Pro mente sana, s.r.o.
Bratislava - Staré Mesto · Činnosti všeobecnej lekárskej praxe
73 211 €tržby 2022 ▼ 45 %−21 823 €strata 2022aktívna 21 rokov3 zamestnanci (2022)
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 28. 9. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby 244 550 €, výsledok hospodárenia 52 478 €
- 13 : tržby 191 142 €, výsledok hospodárenia 22 432 €
- 14 : tržby 111 596 €, výsledok hospodárenia -8 185 €
- 15 : tržby 98 508 €, výsledok hospodárenia -2 056 €
- 16 : tržby 130 166 €, výsledok hospodárenia 19 059 €
- 17 : tržby 135 104 €, výsledok hospodárenia 12 885 €
- 18 : tržby 148 877 €, výsledok hospodárenia 22 652 €
- 19 : tržby 142 283 €, výsledok hospodárenia 17 834 €
- 20 : tržby 126 034 €, výsledok hospodárenia 12 145 €
- 21 : tržby 133 162 €, výsledok hospodárenia 26 588 €
- 22 : tržby 73 211 €, výsledok hospodárenia -21 823 €
Pro mente sana, s.r.o. (IČO 36340821), sídlo Bratislava - mestská časť Staré Mesto, je v registri zapísaná od 21. 12. 2004 (Register právnických osôb ŠÚ SR, zber 28. 9. 2026). Posledná závierka v Registri účtovných závierok je za rok 2022.
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci Pro mente sana
V roku 2022 mala Pro mente sana priemerne 3 zamestnancov, osobné náklady v tom roku boli 16 912 €. Mzdové náklady na zamestnanca vychádzajú 350 € mesačne, priemerná hrubá mzda v odvetví Zdravotníctvo a sociálna pomoc v okrese Bratislava I bola v roku 2022 1 953 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2022 | 3 | 16 912 € | 12 582 € |
| 2021 | — | 32 188 € | 24 634 € |
| 2020 | — | 39 148 € | 28 785 € |
| 2019 | — | 40 744 € | 30 068 € |
| 2018 | — | 32 839 € | 24 538 € |
| 2017 | — | 46 266 € | 33 513 € |
| 2016 | — | 46 251 € | 34 168 € |
| 2015 | — | 40 656 € | 29 449 € |
| 2014 | — | 40 241 € | 29 221 € |
| 2013 | — | 34 464 € | 25 022 € |
| 2012 | — | 36 834 € | 27 489 € |
Mesačne na zamestnanca v roku 2022 a priemerná hrubá mzda
- Pro mente sana, mzdové náklady na zamestnanca350 €
- Zdravotníctvo a sociálna pomoc v okrese Bratislava I1 953 €
- Všetky odvetvia v okrese Bratislava I2 043 €
- Zdravotníctvo a sociálna pomoc na Slovensku1 578 €
Firma: mzdové náklady zo závierky (účty 521 a 522) delené priemerným počtom a 12 mesiacmi. Mzdy: ŠÚ SR, DATAcube np3110rr, rok 2022, zber 11. 9. 2026. Odbor podľa registra je Zdravotníctvo a sociálna pomoc, porovnanie je preto orientačné.
Na čo išli osobné náklady v roku 2022
- Mzdy 74 % 12 582 €
- Odvody zamestnávateľa 25 % 4 258 €
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2022 (PDF), výkaz 2022 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2022 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2022 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 3. 10. 2026.
Konatelia Pro mente sana
Podľa Registra právnických osôb konajú za Pro mente sana 3 konatelia. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 28. 9. 2026.
Spoločníci Pro mente sana
V registri sú zapísaní 2 spoločníci.
