GospaM s.r.o.
Bratislava - Karlova Ves · Činnosti špeciálnej lekárskej praxe
48 541 €tržby 2025 ▲ 7 %+1 276 €zisk 2025aktívna 21 rokov1 zamestnanec
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 14. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby 31 020 €, výsledok hospodárenia -2 986 €
- 13 : tržby 28 925 €, výsledok hospodárenia 1 921 €
- 14 : tržby 19 359 €, výsledok hospodárenia 4 384 €
- 15 : tržby 30 762 €, výsledok hospodárenia 554 €
- 16 : tržby 29 956 €, výsledok hospodárenia -14 351 €
- 17 : tržby 29 779 €, výsledok hospodárenia -4 551 €
- 18 : tržby 37 211 €, výsledok hospodárenia 2 063 €
- 19 : tržby 50 060 €, výsledok hospodárenia 14 374 €
- 20 : tržby 40 178 €, výsledok hospodárenia 4 304 €
- 21 : tržby 45 979 €, výsledok hospodárenia 8 571 €
- 22 : tržby 45 979 €, výsledok hospodárenia 8 571 €
- 23 : tržby 46 181 €, výsledok hospodárenia 6 929 €
- 24 : tržby 45 165 €, výsledok hospodárenia 1 845 €
- 25 : tržby 48 541 €, výsledok hospodárenia 1 276 €
GospaM s.r.o. (IČO 35956488) mala v roku 2025 tržby 48 541 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci GospaM
GospaM má podľa Registra organizácií ŠÚ SR 1 zamestnancov, osobné náklady v roku 2025 boli 9 370 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | — | 9 370 € | 7 489 € |
| 2024 | — | 13 917 € | — |
| 2023 | — | 15 686 € | — |
| 2022 | — | 14 725 € | — |
| 2021 | — | 14 725 € | — |
| 2020 | — | 13 757 € | — |
| 2019 | — | 14 950 € | — |
| 2017 | — | 14 778 € | — |
| 2016 | — | 13 967 € | — |
| 2013 | — | 14 650 € | 10 764 € |
| 2012 | — | 27 723 € | 20 983 € |
Na čo išli osobné náklady v roku 2025
- Mzdy 80 % 7 489 €
- Odvody zamestnávateľa 20 % 1 881 €
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2025 v RÚZ.
Pásmo: Register organizácií ŠÚ SR. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 4. 10. 2026.
Konateľ GospaM
Podľa Registra právnických osôb koná za GospaM 1 konateľ. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.
Spoločník GospaM
V registri je zapísaný 1 spoločník.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.
Tržby, zisk a majetok GospaM
Za rok 2025 má GospaM v závierke tržby 48 541 €, o 7,5 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +1 276 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2019: 50 060 €. Vyrubená daň z príjmov za obdobie do 31. 12. 2025 je 340 € podľa Finančnej správy SR.
