Pasienkové družstvo Priechod
Priechod · Zmiešané hospodárstvo
2 643 €tržby 2025 ▼ 29 %+405 €zisk 2025aktívna 26 rokov
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 21. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby 20 963 €, výsledok hospodárenia 12 315 €
- 13 : tržby 20 990 €, výsledok hospodárenia 797 €
- 14 : tržby 22 852 €, výsledok hospodárenia -9 566 €
- 15 : tržby 18 672 €, výsledok hospodárenia 32 351 €
- 16 : tržby 28 580 €, výsledok hospodárenia 284 €
- 17 : tržby 21 168 €, výsledok hospodárenia 10 182 €
- 18 : tržby 18 464 €, výsledok hospodárenia 3 279 €
- 19 : tržby 21 776 €, výsledok hospodárenia 1 522 €
- 20 : tržby 13 812 €, výsledok hospodárenia 165 €
- 21 : tržby 7 550 €, výsledok hospodárenia -36 883 €
- 22 : tržby 13 216 €, výsledok hospodárenia 1 808 €
- 23 : tržby 6 730 €, výsledok hospodárenia -605 €
- 24 : tržby 3 718 €, výsledok hospodárenia -681 €
- 25 : tržby 2 643 €, výsledok hospodárenia 405 €
Pasienkové družstvo Priechod (IČO 36041335) mala v roku 2025 tržby 2 643 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci Pasienkové družstvo Priechod
osobné náklady v roku 2025 boli 15 866 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | — | 15 866 € | 13 379 € |
| 2024 | — | 11 689 € | 10 481 € |
| 2023 | — | 15 055 € | 13 412 € |
| 2022 | — | 19 633 € | 15 229 € |
| 2021 | — | 15 023 € | 12 083 € |
| 2020 | — | 17 777 € | 13 157 € |
| 2019 | — | 31 094 € | 22 916 € |
| 2018 | — | 41 454 € | 31 476 € |
| 2017 | — | 47 257 € | 35 184 € |
| 2016 | — | 47 333 € | 37 124 € |
| 2015 | — | 27 023 € | 20 162 € |
| 2014 | — | 32 405 € | 25 043 € |
| 2013 | — | 34 256 € | 26 258 € |
| 2012 | — | 26 572 € | 20 639 € |
Na čo išli osobné náklady v roku 2025
- Mzdy 84 % 13 379 €
- Odvody zamestnávateľa 16 % 2 487 €
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2025 v RÚZ.
Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 8. 10. 2026.
Predstavenstvo Pasienkové družstvo Priechod
Podľa Registra právnických osôb konajú za Pasienkové družstvo Priechod 5 členov predstavenstva. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 21. 10. 2026.
Spoločníci Pasienkové družstvo Priechod
V registri sú zapísaní 3 spoločníci.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 21. 10. 2026.
Tržby, zisk a majetok Pasienkové družstvo Priechod
Za rok 2025 má Pasienkové družstvo Priechod v závierke tržby 2 643 €, o 28,9 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +405 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2016: 28 580 €.
