KOBASO, s.r.o.
Nitra · Prenájom a prevádzkovanie vlastných alebo prenajatých nehnuteľností
83 510 €tržby 2025 ▲ 2 %+18 468 €zisk 2025aktívna 21 rokov1 zamestnanec
Fakturačné údaje
RPO ŠÚ SR a FS, 7. 10. 2026
Tržby a zisk rok po roku
- 12 : tržby 83 613 €, výsledok hospodárenia -35 460 €
- 13 : tržby 75 902 €, výsledok hospodárenia 852 €
- 14 : tržby 74 522 €, výsledok hospodárenia 1 551 €
- 15 : tržby 83 330 €, výsledok hospodárenia 455 €
- 16 : tržby 78 126 €, výsledok hospodárenia 13 045 €
- 17 : tržby 77 672 €, výsledok hospodárenia -7 039 €
- 18 : tržby 78 669 €, výsledok hospodárenia 25 364 €
- 19 : tržby 90 131 €, výsledok hospodárenia 32 254 €
- 20 : tržby 101 263 €, výsledok hospodárenia 32 642 €
- 21 : tržby 103 160 €, výsledok hospodárenia 34 474 €
- 22 : tržby 89 836 €, výsledok hospodárenia 22 466 €
- 23 : tržby 91 275 €, výsledok hospodárenia 16 670 €
- 24 : tržby 82 180 €, výsledok hospodárenia 13 555 €
- 25 : tržby 83 510 €, výsledok hospodárenia 18 468 €
KOBASO, s.r.o. (IČO 35921315) mala v roku 2025 tržby 83 510 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).
Prejsť na časť profilu 12
Zamestnanci KOBASO
KOBASO má podľa Registra organizácií ŠÚ SR 1 zamestnancov, osobné náklady v roku 2025 boli 8 989 €.
- Osobné náklady
Čísla v tabuľke
| Rok | Zamestnanci | Osobné náklady | Mzdové náklady |
|---|---|---|---|
| 2025 | — | 8 989 € | — |
| 2024 | — | 7 977 € | — |
| 2023 | — | 7 831 € | 5 932 € |
| 2022 | — | 7 147 € | 5 272 € |
| 2021 | — | 8 610 € | 6 621 € |
| 2020 | — | 5 812 € | 4 411 € |
| 2019 | — | 4 562 € | — |
| 2018 | — | 4 126 € | — |
| 2017 | — | 16 397 € | — |
| 2016 | — | 22 156 € | — |
| 2015 | — | 21 488 € | — |
| 2014 | — | 21 885 € | — |
| 2013 | — | 19 640 € | 14 055 € |
| 2012 | — | 9 747 € | 7 364 € |
Ako čítať tieto čísla
- Počet zamestnancov je priemerný prepočítaný počet z poznámok závierky: čiastočný úväzok sa počíta pomerne, dohody sa nezarátavajú.
- Osobné náklady sú mzdy, odvody zamestnávateľa, sociálne náklady (stravné, sociálny fond) a odmeny konateľov a členov orgánov.
- Mzdové náklady na zamestnanca sú mzdy a odmeny delené priemerným počtom; môžu byť vyššie než skutočná mzda, lebo obsahujú aj dohody a odmeny spoločníkov.
- Pri mikro závierke rozpis nákladov nie je; mzdu odhadujeme delením osobných nákladov odvodmi zamestnávateľa (1,352 do roku 2024, 1,362 od roku 2025).
- Pri menej ako 3 zamestnancoch priemer neukazujeme, bol by to plat konkrétneho človeka.
- Zdroje: výkaz 2025 v RÚZ.
Pásmo: Register organizácií ŠÚ SR. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč MUJ) v Registri účtovných závierok, zber 3. 10. 2026.
Konatelia KOBASO
Podľa Registra právnických osôb konajú za KOBASO 2 konatelia. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 7. 10. 2026.
