VyskúšaťNÁSKOK
Štatistiky Kompletné dáta o firme

DATACON a.s.

Bratislava - Ružinov · Poradenské služby v oblasti podnikania a riadenia

714 654 €tržby 2025 ▼ 1 %+44 072 €zisk 2025

aktívna 27 rokov12 zamestnancov (2025)

Fakturačné údaje

Sídlo
Zapísaná

RPO ŠÚ SR a FS, 14. 10. 2026

Tržby a zisk rok po roku

714 654 €tržby 2025 ▼ 1 %
+44 072 €zisk 2025
  1. 12 : tržby 347 991 €, výsledok hospodárenia 10 163 €
  2. 13 : tržby 444 520 €, výsledok hospodárenia -4 619 €
  3. 14 : tržby 199 835 €, výsledok hospodárenia 32 797 €
  4. 15 : tržby 576 125 €, výsledok hospodárenia 21 376 €
  5. 16 : tržby 681 427 €, výsledok hospodárenia 4 040 €
  6. 17 : tržby 660 994 €, výsledok hospodárenia -1 535 €
  7. 18 : tržby 720 308 €, výsledok hospodárenia 36 515 €
  8. 19 : tržby 557 365 €, výsledok hospodárenia 29 333 €
  9. 20 : tržby 572 270 €, výsledok hospodárenia 8 617 €
  10. 21 : tržby 560 461 €, výsledok hospodárenia 18 680 €
  11. 22 : tržby 562 362 €, výsledok hospodárenia 42 373 €
  12. 23 : tržby 602 885 €, výsledok hospodárenia 32 671 €
  13. 24 : tržby 725 004 €, výsledok hospodárenia 35 552 €
  14. 25 : tržby 714 654 €, výsledok hospodárenia 44 072 €
Súvaha a výkaz ziskov vo Financiách ›

DATACON a.s. (IČO 35757388) mala v roku 2025 tržby 714 654 € (Register účtovných závierok, závierka za rok 2025, zber 11. 9. 2026).

Prejsť na časť profilu 12

Zamestnanci DATACON

V roku 2025 mala DATACON priemerne 12 zamestnancov, osobné náklady v tom roku boli 293 074 €. Mzdové náklady na zamestnanca vychádzajú 1 402 € mesačne, priemerná hrubá mzda v odvetví Odborné, vedecké a technické činnosti v okrese Bratislava II bola v roku 2025 2 186 €.

Počet: poznámky účtovnej závierky 2025 v RÚZ, zber 28. 9. 2026. Náklady: výkaz ziskov a strát 2025 (Úč POD) v Registri účtovných závierok, zber 28. 9. 2026.

Predstavenstvo DATACON

Podľa Registra právnických osôb konajú za DATACON 2 členovia predstavenstva. Uvádzame meno a funkciu, bydlisko ani rodné číslo zákon nezverejňuje.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.

Spoločníci DATACON

V registri sú zapísaní 3 spoločníci.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.

Tržby, zisk a majetok DATACON

Za rok 2025 má DATACON v závierke tržby 714 654 €, o 1,4 % menej než v roku 2024, a výsledok hospodárenia +44 072 €. Závierky máme za 14 rokov (2012 až 2025), najvyššie tržby sú z roku 2024: 725 004 €.

Tržby 2025715 tis. €▼ −1,4 % medziročne
Výsledok hospodárenia 202544 tis. €zisk
Majetok (aktíva) 2025593 tis. €
Vlastné imanie 2025356 tis. €
Záväzky 2025237 tis. €40,0 % majetku
Pridaná hodnota 2025376 tis. €
Zisková marža 2025+6,2 %medián odvetvia +10,2 %
Súčet výsledkov za 14 rokov310 tis. €2012 až 2025

Výkaz ziskov a strát DATACON

Súvaha DATACON

Všetky čísla zo závierok DATACON (14 rokov)
Čísla zo závierok DATACON po rokoch
RokTržbyVýsledok hosp.AktívaVlastné imanieZáväzkyPridaná hodnotaMarža
2025714 654 €44 072 €593 203 €356 056 €237 147 €375 559 €+6,2 %
2024725 004 €35 552 €621 015 €311 984 €309 031 €350 306 €+4,9 %
2023602 885 €32 671 €538 304 €276 432 €261 872 €291 071 €+5,4 %
2022562 362 €42 373 €500 679 €243 762 €256 917 €254 435 €+7,5 %
2021560 461 €18 680 €506 157 €201 389 €304 768 €163 671 €+3,3 %
2020572 270 €8 617 €674 287 €182 709 €491 578 €246 327 €+1,5 %
2019557 365 €29 333 €613 342 €174 092 €439 250 €219 883 €+5,3 %
2018720 308 €36 515 €697 205 €144 759 €551 924 €224 460 €+5,1 %
2017660 994 €−1 535 €482 672 €108 244 €374 428 €211 463 €−0,2 %
2016681 427 €4 040 €480 590 €109 778 €370 812 €155 166 €+0,6 %
2015576 125 €21 376 €613 856 €87 378 €526 478 €112 862 €+3,7 %
2014199 835 €32 797 €477 657 €66 002 €411 655 €71 294 €+16,4 %
2013444 520 €−4 619 €561 043 €33 205 €527 838 €68 857 €−1,0 %
2012347 991 €10 163 €386 424 €37 824 €348 600 €78 867 €+2,9 %

Riziko: zaplatí DATACON?