- MUDr. Mária Haštová50,0 %
- MUDr. Natália Kaščáková50,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| MUDr. Mária Haštováod 18. 12. 2009 | 3 320 € | 50,0 % |
| MUDr. Natália Kaščákováod 18. 12. 2009 | 3 320 € | 50,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok Pro mente sana
Za rok 2022 má Pro mente sana v závierke tržby 73 211 €, o 45,0 % menej než v roku 2021, a výsledok hospodárenia −21 823 €. Závierky máme za 11 rokov (2012 až 2022), najvyššie tržby sú z roku 2012: 244 550 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 6 290 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát Pro mente sana
Najvyššie tržby: rok 2012, 244 550 €. Najnižšie: rok 2022, 73 211 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2022 | 73 211 € |
| 2021 | 133 162 € |
| 2020 | 126 034 € |
| 2019 | 142 283 € |
| 2018 | 148 877 € |
| 2017 | 135 104 € |
| 2016 | 130 166 € |
| 2015 | 98 508 € |
| 2014 | 111 596 € |
| 2013 | 191 142 € |
| 2012 | 244 550 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 8 rokoch, strata v 3 rokoch z 11 rokov. Súčet za celé obdobie: 154 009 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2022 | −21 823 € |
| 2021 | 26 588 € |
| 2020 | 12 145 € |
| 2019 | 17 834 € |
| 2018 | 22 652 € |
| 2017 | 12 885 € |
| 2016 | 19 059 € |
| 2015 | −2 056 € |
| 2014 | −8 185 € |
| 2013 | 22 432 € |
| 2012 | 52 478 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- Pro mente sana
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je −29,8 %, medián odvetvia +16,1 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | Pro mente sana | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2022 | −29,8 % | +16,1 % |
| 2021 | +20,0 % | +15,7 % |
| 2020 | +9,6 % | +14,2 % |
| 2019 | +12,5 % | +13,5 % |
| 2018 | +15,2 % | +11,4 % |
| 2017 | +9,5 % | +10,2 % |
| 2016 | +14,6 % | +10,9 % |
| 2015 | −2,1 % | +9,9 % |
| 2014 | −7,3 % | — |
| 2013 | +11,7 % | — |
| 2012 | +21,5 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 4 z 10 rokov, najviac v roku 2016 (+32,1 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2022 | −45,0 % |
| 2021 | +5,7 % |
| 2020 | −11,4 % |
| 2019 | −4,4 % |
| 2018 | +10,2 % |
| 2017 | +3,8 % |
| 2016 | +32,1 % |
| 2015 | −11,7 % |
| 2014 | −41,6 % |
| 2013 | −21,8 % |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha Pro mente sana
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2022 mala súvaha majetok 683 569 €, vlastné imanie 258 582 € a záväzky 423 221 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2022 | 683 569 € | 258 582 € | 423 221 € |
| 2021 | 623 777 € | 246 494 € | 375 517 € |
| 2020 | 485 389 € | 219 905 € | 263 718 € |
| 2019 | 392 093 € | 207 761 € | 182 566 € |
| 2018 | 374 827 € | 192 704 € | 180 358 € |
| 2017 | 367 891 € | 170 052 € | 196 073 € |
| 2016 | 356 660 € | 157 167 € | 197 727 € |
| 2015 | 351 879 € | 138 108 € | 212 006 € |
| 2014 | 371 928 € | 140 165 € | 229 830 € |
| 2013 | 399 921 € | 148 350 € | 249 806 € |
| 2012 | 380 661 € | 125 918 € | 253 091 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok Pro mente sana (11 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 73 211 € | −21 823 € | 683 569 € | 258 582 € | 423 221 € | −455 € | −29,8 % |
| 2021 | 133 162 € | 26 588 € | 623 777 € | 246 494 € | 375 517 € | 65 034 € | +20,0 % |
| 2020 | 126 034 € | 12 145 € | 485 389 € | 219 905 € | 263 718 € | 56 676 € | +9,6 % |
| 2019 | 142 283 € | 17 834 € | 392 093 € | 207 761 € | 182 566 € | 71 770 € | +12,5 % |
| 2018 | 148 877 € | 22 652 € | 374 827 € | 192 704 € | 180 358 € | 71 017 € | +15,2 % |
| 2017 | 135 104 € | 12 885 € | 367 891 € | 170 052 € | 196 073 € | 70 652 € | +9,5 % |
| 2016 | 130 166 € | 19 059 € | 356 660 € | 157 167 € | 197 727 € | 83 938 € | +14,6 % |
| 2015 | 98 508 € | −2 056 € | 351 879 € | 138 108 € | 212 006 € | 54 457 € | −2,1 % |
| 2014 | 111 596 € | −8 185 € | 371 928 € | 140 165 € | 229 830 € | 55 945 € | −7,3 % |
| 2013 | 191 142 € | 22 432 € | 399 921 € | 148 350 € | 249 806 € | 85 930 € | +11,7 % |
| 2012 | 244 550 € | 52 478 € | 380 661 € | 125 918 € | 253 091 € | 123 883 € | +21,5 % |
Riziko: zaplatí Pro mente sana?
