Atrium, s.r.o.
Trenčín · Architektonické činnosti
42 755 €tržby 2025 ▼ 28 %+9 644 €zisk 2025aktívna 29 rokov1 zamestnanec (2025)
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 17. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby 17 588 €, výsledok hospodárenia 2 783 €
- 13 : tržby 38 696 €, výsledok hospodárenia 14 544 €
- 14 : tržby 17 317 €, výsledok hospodárenia -992 €
- 15 : tržby 30 660 €, výsledok hospodárenia 3 967 €
- 16 : tržby 28 825 €, výsledok hospodárenia -1 782 €
- 17 : tržby 35 127 €, výsledok hospodárenia 4 557 €
- 18 : tržby 38 745 €, výsledok hospodárenia 1 190 €
- 19 : tržby 30 000 €, výsledok hospodárenia -2 509 €
- 20 : tržby 29 654 €, výsledok hospodárenia -4 675 €
- 21 : tržby 20 080 €, výsledok hospodárenia -6 608 €
- 22 : tržby 37 143 €, výsledok hospodárenia 6 680 €
- 23 : tržby 49 154 €, výsledok hospodárenia 16 921 €
- 24 : tržby 59 250 €, výsledok hospodárenia 12 489 €
- 25 : tržby 42 755 €, výsledok hospodárenia 9 644 €
Atrium, s.r.o. (IČO 36295213) mala v roku 2025 tržby 42 755 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci Atrium
V roku 2025 mala Atrium priemerne 1 zamestnanca, osobné náklady v tom roku boli 13 436 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | 1 | 13 436 € | 9 826 € |
| 2024 | — | 12 526 € | — |
| 2023 | — | 12 000 € | — |
| 2022 | — | 11 145 € | 8 088 € |
| 2021 | — | 10 158 € | 7 494 € |
| 2020 | — | 9 441 € | 6 964 € |
| 2019 | — | 7 855 € | 5 773 € |
| 2018 | — | 8 313 € | 6 249 € |
| 2017 | — | 6 509 € | 5 076 € |
| 2016 | — | 6 091 € | 4 806 € |
| 2015 | — | 6 142 € | 4 839 € |
| 2014 | — | 5 043 € | 4 733 € |
| 2013 | — | 662 € | 655 € |
Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer na zamestnanca neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
Na čo išli osobné náklady v roku 2025
- Mzdy 73 % 9 826 €
- Odvody zamestnávateľa 26 % 3 557 €
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF), výkaz 2025 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 4. 10. 2026.
Konateľ Atrium
Podľa Registra právnických osôb koná za Atrium 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 17. 10. 2026.
Spoločník Atrium
V registri je zapísaný 1 spoločník.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 17. 10. 2026.
Tržby, zisk a majetok Atrium
Za rok 2025 má Atrium v závierke tržby 42 755 €, o 27,8 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +9 644 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2024: 59 250 €.
Výkaz ziskov a strát Atrium
Najvyššie tržby: rok 2024, 59 250 €. Najnižšie: rok 2014, 17 317 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 42 755 € |
| 2024 | 59 250 € |
| 2023 | 49 154 € |
| 2022 | 37 143 € |
| 2021 | 20 080 € |
| 2020 | 29 654 € |
| 2019 | 30 000 € |
| 2018 | 38 745 € |
| 2017 | 35 127 € |
| 2016 | 28 825 € |
| 2015 | 30 660 € |
| 2014 | 17 317 € |
| 2013 | 38 696 € |
| 2012 | 17 588 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 9 rokoch, strata v 5 rokoch z 14 rokov. Súčet za celé obdobie: 56 209 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 9 644 € |
| 2024 | 12 489 € |
| 2023 | 16 921 € |
| 2022 | 6 680 € |
| 2021 | −6 608 € |
| 2020 | −4 675 € |
| 2019 | −2 509 € |
| 2018 | 1 190 € |
| 2017 | 4 557 € |
| 2016 | −1 782 € |
| 2015 | 3 967 € |
| 2014 | −992 € |
| 2013 | 14 544 € |
| 2012 | 2 783 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- Atrium
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +22,6 %, medián odvetvia +9,1 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | Atrium | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +22,6 % | +9,1 % |
| 2024 | +21,1 % | +6,6 % |
| 2023 | +34,4 % | +5,9 % |
| 2022 | +18,0 % | +5,7 % |
| 2021 | −32,9 % | +6,2 % |
| 2020 | −15,8 % | +5,5 % |
| 2019 | −8,4 % | +4,8 % |
| 2018 | +3,1 % | +5,5 % |
| 2017 | +13,0 % | +7,1 % |
| 2016 | −6,2 % | +6,6 % |
| 2015 | +12,9 % | +7,3 % |
| 2014 | −5,7 % | — |
| 2013 | +37,6 % | — |
