K Gryf, s.r.o.
Šamorín · Prenájom a lízing automobilov a ľahkých motorových vozidiel
124 717 €tržby 2025 ▲ 6 %+28 624 €zisk 2025aktívna 24 rokov3 až 4 zamestnanci
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 16. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby 143 199 €, výsledok hospodárenia 18 666 €
- 13 : tržby 153 488 €, výsledok hospodárenia 13 383 €
- 14 : tržby 134 378 €, výsledok hospodárenia 9 649 €
- 15 : tržby 136 025 €, výsledok hospodárenia 7 362 €
- 16 : tržby 142 138 €, výsledok hospodárenia 8 722 €
- 17 : tržby 75 840 €, výsledok hospodárenia -5 538 €
- 18 : tržby 78 687 €, výsledok hospodárenia 3 606 €
- 19 : tržby 95 889 €, výsledok hospodárenia 18 918 €
- 20 : tržby 92 814 €, výsledok hospodárenia 29 724 €
- 21 : tržby 101 336 €, výsledok hospodárenia 28 076 €
- 22 : tržby 103 556 €, výsledok hospodárenia 24 360 €
- 23 : tržby 117 975 €, výsledok hospodárenia 30 363 €
- 24 : tržby 117 387 €, výsledok hospodárenia 26 198 €
- 25 : tržby 124 717 €, výsledok hospodárenia 28 624 €
K Gryf, s.r.o. (IČO 36248037) mala v roku 2025 tržby 124 717 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci K Gryf
K Gryf má podľa Registra organizácií ŠÚ SR 3 až 4 zamestnancov, osobné náklady v roku 2025 boli 57 796 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | — | 57 796 € | — |
| 2024 | — | 57 107 € | — |
| 2023 | — | 55 795 € | — |
| 2022 | — | 52 495 € | — |
| 2021 | — | 46 026 € | — |
| 2020 | — | 43 492 € | — |
| 2019 | — | 50 593 € | — |
| 2018 | — | 51 919 € | — |
| 2017 | — | 41 514 € | — |
| 2016 | — | 81 698 € | 60 845 € |
| 2015 | — | 75 664 € | 56 478 € |
| 2014 | — | 79 375 € | 59 085 € |
| 2013 | — | 86 854 € | 64 980 € |
| 2012 | — | 71 699 € | 57 679 € |
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2025 v RÚZ.
Pásmo: Register organizácií ŠÚ SR. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 2. 10. 2026.
Konatelia K Gryf
Podľa Registra právnických osôb konajú za K Gryf 2 konatelia. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 16. 10. 2026.
Spoločník K Gryf
V registri je zapísaný 1 spoločník.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 16. 10. 2026.
Tržby, zisk a majetok K Gryf
Za rok 2025 má K Gryf v závierke tržby 124 717 €, o 6,2 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +28 624 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2013: 153 488 €.
