NOVO HOLDING, s.r.o.
Veľký Šariš · Omietkarské práce
857 748 €tržby 2024 ▲ 12 %−3 862 €strata 2024aktívna 20 rokov1 zamestnanec (2023)
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 5. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby 590 221 €, výsledok hospodárenia 24 182 €
- 13 : tržby 751 400 €, výsledok hospodárenia 30 204 €
- 14 : tržby 746 630 €, výsledok hospodárenia 30 254 €
- 15 : tržby 941 914 €, výsledok hospodárenia 25 632 €
- 16 : tržby 654 536 €, výsledok hospodárenia 34 967 €
- 17 : tržby 795 142 €, výsledok hospodárenia 7 222 €
- 18 : tržby 856 368 €, výsledok hospodárenia 2 896 €
- 19 : tržby 1 215 675 €, výsledok hospodárenia 1 038 €
- 20 : tržby 729 207 €, výsledok hospodárenia 7 981 €
- 21 : tržby 985 980 €, výsledok hospodárenia 23 721 €
- 22 : tržby 801 198 €, výsledok hospodárenia 16 284 €
- 23 : tržby 766 329 €, výsledok hospodárenia 103 126 €
- 24 : tržby 857 748 €, výsledok hospodárenia -3 862 €
NOVO HOLDING, s.r.o. (IČO 36509680) mala v roku 2024 tržby 857 748 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2024, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci NOVO HOLDING
V roku 2023 mala NOVO HOLDING priemerne 1 zamestnanca, osobné náklady v roku 2024 boli 4 303 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | 4 303 € | 2 301 € |
| 2023 | 1 | 4 504 € | 3 368 € |
| 2022 | — | 5 798 € | 3 923 € |
| 2021 | — | 3 122 € | 1 977 € |
| 2020 | 2 | 9 673 € | 6 042 € |
| 2019 | — | 20 382 € | 14 611 € |
| 2014 | — | 12 210 € | 8 313 € |
| 2013 | — | 9 533 € | 6 952 € |
| 2012 | — | 13 542 € | 9 982 € |
Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer na zamestnanca neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
Na čo išli osobné náklady v roku 2024
- Mzdy 53 % 2 301 €
- Odvody zamestnávateľa 19 % 808 €
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2023 (PDF), výkaz 2024 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2023 v RÚZ, zber 4. 10. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2024 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 28. 9. 2026.
Konateľ NOVO HOLDING
Podľa Registra právnických osôb koná za NOVO HOLDING 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 5. 10. 2026.
Spoločník NOVO HOLDING
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Ing. Peter Novotný100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Ing. Peter Novotnýod 26. 3. 2026 | 13 300 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok NOVO HOLDING
Za rok 2024 má NOVO HOLDING v závierke tržby 857 748 €, o 11,9 % viac než v roku 2023, a výsledok hospodárenia −3 862 €. Závierky máme za 13 rokov (2012 až 2024), najvyššie tržby sú z roku 2019: 1 215 675 €.
