SENTON, spol. s r.o.
Košice - Vyšné Opátske · Veľkoobchod s elektrickými zariadeniami pre domácnosť
247 146 €tržby 2025 ▲ 23 %−814 €strata 2025aktívna 28 rokov
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 14. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby 448 286 €, výsledok hospodárenia -9 512 €
- 13 : tržby 966 893 €, výsledok hospodárenia 84 386 €
- 14 : tržby 1 164 034 €, výsledok hospodárenia 6 022 €
- 15 : tržby 1 071 573 €, výsledok hospodárenia 4 585 €
- 16 : tržby 551 648 €, výsledok hospodárenia 3 131 €
- 17 : tržby 741 995 €, výsledok hospodárenia -200 338 €
- 18 : tržby 691 133 €, výsledok hospodárenia -285 696 €
- 19 : tržby 396 763 €, výsledok hospodárenia 9 334 €
- 20 : tržby 353 575 €, výsledok hospodárenia 52 392 €
- 21 : tržby 323 315 €, výsledok hospodárenia 41 982 €
- 22 : tržby 256 026 €, výsledok hospodárenia 49 290 €
- 23 : tržby 197 547 €, výsledok hospodárenia 549 €
- 24 : tržby 201 492 €, výsledok hospodárenia 6 682 €
- 25 : tržby 247 146 €, výsledok hospodárenia -814 €
SENTON, spol. s r.o. (IČO 36186813) mala v roku 2025 tržby 247 146 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci SENTON
V roku 2025 mala SENTON priemerne 0 zamestnancov, osobné náklady v tom roku boli 280 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | 0 | 280 € | 205 € |
| 2024 | — | 3 075 € | 2 253 € |
| 2023 | — | 2 843 € | 2 099 € |
| 2022 | — | 3 712 € | 2 727 € |
| 2021 | — | 7 374 € | 5 369 € |
| 2020 | — | 6 886 € | 5 082 € |
| 2019 | — | 16 598 € | 11 715 € |
| 2018 | — | 20 377 € | 14 393 € |
| 2017 | — | 18 537 € | 13 029 € |
| 2016 | — | 12 567 € | 8 858 € |
| 2015 | — | 15 082 € | 10 506 € |
| 2014 | — | 11 724 € | 8 121 € |
| 2013 | — | 5 684 € | 3 870 € |
| 2012 | — | 7 188 € | 4 992 € |
Na čo išli osobné náklady v roku 2025
- Mzdy 73 % 205 €
- Odvody zamestnávateľa 26 % 74 €
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF), výkaz 2025 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 29. 9. 2026.
Konateľ SENTON
Podľa Registra právnických osôb koná za SENTON 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.
Spoločník SENTON
V registri je zapísaný 1 spoločník.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.
Tržby, zisk a majetok SENTON
Za rok 2025 má SENTON v závierke tržby 247 146 €, o 22,7 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia −814 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2014: 1 164 034 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 1 920 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát SENTON
Najvyššie tržby: rok 2014, 1 164 034 €. Najnižšie: rok 2023, 197 547 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 247 146 € |
| 2024 | 201 492 € |
| 2023 | 197 547 € |
| 2022 | 256 026 € |
| 2021 | 323 315 € |
| 2020 | 353 575 € |
| 2019 | 396 763 € |
| 2018 | 691 133 € |
| 2017 | 741 995 € |
| 2016 | 551 648 € |
| 2015 | 1 071 573 € |
| 2014 | 1 164 034 € |
| 2013 | 966 893 € |
| 2012 | 448 286 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 10 rokoch, strata v 4 rokoch z 14 rokov. Súčet za celé obdobie: −238 007 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | −814 € |
| 2024 | 6 682 € |
| 2023 | 549 € |
| 2022 | 49 290 € |
| 2021 | 41 982 € |
| 2020 | 52 392 € |
| 2019 | 9 334 € |
| 2018 | −285 696 € |
| 2017 | −200 338 € |
| 2016 | 3 131 € |
| 2015 | 4 585 € |
| 2014 | 6 022 € |
| 2013 | 84 386 € |
| 2012 | −9 512 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- SENTON
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je −0,3 %, medián odvetvia +2,4 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | SENTON | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | −0,3 % | +2,4 % |
| 2024 | +3,3 % | +2,3 % |
| 2023 | +0,3 % | +1,9 % |
| 2022 | +19,3 % | +2,1 % |
| 2021 | +13,0 % | +2,0 % |
| 2020 | +14,8 % | +1,6 % |
| 2019 | +2,4 % | +1,5 % |
| 2018 | −41,3 % | +1,6 % |
| 2017 | −27,0 % | +2,2 % |
| 2016 | +0,6 % | +2,0 % |
| 2015 | +0,4 % | +1,7 % |
| 2014 | +0,5 % | — |
| 2013 | +8,7 % | — |
