DREVANA, s.r.o.
Holíč · Výroba nábytku
984 595 €tržby 2025 ▼ 7 %−374 784 €strata 2025aktívna 24 rokov10 až 19 zamestnancov
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 7. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby 429 769 €, výsledok hospodárenia 404 €
- 13 : tržby 403 396 €, výsledok hospodárenia -163 €
- 14 : tržby 438 900 €, výsledok hospodárenia -188 €
- 15 : tržby 465 836 €, výsledok hospodárenia -768 €
- 16 : tržby 448 668 €, výsledok hospodárenia 3 569 €
- 17 : tržby 491 540 €, výsledok hospodárenia 108 €
- 18 : tržby 503 713 €, výsledok hospodárenia 31 €
- 19 : tržby 569 333 €, výsledok hospodárenia 83 €
- 20 : tržby 625 293 €, výsledok hospodárenia 1 662 €
- 21 : tržby 662 559 €, výsledok hospodárenia -8 889 €
- 22 : tržby 849 211 €, výsledok hospodárenia 446 €
- 23 : tržby 991 186 €, výsledok hospodárenia 13 201 €
- 24 : tržby 1 056 514 €, výsledok hospodárenia 9 290 €
- 25 : tržby 984 595 €, výsledok hospodárenia -374 784 €
DREVANA, s.r.o. (IČO 36246557) mala v roku 2025 tržby 984 595 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci DREVANA
DREVANA má podľa Registra organizácií ŠÚ SR 10 až 19 zamestnancov, osobné náklady v roku 2025 boli 258 478 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | — | 258 478 € | 186 110 € |
| 2024 | — | 253 375 € | 182 874 € |
| 2023 | — | 184 367 € | 133 703 € |
| 2022 | — | 177 248 € | 128 741 € |
| 2021 | — | 140 450 € | 101 922 € |
| 2020 | — | 129 023 € | 93 509 € |
| 2019 | — | 112 236 € | 81 414 € |
| 2018 | — | 118 626 € | 85 537 € |
| 2017 | — | 118 150 € | 85 552 € |
| 2016 | — | 100 803 € | 72 888 € |
| 2015 | — | 100 551 € | 72 410 € |
| 2014 | — | 90 432 € | 64 503 € |
| 2013 | — | 71 424 € | 50 685 € |
| 2012 | — | 71 267 € | 50 725 € |
Na čo išli osobné náklady v roku 2025
- Mzdy 72 % 186 110 €
- Odvody zamestnávateľa 26 % 67 353 €
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2025 v RÚZ.
Pásmo: Register organizácií ŠÚ SR. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 28. 9. 2026.
Konateľ DREVANA
Podľa Registra právnických osôb koná za DREVANA 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 7. 10. 2026.
Spoločníci DREVANA
V registri sú zapísaní 2 spoločníci.
- Ing. Ján Liška100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Ing. Ján Liškaod 5. 8. 2026 | 8 299 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok DREVANA
Za rok 2025 má DREVANA v závierke tržby 984 595 €, o 6,8 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia −374 784 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2024: 1 056 514 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 3 840 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát DREVANA
Najvyššie tržby: rok 2024, 1 056 514 €. Najnižšie: rok 2013, 403 396 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 984 595 € |
| 2024 | 1 056 514 € |
| 2023 | 991 186 € |
| 2022 | 849 211 € |
| 2021 | 662 559 € |
| 2020 | 625 293 € |
| 2019 | 569 333 € |
| 2018 | 503 713 € |
| 2017 | 491 540 € |
| 2016 | 448 668 € |
| 2015 | 465 836 € |
| 2014 | 438 900 € |
| 2013 | 403 396 € |
| 2012 | 429 769 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 9 rokoch, strata v 5 rokoch z 14 rokov. Súčet za celé obdobie: −355 998 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | −374 784 € |
| 2024 | 9 290 € |
| 2023 | 13 201 € |
| 2022 | 446 € |
| 2021 | −8 889 € |
| 2020 | 1 662 € |
| 2019 | 83 € |
| 2018 | 31 € |
| 2017 | 108 € |
| 2016 | 3 569 € |
| 2015 | −768 € |
| 2014 | −188 € |
| 2013 | −163 € |
| 2012 | 404 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- DREVANA
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je −38,1 %, medián odvetvia +1,1 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | DREVANA | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | −38,1 % | +1,1 % |
| 2024 | +0,9 % | +1,2 % |
| 2023 | +1,3 % | +0,6 % |
| 2022 | +0,1 % | +0,6 % |
| 2021 | −1,3 % | +0,8 % |
| 2020 | +0,3 % | +0,6 % |
| 2019 | 0,0 % | +0,8 % |
| 2018 | 0,0 % | +0,5 % |
| 2017 | 0,0 % | +1,1 % |
| 2016 | +0,8 % | +1,1 % |
| 2015 | −0,2 % | +0,9 % |
| 2014 | 0,0 % | — |
| 2013 | 0,0 % | — |