Výkaz ziskov a strát NOVO HOLDING
Najvyššie tržby: rok 2019, 1 215 675 €. Najnižšie: rok 2012, 590 221 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2024 | 857 748 € |
| 2023 | 766 329 € |
| 2022 | 801 198 € |
| 2021 | 985 980 € |
| 2020 | 729 207 € |
| 2019 | 1 215 675 € |
| 2018 | 856 368 € |
| 2017 | 795 142 € |
| 2016 | 654 536 € |
| 2015 | 941 914 € |
| 2014 | 746 630 € |
| 2013 | 751 400 € |
| 2012 | 590 221 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 12 rokoch, strata v 1 roku z 13 rokov. Súčet za celé obdobie: 303 645 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2024 | −3 862 € |
| 2023 | 103 126 € |
| 2022 | 16 284 € |
| 2021 | 23 721 € |
| 2020 | 7 981 € |
| 2019 | 1 038 € |
| 2018 | 2 896 € |
| 2017 | 7 222 € |
| 2016 | 34 967 € |
| 2015 | 25 632 € |
| 2014 | 30 254 € |
| 2013 | 30 204 € |
| 2012 | 24 182 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- NOVO HOLDING
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je −0,5 %, medián odvetvia +3,0 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | NOVO HOLDING | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2024 | −0,5 % | +3,0 % |
| 2023 | +13,5 % | +2,0 % |
| 2022 | +2,0 % | +1,7 % |
| 2021 | +2,4 % | +1,6 % |
| 2020 | +1,1 % | +1,7 % |
| 2019 | +0,1 % | +1,9 % |
| 2018 | +0,3 % | +2,3 % |
| 2017 | +0,9 % | +3,3 % |
| 2016 | +5,3 % | +3,3 % |
| 2015 | +2,7 % | +2,7 % |
| 2014 | +4,1 % | — |
| 2013 | +4,0 % | — |
| 2012 | +4,1 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 7 z 12 rokov, najviac v roku 2019 (+42,0 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2024 | +11,9 % |
| 2023 | −4,4 % |
| 2022 | −18,7 % |
| 2021 | +35,2 % |
| 2020 | −40,0 % |
| 2019 | +42,0 % |
| 2018 | +7,7 % |
| 2017 | +21,5 % |
| 2016 | −30,5 % |
| 2015 | +26,2 % |
| 2014 | −0,6 % |
| 2013 | +27,3 % |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha NOVO HOLDING
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2024 mala súvaha majetok 897 734 €, vlastné imanie 724 772 € a záväzky 173 483 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2024 | 897 734 € | 724 772 € | 173 483 € |
| 2023 | 912 553 € | 722 633 € | 189 920 € |
| 2022 | 877 369 € | 619 508 € | 258 275 € |
| 2021 | 804 727 € | 603 224 € | 201 503 € |
| 2020 | 1 094 207 € | 579 503 € | 514 704 € |
| 2019 | 847 433 € | 571 522 € | 275 911 € |
| 2018 | 710 195 € | 570 484 € | 139 850 € |
| 2017 | 733 793 € | 567 588 € | 166 205 € |
| 2016 | 731 209 € | 560 366 € | 170 843 € |
| 2015 | 753 343 € | 554 070 € | 199 273 € |
| 2014 | 676 354 € | 536 936 € | 139 418 € |
| 2013 | 672 609 € | 506 711 € | 165 898 € |
| 2012 | 607 836 € | 476 507 € | 131 329 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok NOVO HOLDING (13 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 857 748 € | −3 862 € | 897 734 € | 724 772 € | 173 483 € | 20 949 € | −0,5 % |
| 2023 | 766 329 € | 103 126 € | 912 553 € | 722 633 € | 189 920 € | 76 826 € | +13,5 % |
| 2022 | 801 198 € | 16 284 € | 877 369 € | 619 508 € | 258 275 € | 28 687 € | +2,0 % |
| 2021 | 985 980 € | 23 721 € | 804 727 € | 603 224 € | 201 503 € | 52 779 € | +2,4 % |
| 2020 | 729 207 € | 7 981 € | 1 094 207 € | 579 503 € | 514 704 € | −11 210 € | +1,1 % |
| 2019 | 1 215 675 € | 1 038 € | 847 433 € | 571 522 € | 275 911 € | 55 816 € | +0,1 % |
| 2018 | 856 368 € | 2 896 € | 710 195 € | 570 484 € | 139 850 € | 37 410 € | +0,3 % |
| 2017 | 795 142 € | 7 222 € | 733 793 € | 567 588 € | 166 205 € | 8 014 € | +0,9 % |
| 2016 | 654 536 € | 34 967 € | 731 209 € | 560 366 € | 170 843 € | 4 676 € | +5,3 % |
| 2015 | 941 914 € | 25 632 € | 753 343 € | 554 070 € | 199 273 € | 78 474 € | +2,7 % |
| 2014 | 746 630 € | 30 254 € | 676 354 € | 536 936 € | 139 418 € | 87 239 € | +4,1 % |
| 2013 | 751 400 € | 30 204 € | 672 609 € | 506 711 € | 165 898 € | 79 256 € | +4,0 % |
| 2012 | 590 221 € | 24 182 € | 607 836 € | 476 507 € | 131 329 € | 60 943 € | +4,1 % |
Riziko: zaplatí NOVO HOLDING?