Výkaz ziskov a strát GospaM
Najvyššie tržby: rok 2019, 50 060 €. Najnižšie: rok 2014, 19 359 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 48 541 € |
| 2024 | 45 165 € |
| 2023 | 46 181 € |
| 2022 | 45 979 € |
| 2021 | 45 979 € |
| 2020 | 40 178 € |
| 2019 | 50 060 € |
| 2018 | 37 211 € |
| 2017 | 29 779 € |
| 2016 | 29 956 € |
| 2015 | 30 762 € |
| 2014 | 19 359 € |
| 2013 | 28 925 € |
| 2012 | 31 020 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 11 rokoch, strata v 3 rokoch z 14 rokov. Súčet za celé obdobie: 32 904 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 1 276 € |
| 2024 | 1 845 € |
| 2023 | 6 929 € |
| 2022 | 8 571 € |
| 2021 | 8 571 € |
| 2020 | 4 304 € |
| 2019 | 14 374 € |
| 2018 | 2 063 € |
| 2017 | −4 551 € |
| 2016 | −14 351 € |
| 2015 | 554 € |
| 2014 | 4 384 € |
| 2013 | 1 921 € |
| 2012 | −2 986 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- GospaM
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +2,6 %, medián odvetvia +15,7 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | GospaM | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +2,6 % | +15,7 % |
| 2024 | +4,1 % | +16,0 % |
| 2023 | +15,0 % | +17,2 % |
| 2022 | +18,6 % | +16,1 % |
| 2021 | +18,6 % | +15,7 % |
| 2020 | +10,7 % | +14,2 % |
| 2019 | +28,7 % | +13,5 % |
| 2018 | +5,5 % | +11,4 % |
| 2017 | −15,3 % | +10,2 % |
| 2016 | −47,9 % | +10,9 % |
| 2015 | +1,8 % | +9,9 % |
| 2014 | +22,6 % | — |
| 2013 | +6,6 % | — |
| 2012 | −9,6 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 6 z 13 rokov, najviac v roku 2015 (+58,9 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | +7,5 % |
| 2024 | −2,2 % |
| 2023 | +0,4 % |
| 2022 | 0,0 % |
| 2021 | +14,4 % |
| 2020 | −19,7 % |
| 2019 | +34,5 % |
| 2018 | +25,0 % |
| 2017 | −0,6 % |
| 2016 | −2,6 % |
| 2015 | +58,9 % |
| 2014 | −33,1 % |
| 2013 | −6,8 % |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha GospaM
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 5 256 €, vlastné imanie 7 915 € a záväzky −2 659 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 5 256 € | 7 915 € | −2 659 € |
| 2024 | 10 719 € | 8 484 € | 2 235 € |
| 2023 | 17 491 € | 13 568 € | 3 923 € |
| 2022 | 48 374 € | 29 560 € | 18 814 € |
| 2021 | 48 374 € | 29 560 € | 18 814 € |
| 2020 | 24 123 € | 20 988 € | 3 135 € |
| 2019 | 20 143 € | 16 683 € | 3 460 € |
| 2018 | 8 758 € | 2 309 € | 6 449 € |
| 2017 | 7 579 € | −3 752 € | 11 331 € |
| 2016 | 10 561 € | 799 € | 9 762 € |
| 2015 | 20 853 € | −8 850 € | 29 703 € |
| 2014 | 12 535 € | −9 404 € | 21 939 € |
| 2013 | 17 473 € | −13 789 € | 31 262 € |
| 2012 | 17 777 € | −15 713 € | 33 490 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok GospaM (14 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 48 541 € | 1 276 € | 5 256 € | 7 915 € | −2 659 € | 11 843 € | +2,6 % |
| 2024 | 45 165 € | 1 845 € | 10 719 € | 8 484 € | 2 235 € | 16 102 € | +4,1 % |
| 2023 | 46 181 € | 6 929 € | 17 491 € | 13 568 € | 3 923 € | 24 100 € | +15,0 % |
| 2022 | 45 979 € | 8 571 € | 48 374 € | 29 560 € | 18 814 € | 25 177 € | +18,6 % |
| 2021 | 45 979 € | 8 571 € | 48 374 € | 29 560 € | 18 814 € | 25 177 € | +18,6 % |
| 2020 | 40 178 € | 4 304 € | 24 123 € | 20 988 € | 3 135 € | 23 927 € | +10,7 % |
| 2019 | 50 060 € | 14 374 € | 20 143 € | 16 683 € | 3 460 € | 26 642 € | +28,7 % |
| 2018 | 37 211 € | 2 063 € | 8 758 € | 2 309 € | 6 449 € | 19 123 € | +5,5 % |
| 2017 | 29 779 € | −4 551 € | 7 579 € | −3 752 € | 11 331 € | 13 729 € | −15,3 % |
| 2016 | 29 956 € | −14 351 € | 10 561 € | 799 € | 9 762 € | 3 149 € | −47,9 % |
| 2015 | 30 762 € | 554 € | 20 853 € | −8 850 € | 29 703 € | 9 898 € | +1,8 % |
| 2014 | 19 359 € | 4 384 € | 12 535 € | −9 404 € | 21 939 € | 12 486 € | +22,6 % |
| 2013 | 28 925 € | 1 921 € | 17 473 € | −13 789 € | 31 262 € | 19 465 € | +6,6 % |
| 2012 | 31 020 € | −2 986 € | 17 777 € | −15 713 € | 33 490 € | 17 593 € | −9,6 % |
Riziko: zaplatí GospaM?
