Lesné družstvo Slavošovce
Slavošovce · Lesné hospodárstvo a ostatné služby v lesníctve
31 797 €tržby 2025 ▼ 9 %+8 073 €zisk 2025aktívna 29 rokov1 zamestnanec (2025)
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 16. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby 572 886 €, výsledok hospodárenia 38 547 €
- 13 : tržby 584 766 €, výsledok hospodárenia 36 302 €
- 14 : tržby 598 502 €, výsledok hospodárenia 5 906 €
- 15 : tržby 728 018 €, výsledok hospodárenia 29 805 €
- 16 : tržby 501 820 €, výsledok hospodárenia 1 897 €
- 17 : tržby 328 199 €, výsledok hospodárenia -82 921 €
- 18 : tržby 318 287 €, výsledok hospodárenia 5 250 €
- 19 : tržby 149 944 €, výsledok hospodárenia -23 868 €
- 20 : tržby 101 058 €, výsledok hospodárenia -62 227 €
- 21 : tržby 43 318 €, výsledok hospodárenia 0 €
- 22 : tržby 38 491 €, výsledok hospodárenia 0 €
- 23 : tržby 22 991 €, výsledok hospodárenia 3 177 €
- 24 : tržby 34 870 €, výsledok hospodárenia 14 445 €
- 25 : tržby 31 797 €, výsledok hospodárenia 8 073 €
Lesné družstvo Slavošovce (IČO 36176273) mala v roku 2025 tržby 31 797 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci Lesné družstvo Slavošovce
V roku 2025 mala Lesné družstvo Slavošovce priemerne 1 zamestnanca, osobné náklady v tom roku boli 15 273 €.
- Počet zamestnancov
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | 1 | 15 273 € | — |
| 2024 | — | 15 845 € | — |
| 2023 | — | 15 146 € | — |
| 2022 | — | 13 874 € | — |
| 2021 | — | 21 397 € | 15 807 € |
| 2020 | — | 70 043 € | 49 912 € |
| 2019 | — | 88 131 € | 63 474 € |
| 2018 | — | 89 181 € | 64 512 € |
| 2017 | — | 148 907 € | 111 103 € |
| 2016 | — | 133 658 € | 90 179 € |
| 2015 | — | 175 598 € | 129 517 € |
| 2014 | — | 96 491 € | 62 959 € |
| 2013 | — | 132 792 € | 99 605 € |
| 2012 | — | 138 997 € | 120 714 € |
Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer na zamestnanca neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: príloha závierky 2025 (PDF), výkaz 2025 v RÚZ.
Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 5. 10. 2026.
Predstavenstvo Lesné družstvo Slavošovce
Podľa Registra právnických osôb konajú za Lesné družstvo Slavošovce 5 členov predstavenstva. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 16. 10. 2026.
Spoločníci Lesné družstvo Slavošovce
V registri sú zapísaní 3 spoločníci.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 16. 10. 2026.
Tržby, zisk a majetok Lesné družstvo Slavošovce
Za rok 2025 má Lesné družstvo Slavošovce v závierke tržby 31 797 €, o 8,8 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +8 073 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2015: 728 018 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 960 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát Lesné družstvo Slavošovce
Najvyššie tržby: rok 2015, 728 018 €. Najnižšie: rok 2023, 22 991 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 31 797 € |
| 2024 | 34 870 € |
| 2023 | 22 991 € |
| 2022 | 38 491 € |
| 2021 | 43 318 € |
| 2020 | 101 058 € |
| 2019 | 149 944 € |
| 2018 | 318 287 € |
| 2017 | 328 199 € |
| 2016 | 501 820 € |
| 2015 | 728 018 € |
| 2014 | 598 502 € |
| 2013 | 584 766 € |
| 2012 | 572 886 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 9 rokoch, strata v 3 rokoch z 14 rokov. Súčet za celé obdobie: −25 614 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 8 073 € |
| 2024 | 14 445 € |
| 2023 | 3 177 € |
| 2022 | 0 € |
| 2021 | 0 € |
