STATEM s.r.o.
Bratislava - Staré Mesto · Architektonické činnosti
95 337 €tržby 2025 ▼ 3 %+47 203 €zisk 2025aktívna 20 rokov
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 17. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby 72 910 €, výsledok hospodárenia 20 536 €
- 13 : tržby 108 268 €, výsledok hospodárenia 38 003 €
- 14 : tržby 93 703 €, výsledok hospodárenia 40 961 €
- 15 : tržby 100 191 €, výsledok hospodárenia 18 198 €
- 16 : tržby 134 740 €, výsledok hospodárenia 52 855 €
- 17 : tržby 95 046 €, výsledok hospodárenia 13 718 €
- 18 : tržby 180 515 €, výsledok hospodárenia 55 437 €
- 19 : tržby 130 145 €, výsledok hospodárenia 35 207 €
- 20 : tržby 76 701 €, výsledok hospodárenia 11 040 €
- 21 : tržby 111 193 €, výsledok hospodárenia 29 208 €
- 22 : tržby 159 675 €, výsledok hospodárenia 84 348 €
- 23 : tržby 32 340 €, výsledok hospodárenia 1 181 €
- 24 : tržby 98 338 €, výsledok hospodárenia 45 393 €
- 25 : tržby 95 337 €, výsledok hospodárenia 47 203 €
STATEM s.r.o. (IČO 36286338) mala v roku 2025 tržby 95 337 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci STATEM
V roku 2025 mala STATEM priemerne 0 zamestnancov, osobné náklady v tom roku boli 29 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | 0 | 29 € | — |
| 2024 | — | 1 175 € | — |
| 2023 | — | 26 € | — |
| 2017 | — | 57 € | — |
| 2012 | — | 13 € | — |
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF), výkaz 2025 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 3. 10. 2026.
Konatelia STATEM
Podľa Registra právnických osôb konajú za STATEM 2 konatelia. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 17. 10. 2026.
Spoločníci STATEM
V registri sú zapísaní 2 spoločníci.
- Ing. Michal Erdei50,0 %
- Ing. Peter Mališ50,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Ing. Michal Erdeiod 30. 3. 2010 | 3 320 € | 50,0 % |
| Ing. Peter Mališod 30. 3. 2010 | 3 320 € | 50,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok STATEM
Za rok 2025 má STATEM v závierke tržby 95 337 €, o 3,1 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +47 203 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2018: 180 515 €.
Výkaz ziskov a strát STATEM
Najvyššie tržby: rok 2018, 180 515 €. Najnižšie: rok 2023, 32 340 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 95 337 € |
| 2024 | 98 338 € |
| 2023 | 32 340 € |
| 2022 | 159 675 € |
| 2021 | 111 193 € |
| 2020 | 76 701 € |
| 2019 | 130 145 € |
| 2018 | 180 515 € |
| 2017 | 95 046 € |
| 2016 | 134 740 € |
| 2015 | 100 191 € |
| 2014 | 93 703 € |
| 2013 | 108 268 € |
| 2012 | 72 910 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 14 rokoch, strata v 0 rokoch z 14 rokov. Súčet za celé obdobie: 493 288 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 47 203 € |
| 2024 | 45 393 € |
| 2023 | 1 181 € |
| 2022 | 84 348 € |
| 2021 | 29 208 € |
| 2020 | 11 040 € |
| 2019 | 35 207 € |
| 2018 | 55 437 € |
| 2017 | 13 718 € |
| 2016 | 52 855 € |
| 2015 | 18 198 € |
| 2014 | 40 961 € |
| 2013 | 38 003 € |
| 2012 | 20 536 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- STATEM
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +49,5 %, medián odvetvia +9,1 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | STATEM | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +49,5 % | +9,1 % |
| 2024 | +46,2 % | +6,6 % |
| 2023 | +3,7 % | +5,9 % |
| 2022 | +52,8 % | +5,7 % |
| 2021 | +26,3 % | +6,2 % |
| 2020 | +14,4 % | +5,5 % |
| 2019 | +27,1 % | +4,8 % |
| 2018 | +30,7 % | +5,5 % |
| 2017 | +14,4 % | +7,1 % |
| 2016 | +39,2 % | +6,6 % |
| 2015 | +18,2 % | +7,3 % |
| 2014 | +43,7 % | — |
| 2013 | +35,1 % | — |
| 2012 | +28,2 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 7 z 13 rokov, najviac v roku 2024 (+204,1 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | −3,1 % |