| 2012 | −2,1 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 5 z 13 rokov, najviac v roku 2013 (+115,7 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | +22,7 % |
| 2024 | +2,0 % |
| 2023 | −22,8 % |
| 2022 | −20,8 % |
| 2021 | −8,6 % |
| 2020 | −10,9 % |
| 2019 | −42,6 % |
| 2018 | −6,9 % |
| 2017 | +34,5 % |
| 2016 | −48,5 % |
| 2015 | −7,9 % |
| 2014 | +20,4 % |
| 2013 | +115,7 % |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha SENTON
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 173 828 €, vlastné imanie 168 575 € a záväzky 5 253 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 173 828 € | 168 575 € | 5 253 € |
| 2024 | 172 614 € | 169 389 € | 3 225 € |
| 2023 | 170 651 € | 162 707 € | 7 944 € |
| 2022 | 212 619 € | 176 691 € | 35 928 € |
| 2021 | 189 182 € | 127 401 € | 61 781 € |
| 2020 | 214 842 € | 85 419 € | 129 423 € |
| 2019 | 256 784 € | 31 553 € | 225 231 € |
| 2018 | 368 456 € | 22 219 € | 346 237 € |
| 2017 | 274 886 € | −185 165 € | 460 051 € |
| 2016 | 369 531 € | 15 173 € | 354 358 € |
| 2015 | 237 652 € | 12 042 € | 225 610 € |
| 2014 | 140 013 € | −117 312 € | 257 325 € |
| 2013 | 214 421 € | −123 334 € | 337 755 € |
| 2012 | 115 203 € | −207 719 € | 322 922 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok SENTON (14 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 247 146 € | −814 € | 173 828 € | 168 575 € | 5 253 € | −210 624 € | −0,3 % |
| 2024 | 201 492 € | 6 682 € | 172 614 € | 169 389 € | 3 225 € | −190 926 € | +3,3 % |
| 2023 | 197 547 € | 549 € | 170 651 € | 162 707 € | 7 944 € | −206 552 € | +0,3 % |
| 2022 | 256 026 € | 49 290 € | 212 619 € | 176 691 € | 35 928 € | −209 696 € | +19,3 % |
| 2021 | 323 315 € | 41 982 € | 189 182 € | 127 401 € | 61 781 € | −303 663 € | +13,0 % |
| 2020 | 353 575 € | 52 392 € | 214 842 € | 85 419 € | 129 423 € | −323 744 € | +14,8 % |
| 2019 | 396 763 € | 9 334 € | 256 784 € | 31 553 € | 225 231 € | −82 980 € | +2,4 % |
| 2018 | 691 133 € | −285 696 € | 368 456 € | 22 219 € | 346 237 € | −307 231 € | −41,3 % |
| 2017 | 741 995 € | −200 338 € | 274 886 € | −185 165 € | 460 051 € | −320 890 € | −27,0 % |
| 2016 | 551 648 € | 3 131 € | 369 531 € | 15 173 € | 354 358 € | −29 661 € | +0,6 % |
| 2015 | 1 071 573 € | 4 585 € | 237 652 € | 12 042 € | 225 610 € | −5 102 € | +0,4 % |
| 2014 | 1 164 034 € | 6 022 € | 140 013 € | −117 312 € | 257 325 € | 13 559 € | +0,5 % |
| 2013 | 966 893 € | 84 386 € | 214 421 € | −123 334 € | 337 755 € | 3 886 € | +8,7 % |
| 2012 | 448 286 € | −9 512 € | 115 203 € | −207 719 € | 322 922 € | 8 025 € | −2,1 % |
Riziko: zaplatí SENTON?
Peniaze od štátu: SENTON
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy SENTON
Dátum vzniku SENTON je 6. 10. 1998, teda pred 28 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 7 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/10585/V
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2020058293
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 448 286 € · majetok 115 203 €
- Nový spoločník: Ondrej ForgáčSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 247 146 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti SENTON
- - prenájom nehnuteľností a poskytovanie iných než základných služieb spojených s prenájmom: upratovacie služby
- - nákup a predaj nehnuteľností
- - sprostredkovanie nákupu a predaja nehnuteľností
- - správa nehnuteľností na základe honoráru alebo kontraktu
- - upratovacie práce
- - sprostredkovateľská činnosť
- - montáž a opravy výrobkov a zariadení spotrebnej elektroniky
- - prenájom hnuteľných vecí
- - leasingová činnosť
- - nákup a predaj ojazdených motorových vozidiel
- - prenájom motorových vozidiel
- - maloobchod a veľkoobchod so spotrebnou elektronikou, športovými potrebami, potravinami, drogériovým tovarom, šperkami, zlatom, hodinami, bižutériou, upomienkovými predmetmi, rezanými kvetmi, hračkami, kočíkmi, podlahovými krytinami, strešnými krytinami, benzínom, stavebným materiálom a nábytkom
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.