| 2020 | −62 227 € |
| 2019 | −23 868 € |
| 2018 | 5 250 € |
| 2017 | −82 921 € |
| 2016 | 1 897 € |
| 2015 | 29 805 € |
| 2014 | 5 906 € |
| 2013 | 36 302 € |
| 2012 | 38 547 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- Lesné družstvo Slavošovce
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +25,4 %, medián odvetvia +15,8 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | Lesné družstvo Slavošovce | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +25,4 % | +15,8 % |
| 2024 | +41,4 % | +12,9 % |
| 2023 | +13,8 % | +11,8 % |
| 2022 | 0,0 % | +18,1 % |
| 2021 | 0,0 % | +16,4 % |
| 2020 | −61,6 % | +1,3 % |
| 2019 | −15,9 % | +1,1 % |
| 2018 | +1,6 % | +1,8 % |
| 2017 | −25,3 % | +2,2 % |
| 2016 | +0,4 % | +2,3 % |
| 2015 | +4,1 % | +3,0 % |
| 2014 | +1,0 % | — |
| 2013 | +6,2 % | — |
| 2012 | +6,7 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 4 z 13 rokov, najviac v roku 2024 (+51,7 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | −8,8 % |
| 2024 | +51,7 % |
| 2023 | −40,3 % |
| 2022 | −11,1 % |
| 2021 | −57,1 % |
| 2020 | −32,6 % |
| 2019 | −52,9 % |
| 2018 | −3,0 % |
| 2017 | −34,6 % |
| 2016 | −31,1 % |
| 2015 | +21,6 % |
| 2014 | +2,3 % |
| 2013 | +2,1 % |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha Lesné družstvo Slavošovce
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 323 928 €, vlastné imanie 263 175 € a záväzky 60 753 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 323 928 € | 263 175 € | 60 753 € |
| 2024 | 373 958 € | 161 465 € | 212 493 € |
| 2023 | 311 407 € | 160 984 € | 150 423 € |
| 2022 | 0 € | 157 807 € | 206 104 € |
| 2021 | 377 741 € | 148 656 € | 82 201 € |
| 2020 | 427 670 € | 149 012 € | 107 986 € |
| 2019 | 477 487 € | 211 238 € | 71 789 € |
| 2018 | 497 099 € | 235 106 € | 77 585 € |
| 2017 | 448 112 € | 229 857 € | 42 809 € |
| 2016 | 575 155 € | 312 777 € | 72 105 € |
| 2015 | 684 542 € | 310 879 € | 172 748 € |
| 2014 | 611 003 € | 281 075 € | 114 956 € |
| 2013 | 699 693 € | 275 474 € | 195 191 € |
| 2012 | 671 420 € | 239 173 € | 189 013 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok Lesné družstvo Slavošovce (14 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 31 797 € | 8 073 € | 323 928 € | 263 175 € | 60 753 € | −15 022 € | +25,4 % |
| 2024 | 34 870 € | 14 445 € | 373 958 € | 161 465 € | 212 493 € | −5 476 € | +41,4 % |
| 2023 | 22 991 € | 3 177 € | 311 407 € | 160 984 € | 150 423 € | −9 112 € | +13,8 % |
| 2022 | 38 491 € | 0 € | 0 € | 157 807 € | 206 104 € | 8 469 € | 0,0 % |
| 2021 | 43 318 € | 0 € | 377 741 € | 148 656 € | 82 201 € | −8 180 € | 0,0 % |
| 2020 | 101 058 € | −62 227 € | 427 670 € | 149 012 € | 107 986 € | −2 372 € | −61,6 % |
| 2019 | 149 944 € | −23 868 € | 477 487 € | 211 238 € | 71 789 € | 30 892 € | −15,9 % |
| 2018 | 318 287 € | 5 250 € | 497 099 € | 235 106 € | 77 585 € | 96 605 € | +1,6 % |
| 2017 | 328 199 € | −82 921 € | 448 112 € | 229 857 € | 42 809 € | 95 203 € | −25,3 % |
| 2016 | 501 820 € | 1 897 € | 575 155 € | 312 777 € | 72 105 € | 158 912 € | +0,4 % |
| 2015 | 728 018 € | 29 805 € | 684 542 € | 310 879 € | 172 748 € | 240 055 € | +4,1 % |
| 2014 | 598 502 € | 5 906 € | 611 003 € | 281 075 € | 114 956 € | 145 251 € | +1,0 % |
| 2013 | 584 766 € | 36 302 € | 699 693 € | 275 474 € | 195 191 € | 211 284 € | +6,2 % |
| 2012 | 572 886 € | 38 547 € | 671 420 € | 239 173 € | 189 013 € | 212 391 € | +6,7 % |
Riziko: zaplatí Lesné družstvo Slavošovce?
