MERCOR, s.r.o.
Košice - Šaca · Veľkoobchod s kovmi a kovovými rudami
1 157 659 €tržby 2013 ▼ 43 %−99 352 €strata 2013aktívna 26 rokov
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 11. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby 2 047 270 €, výsledok hospodárenia -900 €
- 13 : tržby 1 157 659 €, výsledok hospodárenia -99 352 €
MERCOR, s.r.o. (IČO 36194441), sídlo Košice - mestská časť Šaca, je v registri zapísaná od 3. 11. 1999 (Register právnických osôb ŠÚ SR, zber 11. 10. 2026). Posledná závierka v Registri účtovných závierok je za rok 2013.
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci MERCOR
osobné náklady v roku 2013 boli 73 235 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2013 | — | 73 235 € | 51 412 € |
| 2012 | — | 87 890 € | 60 589 € |
Na čo išli osobné náklady v roku 2013
- Mzdy 70 % 51 412 €
- Odvody zamestnávateľa 24 % 17 864 €
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2013 v RÚZ.
Náklady: výkaz ziskov a strát 2013 (Výkaz ziskov a strát Úč POD 2-01) v Registri účtovných závierok, zber 11. 10. 2026.
Konateľ MERCOR
Podľa Registra právnických osôb koná za MERCOR 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 11. 10. 2026.
Spoločník MERCOR
V registri je zapísaný 1 spoločník.
- Jozsef Kovács100,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Jozsef Kovácsod 13. 5. 2014 | 6 640 € | 100,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok MERCOR
Za rok 2013 má MERCOR v závierke tržby 1 157 659 €, o 43,5 % menej než v roku 2012, a výsledok hospodárenia −99 352 €. Závierky máme za 2 roky (2012 až 2013), najvyššie tržby sú z roku 2012: 2 047 270 €.
Výkaz ziskov a strát MERCOR
Najvyššie tržby: rok 2012, 2 047 270 €. Najnižšie: rok 2013, 1 157 659 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2013 | 1 157 659 € |
| 2012 | 2 047 270 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 0 rokoch, strata v 2 rokoch z 2 roky. Súčet za celé obdobie: −100 252 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2013 | −99 352 € |
| 2012 | −900 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- MERCOR
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je −8,6 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | MERCOR |
|---|---|
| 2013 | −8,6 % |
| 2012 | 0,0 % |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha MERCOR
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2013 mala súvaha majetok 230 884 €, vlastné imanie −38 077 € a záväzky 268 931 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2013 | 230 884 € | −38 077 € | 268 931 € |
| 2012 | 723 541 € | 61 275 € | 662 236 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok MERCOR (2 roky)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2013 | 1 157 659 € | −99 352 € | 230 884 € | −38 077 € | 268 931 € | 14 785 € | −8,6 % |
| 2012 | 2 047 270 € | −900 € | 723 541 € | 61 275 € | 662 236 € | 132 975 € | 0,0 % |
Riziko: zaplatí MERCOR?
Peniaze od štátu: MERCOR
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy MERCOR
Dátum vzniku MERCOR je 3. 11. 1999, teda pred 26 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 10 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/11244/V
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 2 047 270 € · majetok 723 541 €
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2013Závierok máme 2, posledné tržby 1 157 659 €.
- Nový štatutár: Jozsef KovácsKonateľ
- Nový spoločník: Jozsef KovácsSpoločník v.o.s. / s.r.o.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti MERCOR
- sprostredkovanie obchodu a služieb
- reklamná a propagačná činnosť
- vedenie účtovníctva
- činnosť realitnej kancelárie
- poradenska činnosť v predmete činnosti mimo ekonomického, účtovného a organizačného poradenstva
- požičovňa automobilov
- cestná nákladná doprava
- kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- uskutočňovanie stavieb a ich zmien
- skladovanie
- prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
- prenájom hnuteľných vecí
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 11. 10. 2026.
MERCOR v odvetví veľkoobchod
MERCOR je v registri v odvetví Veľkoobchod (SK NACE 46), činnosť veľkoobchod s kovmi a kovovými rudami. V okrese Košice II je v tomto odvetví 682 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je MERCOR 24. z 200.
Podobne veľké firmy v odvetví
- GAJAR, s.r.o.Čadca · tržby 2 582 532 € (2025)
- ALSO Slovakia s.r.o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 2 577 803 € (2025)
- JRK Waste Management s. r. o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 2 577 477 € (2025)
- Enterra s.r.o.Michalovce · tržby 2 576 180 € (2025)
- Outletic s.r.o.Veľké Dvorníky · tržby 2 576 128 € (2025)
- Dörken SK, s.r.o.Ivanka pri Dunaji · tržby 2 575 405 € (2025)
- PERPETUAL FOOD, s. r. o.Žilina · tržby 2 571 379 € (2025)
- Beauté & Spa s.r.o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 2 570 172 € (2025)
- CEOD, s. r. o.Bratislava - mestská časť Záhorská Bystrica · tržby 2 569 780 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb MERCOR, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Veľkoobchod a maloobchod, oprava vozidiel v okrese Košice II ›
Sídlo MERCOR: Košice - Šaca
MERCOR sídli na adrese Učňovská 10, 040 15 Košice, okres Košice II. V obci Košice - Šaca je 791 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 13 083. Na tej istej adrese je zapísaných 11 aktívnych subjektov.
Košice - Šaca: obyvatelia a dáta ›Okres Košice II ›Adresár firiem v okrese Košice II ›
MERCOR: IČO, sídlo a základné údaje
MERCOR, s.r.o. (IČO 36194441) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Košice - Šaca, okres Košice II. Dátum vzniku je 3. 11. 1999, na trhu je 26 rokov a štatutárom je Jozsef Kovács. Za rok 2013 sú v závierke tržby 1 157 659 € a výsledok hospodárenia −99 352 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 11. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Veľkoobchod s kovmi a kovovými rudami (SK NACE 4682) |
| Základné imanie | 6 640 € |
| Vznik | 3. 11. 1999 |
| Obec | Košice - Šaca |
| Okres | Okres Košice II |
| Účtovných závierok v registri | 1 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
Sieť prepojení firmy MERCOR
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu MERCOR
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu MERCOR
- Tendre14súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 39 tis. €
- Granty a dotácie86výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 201 tis. €
- Končiace zmluvy1 671zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 15 tis. €
- Výhry konkurentov67firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 11 tis. €
- Diery na trhu24odvetví chýba v meste Košice - Šacatypický nepokrytý dopyt 261 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
LESY Slovenskej republiky, štátny podnik, OZ Sever16 zmlúv za 3 roky · 178 892 € · naposledy 13. 5. 2026Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Spišská Nová Ves11 zmlúv za 3 roky · 98 080 € · naposledy 4. 5. 2026Ústav na výkon väzby a Ústav na výkon trestu odňatia slobody7 zmlúv za 3 roky · 111 108 € · naposledy 15. 9. 2026 Všetkých 39 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v mestskej časti Košice - Šaca
NIPPON STEEL SLOVAKIA s. r. o.C.L.N. Slovakia s.r.o.Fakultná nemocnica AGEL Košice-Šaca a. s.Kardiocentrum AGEL a.s.RMS Košice s.r.o.Všetky firmy v mestskej časti Košice - Šaca ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 46.72) v okrese Košice II
STEEL BUSINESS EUROPE SESYSTEMTUBE, s.r.o.TINEX, spoločnosť s ručením obmedzenýmIT TRADING GROUP, s.r.o.WANES s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.