| 2012 | +0,1 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 10 z 13 rokov, najviac v roku 2022 (+28,2 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | −6,8 % |
| 2024 | +6,6 % |
| 2023 | +16,7 % |
| 2022 | +28,2 % |
| 2021 | +6,0 % |
| 2020 | +9,8 % |
| 2019 | +13,0 % |
| 2018 | +2,5 % |
| 2017 | +9,6 % |
| 2016 | −3,7 % |
| 2015 | +6,1 % |
| 2014 | +8,8 % |
| 2013 | −6,1 % |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha DREVANA
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 372 477 €, vlastné imanie −274 926 € a záväzky 647 403 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 372 477 € | −274 926 € | 647 403 € |
| 2024 | 807 758 € | 99 858 € | 707 900 € |
| 2023 | 720 585 € | 90 568 € | 630 017 € |
| 2022 | 802 216 € | 7 367 € | 794 849 € |
| 2021 | 706 887 € | 6 921 € | 699 966 € |
| 2020 | 329 079 € | 15 810 € | 313 269 € |
| 2019 | 285 615 € | 14 148 € | 271 467 € |
| 2018 | 233 483 € | 14 065 € | 219 418 € |
| 2017 | 173 881 € | 14 034 € | 159 847 € |
| 2016 | 203 082 € | 13 926 € | 189 156 € |
| 2015 | 202 786 € | 10 357 € | 192 429 € |
| 2014 | 130 357 € | 11 125 € | 119 232 € |
| 2013 | 141 732 € | 11 313 € | 130 419 € |
| 2012 | 128 164 € | 11 476 € | 116 688 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok DREVANA (14 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 984 595 € | −374 784 € | 372 477 € | −274 926 € | 647 403 € | 117 433 € | −38,1 % |
| 2024 | 1 056 514 € | 9 290 € | 807 758 € | 99 858 € | 707 900 € | 369 216 € | +0,9 % |
| 2023 | 991 186 € | 13 201 € | 720 585 € | 90 568 € | 630 017 € | 293 739 € | +1,3 % |
| 2022 | 849 211 € | 446 € | 802 216 € | 7 367 € | 794 849 € | 271 247 € | +0,1 % |
| 2021 | 662 559 € | −8 889 € | 706 887 € | 6 921 € | 699 966 € | 191 925 € | −1,3 % |
| 2020 | 625 293 € | 1 662 € | 329 079 € | 15 810 € | 313 269 € | 157 449 € | +0,3 % |
| 2019 | 569 333 € | 83 € | 285 615 € | 14 148 € | 271 467 € | 139 007 € | 0,0 % |
| 2018 | 503 713 € | 31 € | 233 483 € | 14 065 € | 219 418 € | 145 810 € | 0,0 % |
| 2017 | 491 540 € | 108 € | 173 881 € | 14 034 € | 159 847 € | 145 122 € | 0,0 % |
| 2016 | 448 668 € | 3 569 € | 203 082 € | 13 926 € | 189 156 € | 132 982 € | +0,8 % |
| 2015 | 465 836 € | −768 € | 202 786 € | 10 357 € | 192 429 € | 132 613 € | −0,2 % |
| 2014 | 438 900 € | −188 € | 130 357 € | 11 125 € | 119 232 € | 120 295 € | 0,0 % |
| 2013 | 403 396 € | −163 € | 141 732 € | 11 313 € | 130 419 € | 99 613 € | 0,0 % |
| 2012 | 429 769 € | 404 € | 128 164 € | 11 476 € | 116 688 € | 102 837 € | +0,1 % |
Riziko: zaplatí DREVANA?
DREVANA a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 1 zmluva s dodávateľom DREVANA v objeme 100 € z roku 2018. Najväčší objem je s odberateľom Univerzita Komenského v Bratislave, Filozofická fakulta: 100 € v 1 zmluve.
História firmy DREVANA
Dátum vzniku DREVANA je 12. 12. 2001, teda pred 24 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 11 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/13147/T
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2020186531
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 429 769 € · majetok 128 164 €
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Univerzita Komenského v Bratislave, Filozofická fakulta, hodnota zmluvy 100 €. Firma vznikla 12. 12. 2001.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 984 595 €.
- Nový spoločník: Ing. Ján LiškaSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Nový zápis v registri: JUDr. Peter SopkoSprávca konkurznej podstaty
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti DREVANA
- píliarska výroba
- sušenie reziva
- stolárstvo
- tesárstvo
- kúpa tovaru za účelom jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) v rozsahu voľnej živnosti
- kúpa tovaru za účelom jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod) v rozsahu voľnej živnosti
- sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľnej živnosti
- prenájom motorových vozidiel
- prenájom strojov a zariadení
- vedenie účtovníctva
- činnosť organizačných a ekonomických poradcov
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 7. 10. 2026.