Pro mente sana a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 28 zmlúv s dodávateľom Pro mente sana z rokov 2011 až 2021.
Rok s najväčším objemom: 2011, 0 € v 1 zmluve.
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmlúv | Objem |
|---|---|---|
| 2021 | 1 | 0 € |
| 2020 | 3 | 0 € |
| 2019 | 3 | 0 € |
| 2018 | 5 | 0 € |
| 2017 | 1 | 0 € |
| 2016 | 1 | 0 € |
| 2015 | 4 | 0 € |
| 2014 | 4 | 0 € |
| 2013 | 2 | 0 € |
| 2012 | 3 | 0 € |
| 2011 | 1 | 0 € |
Zdroj: Centrálny register zmlúv (crz.gov.sk); nezmyselné sumy vynechané, výpočet Štatistiky.sk.
História firmy Pro mente sana
Dátum vzniku Pro mente sana je 21. 12. 2004, teda pred 21 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 12 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/101515/B
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2021930790
- Nový štatutár: MUDr. Natália KaščákováKonateľ
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Všeobecná zdravotná poisťovňa, a. s.. Firma vznikla 21. 12. 2004.
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 244 550 € · majetok 380 661 €
- Nový štatutár: MUDr. Jozef HaštoKonateľ
- Nový spoločník: MUDr. Mária HaštováSpoločník v.o.s. / s.r.o.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti Pro mente sana
- kúpa tovaru na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti v rozsahu voľných živností (veľkoobchod)
- kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi v rozsahu voľných živností (maloobchod)
- sprostredkovanie obchodu, výroby a služieb v rozsahu voľných živností
- školiaca a lektorská činnosť v rozsahu voľných živností
- prekladateľské a tlmočnícke služby
- vydavateľské činnosti
- výskum trhu a verejnej mienky
- prevádzkovanie neštátneho zdravotníckeho zariadenia - ambulancie v zdravotníckom povolaní a v študijnom odbore lekár v špecializačnom odbore psychiatria
- výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných vied
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 28. 9. 2026.
Pro mente sana v odvetví zdravotníctvo
Pro mente sana je v registri v odvetví Zdravotníctvo (SK NACE 86), činnosť činnosti všeobecnej lekárskej praxe. Medián tržieb odvetvia za rok 2022 je 137 698 € (6 536 závierok), Pro mente sana má 73 211 €, čo je 53 % mediánu. V okrese Bratislava I je v tomto odvetví 332 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je Pro mente sana 143. z 182.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 89 097 €, polovica do 137 698 €, tri štvrtiny do 216 854 €; 10 % firiem má viac než 438 117 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 49 319 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 89 097 € |
| medián | 137 698 € |
| horný kvartil | 216 854 € |
| 10 % firiem má viac než | 438 117 € |
| Pro mente sana | 73 211 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 14. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- Pro mente sana
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby Pro mente sana s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | Pro mente sana | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2022 | 73 211 € | 137 698 € |
| 2021 | 133 162 € | 124 862 € |
| 2020 | 126 034 € | 106 843 € |
| 2019 | 142 283 € | 104 573 € |
| 2018 | 148 877 € | 91 372 € |
| 2017 | 135 104 € | 83 292 € |
| 2016 | 130 166 € | 80 644 € |
| 2015 | 98 508 € | 74 470 € |
| 2014 | 111 596 € | — |
| 2013 | 191 142 € | — |
| 2012 | 244 550 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2022.