NOVO HOLDING a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv sú 3 zmluvy s dodávateľom NOVO HOLDING z rokov 2022 až 2025.
Rok s najväčším objemom: 2022, 0 € v 1 zmluve.
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmlúv | Objem |
|---|---|---|
| 2025 | 1 | 0 € |
| 2024 | 1 | 0 € |
| 2022 | 1 | 0 € |
Zdroj: Centrálny register zmlúv (crz.gov.sk); nezmyselné sumy vynechané, výpočet Štatistiky.sk.
História firmy NOVO HOLDING
Dátum vzniku NOVO HOLDING je 12. 10. 2005, teda pred 20 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 8 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/16651/P
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2022077706
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 590 221 € · majetok 607 836 €
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Východoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s.. Firma vznikla 12. 10. 2005.
- Nový spoločník: Ing. Peter NovotnýSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2024Závierok máme 13, posledné tržby 857 748 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti NOVO HOLDING
- kúpa tovaru na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod) v rozsahu voľnej živnosti
- kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) v rozsahu voľnej živnosti
- sprostredkovanie obchodu, výroby a dopravy v rozsahu voľnej živnosti
- služby v rámci lesníctva a ťažby dreva, pilčícke práce
- prípravné práce pre stavbu, zemné práce a demolácie
- omietkárske práce
- obkladačské práce
- maliarske a natieračské práce
- montáž sadrokartónu
- vedenie motorového vozidla
- príprava a predaj na priamu konzumáciu nealkoholických a priemyselne vyrábaných mliečnych nápojov, koktailov, piva, vína a destilátov
- príprava a predaj na priamu konzumáciu zmrzliny, ak sa na jej prípravu použijú priemyselne vyrábané koncentráty a mrazené krémy
- príprava a predaj na priamu konzumáciu tepelne rýchlo upravovaných mäsových výrobkov a obvyklých príloh ako aj bezmäsitých jedál
- príprava a predaj na priamu konzumáciu jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžok
- ubytovanie
- prenájom hnuteľných vecí
- prenájom nehnuteľností, ak sa popri prenájme poskytujú aj iné než základné služby spojené s prenájmom
- čistiace a upratovacie práce
- Uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
- Verejné obstarávanie
- Faktoring a forfaiting
- Inžinierske činnosti, technické testovanie a analýzy
- Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôt
- Reklamné, marketingové, fotografické a informačné služby, prieskum trhu a verejnej mienky
- Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských, zábavných, športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciu
- Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatí
- Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosť
- Skladové, pomocné a prepravné služby v doprave
- Poskytovanie služieb pre poľnohospodárstvo, záhradníctvo, rybárstvo, lesníctvo a poľovníctvo
- Výroba priemyselných hnojív a dusíkatých zlúčenín, pesticídov a agrochemických produktov
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 5. 10. 2026.
NOVO HOLDING v odvetví špecializované stavebné práce
NOVO HOLDING je v registri v odvetví Špecializované stavebné práce (SK NACE 43), činnosť omietkarské práce. Medián tržieb odvetvia za rok 2024 je 79 000 € (13 657 závierok), NOVO HOLDING má 857 748 €, čo je 11-násobok mediánu. V okrese Prešov je v tomto odvetví 5 435 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je NOVO HOLDING 51. z 516.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 26 150 €, polovica do 79 000 €, tri štvrtiny do 293 217 €; 10 % firiem má viac než 878 940 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 644 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 26 150 € |
| medián | 79 000 € |
| horný kvartil | 293 217 € |
| 10 % firiem má viac než | 878 940 € |
| NOVO HOLDING | 857 748 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 11. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- NOVO HOLDING
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby NOVO HOLDING s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | NOVO HOLDING | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2024 | 857 748 € | 79 000 € |
| 2023 | 766 329 € | 84 490 € |
| 2022 | 801 198 € | 86 129 € |
| 2021 | 985 980 € | 76 761 € |
| 2020 | 729 207 € | 75 255 € |
| 2019 | 1 215 675 € | 85 833 € |
| 2018 | 856 368 € | 82 707 € |
| 2017 | 795 142 € | 79 454 € |
| 2016 | 654 536 € | 74 013 € |
| 2015 | 941 914 € | 71 873 € |
| 2014 | 746 630 € | — |
| 2013 | 751 400 € | — |
| 2012 | 590 221 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2024.