| 2024 | +204,1 % |
| 2023 | −79,7 % |
| 2022 | +43,6 % |
| 2021 | +45,0 % |
| 2020 | −41,1 % |
| 2019 | −27,9 % |
| 2018 | +89,9 % |
| 2017 | −29,5 % |
| 2016 | +34,5 % |
| 2015 | +6,9 % |
| 2014 | −13,5 % |
| 2013 | +48,5 % |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha STATEM
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 81 632 €, vlastné imanie 54 507 € a záväzky 27 125 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 81 632 € | 54 507 € | 27 125 € |
| 2024 | 66 475 € | 52 697 € | 13 778 € |
| 2023 | 96 010 € | 8 485 € | 87 525 € |
| 2022 | 137 570 € | 91 652 € | 45 918 € |
| 2021 | 110 339 € | 36 512 € | 73 827 € |
| 2020 | 153 981 € | 18 344 € | 135 637 € |
| 2019 | 182 940 € | 97 948 € | 84 992 € |
| 2018 | 177 745 € | 62 741 € | 115 004 € |
| 2017 | 192 566 € | 21 022 € | 171 544 € |
| 2016 | 72 353 € | 60 159 € | 12 194 € |
| 2015 | 53 870 € | 25 502 € | 28 368 € |
| 2014 | 55 051 € | 48 265 € | 6 786 € |
| 2013 | 94 150 € | 65 842 € | 28 308 € |
| 2012 | 47 319 € | 27 840 € | 19 479 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok STATEM (14 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 95 337 € | 47 203 € | 81 632 € | 54 507 € | 27 125 € | 58 161 € | +49,5 % |
| 2024 | 98 338 € | 45 393 € | 66 475 € | 52 697 € | 13 778 € | 76 499 € | +46,2 % |
| 2023 | 32 340 € | 1 181 € | 96 010 € | 8 485 € | 87 525 € | 18 596 € | +3,7 % |
| 2022 | 159 675 € | 84 348 € | 137 570 € | 91 652 € | 45 918 € | 123 533 € | +52,8 % |
| 2021 | 111 193 € | 29 208 € | 110 339 € | 36 512 € | 73 827 € | 85 958 € | +26,3 % |
| 2020 | 76 701 € | 11 040 € | 153 981 € | 18 344 € | 135 637 € | 43 030 € | +14,4 % |
| 2019 | 130 145 € | 35 207 € | 182 940 € | 97 948 € | 84 992 € | 76 356 € | +27,1 % |
| 2018 | 180 515 € | 55 437 € | 177 745 € | 62 741 € | 115 004 € | 94 146 € | +30,7 % |
| 2017 | 95 046 € | 13 718 € | 192 566 € | 21 022 € | 171 544 € | 21 835 € | +14,4 % |
| 2016 | 134 740 € | 52 855 € | 72 353 € | 60 159 € | 12 194 € | 73 257 € | +39,2 % |
| 2015 | 100 191 € | 18 198 € | 53 870 € | 25 502 € | 28 368 € | 30 420 € | +18,2 % |
| 2014 | 93 703 € | 40 961 € | 55 051 € | 48 265 € | 6 786 € | 57 970 € | +43,7 % |
| 2013 | 108 268 € | 38 003 € | 94 150 € | 65 842 € | 28 308 € | 53 659 € | +35,1 % |
| 2012 | 72 910 € | 20 536 € | 47 319 € | 27 840 € | 19 479 € | 28 808 € | +28,2 % |
Riziko: zaplatí STATEM?
Peniaze od štátu: STATEM
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy STATEM
Dátum vzniku STATEM je 16. 3. 2006, teda pred 20 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2012.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/39828/B
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2022163616
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 72 910 € · majetok 47 319 €
- Nový spoločník: Ing. Michal ErdeiSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Nový spoločník: Ing. Peter MališSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 95 337 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti STATEM
- odborné činnosti vo výstavbe v kategórii inžinier pre statiku stavieb,
- kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod),
- kúpa tovaru na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod),
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb, výroby a obchodu v rozsahu voľnej živnosti,
- poradenská činnosť v oblasti nákupu a predaja tovaru v rozsahu voľnej živnosti,
- prenájom spotrebného tovaru, výpočtovej techniky a technologických zariadení výpočtovej techniky,
- automatizované spracovanie dát,
- grafické práce a projekcia na počítači v rozsahu voľnej živnosti,
- kancelárske a sekretárske služby,
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 17. 10. 2026.