Lesné družstvo Slavošovce a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 6 zmlúv s dodávateľom Lesné družstvo Slavošovce v objeme 183 119 € z rokov 2013 až 2025. Najväčší objem je s odberateľom Pôdohospodárska platobná agentúra: 180 918 € v 3 zmluvách.
Rok s najväčším objemom: 2024, 98 674 € v 1 zmluve.
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmlúv | Objem |
|---|---|---|
| 2025 | 1 | 70 856 € |
| 2024 | 1 | 98 674 € |
| 2020 | 1 | 11 388 € |
| 2014 | 1 | 1 200 € |
| 2013 | 1 | 1 001 € |
Zdroj: Centrálny register zmlúv (crz.gov.sk); nezmyselné sumy vynechané, výpočet Štatistiky.sk.
História firmy Lesné družstvo Slavošovce
Dátum vzniku Lesné družstvo Slavošovce je 22. 8. 1997, teda pred 29 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 17 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiDružstvo · Dr/1242/V
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2020036689
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 572 886 € · majetok 671 420 €
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Národné lesnícke centrum, hodnota zmluvy 1 001 €. Firma vznikla 22. 8. 1997.
- Nový štatutár: Ing. Juraj ŠirokýPredstavenstvo
- Najväčšia verejná zmluva: 98 674 €Objednávateľ Pôdohospodárska platobná agentúra. ZMLUVA O POSKYTNUTÍ NENÁVRATNÉHO FINANČNÉHO PRÍSPEVKU 084KE610012
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 31 797 €.
- Nový zápis v registri: Ružena KyselicováČlen dozorného orgánu
- Nový štatutár: Rudolf PažitkaPredstavenstvo
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti Lesné družstvo Slavošovce
- - lesnícka a poľnohospodárska výroba, vrátane predaja nespracovaných lesných a poľnohospodárskych výrobkov a plodov za účelom ich spracovania alebo ďalšieho predaja
- - piliarska výroba
- - drevovýroba
- - obchodná činnosť s drevom a stavebným materiálom
- - sprostredkovanie obchodu
- poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctve
- prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
- poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu
- organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatí
- reklamné a marketingové služby
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 16. 10. 2026.
Lesné družstvo Slavošovce v odvetví lesníctvo a ťažba dreva
Lesné družstvo Slavošovce je v registri v odvetví Lesníctvo a ťažba dreva (SK NACE 02), činnosť lesné hospodárstvo a ostatné služby v lesníctve. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 24 499 € (3 558 závierok), Lesné družstvo Slavošovce má 31 797 €, čo je 1,3-násobok mediánu. V okrese Rožňava je v tomto odvetví 293 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je Lesné družstvo Slavošovce 32. z 86.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 6 705 €, polovica do 24 499 €, tri štvrtiny do 78 251 €; 10 % firiem má viac než 293 105 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 1 493 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 6 705 € |
| medián | 24 499 € |
| horný kvartil | 78 251 € |
| 10 % firiem má viac než | 293 105 € |
| Lesné družstvo Slavošovce | 31 797 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 16. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- Lesné družstvo Slavošovce
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby Lesné družstvo Slavošovce s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | Lesné družstvo Slavošovce | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 31 797 € | 24 499 € |
| 2024 | 34 870 € | 23 973 € |
| 2023 | 22 991 € | 24 589 € |
| 2022 | 38 491 € | 26 919 € |
| 2021 | 43 318 € | 20 660 € |
| 2020 | 101 058 € | 53 780 € |
| 2019 | 149 944 € | 61 810 € |
| 2018 | 318 287 € | 65 474 € |
| 2017 | 328 199 € | 66 363 € |
| 2016 | 501 820 € | 65 299 € |
| 2015 | 728 018 € | 59 549 € |
| 2014 | 598 502 € | — |
| 2013 | 584 766 € | — |
| 2012 | 572 886 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| Lesné družstvo Slavošovce | 31 797 € |
|---|---|
| medián okresu Rožňava | 19 131 € |
| medián kraja | 22 161 € |
| medián Slovenska | 24 499 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- Bývalý urbár, pozemkové spoločenstvo Teplička nad VáhomTeplička nad Váhom · tržby 78 360 € (2025)
- Pozemkové spoločenstvo - urbár StankovanyStankovany · tržby 78 265 € (2025)
- LENILA Trade s.r.o.Košice - mestská časť Sever · tržby 78 210 € (2025)
- Pozemkové spoločenstvo urbarialistov v BatizovciachBatizovce · tržby 77 641 € (2025)
- Pozemkové spoločenstvo Lesný spolok KotmanováKotmanová · tržby 77 586 € (2025)
- ONDAN Wood s.r.o.Tepličky · tržby 77 310 € (2025)
- RG services, s. r. o.Východná · tržby 77 000 € (2025)
- Lesopoľnohospodárske PZ Budiš, pozem.spol.Budiš · tržby 76 949 € (2025)
- Spolok bývalých urbarialistov Podhradie, pozemkové spoločenstvoPodhradie · tržby 76 834 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb Lesné družstvo Slavošovce, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo Lesné družstvo Slavošovce: Slavošovce
Lesné družstvo Slavošovce sídli na adrese 308, 049 36 Slavošovce, okres Rožňava. V obci Slavošovce je 115 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 6 794. Na tej istej adrese je zapísaných 2 aktívnych subjektov.