DREVANA v odvetví výroba nábytku
DREVANA je v registri v odvetví Výroba nábytku (SK NACE 31), činnosť výroba nábytku. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 188 683 € (385 závierok), DREVANA má 984 595 €, čo je 5,2-násobok mediánu. V okrese Skalica je v tomto odvetví 13 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je DREVANA 1. z 6.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 54 608 €, polovica do 188 683 €, tri štvrtiny do 943 186 €; 10 % firiem má viac než 3 276 942 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 14 572 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 54 608 € |
| medián | 188 683 € |
| horný kvartil | 943 186 € |
| 10 % firiem má viac než | 3 276 942 € |
| DREVANA | 984 595 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 17. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- DREVANA
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby DREVANA s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | DREVANA | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 984 595 € | 188 683 € |
| 2024 | 1 056 514 € | 162 876 € |
| 2023 | 991 186 € | 172 927 € |
| 2022 | 849 211 € | 202 626 € |
| 2021 | 662 559 € | 186 968 € |
| 2020 | 625 293 € | 189 198 € |
| 2019 | 569 333 € | 198 837 € |
| 2018 | 503 713 € | 199 112 € |
| 2017 | 491 540 € | 170 096 € |
| 2016 | 448 668 € | 168 251 € |
| 2015 | 465 836 € | 144 255 € |
| 2014 | 438 900 € | — |
| 2013 | 403 396 € | — |
| 2012 | 429 769 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| DREVANA | 984 595 € |
|---|---|
| medián kraja | 189 041 € |
| medián Slovenska | 188 683 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- Tandem plus crc, s. r. o.Spišská Nová Ves · tržby 2 244 150 € (2025)
- VOMZ - SLOVAKIA, s.r.o.Spišská Belá · tržby 2 212 441 € (2025)
- S.L.Hanza, s.r.o.Topoľčany · tržby 2 190 487 € (2025)
- Madarász.j, s.r.o.Svrbice · tržby 2 141 425 € (2025)
- BRIK, a.s.Kremnica · tržby 1 991 536 € (2025)
- MOJASKRINA.SK, s. r. o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 1 954 617 € (2025)
- MATRATEX manufacture s.r.o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 1 939 805 € (2025)
- B6 Furniture s.r.o.Lučenec · tržby 1 892 365 € (2025)
- BEGA, s.r.o.Lehota · tržby 1 877 756 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb DREVANA, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo DREVANA: Holíč
DREVANA sídli na adrese Kopčianska 2993, 908 51 Holíč, okres Skalica. V obci Holíč je 1 500 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 6 217.
Holíč: obyvatelia a dáta ›Okres Skalica ›Adresár firiem v okrese Skalica ›
DREVANA: IČO, sídlo a základné údaje
DREVANA, s.r.o. (IČO 36246557) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Holíč, okres Skalica. Dátum vzniku je 12. 12. 2001, na trhu je 24 rokov a štatutárom je Ing. Ján Liška. Za rok 2025 sú v závierke tržby 984 595 € a výsledok hospodárenia −374 784 €, počet zamestnancov podľa registra je 10 až 19.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 7. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Výroba nábytku (SK NACE 3100) |
| Základné imanie | 8 299 € |
| Vznik | 12. 12. 2001 |
| Obec | Holíč |
| Okres | Okres Skalica |
| Vyrubená daň z príjmov | 3 840 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 13 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví výroba nábytku (SK NACE 31) DREVANA, s.r.o. patrí tržbami do štvrtiny najväčších firiem: za rok 2025 mala 984 595 €, typická firma odvetvia 188 683 €, čo je 5,2-násobok mediánu (medián z 385 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 17. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Skalica ›Výroba nábytku: tržby a mzdy ›Výroba nábytku v Trnavskom kraji ›Mzdy v okrese Skalica ›
Sieť prepojení firmy DREVANA
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu DREVANA
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu DREVANA
- Tendre26súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 4 800 €
- Granty a dotácie71výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 230 tis. €
- Končiace zmluvy7zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 24 tis. €
- Výhry konkurentov140firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 4 900 €
- Diery na trhu17odvetví chýba v meste Holíčtypický nepokrytý dopyt 338 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky4 zmluvy za 3 roky · 1 202 688 € · naposledy 21. 1. 2026Štátny fond rozvoja bývania3 zmluvy za 3 roky · 1 095 614 € · naposledy 16. 7. 2026Obec Nová Ves3 zmluvy za 3 roky · 60 400 € · naposledy 1. 10. 2026 Všetkých 22 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
ŽOS Trnava, a.s.Advokátska kancelária SOPKO & Partners…AK, spol. s r.o.ABC KREDIT, a.s.
Najväčšie firmy v obci Holíč
Eissmann Automotive Slovensko s. r. o.KOVOREAL - HOLÍČ, s.r.o.Eissmann SMP Automotive Interieur Slovensko…Fortaco s. r. o.Steelmont Construction, a. s.Všetky firmy v obci Holíč ›
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.