborce s. r. o.Medzilaborce · tržby 1 242 319 € (2025)
- Mestský podnik bytového hospodárstva, s.r.o.Veľký Meder · tržby 1 230 716 € (2025)
- ENERGE B1 s.r.o.Bratislava - mestská časť Jarovce · tržby 1 220 185 € (2025)
- GALANTATERM spol. s r.o.Galanta · tržby 1 218 772 € (2025)
- PV Biskupice, s.r.o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 1 198 909 € (2025)
- BIOELEKTRO ENERGY 3 s. r. o.Ladce · tržby 1 178 528 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb MVE Šarovce, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo MVE Šarovce: Kalná nad Hronom
MVE Šarovce sídli na adrese Mieru 6, 935 32 Kalná nad Hronom, okres Levice. V obci Kalná nad Hronom je 327 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 16 638. Na tej istej adrese je zapísaných 2 aktívnych subjektov.
Kalná nad Hronom: obyvatelia a dáta ›Okres Levice ›Adresár firiem v okrese Levice ›
MVE Šarovce: IČO, sídlo a základné údaje
MVE Šarovce, s.r.o. (IČO 36565229) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Kalná nad Hronom, okres Levice. Dátum vzniku je 26. 10. 2004, na trhu je 21 rokov a štatutármi sú Jiří Novák, Ladislav Beran a 2 ďalší. Za rok 2025 sú v závierke tržby 519 596 € a výsledok hospodárenia +126 499 €, počet zamestnancov podľa registra je 1.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 10. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Výroba elektrickej energie z neobnoviteľných zdrojov (SK NACE 3511) |
| Základné imanie | 15 000 € |
| Vznik | 26. 10. 2004 |
| Obec | Kalná nad Hronom |
| Okres | Okres Levice |
| Účtovných závierok v registri | 14 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví dodávka elektriny, plynu a pary (SK NACE 35) MVE Šarovce, s.r.o. má vyššie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 519 596 €, typická firma odvetvia 336 424 € (medián z 511 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 15. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Levice ›Dodávka elektriny, plynu a pary: tržby a mzdy ›Dodávka elektriny, plynu a pary v Nitrianskom kraji ›Mzdy v okrese Levice ›
Sieť prepojení firmy MVE Šarovce
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu MVE Šarovce
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu MVE Šarovce
- Tendre15súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 902 tis. €
- Granty a dotácie74výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 1,4 mil. €
- Končiace zmluvy653zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 2 000 €
- Výhry konkurentov45firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 29 tis. €
- Diery na trhu4odvetvia chýbajú v obci Kalná nad Hronomtypický nepokrytý dopyt 70 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Slovenskä elektrizačnä prenosová sústava, a.s.78 zmlúv za 3 roky · · naposledy 12. 10. 2026Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky45 zmlúv za 3 roky · 30 464 465 € · naposledy 12. 2. 2026Slovenská republika zastúpená Ministerstvom životného prostredia Slovenskej republiky30 zmlúv za 3 roky · 25 285 457 € · naposledy 7. 4. 2026 Všetkých 315 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
Najväčšie firmy v obci Kalná nad Hronom
Donau farm Kalná, s.r.o.Ochrana a bezpečnosť SE, s.r.o.Waste transport, a.s.Donau farm Levice, s. r. o.DeZ spol. s r.o.Všetky firmy v obci Kalná nad Hronom ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 35.11) v okrese Levice
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.