Slavošovce: obyvatelia a dáta ›Okres Rožňava ›Adresár firiem v okrese Rožňava ›
Lesné družstvo Slavošovce: IČO, sídlo a základné údaje
Lesné družstvo Slavošovce (IČO 36176273) je družstvo so sídlom v obci Slavošovce, okres Rožňava. Dátum vzniku je 22. 8. 1997, na trhu je 29 rokov a štatutármi sú Ing. Juraj Široký, Rastislav Vilim a 3 ďalší. Za rok 2025 sú v závierke tržby 31 797 € a výsledok hospodárenia +8 073 €, počet zamestnancov podľa registra je 1.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 16. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Družstvo |
|---|---|
| Odvetvie | Lesné hospodárstvo a ostatné služby v lesníctve (SK NACE 0210) |
| Základné imanie | 1 250 € |
| Vznik | 22. 8. 1997 |
| Obec | Slavošovce |
| Okres | Okres Rožňava |
| Vyrubená daň z príjmov | 960 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 14 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví lesníctvo a ťažba dreva (SK NACE 02) Lesné družstvo Slavošovce má vyššie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 31 797 €, typická firma odvetvia 24 499 € (medián z 3 558 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 16. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Rožňava ›Lesníctvo a ťažba dreva: tržby a mzdy ›Lesníctvo a ťažba dreva v Košickom kraji ›Mzdy v okrese Rožňava ›
Sieť prepojení firmy Lesné družstvo Slavošovce
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu Lesné družstvo Slavošovce
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu Lesné družstvo Slavošovce
- Tendre6súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 714 tis. €
- Granty a dotácie73výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 90 tis. €
- Končiace zmluvy317zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 3 400 €
- Výhry konkurentov76firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 36 tis. €
- Diery na trhu13odvetví chýba v obci Slavošovcetypický nepokrytý dopyt 84 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Pôdohospodárska platobná agentúra Hraničná 12, 815 26 Bratislava776 zmlúv za 3 roky · 93 291 690 € · naposledy 9. 12. 2025Slovenský pozemkový fond316 zmlúv za 3 roky · 3 984 € · naposledy 14. 10. 2026VIVA ENERGY SK, s.r.o.274 zmlúv za 3 roky · 7 917 268 € · naposledy 9. 10. 2026 Všetkých 2 895 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
AGRO Slavošovce, s.r.o.Tunel pod Homôlkou, o.z.Cirkevný zbor Evanjelickej cirkvi…
Najväčšie firmy v obci Slavošovce
SHP SLAVOŠOVCE, a.s.NOTES, a.s.MMR – EKO s. r. o.PAPSERVIS SLAVOŠOVCE, s.r.o.K M Personal s.r.o.Všetky firmy v obci Slavošovce ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 02.10) v okrese Rožňava
Mestské lesy Dobšiná, spol. s r.o.Pozemkové spoločenstvo RejdováJumol s.r.o.SPOLOČNOSŤ URBARIALISTOV A KOMPOSESORÁT…Lesná spoločnosť, pozemkové spoločenstvo…
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.