Výkaz ziskov a strát Pasienkové družstvo Priechod
Najvyššie tržby: rok 2016, 28 580 €. Najnižšie: rok 2025, 2 643 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 2 643 € |
| 2024 | 3 718 € |
| 2023 | 6 730 € |
| 2022 | 13 216 € |
| 2021 | 7 550 € |
| 2020 | 13 812 € |
| 2019 | 21 776 € |
| 2018 | 18 464 € |
| 2017 | 21 168 € |
| 2016 | 28 580 € |
| 2015 | 18 672 € |
| 2014 | 22 852 € |
| 2013 | 20 990 € |
| 2012 | 20 963 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 10 rokoch, strata v 4 rokoch z 14 rokov. Súčet za celé obdobie: 15 373 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 405 € |
| 2024 | −681 € |
| 2023 | −605 € |
| 2022 | 1 808 € |
| 2021 | −36 883 € |
| 2020 | 165 € |
| 2019 | 1 522 € |
| 2018 | 3 279 € |
| 2017 | 10 182 € |
| 2016 | 284 € |
| 2015 | 32 351 € |
| 2014 | −9 566 € |
| 2013 | 797 € |
| 2012 | 12 315 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- Pasienkové družstvo Priechod
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +15,3 %, medián odvetvia +3,1 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | Pasienkové družstvo Priechod | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +15,3 % | +3,1 % |
| 2024 | −18,3 % | +3,0 % |
| 2023 | −9,0 % | +1,9 % |
| 2022 | +13,7 % | +4,1 % |
| 2021 | — | +3,3 % |
| 2020 | +1,2 % | +1,3 % |
| 2019 | +7,0 % | +1,7 % |
| 2018 | +17,8 % | +2,2 % |
| 2017 | +48,1 % | +2,9 % |
| 2016 | +1,0 % | +3,3 % |
| 2015 | — | +1,9 % |
| 2014 | −41,9 % | — |
| 2013 | +3,8 % | — |
| 2012 | +58,7 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 5 z 13 rokov, najviac v roku 2022 (+75,0 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | −28,9 % |
| 2024 | −44,8 % |
| 2023 | −49,1 % |
| 2022 | +75,0 % |
| 2021 | −45,3 % |
| 2020 | −36,6 % |
| 2019 | +17,9 % |
| 2018 | −12,8 % |
| 2017 | −25,9 % |
| 2016 | +53,1 % |
| 2015 | −18,3 % |
| 2014 | +8,9 % |
| 2013 | +0,1 % |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha Pasienkové družstvo Priechod
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 81 848 €, vlastné imanie 43 332 € a záväzky 11 762 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 81 848 € | 43 332 € | 11 762 € |
| 2024 | 73 642 € | 42 928 € | 9 850 € |
| 2023 | 62 796 € | 43 609 € | 19 187 € |
| 2022 | 54 885 € | 44 214 € | 10 671 € |
| 2021 | 66 464 € | 44 321 € | 22 143 € |
| 2020 | 68 300 € | 73 032 € | −4 732 € |
| 2019 | 90 345 € | 82 498 € | 7 847 € |
| 2018 | 74 922 € | 81 768 € | 26 662 € |
| 2017 | 97 365 € | 91 978 € | 5 387 € |
| 2016 | 62 969 € | 47 794 € | 15 175 € |
| 2015 | 89 612 € | 47 511 € | 11 635 € |
| 2014 | 27 614 € | 15 160 € | 12 454 € |
| 2013 | 49 964 € | 29 011 € | 20 953 € |
| 2012 | 75 036 € | 38 694 € | 36 342 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok Pasienkové družstvo Priechod (14 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2 643 € | 405 € | 81 848 € | 43 332 € | 11 762 € | −32 523 € | +15,3 % |
| 2024 | 3 718 € | −681 € | 73 642 € | 42 928 € | 9 850 € | −38 142 € | −18,3 % |
| 2023 | 6 730 € | −605 € | 62 796 € | 43 609 € | 19 187 € | −10 017 € | −9,0 % |
| 2022 | 13 216 € | 1 808 € | 54 885 € | 44 214 € | 10 671 € | −33 494 € | +13,7 % |
| 2021 | 7 550 € | −36 883 € | 66 464 € | 44 321 € | 22 143 € | −6 632 € | −488,5 % |
| 2020 | 13 812 € | 165 € | 68 300 € | 73 032 € | −4 732 € | −10 373 € | +1,2 % |
| 2019 | 21 776 € | 1 522 € | 90 345 € | 82 498 € | 7 847 € | −141 € | +7,0 % |
| 2018 | 18 464 € | 3 279 € | 74 922 € | 81 768 € | 26 662 € | 8 599 € | +17,8 % |
| 2017 | 21 168 € | 10 182 € | 97 365 € | 91 978 € | 5 387 € | −3 294 € | +48,1 % |
| 2016 | 28 580 € | 284 € | 62 969 € | 47 794 € | 15 175 € | 19 544 € | +1,0 % |
| 2015 | 18 672 € | 32 351 € | 89 612 € | 47 511 € | 11 635 € | −7 727 € | +173,3 % |
| 2014 | 22 852 € | −9 566 € | 27 614 € | 15 160 € | 12 454 € | 5 235 € | −41,9 % |
| 2013 | 20 990 € | 797 € | 49 964 € | 29 011 € | 20 953 € | −6 484 € | +3,8 % |
| 2012 | 20 963 € | 12 315 € | 75 036 € | 38 694 € | 36 342 € | −1 212 € | +58,7 % |
Riziko: zaplatí Pasienkové družstvo Priechod?