SENTON v odvetví veľkoobchod
SENTON je v registri v odvetví Veľkoobchod (SK NACE 46), činnosť veľkoobchod s elektrickými zariadeniami pre domácnosť. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 139 070 € (14 223 závierok), SENTON má 247 146 €, čo je 1,8-násobok mediánu. V okrese Košice IV je v tomto odvetví 868 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je SENTON 174. z 380.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 34 017 €, polovica do 139 070 €, tri štvrtiny do 779 617 €; 10 % firiem má viac než 4 006 097 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 7 688 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 34 017 € |
| medián | 139 070 € |
| horný kvartil | 779 617 € |
| 10 % firiem má viac než | 4 006 097 € |
| SENTON | 247 146 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 14. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- SENTON
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby SENTON s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | SENTON | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 247 146 € | 139 070 € |
| 2024 | 201 492 € | 139 431 € |
| 2023 | 197 547 € | 134 713 € |
| 2022 | 256 026 € | 133 387 € |
| 2021 | 323 315 € | 117 770 € |
| 2020 | 353 575 € | 112 044 € |
| 2019 | 396 763 € | 120 438 € |
| 2018 | 691 133 € | 118 275 € |
| 2017 | 741 995 € | 106 248 € |
| 2016 | 551 648 € | 97 883 € |
| 2015 | 1 071 573 € | 98 123 € |
| 2014 | 1 164 034 € | — |
| 2013 | 966 893 € | — |
| 2012 | 448 286 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| SENTON | 247 146 € |
|---|---|
| medián okresu Košice IV | 201 227 € |
| medián kraja | 123 955 € |
| medián Slovenska | 139 070 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- swepro s.r.o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 554 546 € (2025)
- KC Multitrade, spol. s r.o.Bratislava - mestská časť Lamač · tržby 554 281 € (2025)
- LV PROMO, s.r.o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 554 138 € (2025)
- 2 Zet s.r.o.Lužianky · tržby 554 106 € (2025)
- ELMAK, s.r.o.Hlboké · tržby 553 883 € (2025)
- LOVINIT SERVICE s.r.o.Košice - mestská časť Staré Mesto · tržby 553 397 € (2025)
- MUREX, s.r.o.Slovenský Grob · tržby 553 160 € (2025)
- Latte ingredients s. r. o.Bratislava - mestská časť Nové Mesto · tržby 553 126 € (2025)
- ATEST/MARKETING s.r.o.Nitra · tržby 552 444 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb SENTON, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Veľkoobchod a maloobchod, oprava vozidiel v okrese Košice IV ›
Sídlo SENTON: Košice - Vyšné Opátske
SENTON sídli na adrese Kosatcová 2, 040 01 Košice - mestská časť Vyšné Opátske, okres Košice IV. V obci Košice - Vyšné Opátske je 609 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 16 427.
Košice - Vyšné Opátske: obyvatelia a dáta ›Okres Košice IV ›Adresár firiem v okrese Košice IV ›
SENTON: IČO, sídlo a základné údaje
SENTON, spol. s r.o. (IČO 36186813) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Košice - Vyšné Opátske, okres Košice IV. Dátum vzniku je 6. 10. 1998, na trhu je 28 rokov a štatutárom je Ondrej Forgáč. Za rok 2025 sú v závierke tržby 247 146 € a výsledok hospodárenia −814 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Veľkoobchod s elektrickými zariadeniami pre domácnosť (SK NACE 4643) |
| Základné imanie | 6 639 € |
| Vznik | 6. 10. 1998 |
| Obec | Košice - Vyšné Opátske |
| Okres | Okres Košice IV |
| Vyrubená daň z príjmov | 1 920 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 13 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví veľkoobchod (SK NACE 46) SENTON, spol. s r.o. má vyššie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 247 146 €, typická firma odvetvia 139 070 € (medián z 14 223 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 14. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Košice IV ›Veľkoobchod: tržby a mzdy ›Veľkoobchod v Košickom kraji ›Mzdy v okrese Košice IV ›
Sieť prepojení firmy SENTON
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu SENTON
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu SENTON
- Tendre1súťaž štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 7,9 mil. €
- Granty a dotácie82výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 201 tis. €
- Končiace zmluvy1 685zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 15 tis. €
- Výhry konkurentov18firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 2 100 €
- Diery na trhu3odvetvia chýbajú v obci Košice - Vyšné Opátsketypický nepokrytý dopyt 74 tis. €
Súvisiace firmy
Najväčšie firmy v mestskej časti Košice - Vyšné Opátske
PPG Group s.r.o.tripex s. r. o.Bytový podnik mesta Košice, s.r.o.VIP lekáreň s.r.o.SITEL s.r.o.Všetky firmy v mestskej časti Košice - Vyšné Opátske ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 46.43) v okrese Košice IV
KONEX elektro, spol. s r.o.INVY trade, s.r.o.ANTIK TRADE s.r.o.K & M s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.