GospaM a verejné zmluvy
V Centrálnom registri zmlúv je 29 zmlúv s dodávateľom GospaM z rokov 2012 až 2025.
Rok s najväčším objemom: 2012, 0 € v 3 zmluvách.
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmlúv | Objem |
|---|---|---|
| 2025 | 1 | 0 € |
| 2024 | 1 | 0 € |
| 2023 | 2 | 0 € |
| 2022 | 2 | 0 € |
| 2021 | 1 | 0 € |
| 2020 | 2 | 0 € |
| 2019 | 4 | 0 € |
| 2018 | 5 | 0 € |
| 2017 | 1 | 0 € |
| 2015 | 3 | 0 € |
| 2014 | 2 | 0 € |
| 2013 | 2 | 0 € |
| 2012 | 3 | 0 € |
Zdroj: Centrálny register zmlúv (crz.gov.sk); nezmyselné sumy vynechané, výpočet Štatistiky.sk.
História firmy GospaM
Dátum vzniku GospaM je 28. 9. 2005, teda pred 21 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 6 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/37686/B
- Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Všeobecná zdravotná poisťovňa, a. s.. Firma vznikla 28. 9. 2005.
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 31 020 € · majetok 17 777 €
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 48 541 €.
- Nový spoločník: MUDr. Peter JavorSpoločník v.o.s. / s.r.o.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti GospaM
- masérske služby,
- prevádzkovanie telovýchovných zariadení slúžiacich k regenerácii,
- poradenská a konzultačná činnosť v oblasti racionálnej výživy v rozsahu voľnej živnosti,
- prekladateľské a tlmočnícke služby z jazyka slovenského do jazyka nemeckého, anglického a talianskeho,
- technicko-organizačné zabezpečenie kurzov, školení, seminárov a športových podujatí,
- podnikateľské poradenstvo v rozsahu voľnej živnosti,
- reklamná a propagačná činnosť,
- prenájom motorových vozidiel,
- administratívne práce,
- automatizované spracovanie dát,
- sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľnej živnosti,
- kúpa tovaru za účelom jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod),
- kúpa tovaru za účelom jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod),
- lektorská činnosť v rozsahu voľnej živnosti,
- upratovacie práce,
- prevádzkovanie zdravotníckeho zariadenia v ambulancii v kategórii lekár v špecializovanom odbore - ortopédia, myoskeletárna medicína,
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.
GospaM v odvetví zdravotníctvo
GospaM je v registri v odvetví Zdravotníctvo (SK NACE 86), činnosť činnosti špeciálnej lekárskej praxe. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 182 668 € (6 337 závierok), GospaM má 48 541 €, čo je 27 % mediánu. V okrese Bratislava IV je v tomto odvetví 306 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je GospaM 136. z 154.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 116 283 €, polovica do 182 668 €, tri štvrtiny do 285 444 €; 10 % firiem má viac než 569 937 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 62 316 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 116 283 € |
| medián | 182 668 € |
| horný kvartil | 285 444 € |
| 10 % firiem má viac než | 569 937 € |
| GospaM | 48 541 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 14. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- GospaM
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby GospaM s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | GospaM | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 48 541 € | 182 668 € |
| 2024 | 45 165 € | 175 576 € |
| 2023 | 46 181 € | 163 167 € |
| 2022 | 45 979 € | 137 698 € |
| 2021 | 45 979 € | 124 862 € |
| 2020 | 40 178 € | 106 843 € |
| 2019 | 50 060 € | 104 573 € |
| 2018 | 37 211 € | 91 372 € |
| 2017 | 29 779 € | 83 292 € |
| 2016 | 29 956 € | 80 644 € |
| 2015 | 30 762 € | 74 470 € |
| 2014 | 19 359 € | — |
| 2013 | 28 925 € | — |
| 2012 | 31 020 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| GospaM | 48 541 € |
|---|---|
| medián okresu Bratislava IV | 207 261 € |