Pasienkové družstvo Priechod a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 9 zmlúv s dodávateľom Pasienkové družstvo Priechod v objeme 24 122 € z rokov 2012 až 2024. Najväčší objem je s odberateľom Pôdohospodárska platobná agentúra: 7 759 € v 2 zmluvách.
Rok s najväčším objemom: 2022, 10 222 € v 2 zmluvách.
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmlúv | Objem |
|---|---|---|
| 2024 | 1 | 1 710 € |
| 2023 | 1 | 0 € |
| 2022 | 2 | 10 222 € |
| 2021 | 1 | 3 300 € |
| 2020 | 1 | 2 252 € |
| 2018 | 2 | 2 925 € |
| 2012 | 1 | 3 713 € |
Zdroj: Centrálny register zmlúv (crz.gov.sk); nezmyselné sumy vynechané, výpočet Štatistiky.sk.
História firmy Pasienkové družstvo Priechod
Dátum vzniku Pasienkové družstvo Priechod je 27. 4. 2000, teda pred 26 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 15 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiDružstvo · Dr/349/S
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Plemenárske služby Slovenskej republiky, š. p., hodnota zmluvy 3 713 €. Firma vznikla 27. 4. 2000.
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 20 963 € · majetok 75 036 €
- Nový štatutár: Ing. Peter BirkaPredstavenstvo
- Nový zápis v registri: Miroslav HomolaČlen dozorného orgánu
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 2 643 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti Pasienkové družstvo Priechod
- - poľnohospodárstvo včítane predaja nespracovaných poľnohospodárskych výrobkov za účelom spracovania alebo ďalšieho predaja
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 21. 10. 2026.
Pasienkové družstvo Priechod v odvetví pestovanie plodín a chov zvierat
Pasienkové družstvo Priechod je v registri v odvetví Pestovanie plodín a chov zvierat (SK NACE 01), činnosť zmiešané hospodárstvo. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 102 765 € (3 907 závierok), Pasienkové družstvo Priechod má 2 643 €, čo je 3 % mediánu. V okrese Banská Bystrica je v tomto odvetví 426 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je Pasienkové družstvo Priechod 79. z 83.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 25 644 €, polovica do 102 765 €, tri štvrtiny do 607 012 €; 10 % firiem má viac než 2 034 431 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 4 892 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 25 644 € |
| medián | 102 765 € |
| horný kvartil | 607 012 € |
| 10 % firiem má viac než | 2 034 431 € |
| Pasienkové družstvo Priechod | 2 643 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 22. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- Pasienkové družstvo Priechod
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby Pasienkové družstvo Priechod s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | Pasienkové družstvo Priechod | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 2 643 € | 102 765 € |
| 2024 | 3 718 € | 98 286 € |
| 2023 | 6 730 € | 100 540 € |
| 2022 | 13 216 € | 101 550 € |
| 2021 | 7 550 € | 101 818 € |
| 2020 | 13 812 € | 91 974 € |
| 2019 | 21 776 € | 96 819 € |
| 2018 | 18 464 € | 106 147 € |
| 2017 | 21 168 € | 110 207 € |
| 2016 | 28 580 € | 99 167 € |
| 2015 | 18 672 € | 106 031 € |
| 2014 | 22 852 € | — |
| 2013 | 20 990 € | — |
| 2012 | 20 963 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| Pasienkové družstvo Priechod | 2 643 € |
|---|---|
| medián okresu Banská Bystrica | 62 609 € |
| medián kraja | 70 170 € |
| medián Slovenska | 102 765 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- KORTIN s. r. o.Prešov · tržby 6 342 € (2025)