Výkaz ziskov a strát K Gryf
Najvyššie tržby: rok 2013, 153 488 €. Najnižšie: rok 2017, 75 840 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 124 717 € |
| 2024 | 117 387 € |
| 2023 | 117 975 € |
| 2022 | 103 556 € |
| 2021 | 101 336 € |
| 2020 | 92 814 € |
| 2019 | 95 889 € |
| 2018 | 78 687 € |
| 2017 | 75 840 € |
| 2016 | 142 138 € |
| 2015 | 136 025 € |
| 2014 | 134 378 € |
| 2013 | 153 488 € |
| 2012 | 143 199 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 13 rokoch, strata v 1 roku z 14 rokov. Súčet za celé obdobie: 242 113 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 28 624 € |
| 2024 | 26 198 € |
| 2023 | 30 363 € |
| 2022 | 24 360 € |
| 2021 | 28 076 € |
| 2020 | 29 724 € |
| 2019 | 18 918 € |
| 2018 | 3 606 € |
| 2017 | −5 538 € |
| 2016 | 8 722 € |
| 2015 | 7 362 € |
| 2014 | 9 649 € |
| 2013 | 13 383 € |
| 2012 | 18 666 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- K Gryf
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +23,0 %, medián odvetvia +4,7 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | K Gryf | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +23,0 % | +4,7 % |
| 2024 | +22,3 % | +3,1 % |
| 2023 | +25,7 % | +1,8 % |
| 2022 | +23,5 % | +2,2 % |
| 2021 | +27,7 % | +1,6 % |
| 2020 | +32,0 % | +1,7 % |
| 2019 | +19,7 % | +1,5 % |
| 2018 | +4,6 % | +1,5 % |
| 2017 | −7,3 % | +2,7 % |
| 2016 | +6,1 % | +2,5 % |
| 2015 | +5,4 % | +2,3 % |
| 2014 | +7,2 % | — |
| 2013 | +8,7 % | — |
| 2012 | +13,0 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 9 z 13 rokov, najviac v roku 2019 (+21,9 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | +6,2 % |
| 2024 | −0,5 % |
| 2023 | +13,9 % |
| 2022 | +2,2 % |
| 2021 | +9,2 % |
| 2020 | −3,2 % |
| 2019 | +21,9 % |
| 2018 | +3,8 % |
| 2017 | −46,6 % |
| 2016 | +4,5 % |
| 2015 | +1,2 % |
| 2014 | −12,5 % |
| 2013 | +7,2 % |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha K Gryf
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 83 505 €, vlastné imanie 74 244 € a záväzky 9 261 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 83 505 € | 74 244 € | 9 261 € |
| 2024 | 55 209 € | 45 620 € | 9 589 € |
| 2023 | 62 616 € | 49 785 € | 12 831 € |
| 2022 | 51 624 € | 43 777 € | 7 847 € |
| 2021 | 60 814 € | 47 492 € | 13 322 € |
| 2020 | 58 222 € | 49 139 € | 9 083 € |
| 2019 | 47 167 € | 36 463 € | 10 704 € |
| 2018 | 28 469 € | 21 151 € | 7 318 € |
| 2017 | 25 805 € | 15 899 € | 9 906 € |
| 2016 | 33 269 € | 21 436 € | 11 833 € |
| 2015 | 34 370 € | 19 707 € | 14 663 € |
| 2014 | 34 284 € | 21 512 € | 12 772 € |
| 2013 | 39 689 € | 24 575 € | 15 114 € |
| 2012 | 41 301 € | 28 922 € | 12 379 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok K Gryf (14 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 124 717 € | 28 624 € | 83 505 € | 74 244 € | 9 261 € | 95 509 € | +23,0 % |
| 2024 | 117 387 € | 26 198 € | 55 209 € | 45 620 € | 9 589 € | 91 548 € | +22,3 % |
| 2023 | 117 975 € | 30 363 € | 62 616 € | 49 785 € | 12 831 € | 95 065 € | +25,7 % |
| 2022 | 103 556 € | 24 360 € | 51 624 € | 43 777 € | 7 847 € | 84 419 € | +23,5 % |
| 2021 | 101 336 € | 28 076 € | 60 814 € | 47 492 € | 13 322 € | 83 884 € | +27,7 % |
| 2020 | 92 814 € | 29 724 € | 58 222 € | 49 139 € | 9 083 € | 76 825 € | +32,0 % |
| 2019 | 95 889 € | 18 918 € | 47 167 € | 36 463 € | 10 704 € | 74 877 € | +19,7 % |
| 2018 | 78 687 € | 3 606 € | 28 469 € | 21 151 € | 7 318 € | 55 634 € | +4,6 % |
| 2017 | 75 840 € | −5 538 € | 25 805 € | 15 899 € | 9 906 € | 62 883 € | −7,3 % |
| 2016 | 142 138 € | 8 722 € | 33 269 € | 21 436 € | 11 833 € | 85 553 € | +6,1 % |
| 2015 | 136 025 € | 7 362 € | 34 370 € | 19 707 € | 14 663 € | 77 751 € | +5,4 % |
| 2014 | 134 378 € | 9 649 € | 34 284 € | 21 512 € | 12 772 € | 81 789 € | +7,2 % |
| 2013 | 153 488 € | 13 383 € | 39 689 € | 24 575 € | 15 114 € | 94 979 € | +8,7 % |
| 2012 | 143 199 € | 18 666 € | 41 301 € | 28 922 € | 12 379 € | 86 841 € | +13,0 % |
Riziko: zaplatí K Gryf?