Čísla v tabuľke
| NOVO HOLDING | 857 748 € |
|---|---|
| medián okresu Prešov | 68 936 € |
| medián kraja | 83 511 € |
| medián Slovenska | 79 000 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- San-Injekt s. r. o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 1 944 321 € (2025)
- DAJKY s. r. o.Šaľa · tržby 1 944 141 € (2025)
- Allevat, s. r. o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 1 941 482 € (2025)
- COMPRO Trade Consulting, s.r.o.Košice - Západ · tržby 1 938 670 € (2024)
- Earthworks s.r.o.Bratislava - mestská časť Karlova Ves · tržby 1 935 524 € (2017)
- Ceramstone, s.r.o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 1 934 505 € (2025)
- Unibuild s. r. o.Bratislava - mestská časť Rača · tržby 1 931 913 € (2025)
- ELTECH NENINCE s.r.o.Nenince · tržby 1 930 812 € (2025)
- KOVOMALNAT s.r.o.Belá · tržby 1 927 392 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb NOVO HOLDING, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo NOVO HOLDING: Veľký Šariš
NOVO HOLDING sídli na adrese Jarková 28, 082 21 Veľký Šariš, okres Prešov. V obci Veľký Šariš je 1 032 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 29 001. Na tej istej adrese je zapísaných 3 aktívnych subjektov.
Veľký Šariš: obyvatelia a dáta ›Okres Prešov ›Adresár firiem v okrese Prešov ›
NOVO HOLDING: IČO, sídlo a základné údaje
NOVO HOLDING, s.r.o. (IČO 36509680) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Veľký Šariš, okres Prešov. Dátum vzniku je 12. 10. 2005, na trhu je 20 rokov a štatutárom je Ing. Peter Novotný. Za rok 2024 sú v závierke tržby 857 748 € a výsledok hospodárenia −3 862 €, počet zamestnancov podľa registra je 1.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 5. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Omietkarské práce (SK NACE 4331) |
| Základné imanie | 13 300 € |
| Vznik | 12. 10. 2005 |
| Obec | Veľký Šariš |
| Okres | Okres Prešov |
| Účtovných závierok v registri | 14 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví špecializované stavebné práce (SK NACE 43) NOVO HOLDING, s.r.o. patrí tržbami do štvrtiny najväčších firiem: za rok 2024 mala 857 748 €, typická firma odvetvia 79 000 €, čo je 11-násobok mediánu (medián z 13 657 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 11. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Prešov ›Špecializované stavebné práce: tržby a mzdy ›Špecializované stavebné práce v Prešovskom kraji ›Mzdy v okrese Prešov ›
Sieť prepojení firmy NOVO HOLDING
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu NOVO HOLDING
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu NOVO HOLDING
- Tendre105súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 1,2 mil. €
- Granty a dotácie80výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 184 tis. €
- Končiace zmluvy377zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 28 tis. €
- Výhry konkurentov409firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 595 tis. €
- Diery na trhu5odvetví chýba v meste Veľký Šarištypický nepokrytý dopyt 117 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.12 zmlúv za 3 roky · 33 498 € · naposledy 16. 1. 2026Zemplínska Nová Ves10 zmlúv za 3 roky · 470 804 € · naposledy 11. 12. 2025Západoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s.9 zmlúv za 3 roky · 2 € · naposledy 18. 8. 2026 Všetkých 66 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
Najväčšie firmy v obci Veľký Šariš
Plzeňský Prazdroj Slovensko, a.s.GOHR, s.r.o.SERGIO s. r. o.FECUPRAL, spol. s r.o.SPI GLOBAL PLAY s.r.o.Všetky firmy v obci Veľký Šariš ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 43.31) v okrese Prešov
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.