| 2012 | +15,8 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 7 z 13 rokov, najviac v roku 2013 (+120,0 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | −27,8 % |
| 2024 | +20,5 % |
| 2023 | +32,3 % |
| 2022 | +85,0 % |
| 2021 | −32,3 % |
| 2020 | −1,2 % |
| 2019 | −22,6 % |
| 2018 | +10,3 % |
| 2017 | +21,9 % |
| 2016 | −6,0 % |
| 2015 | +77,1 % |
| 2014 | −55,2 % |
| 2013 | +120,0 % |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha Atrium
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 73 609 €, vlastné imanie 48 676 € a záväzky 24 933 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 73 609 € | 48 676 € | 24 933 € |
| 2024 | 69 334 € | 39 032 € | 30 302 € |
| 2023 | 52 507 € | 26 544 € | 25 963 € |
| 2022 | 33 654 € | 9 623 € | 24 031 € |
| 2021 | 25 538 € | 2 943 € | 22 595 € |
| 2020 | 33 001 € | 9 551 € | 23 450 € |
| 2019 | 39 656 € | 14 226 € | 25 430 € |
| 2018 | 41 382 € | 16 736 € | 24 646 € |
| 2017 | 35 584 € | 15 546 € | 20 038 € |
| 2016 | 31 940 € | 10 989 € | 20 951 € |
| 2015 | 32 920 € | 12 771 € | 20 149 € |
| 2014 | 41 903 € | 8 804 € | 33 099 € |
| 2013 | 41 603 € | 9 796 € | 31 807 € |
| 2012 | 23 142 € | −4 748 € | 27 890 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok Atrium (14 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 42 755 € | 9 644 € | 73 609 € | 48 676 € | 24 933 € | 31 026 € | +22,6 % |
| 2024 | 59 250 € | 12 489 € | 69 334 € | 39 032 € | 30 302 € | 35 006 € | +21,1 % |
| 2023 | 49 154 € | 16 921 € | 52 507 € | 26 544 € | 25 963 € | 34 218 € | +34,4 % |
| 2022 | 37 143 € | 6 680 € | 33 654 € | 9 623 € | 24 031 € | 20 741 € | +18,0 % |
| 2021 | 20 080 € | −6 608 € | 25 538 € | 2 943 € | 22 595 € | 4 207 € | −32,9 % |
| 2020 | 29 654 € | −4 675 € | 33 001 € | 9 551 € | 23 450 € | 7 933 € | −15,8 % |
| 2019 | 30 000 € | −2 509 € | 39 656 € | 14 226 € | 25 430 € | 10 726 € | −8,4 % |
| 2018 | 38 745 € | 1 190 € | 41 382 € | 16 736 € | 24 646 € | 14 637 € | +3,1 % |
| 2017 | 35 127 € | 4 557 € | 35 584 € | 15 546 € | 20 038 € | 14 831 € | +13,0 % |
| 2016 | 28 825 € | −1 782 € | 31 940 € | 10 989 € | 20 951 € | 7 897 € | −6,2 % |
| 2015 | 30 660 € | 3 967 € | 32 920 € | 12 771 € | 20 149 € | 12 995 € | +12,9 % |
| 2014 | 17 317 € | −992 € | 41 903 € | 8 804 € | 33 099 € | 5 337 € | −5,7 % |
| 2013 | 38 696 € | 14 544 € | 41 603 € | 9 796 € | 31 807 € | 19 865 € | +37,6 % |
| 2012 | 17 588 € | 2 783 € | 23 142 € | −4 748 € | 27 890 € | 3 150 € | +15,8 % |
Riziko: zaplatí Atrium?
Atrium a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 1 zmluva s dodávateľom Atrium v objeme 23 250 € z roku 2024. Najväčší objem je s odberateľom LESY Slovenskej republiky, štátny podnik, organizačná zložka OZ Považie: 23 250 € v 1 zmluve.
História firmy Atrium
Dátum vzniku Atrium je 9. 4. 1997, teda pred 29 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 9 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/10192/R
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2020174112
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 17 588 € · majetok 23 142 €
- Nový spoločník: Ing. Marián PeciarSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ LESY Slovenskej republiky, štátny podnik, organizačná zložka OZ Považie, hodnota zmluvy 23 250 €. Firma vznikla 9. 4. 1997.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 42 755 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti Atrium
- - projektovanie stavieb - pozemné stavby
- - projektovanie stavieb - pozemné stavby, činnosť 2 - stavebný dozor
- - inžinierska činnosť s výnimkou vybraných činností v stavebníctve
- - poradenská činnosť v stavebníctve
- - kúpa tovaru za účelom jeho predaja konečnému spotrebiteľovi v rozsahu voľných ohlasovacích živností
- - kúpa tovaru za účelom jeho predaja iným prevádzkovateľom živností v rozsahu voľných ohlasovacích živností
- - zariaďovanie interiérov
- - sprostredkovanie nákupu a predaja nehnuteľností
- - prenájom nehnuteľností
- - sprostredkovateľská činnosť
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 17. 10. 2026.