K Gryf a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 47 zmlúv s dodávateľom K Gryf z rokov 2012 až 2025.
Rok s najväčším objemom: 2012, 0 € v 3 zmluvách.
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmlúv | Objem |
|---|---|---|
| 2025 | 4 | 0 € |
| 2024 | 2 | 0 € |
| 2023 | 3 | 0 € |
| 2022 | 3 | 0 € |
| 2021 | 2 | 0 € |
| 2020 | 4 | 0 € |
| 2019 | 4 | 0 € |
| 2018 | 6 | 0 € |
| 2017 | 7 | 0 € |
| 2015 | 4 | 0 € |
| 2014 | 2 | 0 € |
| 2013 | 3 | 0 € |
| 2012 | 3 | 0 € |
Zdroj: Centrálny register zmlúv (crz.gov.sk); nezmyselné sumy vynechané, výpočet Štatistiky.sk.
História firmy K Gryf
Dátum vzniku K Gryf je 5. 3. 2002, teda pred 24 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 10 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/13335/T
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Všeobecná zdravotná poisťovňa, a. s.. Firma vznikla 5. 3. 2002.
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 143 199 € · majetok 41 301 €
- Nový štatutár: MUDr. Michal SzalayKonateľ
- Nový štatutár: Kristián MikusKonateľ
- Nový spoločník: MUDr. Michal SzalaySpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 124 717 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti K Gryf
- kúpa tovaru za účelom jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) v rozsahu voľnej živnosti
- kúpa tovaru za účelom jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod) v rozsahu voľnej živnosti
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu a služieb v rozsahu voľnej živnosti
- prenájom motorových vozidiel
- organizovanie kurzov a seminárov
- prenájom iných strojov a prístrojov
- grafické návrhy
- reprografické práce
- poskytovanie zdravotnej starostlivosti v neštátnom zdravotníckom zariadení
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 16. 10. 2026.
K Gryf v odvetví prenájom a lízing
K Gryf je v registri v odvetví Prenájom a lízing (SK NACE 77), činnosť prenájom a lízing automobilov a ľahkých motorových vozidiel. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 50 812 € (2 281 závierok), K Gryf má 124 717 €, čo je 2,5-násobok mediánu. V okrese Dunajská Streda je v tomto odvetví 142 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je K Gryf 23. z 64.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 17 359 €, polovica do 50 812 €, tri štvrtiny do 219 791 €; 10 % firiem má viac než 792 056 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 4 342 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 17 359 € |
| medián | 50 812 € |
| horný kvartil | 219 791 € |
| 10 % firiem má viac než | 792 056 € |
| K Gryf | 124 717 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 16. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- K Gryf
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby K Gryf s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | K Gryf | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 124 717 € | 50 812 € |
| 2024 | 117 387 € | 49 239 € |
| 2023 | 117 975 € | 47 167 € |
| 2022 | 103 556 € | 46 424 € |
| 2021 | 101 336 € | 43 766 € |
| 2020 | 92 814 € | 42 101 € |
| 2019 | 95 889 € | 45 041 € |
| 2018 | 78 687 € | 45 163 € |
| 2017 | 75 840 € | 43 133 € |
| 2016 | 142 138 € | 45 574 € |
| 2015 | 136 025 € | 42 903 € |
| 2014 | 134 378 € | — |
| 2013 | 153 488 € | — |
| 2012 | 143 199 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| K Gryf | 124 717 € |
|---|---|
| medián okresu Dunajská Streda | 65 772 € |
| medián kraja | 46 800 € |
| medián Slovenska | 50 812 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- ABAX - Bratislava, a.s.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 273 726 € (2025)
- Green Art Shop, s.r.o.Prešov · tržby 272 880 € (2023)
- Pulmonar s. r. o.Trnava · tržby 272 679 € (2025)
- MONALE, s.r.o.Nové Mesto nad Váhom · tržby 271 333 € (2025)
- EnergyEstate s. r. o.Žilina · tržby 270 000 € (2025)
- Lugero s.r.o.Bratislava - mestská časť Nové Mesto · tržby 269 874 € (2025)
- PNEUS-SLOVENSKO s. r. o.Piešťany · tržby 269 351 € (2025)
- Cavallino s.r.o.Bratislava - mestská časť Nové Mesto · tržby 268 000 € (2025)
- KENETECH s. r. o.Dubnica nad Váhom · tržby 266 986 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb K Gryf, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Administratívne a podporné služby v okrese Dunajská Streda ›
Sídlo K Gryf: Šamorín
K Gryf sídli na adrese Hlavná 810/50, 931 01 Šamorín, okres Dunajská Streda. V obci Šamorín je 2 752 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 24 238. Na tej istej adrese je zapísaných 4 aktívnych subjektov.