- REMAJA, s.r.o.Počúvadlo · tržby 6 328 € (2025)
- SYLVA TERRA, s. r. o.Nadlice · tržby 6 311 € (2025)
- EKOPLOD, s.r.o.Vydrník · tržby 6 300 € (2025)
- CHOT, s.r.o.Pohronská Polhora · tržby 6 300 € (2025)
- Arny Blueberry Farm s.r.o.Veľký Krtíš · tržby 6 289 € (2025)
- PROPUS S. R. O.Bratislava - mestská časť Nové Mesto · tržby 6 250 € (2025)
- TLSTÁ HORA, s.r.o.Chropov · tržby 6 197 € (2025)
- Radovan TatárKraľovany · tržby 6 188 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb Pasienkové družstvo Priechod, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Poľnohospodárstvo, lesníctvo a rybolov v okrese Banská Bystrica ›
Sídlo Pasienkové družstvo Priechod: Priechod
Pasienkové družstvo Priechod sídli na adrese Priechod 333, 976 11 Priechod, okres Banská Bystrica. V obci Priechod je 153 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 24 821.
Priechod: obyvatelia a dáta ›Okres Banská Bystrica ›Adresár firiem v okrese Banská Bystrica ›
Pasienkové družstvo Priechod: IČO, sídlo a základné údaje
Pasienkové družstvo Priechod (IČO 36041335) je družstvo so sídlom v obci Priechod, okres Banská Bystrica. Dátum vzniku je 27. 4. 2000, na trhu je 26 rokov a štatutármi sú František Chaban, Ing. Marta Slobodníková a 3 ďalší. Za rok 2025 sú v závierke tržby 2 643 € a výsledok hospodárenia +405 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 21. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Družstvo |
|---|---|
| Odvetvie | Zmiešané hospodárstvo (SK NACE 0150) |
| Základné imanie | 6 639 € |
| Vznik | 27. 4. 2000 |
| Obec | Priechod |
| Okres | Okres Banská Bystrica |
| Účtovných závierok v registri | 14 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví pestovanie plodín a chov zvierat (SK NACE 01) Pasienkové družstvo Priechod má nižšie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 2 643 €, typická firma odvetvia 102 765 € (medián z 3 907 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 22. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Banská Bystrica ›Pestovanie plodín a chov zvierat: tržby a mzdy ›Pestovanie plodín a chov zvierat v Banskobystrickom kraji ›Mzdy v okrese Banská Bystrica ›
Sieť prepojení firmy Pasienkové družstvo Priechod
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu Pasienkové družstvo Priechod
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu Pasienkové družstvo Priechod
- Tendre4súťaže štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 1,5 mil. €
- Granty a dotácie76výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 90 tis. €
- Končiace zmluvy181zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 500 €
- Výhry konkurentov51firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 68 tis. €
- Diery na trhu2odvetvia chýbajú v obci Priechodtypický nepokrytý dopyt 310 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Pôdohospodárska platobná agentúra4 454 zmlúv za 3 roky · 87 363 113 € · naposledy 9. 9. 2026Slovenský pozemkový fond494 zmlúv za 3 roky · 1 157 375 € · naposledy 14. 10. 2026Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR347 zmlúv za 3 roky · 131 084 € · naposledy 21. 8. 2026 Všetkých 530 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v obci Priechod
KMEŤ Elektro s.r.o.ISTOTA - SBS s.r.o.MD Staving s.r.o.IBV HŠ s.r.o.GEOFOREST spol. s r. o.Všetky firmy v obci Priechod ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 01.50) v okrese Banská Bystrica
BARANČIA, s.r.o.AG Poniky, s.r.o.JADRANIS, s.r.o.RD Medzibrod, s.r.o.Súkromná farma B & B, s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.