DATACON a verejné zmluvy

V Centrálnom registri zmlúv sú 2 zmluvy s dodávateľom DATACON z roku 2020.

Zmluvy so štátom2Centrálny register zmlúv
Prvá zmluva202021. 5. 2020

História firmy DATACON

Dátum vzniku DATACON je 4. 12. 1998, teda pred 27 rokmi. Skoršie obchodné mená: I. účtovnoporadenská spoločnosť, s.r.o., DATACON spol. s r.o.. Závierky v registri máme od roku 2012. Na časovej osi je spolu 13 udalostí, tu sú hlavné míľniky.

  1. Vznik spoločnostiAkciová spoločnosť · Sa/6414/B
  2. Zmena obchodného menaPredtým I. účtovnoporadenská spoločnosť, s.r.o., odvtedy DATACON spol. s r.o.
  3. Registrácia za platiteľa DPHIČ DPH SK2021434426
  4. Prvá závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2012tržby 347 991 € · majetok 386 424 €
  5. Nový zápis v registri: Viktoria CsizmaziaČlen dozorného orgánu
  6. Nový štatutár: Mikuláš FilčákPredstavenstvo
  7. Nový štatutár: Ing. Zuzana FilčákováPredstavenstvo
  8. Zmena obchodného menaPredtým DATACON spol. s r.o., odvtedy DATACON a.s.
  9. Prvá zmluva s verejnou inštitúciouObjednávateľ Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava. Firma vznikla 4. 12. 1998.
  10. Posledná závierka, ktorú o firme máme, je za rok 2025Závierok máme 14, posledné tržby 714 654 €.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR, Register účtovných závierok SR, Finančná správa SR a Centrálny register zmlúv; časová os Štatistiky.sk.

Činnosti DATACON

  • kúpa tovaru za účelom jeho predaja konečnému spotrebiteľovi v rozsahu voľnej živnosti
  • kúpa tovaru za účelom jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti v rozsahu voľnej živnosti
  • sprostredkovateľská činnosť
  • prenájom priemyselného tovaru
  • prenájom motorových vozidiel
  • vedenie účtovníctva
  • automatizované spracovanie dát
  • poskytovanie software - predaj hotových programov na základe dohody s autorom
  • nákup a predaj výpočtovej techniky a príslušenstva
  • sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností /realitná činnosť/
  • ekonomické poradenstvo v rozsahu voľnej živnosti
  • poradenstvo v oblasti informačných technológií
  • reklamné a marketingové služby
  • administratívne služby
  • vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnosti
  • prieskum trhu a verejnej mienky
  • fotografické služby
  • prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
  • prenájom hnuteľných vecí

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026.

DATACON v odvetví vedenie firiem a poradenstvo v riadení

DATACON je v registri v odvetví Vedenie firiem a poradenstvo v riadení (SK NACE 70), činnosť poradenské služby v oblasti podnikania a riadenia. Medián tržieb odvetvia za rok 2025 je 46 722 € (13 612 závierok), DATACON má 714 654 €, čo je 15-násobok mediánu. V okrese Bratislava II je v tomto odvetví 4 246 aktívnych subjektov, podľa tržieb z poslednej závierky je DATACON 230. z 2 044.

V odvetví v okrese Bratislava II4 246aktívnych subjektov
Firiem odvetvia so závierkou13 612Slovensko, rok 2025
Medián tržieb odvetvia47 tis. €rok 2025
Medián ziskovej marže+10,2 %odvetvie

Podobne veľké firmy v odvetví

Firmy s rovnakou dvojčíslicou SK NACE a tržbami od 45 % do 220 % tržieb DATACON, posledná závierka každej firmy. Zdroj: Register účtovných závierok SR.

Odborné, vedecké a technické činnosti v okrese Bratislava II ›

Sídlo DATACON: Bratislava - Ružinov

DATACON sídli na adrese Záhradnícka 151, 821 08 Bratislava - mestská časť Ružinov, okres Bratislava II. V obci Bratislava - Ružinov je 43 863 aktívnych firiem a živnostníkov, v celom okrese 55 360. Na tej istej adrese je zapísaných 28 aktívnych subjektov.