Šamorín: obyvatelia a dáta ›Okres Dunajská Streda ›Adresár firiem v okrese Dunajská Streda ›
K Gryf: IČO, sídlo a základné údaje
K Gryf, s.r.o. (IČO 36248037) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Šamorín, okres Dunajská Streda. Dátum vzniku je 5. 3. 2002, na trhu je 24 rokov a štatutármi sú Kristián Mikus a MUDr. Michal Szalay. Za rok 2025 sú v závierke tržby 124 717 € a výsledok hospodárenia +28 624 €, počet zamestnancov podľa registra je 3 až 4.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 16. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Prenájom a lízing automobilov a ľahkých motorových vozidiel (SK NACE 7711) |
| Základné imanie | 6 639 € |
| Vznik | 5. 3. 2002 |
| Obec | Šamorín |
| Okres | Okres Dunajská Streda |
| Účtovných závierok v registri | 14 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví prenájom a lízing (SK NACE 77) K Gryf, s.r.o. má vyššie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 124 717 €, typická firma odvetvia 50 812 €, čo je 2,5-násobok mediánu (medián z 2 281 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 16. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Dunajská Streda ›Prenájom a lízing: tržby a mzdy ›Prenájom a lízing v Trnavskom kraji ›Mzdy v okrese Dunajská Streda ›
Sieť prepojení firmy K Gryf
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu K Gryf
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu K Gryf
- Tendre0súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiaca
- Granty a dotácie71výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 200 tis. €
- Končiace zmluvy16zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 28 tis. €
- Výhry konkurentov1firma vyhrala súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 371 tis. €
- Diery na trhu10odvetví chýba v meste Šamoríntypický nepokrytý dopyt 2,2 mil. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Dopravný podnik Bratislava, akciová spoločnosť77 zmlúv za 3 roky · 353 666 € · naposledy 22. 12. 2025Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Rožňava22 zmlúv za 3 roky · 176 855 € · naposledy 24. 3. 2026MH Teplárenský holding, a.s.18 zmlúv za 3 roky · · naposledy 30. 7. 2025 Všetkých 120 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
Lekáreň Jesenius Šamorín s.r.o.JESENIUS SAMARIA, s.r.o.JESENIUS ŠAMORÍN, s.r.o.Central European Leisure Park, a.s.Domicil, s.r.o.
Najväčšie firmy v obci Šamorín
MEVIS Slovakia, s.r.o.CARD CASINO s.r.o.CALEARO SLOVAKIA, spol. s r.o. v konkurzeBiometrix, s. r. o.X-BIONIC® SPHERE a.s.Všetky firmy v obci Šamorín ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 77.11) v okrese Dunajská Streda
DEFO Leasing, s.r.o.MAYER TRANSPORT Group, a. s.Auto LUX - DS s.r.o.GOLDVIN SK s. r. o.R-I, s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.