Čísla v tabuľke
| Pro mente sana | 73 211 € |
|---|---|
| medián okresu Bratislava I | 197 027 € |
| medián kraja | 147 348 € |
| medián Slovenska | 137 698 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- LIPTÁK MD, s.r.o.Suchá Dolina · tržby 181 443 € (2025)
- FI DENT s.r.o.Šaľa · tržby 181 373 € (2025)
- ZINAMED, s. r. o.Bánovce nad Bebravou · tržby 181 322 € (2025)
- FRYDENT, s.r.o.Michalovce · tržby 181 269 € (2025)
- Zdravie ženy s.r.o.Topoľčany · tržby 181 221 € (2025)
- OPHTALMO, s.r.o.Prešov · tržby 181 208 € (2025)
- Harmónia úsmevu s. r. o.Nitra · tržby 181 156 € (2025)
- STOMAKO, s.r.o.Prešov · tržby 181 109 € (2025)
- ROVAMED, s.r.o.Galanta · tržby 181 044 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb Pro mente sana, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo Pro mente sana: Bratislava - Staré Mesto
Pro mente sana sídli na adrese Heydukova 27, 811 08 Bratislava, okres Bratislava I. V obci Bratislava - Staré Mesto je 45 961 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 45 864. Na tej istej adrese je zapísaných 4 aktívnych subjektov.
Bratislava - Staré Mesto: obyvatelia a dáta ›Okres Bratislava I ›Adresár firiem v okrese Bratislava I ›
Pro mente sana: IČO, sídlo a základné údaje
Pro mente sana, s.r.o. (IČO 36340821) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Bratislava - Staré Mesto, okres Bratislava I. Dátum vzniku je 21. 12. 2004, na trhu je 21 rokov a štatutármi sú MUDr. Jozef Hašto, MUDr. Mária Haštová a 1 ďalší. Za rok 2022 sú v závierke tržby 73 211 € a výsledok hospodárenia −21 823 €, počet zamestnancov podľa registra je 2.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 28. 9. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Činnosti všeobecnej lekárskej praxe (SK NACE 8621) |
| Základné imanie | 6 640 € |
| Vznik | 21. 12. 2004 |
| Obec | Bratislava - Staré Mesto |
| Okres | Okres Bratislava I |
| Vyrubená daň z príjmov | 6 290 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 10 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví zdravotníctvo (SK NACE 86) Pro mente sana, s.r.o. má nižšie tržby než typická firma: za rok 2022 mala 73 211 €, typická firma odvetvia 137 698 € (medián z 6 536 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 14. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Bratislava I ›Zdravotníctvo: tržby a mzdy ›Zdravotníctvo v Bratislavskom kraji ›Mzdy v okrese Bratislava I ›
Sieť prepojení firmy Pro mente sana
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu Pro mente sana
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu Pro mente sana
- Tendre38súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 400 tis. €
- Granty a dotácie77výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 386 tis. €
- Končiace zmluvy20zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 600 €
- Výhry konkurentov183firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 16 tis. €
- Diery na trhu1odvetvie chýba v meste Bratislava - Staré Mestotypický nepokrytý dopyt 2 800 €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.15 292 zmlúv za 3 roky · 50 831 € · naposledy 31. 8. 2026Fakultná nemocnica Trenčín174 zmlúv za 3 roky · · naposledy 30. 6. 2026Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Vranov nad Topľou127 zmlúv za 3 roky · 827 317 € · naposledy 20. 9. 2026 Všetkých 325 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v mestskej časti Bratislava - Staré Mesto
Energetika Slovensko, a. s.Západoslovenská distribučná, a.s.Rascon Europe central s. r. o.Torreol, s. r. o.O2 Slovakia, s.r.o.Všetky firmy v mestskej časti Bratislava - Staré Mesto ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 86.21) v okrese Bratislava I
HEDAK, s.r.o.Mondo ottico s.r.o.BENMEDIKA s. r. o.H & K - B.SANTÉE s. r. o.VYDUR s. r. o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.