Subjektov v obci Bratislava - Ružinov43 863aktívnych
Subjektov v okrese Bratislava II55 360aktívnych
V tom istom odvetví4 246okres Bratislava II
Na tej istej adrese28aktívnych subjektov

Bratislava - Ružinov: obyvatelia a dáta ›Okres Bratislava II ›Adresár firiem v okrese Bratislava II ›

DATACON: IČO, sídlo a základné údaje

DATACON a.s. (IČO 35757388) je akciová spoločnosť so sídlom v obci Bratislava - Ružinov, okres Bratislava II. Dátum vzniku je 4. 12. 1998, na trhu je 27 rokov a štatutármi sú Ing. Zuzana Filčáková a Mikuláš Filčák. Za rok 2025 sú v závierke tržby 714 654 € a výsledok hospodárenia +44 072 €, počet zamestnancov podľa registra je 10 až 19.

Zdroj: Register právnických osôb ŠÚ SR · zber 14. 10. 2026. Daňové údaje zo zoznamov Finančnej správy SR (CC0).

Údaje z registra
Registrové údaje firmy
Právna formaAkciová spoločnosť
OdvetviePoradenské služby v oblasti podnikania a riadenia (SK NACE 7020)
Základné imanie25 000 €
Vznik4. 12. 1998
Skoršie názvyI. účtovnoporadenská spoločnosť, s.r.o.
DATACON spol. s r.o.
ObecBratislava - Ružinov
OkresOkres Bratislava II
Účtovných závierok v registri13

Zdroj: Register účtovných závierok SR, Register právnických osôb ŠÚ SR a zoznamy Finančnej správy SR (CC0) · zber 11. 9. 2026.

V odvetví vedenie firiem a poradenstvo v riadení (SK NACE 70) DATACON a.s. patrí tržbami medzi 10 % najväčších firiem: za rok 2025 mala 714 654 €, typická firma odvetvia 46 722 €, čo je 15-násobok mediánu (medián z 13 612 závierok, Register účtovných závierok, výpočet Štatistiky.sk 15. 10. 2026).

Najväčšie firmy v okrese Bratislava II ›Vedenie firiem a poradenstvo v riadení: tržby a mzdy ›Vedenie firiem a poradenstvo v riadení v Bratislavskom kraji ›Mzdy v okrese Bratislava II ›

Sieť prepojení firmy DATACON

Ľudia z vedenia a spoločníci firmy a všetky ich ďalšie firmy s tržbami na 1 mape.

Celú mapu s tržbami každej firmy majú predplatitelia. Firmy s rovnakým konateľom alebo spoločníkom sú nižšie v Súvisiacich firmách.

Nájdi príležitosti pre svoju firmu

Tendre, granty a dotácie, končiace zmluvy úradov, kto vyhráva súťaže vo vašom odbore a čo chýba vo vašom okrese. Zadajte IČO svojej firmy a uvidíte, koľko toho je.

Vyskúšať NáskokVšetkých 13 aplikácií Náskoku pre firmu DATACON

Tendre podľa webu vašej firmy: zadajte adresu webu

Ukážka pre firmu DATACON

  • Tendre37súťaží štátu v odbore s lehotou do mesiacatypická hodnota 2 400 €
  • Granty a dotácie74výziev s uzávierkou do mesiacafirma z odboru typicky dostala 185 tis. €
  • Končiace zmluvy264zmlúv úradov v odbore končí do 6 mesiacovtypická zmluva 6 000 €
  • Výhry konkurentov88firiem vyhralo súťaž štátu za 6 mesiacovtypická výhra 1 800 €
  • Diery na trhu0odvetví chýba v meste Bratislava - Ružinov

Súvisiace firmy

Rovnaký konateľ alebo spoločník

OSA, s. r. o.ACTUELA, s.r.o.smarttimelock.eu s.r.o.SIDERO s. r. o.Reichspfarrer s. r. o.

Najväčšie firmy v mestskej časti Bratislava - Ružinov

SLOVNAFT, a.s.Slovenské elektrárne, a.s.Lidl Slovenská republika, s.r.o.Slovak Telekom, a.s.Alza.sk s. r. o.Všetky firmy v mestskej časti Bratislava - Ružinov ›

Najväčšie firmy s rovnakou činnosťou (SK NACE 70.22) v okrese Bratislava II

IBM Slovensko, spol. s r.o. - v slovenskom…COOP Jednota Slovensko, spotrebné družstvoAccenture, s.r.o.1. Deliace centrum, s. r. o.Gotion EMEA Holding s.r.o.

Vyskúšať Náskok

Dáta: Register právnických osôb ŠÚ SR (licencia CC BY 4.0), Register účtovných závierok (CC0), Finančná správa SR (CC0) a Centrálny register zmlúv. Naše výpočty sú pod licenciou CC BY 4.0, pri použití uveďte Štatistiky.sk. Ako ich spracúvame, píšeme v metodike.

Štatistiky.skFilter firiemAdresár firiemZmeny vo firmáchManuálO násMetodikaKontaktPrevádzkovateľObchodné podmienkyReklamácie a sporyOchrana osobných údajovCookiesOdstúpiť od zmluvyportal@statistiky.sk