Spoločníci KOBASO
V registri sú zapísaní 2 spoločníci.
- Ľubomír Kostoláni50,0 %
- Miloš Bača50,0 %
Podiel je vypočítaný z výšky vkladu zapísaného v registri, nie sú to hlasovacie práva ani konečný užívateľ výhod.
Spoločníci: vklad, podiel a od kedy
| Spoločník | Vklad | Podiel |
|---|---|---|
| Ľubomír Kostolániod 5. 5. 2010 | 3 320 € | 50,0 % |
| Miloš Bačaod 5. 5. 2010 | 3 320 € | 50,0 % |
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 12. 9. 2026. Podiel je náš výpočet z výšky vkladov.
Tržby, zisk a majetok KOBASO
Za rok 2025 má KOBASO v závierke tržby 83 510 €, o 1,6 % viac než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +18 468 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2021: 103 160 €.
Výkaz ziskov a strát KOBASO
Najvyššie tržby: rok 2021, 103 160 €. Najnižšie: rok 2014, 74 522 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Tržby |
|---|---|
| 2025 | 83 510 € |
| 2024 | 82 180 € |
| 2023 | 91 275 € |
| 2022 | 89 836 € |
| 2021 | 103 160 € |
| 2020 | 101 263 € |
| 2019 | 90 131 € |
| 2018 | 78 669 € |
| 2017 | 77 672 € |
| 2016 | 78 126 € |
| 2015 | 83 330 € |
| 2014 | 74 522 € |
| 2013 | 75 902 € |
| 2012 | 83 613 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Zisk v 12 rokoch, strata v 2 rokoch z 14 rokov. Súčet za celé obdobie: 169 297 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Výsledok hospodárenia |
|---|---|
| 2025 | 18 468 € |
| 2024 | 13 555 € |
| 2023 | 16 670 € |
| 2022 | 22 466 € |
| 2021 | 34 474 € |
| 2020 | 32 642 € |
| 2019 | 32 254 € |
| 2018 | 25 364 € |
| 2017 | −7 039 € |
| 2016 | 13 045 € |
| 2015 | 455 € |
| 2014 | 1 551 € |
| 2013 | 852 € |
| 2012 | −35 460 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
- KOBASO
- medián odvetvia
Zisková marža je výsledok hospodárenia vydelený tržbami. Za posledný rok je +22,1 %, medián odvetvia +8,8 %.
Čísla v tabuľke
| Rok | KOBASO | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | +22,1 % | +8,8 % |
| 2024 | +16,5 % | +6,0 % |
| 2023 | +18,3 % | +4,1 % |
| 2022 | +25,0 % | +4,6 % |
| 2021 | +33,4 % | +4,4 % |
| 2020 | +32,2 % | +3,4 % |
| 2019 | +35,8 % | +3,2 % |
| 2018 | +32,2 % | +3,6 % |
| 2017 | −9,1 % | +5,1 % |
| 2016 | +16,7 % | +4,6 % |
| 2015 | +0,5 % | +4,2 % |
| 2014 | +2,1 % | — |
| 2013 | +1,1 % | — |
| 2012 | −42,4 % | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Tržby rástli v 7 z 13 rokov, najviac v roku 2019 (+14,6 %).
Čísla v tabuľke
| Rok | Zmena tržieb |
|---|---|
| 2025 | +1,6 % |
| 2024 | −10,0 % |
| 2023 | +1,6 % |
| 2022 | −12,9 % |
| 2021 | +1,9 % |
| 2020 | +12,4 % |
| 2019 | +14,6 % |
| 2018 | +1,3 % |
| 2017 | −0,6 % |
| 2016 | −6,2 % |
| 2015 | +11,8 % |
| 2014 | −1,8 % |
| 2013 | −9,2 % |
| 2012 | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Súvaha KOBASO
- Majetok (aktíva)
- Vlastné imanie
- Záväzky
Na konci roka 2025 mala súvaha majetok 200 447 €, vlastné imanie 184 676 € a záväzky 15 771 €.