STATEM v odvetví architektonické a inžinierske činnosti
STATEM je v registri v odvetví Architektonické a inžinierske činnosti (SK NACE 71), činnosť architektonické činnosti. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 51 363 € (7 331 závierok), STATEM má 95 337 €, čo je 1,9-násobok mediánu. V okrese Bratislava I je v tomto odvetví 1 241 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je STATEM 208. z 515.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 22 872 €, polovica do 51 363 €, tri štvrtiny do 162 397 €; 10 % firiem má viac než 541 626 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 560 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 22 872 € |
| medián | 51 363 € |
| horný kvartil | 162 397 € |
| 10 % firiem má viac než | 541 626 € |
| STATEM | 95 337 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 17. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- STATEM
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby STATEM s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | STATEM | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 95 337 € | 51 363 € |
| 2024 | 98 338 € | 49 631 € |
| 2023 | 32 340 € | 49 318 € |
| 2022 | 159 675 € | 48 100 € |
| 2021 | 111 193 € | 46 521 € |
| 2020 | 76 701 € | 44 180 € |
| 2019 | 130 145 € | 47 030 € |
| 2018 | 180 515 € | 47 224 € |
| 2017 | 95 046 € | 46 170 € |
| 2016 | 134 740 € | 44 651 € |
| 2015 | 100 191 € | 46 258 € |
| 2014 | 93 703 € | — |
| 2013 | 108 268 € | — |
| 2012 | 72 910 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| STATEM | 95 337 € |
|---|---|
| medián okresu Bratislava I | 64 971 € |
| medián kraja | 59 742 € |
| medián Slovenska | 51 363 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- EkoPro, s.r.o.Trenčín · tržby 239 710 € (2025)
- BIHA s. r. o.Polianka · tržby 239 571 € (2025)
- ARPEGA s.r.o.Košice - mestská časť Juh · tržby 238 950 € (2021)
- MAVCO s.r.o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 238 880 € (2025)
- DELTAWAY s.r.o.Zvolen · tržby 238 544 € (2025)
- InterTriboDia, s.r.o.Tlmače · tržby 238 522 € (2025)
- PROPLAN, s.r.o.Bratislava - mestská časť Petržalka · tržby 238 130 € (2025)
- MFconstruction s. r. o.Nová Dedinka · tržby 237 605 € (2025)
- OFFICE110 architekti, s.r.o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 237 590 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb STATEM, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Odborné, vedecké a technické činnosti v okrese Bratislava I ›
Sídlo STATEM: Bratislava - Staré Mesto
STATEM sídli na adrese Štetinova 3, 811 06 Bratislava, okres Bratislava I. V obci Bratislava - Staré Mesto je 45 974 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 45 858. Na tej istej adrese je zapísaných 6 aktívnych subjektov.
Bratislava - Staré Mesto: obyvatelia a dáta ›Okres Bratislava I ›Adresár firiem v okrese Bratislava I ›
STATEM: IČO, sídlo a základné údaje
STATEM s.r.o. (IČO 36286338) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Bratislava - Staré Mesto, okres Bratislava I. Dátum vzniku je 16. 3. 2006, na trhu je 20 rokov a štatutármi sú Ing. Michal Erdei a Ing. Peter Mališ. Za rok 2025 sú v závierke tržby 95 337 € a výsledok hospodárenia +47 203 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 17. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Architektonické činnosti (SK NACE 7111) |
| Základné imanie | 6 640 € |
| Vznik | 16. 3. 2006 |
| Obec | Bratislava - Staré Mesto |
| Okres | Okres Bratislava I |
| Účtovných závierok v registri | 13 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví architektonické a inžinierske činnosti (SK NACE 71) STATEM s.r.o. má vyššie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 95 337 €, typická firma odvetvia 51 363 € (medián z 7 331 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 17. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Bratislava I ›Architektonické a inžinierske činnosti: tržby a mzdy ›Architektonické a inžinierske činnosti v Bratislavskom kraji ›Mzdy v okrese Bratislava I ›
Sieť prepojení firmy STATEM
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu STATEM
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu STATEM
- Tendre10súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 3,3 mil. €
- Granty a dotácie69výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 149 tis. €
- Končiace zmluvy58zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 35 tis. €
- Výhry konkurentov110firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 37 tis. €
- Diery na trhu1odvetvie chýba v meste Bratislava - Staré Mestotypický nepokrytý dopyt 2 800 €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava183 zmlúv za 3 roky · 1 703 951 € · naposledy 5. 10. 2026Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.54 zmlúv za 3 roky · 40 660 € · naposledy 26. 8. 2026Mesto Trenčín51 zmlúv za 3 roky · 8 659 955 € · naposledy 12. 10. 2026 Všetkých 1 413 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
GASTRO L.M.P., s. r. o.Hudobný klub METRO, spol. s r.o.M.A.L.TRADE, s. r. o.Wideconsult SK, s.r.o.
Najväčšie firmy v mestskej časti Bratislava - Staré Mesto
Energetika Slovensko, a. s.Západoslovenská distribučná, a.s.Rascon Europe central s. r. o.Torreol, s. r. o.O2 Slovakia, s.r.o.Všetky firmy v mestskej časti Bratislava - Staré Mesto ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 71.11) v okrese Bratislava I
Amberg Engineering Slovakia, s.r.o.PANTOGRAPH s.r.o.DESIGN PRINT s.r.o.Architekti Šebo Lichý s. r. o.SUPERATELIER s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.