Atrium v odvetví architektonické a inžinierske činnosti
Atrium je v registri v odvetví Architektonické a inžinierske činnosti (SK NACE 71), činnosť architektonické činnosti. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 51 363 € (7 331 závierok), Atrium má 42 755 €, čo je 83 % mediánu. V okrese Trenčín je v tomto odvetví 674 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je Atrium 125. z 220.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 22 872 €, polovica do 51 363 €, tri štvrtiny do 162 397 €; 10 % firiem má viac než 541 626 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 560 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 22 872 € |
| medián | 51 363 € |
| horný kvartil | 162 397 € |
| 10 % firiem má viac než | 541 626 € |
| Atrium | 42 755 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 17. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- Atrium
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby Atrium s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | Atrium | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 42 755 € | 51 363 € |
| 2024 | 59 250 € | 49 631 € |
| 2023 | 49 154 € | 49 318 € |
| 2022 | 37 143 € | 48 100 € |
| 2021 | 20 080 € | 46 521 € |
| 2020 | 29 654 € | 44 180 € |
| 2019 | 30 000 € | 47 030 € |
| 2018 | 38 745 € | 47 224 € |
| 2017 | 35 127 € | 46 170 € |
| 2016 | 28 825 € | 44 651 € |
| 2015 | 30 660 € | 46 258 € |
| 2014 | 17 317 € | — |
| 2013 | 38 696 € | — |
| 2012 | 17 588 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| Atrium | 42 755 € |
|---|---|
| medián okresu Trenčín | 49 163 € |
| medián kraja | 50 330 € |
| medián Slovenska | 51 363 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- TSA spol. s r.o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 103 758 € (2025)
- PDS - Project Development Slovakia, s.r.oTrenčín · tržby 103 711 € (2025)
- LuBAL project s.r.o.Chrenovec-Brusno · tržby 103 693 € (2025)
- ALL-MONT Nitra, s.r.o.Golianovo · tržby 103 651 € (2025)
- TEPLOPROJEKTY, s.r.o.Martin · tržby 103 635 € (2025)
- APISTIKA s.r.o.Šútovo · tržby 103 574 € (2025)
- ST - IN, s.r.o.Trnava · tržby 103 107 € (2025)
- Energas-KK, s. r. o.Liptovský Mikuláš · tržby 103 101 € (2025)
- GEOPLÁN - Dolný Kubín, s. r. o.Dolný Kubín · tržby 102 768 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb Atrium, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo Atrium: Trenčín
Atrium sídli na adrese Nábrežná 3, 911 01 Trenčín, okres Trenčín. V obci Trenčín je 12 280 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 19 850. Na tej istej adrese je zapísaných 18 aktívnych subjektov.
Trenčín: obyvatelia a dáta ›Okres Trenčín ›Adresár firiem v okrese Trenčín ›
Atrium: IČO, sídlo a základné údaje
Atrium, s.r.o. (IČO 36295213) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Trenčín, okres Trenčín. Dátum vzniku je 9. 4. 1997, na trhu je 29 rokov a štatutárom je Ing. Marián Peciar. Za rok 2025 sú v závierke tržby 42 755 € a výsledok hospodárenia +9 644 €, počet zamestnancov podľa registra je 1.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 17. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Architektonické činnosti (SK NACE 7111) |
| Základné imanie | 6 640 € |
| Vznik | 9. 4. 1997 |
| Obec | Trenčín |
| Okres | Okres Trenčín |
| Účtovných závierok v registri | 14 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví architektonické a inžinierske činnosti (SK NACE 71) Atrium, s.r.o. má nižšie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 42 755 €, typická firma odvetvia 51 363 € (medián z 7 331 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 17. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Trenčín ›Architektonické a inžinierske činnosti: tržby a mzdy ›Architektonické a inžinierske činnosti v Trenčianskom kraji ›Mzdy v okrese Trenčín ›
Sieť prepojení firmy Atrium
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu Atrium
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu Atrium
- Tendre10súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 3,3 mil. €
- Granty a dotácie72výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 149 tis. €
- Končiace zmluvy58zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 35 tis. €
- Výhry konkurentov110firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 37 tis. €
- Diery na trhu6odvetví chýba v meste Trenčíntypický nepokrytý dopyt 855 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava183 zmlúv za 3 roky · 1 703 951 € · naposledy 5. 10. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.54 zmlúv za 3 roky · 40 660 € · naposledy 26. 8. 2026Mesto Trenčín51 zmlúv za 3 roky · 8 659 955 € · naposledy 12. 10. 2026 Všetkých 1 413 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Trenčín
4MP International, s.r.o.MSM LAND SYSTEMS s.r.o.DEFENCE TRADE SLOVAKIA, s.r.o.LEONI Wiring Systems Slovakia, spol. s r. o.A R A V E R a. s.Všetky firmy v obci Trenčín ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 71.11) v okrese Trenčín
STAT-KON s. r. o.europeum - staff, s. r. o.HESCON s.r.o.IN - PRO s. r. o.MS-kon, s. r. o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.