Čísla v tabuľke
| Rok | Majetok (aktíva) | Vlastné imanie | Záväzky |
|---|---|---|---|
| 2025 | 200 447 € | 184 676 € | 15 771 € |
| 2024 | 218 542 € | 166 207 € | 52 335 € |
| 2023 | 277 142 € | 153 863 € | 123 279 € |
| 2022 | 288 962 € | 137 192 € | 151 770 € |
| 2021 | 272 038 € | 114 726 € | 157 312 € |
| 2020 | 311 590 € | 80 252 € | 231 338 € |
| 2019 | 310 658 € | 47 610 € | 263 048 € |
| 2018 | 361 134 € | 15 359 € | 345 775 € |
| 2017 | 347 301 € | −10 005 € | 357 306 € |
| 2016 | 395 813 € | −2 966 € | 398 779 € |
| 2015 | 385 768 € | −16 000 € | 401 768 € |
| 2014 | 434 690 € | −16 441 € | 451 131 € |
| 2013 | 440 249 € | −17 984 € | 458 233 € |
| 2012 | 449 087 € | −18 836 € | 467 923 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Všetky čísla zo závierok KOBASO (14 rokov)
| Rok | Tržby | Výsledok hosp. | Aktíva | Vlastné imanie | Záväzky | Pridaná hodnota | Marža |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 83 510 € | 18 468 € | 200 447 € | 184 676 € | 15 771 € | 50 318 € | +22,1 % |
| 2024 | 82 180 € | 13 555 € | 218 542 € | 166 207 € | 52 335 € | 55 233 € | +16,5 % |
| 2023 | 91 275 € | 16 670 € | 277 142 € | 153 863 € | 123 279 € | 54 040 € | +18,3 % |
| 2022 | 89 836 € | 22 466 € | 288 962 € | 137 192 € | 151 770 € | 57 852 € | +25,0 % |
| 2021 | 103 160 € | 34 474 € | 272 038 € | 114 726 € | 157 312 € | 76 007 € | +33,4 % |
| 2020 | 101 263 € | 32 642 € | 311 590 € | 80 252 € | 231 338 € | 71 519 € | +32,2 % |
| 2019 | 90 131 € | 32 254 € | 310 658 € | 47 610 € | 263 048 € | 67 004 € | +35,8 % |
| 2018 | 78 669 € | 25 364 € | 361 134 € | 15 359 € | 345 775 € | 59 339 € | +32,2 % |
| 2017 | 77 672 € | −7 039 € | 347 301 € | −10 005 € | 357 306 € | 52 618 € | −9,1 % |
| 2016 | 78 126 € | 13 045 € | 395 813 € | −2 966 € | 398 779 € | 59 932 € | +16,7 % |
| 2015 | 83 330 € | 455 € | 385 768 € | −16 000 € | 401 768 € | 48 082 € | +0,5 % |
| 2014 | 74 522 € | 1 551 € | 434 690 € | −16 441 € | 451 131 € | 56 985 € | +2,1 % |
| 2013 | 75 902 € | 852 € | 440 249 € | −17 984 € | 458 233 € | 47 561 € | +1,1 % |
| 2012 | 83 613 € | −35 460 € | 449 087 € | −18 836 € | 467 923 € | 2 583 € | −42,4 % |
Riziko: zaplatí KOBASO?
Peniaze od štátu: KOBASO
Zmluvy s verejným sektorom z Centrálneho registra zmlúv a vyhraté verejné súťaže.
História firmy KOBASO
Dátum vzniku KOBASO je 15. 2. 2005, teda pred 21 rokmi. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 8 udalostí, tu sú hlavné míľniky.
- Vznik spoločnostiSpoločnosť s ručením obmedzeným · Sro/16254/N
- Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2021952669
- Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 83 613 € · majetok 449 087 €
- Nový spoločník: Ľubomír KostolániSpoločník v.o.s. / s.r.o.
- Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 83 510 €.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.
Činnosti KOBASO
- sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľnej živnosti
- sprostredkovanie obchodu s drevom a stavebným materiálom
- prenájom strojov a prístrojov bez obsluhujúceho peronálu
- prenájom motorových vozidiel
- prenájom dopravných zariadení
- prenájom pozemných dopravných zariadení
- prenájom strojov a prístrojov
- prenájom poľnohospodárskych strojov a zariadení
- prenájom stavebných strojov a zariadení
- prenájom kancelárskych strojov a zariadení vrátane počítačov
- prenájom tovaru osobnej potreby a potrieb pre domácnosť
- kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi ( maloobchod ) v rozsahu voľných živností
- kúpa tovaru na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti ( veľkoobchod ) v rozsahu voľných živností
- prenájom nehnuteľností s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 7. 10. 2026.
KOBASO v odvetví činnosti v oblasti nehnuteľností
KOBASO je v registri v odvetví Činnosti v oblasti nehnuteľností (SK NACE 68), činnosť prenájom a prevádzkovanie vlastných alebo prenajatých nehnuteľností. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 45 458 € (16 659 závierok), KOBASO má 83 510 €, čo je 1,8-násobok mediánu. V okrese Nitra je v tomto odvetví 1 057 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je KOBASO 201. z 589.
Štvrtina firiem odvetvia má tržby do 16 100 €, polovica do 45 458 €, tri štvrtiny do 129 609 €; 10 % firiem má viac než 506 662 €.
Čísla v tabuľke
| 10 % firiem má menej než | 4 039 € |
|---|---|
| dolný kvartil | 16 100 € |
| medián | 45 458 € |
| horný kvartil | 129 609 € |
| 10 % firiem má viac než | 506 662 € |
| KOBASO | 83 510 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, výpočet Štatistiky.sk 15. 10. 2026; mierka je logaritmická.
- KOBASO
- medián odvetvia
Každý rok porovnávame tržby KOBASO s mediánom odvetvia z toho istého roka.
Čísla v tabuľke
| Rok | KOBASO | medián odvetvia |
|---|---|---|
| 2025 | 83 510 € | 45 458 € |
| 2024 | 82 180 € | 41 451 € |
| 2023 | 91 275 € | 39 296 € |
| 2022 | 89 836 € | 39 137 € |
| 2021 | 103 160 € | 36 517 € |
| 2020 | 101 263 € | 38 849 € |
| 2019 | 90 131 € | 41 631 € |
| 2018 | 78 669 € | 41 078 € |
| 2017 | 77 672 € | 40 922 € |
| 2016 | 78 126 € | 41 408 € |
| 2015 | 83 330 € | 40 006 € |
| 2014 | 74 522 € | — |
| 2013 | 75 902 € | — |
| 2012 | 83 613 € | — |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Medián okresu počítame z posledných závierok firiem odvetvia v okrese, medián kraja a Slovenska je za rok 2025.
Čísla v tabuľke
| KOBASO | 83 510 € |
|---|---|
| medián okresu Nitra | 44 389 € |
| medián kraja | 46 211 € |
| medián Slovenska | 45 458 € |
Zdroj: Register účtovných závierok SR · zber 11. 9. 2026; výpočet Štatistiky.sk.
Podobne veľké firmy v odvetví
- DELTA Rent, s.r.o.Levice · tržby 208 436 € (2025)
- ANTISHOP, s.r.o.Banská Bystrica · tržby 208 334 € (2025)
- EELVF IV Slovakia B1 (Senec) s. r. o.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 208 333 € (2025)
- Spoločenstvo vlastníkov bytov 26. novembra 1508Humenné · tržby 208 203 € (2025)
- KB Global Development s.r.o.Galanta · tržby 207 878 € (2025)
- SUPER-SPIRIT s.r.o.Modra · tržby 207 864 € (2025)
- W Real s. r. o.Bratislava - mestská časť Ružinov · tržby 207 864 € (2025)
- BENCONT GROUP, a. s.Bratislava - mestská časť Staré Mesto · tržby 207 818 € (2025)
- Therm comfort spol. s r. o.Bratislava - mestská časť Vajnory · tržby 207 756 € (2025)
Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb KOBASO, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.