| medián kraja | 193 666 € |
| medián Slovenska | 182 668 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- IdealSmile studio s. r. o.Vranov nad Topľou · tržby 119 281 € (2025)
- O R L, s.r.o.Humenné · tržby 119 272 € (2025)
- MEGA LENS, s.r.o.Prešov · tržby 119 240 € (2025)
- Dermatica s.r.o.Dunajská Streda · tržby 119 144 € (2025)
- POBE s.r.o.Bežovce · tržby 119 087 € (2025)
- Mirandola s.r.o.Bratislava - mestská časť Nové Mesto · tržby 119 050 € (2025)
- T. T. Ambulancia s. r. o.Veľké Kapušany · tržby 118 977 € (2025)
- Oftal.com s.r.o.Komárno · tržby 118 939 € (2025)
- Ščasná, s.r.o.Šoporňa · tržby 118 910 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb GospaM, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo GospaM: Bratislava - Karlova Ves
GospaM sídli na adrese Líščie údolie 110/65, 841 04 Bratislava - mestská časť Karlova Ves, okres Bratislava IV. V obci Bratislava - Karlova Ves je 9 992 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 26 223. Na tej istej adrese je zapísaných 2 aktívnych subjektov.
Bratislava - Karlova Ves: obyvatelia a dáta ›Okres Bratislava IV ›Adresár firiem v okrese Bratislava IV ›
GospaM: IČO, sídlo a základné údaje
GospaM s.r.o. (IČO 35956488) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Bratislava - Karlova Ves, okres Bratislava IV. Dátum vzniku je 28. 9. 2005, na trhu je 21 rokov a štatutárom je MUDr. Peter Javor. Za rok 2025 sú v závierke tržby 48 541 € a výsledok hospodárenia +1 276 €, počet zamestnancov podľa registra je 1.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Činnosti špeciálnej lekárskej praxe (SK NACE 8622) |
| Základné imanie | 6 639 € |
| Vznik | 28. 9. 2005 |
| Obec | Bratislava - Karlova Ves |
| Okres | Okres Bratislava IV |
| Vyrubená daň z príjmov | 340 € (za obdobie do 31. 12. 2025) |
| Účtovných závierok v registri | 14 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví zdravotníctvo (SK NACE 86) GospaM s.r.o. má nižšie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 48 541 €, typická firma odvetvia 182 668 € (medián z 6 337 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 14. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Bratislava IV ›Zdravotníctvo: tržby a mzdy ›Zdravotníctvo v Bratislavskom kraji ›Mzdy v okrese Bratislava IV ›
Sieť prepojení firmy GospaM
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 12 aplikácií Náskoku pre firmu GospaM
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu GospaM
- Tendre38súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 400 tis. €
- Granty a dotácie77výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 386 tis. €
- Končiace zmluvy43zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 3 000 €
- Výhry konkurentov183firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 16 tis. €
- Diery na trhu14odvetví chýba v meste Bratislava - Karlova Vestypický nepokrytý dopyt 689 tis. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.15 056 zmlúv za 3 roky · 1 447 022 € · naposledy 1. 9. 2026Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Zvolen244 zmlúv za 3 roky · 1 795 359 € · naposledy 25. 9. 2026Správa majetku Košického samosprávneho kraja234 zmlúv za 3 roky · 80 € · naposledy 2. 10. 2026 Všetkých 422 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Najväčšie firmy v mestskej časti Bratislava - Karlova Ves
N I K É , spol. s r.o.Siemens Healthcare s. r. o.Siemens s.r.o.Národná diaľničná spoločnosť, a.s.SkyToll, a. s.Všetky firmy v mestskej časti Bratislava - Karlova Ves ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 86.22) v okrese Bratislava IV
BIONT, a.s.IMPAX Trading, spol. s r.o.MEDICÍNSKE ZARIADENIE MLYNSKÁ DOLINA, s. r…SILOE, s.r.o.SAPIENTIA, s.r.o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.