Sídlo KOBASO: Nitra
KOBASO sídli na adrese Dvorčianska 72, 949 05 Nitra, okres Nitra. V obci Nitra je 19 286 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 31 552. Na tej istej adrese je zapísaných 8 aktívnych subjektov.
Nitra: obyvatelia a dáta ›Okres Nitra ›Adresár firiem v okrese Nitra ›
KOBASO: IČO, sídlo a základné údaje
KOBASO, s.r.o. (IČO 35921315) je spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v obci Nitra, okres Nitra. Dátum vzniku je 15. 2. 2005, na trhu je 21 rokov a štatutármi sú Lubomír Kostoláni a Miloš Bača. Za rok 2025 sú v závierke tržby 83 510 € a výsledok hospodárenia +18 468 €, počet zamestnancov podľa registra je 1.
Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 7. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).
Údaje z registra
| Právna forma | Spoločnosť s ručením obmedzeným |
|---|---|
| Odvetvie | Prenájom a prevádzkovanie vlastných alebo prenajatých nehnuteľností (SK NACE 6820) |
| Základné imanie | 6 640 € |
| Vznik | 15. 2. 2005 |
| Obec | Nitra |
| Okres | Okres Nitra |
| Účtovných závierok v registri | 15 |
Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.
V odvetví činnosti v oblasti nehnuteľností (SK NACE 68) KOBASO, s.r.o. má vyššie tržby než typická firma: za rok 2025 mala 83 510 €, typická firma odvetvia 45 458 € (medián z 16 659 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 15. 10. 2026).
Najväčšie firmy v okrese Nitra ›Činnosti v oblasti nehnuteľností: tržby a mzdy ›Činnosti v oblasti nehnuteľností v Nitrianskom kraji ›Mzdy v okrese Nitra ›
Sieť prepojení firmy KOBASO
Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.
Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.
Nájdi príležitosti pre svoju firmu
Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.
Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu KOBASO
Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu
Ukážka pre firmu KOBASO
- Tendre123súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 1,4 mil. €
- Granty a dotácie81výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 416 tis. €
- Končiace zmluvy444zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 1 600 €
- Výhry konkurentov531firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 324 tis. €
- Diery na trhu3odvetvia chýbajú v meste Nitratypický nepokrytý dopyt 2,0 mil. €
Kto kupuje to, čo predávajú firmy z odboru
Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.690 zmlúv za 3 roky · 42 531 037 € · naposledy 15. 9. 2026Štátny fond rozvoja bývania556 zmlúv za 3 roky · 186 535 255 € · naposledy 12. 10. 2026Mesto Rajec496 zmlúv za 3 roky · 114 959 € · naposledy 8. 10. 2026 Všetkých 4 227 kupujúcich v odboreSúvisiace firmy
Rovnaký konateľ alebo spoločník
in time express s.r.o.in time express logistic, s.r.o.Property real estate invest s.r.o…X logistics, s.r.o.Classmates s.r.o.
Najväčšie firmy v obci Nitra
MED - ART, spol. s r.o.Foxconn Slovakia, spol. s r.o.M+M s.r.o.HAGARD: HAL, spol. s r.o.ENERGY TRADING COMPANY, j. s. a.Všetky firmy v obci Nitra ›
Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 68.20) v okrese Nitra
APOT Invest s.r.o.Krimar Sped s.r.o.EKM invest s.r.o.Quntar Slovak Logistics II s.r.o.KMO GROUP s. r. o.
Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.